Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Perła - Zwierzyniec, Kryształ

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #46
    ostatni weekend spedziłem w Kazimierzu Dolnym i opijałem się Zwierzem, dziś Kryształem i rzeczywiście sa łudząco podobne.........jednak ze wskazaniem na Zwierza który zdawał się lepszy (termin obu piwek wrześniowy)
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • luter
      Junior
      • 04-2002
      • 2

      #47
      Piwo wyśmienite, zwłaszcza jesli je porównać z konkurencją z tego samego przedziału cenowego. Poza tym dla mnie ma wartość sentymentalną Przypomina stare dobre czasy i świetność browaru ze Zwierzyńca

      Moja ocena: [4.85]
      ---------------
      Ocena usunieta z rankingu.
      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
      Art, Admin

      ---------------

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #48
        Kolor ciemnozłoty, prawie jasnobursztynowy, ciemniejszy niż typowa 11-tka (5)
        Nasycenie znakomite, dużo bąbelków dzielnie pracuje w całej szklance (5)
        Piana naprawdę dobra jak na nasze warunki, duża, sztywna i trwała (4.5)
        Zapach ciekawy, dosyć mocny, nietypowy jak na pilsa z ekstraktem 11, słodowy z wyraźną nutką owocową (4)
        Smak - w porównaniu do zapachu niespodzianka, czysto i wyraźnie chmielowo-goryczkowy, żadnych obcych elementów, lekki słodowy posmaczek (4)
        Opakowanie - dosyć przeciętne (3)
        Oceniam wysoko, pamiętam Zwierzynieckie sprzed paru lat, Kryształ też mnie nie zawiódł.

        Moja ocena: [4.1]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Wujcio_Shaggy
          Senior
          • 01-2004
          • 4628

          #49
          Najtreściwiej mówiąc: świetne piwo!

          Kolor złocisty, niezbyt jasny.
          Piana dość wysoka, biała, gęsta, drobne pęcherzyki, opada dostojnie, pozostawia całkiem wyraźną obrączkę.
          Nasycenie dobre, sporo pracowitych, drobniutkich bąbelków, utrzymujących się bardzo długo.
          Zapach chmielowy, z nutami słodową i lekką owocową.
          W smaku przyjemna, zdecydowana, ale nienachalna goryczka, miło rozpływająca się po kubkach smakowych, potem przychodzi lekki posmak słodowy. Smak pełny, zrównoważony - nic, tylko pić.
          Rozlane w butelkę Euro (bezzwrotną, co jest akurat korzystne dla browaru domowego), kapsel biały z nadrukiem daty (20 XI), etykieta skromna, dość ładna.
          Zapłaciłem 1,60 - za taką przyjemność, to jest tanio.

          Moja ocena: [4.5]
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

          @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

          Comment

          • bury_wilk
            Senior
            • 01-2004
            • 2655

            #50
            Pyszne piwo, które up[olował dla mnie Wujcio Shaggy (spasiba)
            Chętnie częściej bym samkował ten specjał, tyle, że jakoś nie bardzo jest dostępny w moich okolicach
            Kolor złoty, nie za jasny, ładnie klarowny (kryształowo?)
            Piana idealna, wysoka, gęsta, trwała i bieluśka.
            Nasycenie CO2 w sma raz. Nie można mieć wątpliwości, że jest, a z drugiej strony nie wychodzi nosem. Pęcherzyki średnie, dość ruchliwe.
            Zapach bardzo przyjemny, delikatny, choć dobrze wyczuwalny, chmielowy, ze słodowo-kwiatowym akcentem.
            Smak świetnie wyważony, żadna ze składowych nie jest przesadzona i żadnej nie brakuje. Jest przyjemna goryczka i łaskoczący podniebienie słód. Jest odpowiednie nachmielenie i lekka nuta owocowa. Pijąc wyczówa się coś w rodzaju naturalności użytych produktów (to może głupio brzmi, ale taka myśl mi się nasunęła)
            Etykieta niby oszczędna, ale przy tym ładna graficznie, ciekawa i charakterystyczna. Zasługuje na pochwałę.
            Polecam!

            Moja ocena: [4.725]
            Lubię kiedy się zieleni
            Lubię jak się piwo pieni...

            ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

            Comment

            • peter_1000
              Senior
              • 05-2003
              • 583

              #51
              Zdobyty w niedużym sklepie samoobsługowym w Przemyślu, jedynym gdzie można znaleźć trochę inne piwa.
              Piwko wytworzyło pełną, sztywną gigantyczną i bardzo trwałą pianę. Zapach jest bardzo bardzo chmielowy, kolor pełny jak na jedynastkę idealny. Naprawdę nie chciałem powielać opini poprzedników (miałem nawet napisać coś na odwrót )ale smaku Kryształ jest REWELACYJNY. W życiu nie spodziewałbym się takiego piwa za 1,80. Mimo lekkości jest bardzo pełny, doskonała harmonia pomiędzy słodowością a goryczką. Jedno z najlepszych polskich piw.

              Moja ocena: [4.725]
              Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #52
                Jest to piwo,które będę pijał jak najczęściej,szczególnie,że trafiłem je w Paprykarzowie.Najbardziej jestem zachwycony pianą-brak skali(fenomen wśród pilsów)!Taką bujną i długotrwałą piankę spotkać w szkle to cud.Gaz-bardzo drobniutkie pęcherzyki powodują,że pije się je z przyjemnością i pianka cały czas rządzi.Kolor-Złoty,Smak-idealna goryczka,z posmakiem słodkawym-poezja.Bardzo miło i lekko wchodzi.Zapach-chmielowy intensywny,opakowanie butelka typu Euro-etykiety na niezłym poziomie.
                Aj.No i czas polować na Zwierza.Piwo z górnej półki aż ,za 1.60

                Moja ocena: [4.675]


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • arcy
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 7538

                  #53
                  Znowu ktoś się do Was przyczepi, że oceniacie smak piwa sugerując się niską ceną
                  Ale prawda jest taka, że biorąc pod uwagę kompletny brak jakiejkolwiek reklamy piw ze Zwierzyńca (no chyba że gdzieś w Lubelskiem), jest to cena jak najbardziej właściwa, wynikająca z realnych kosztów. I w dodatku to piwo jest naprawdę smaczne, o czym regularnie się przekonuję
                  Swoją drogą zastanawia mnie polityka dystrybucyjna Perły. O ile reklamowany sztandarowy produkt jest w moich stronach niemalże niedostępny (rzadko trafia się wersja konserwowa), to najłatwiej dostać właśnie Kryształ - zarówno w Poznaniu, jak i wcześniej w Gdyni. Czasem jeszcze trafia się Goolman.

                  Comment

                  • żąleną
                    Sojowe Oddziały Bojowe
                    • 01-2002
                    • 13239

                    #54
                    Ktoś wspomniał o podobieństwie Kryształu do Brackiego. Niestety, potwierdzam to spostrzeżenie - obu piw nie jestem w stanie pić ze względu na wstrętny metaliczny posmak.

                    Ktoś z kolei wspomniał, że Kryształ to Zwierz. Cóż, w Zwierzu - który bardzo mi smakuje - też zdarza mi się tę metaliczność wyczuć. Okazjonalnie jednak, a Kryształów wypiłem 4 i każdy był ciężki do wypicia. Wszystkie były z jednego źródła, więc oczywiście jeszcze spróbuję, jendak póki co - minuuuuuus.

                    Comment

                    • peter_1000
                      Senior
                      • 05-2003
                      • 583

                      #55
                      żąleną napisał(a)
                      ...jendak póki co - minuuuuuus.
                      Wszystkim to nigdy nie dogodzi (zwłaszcza w Polsce)
                      Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

                      Comment

                      • żąleną
                        Sojowe Oddziały Bojowe
                        • 01-2002
                        • 13239

                        #56
                        Każdemu można dogodzić, wystarczy się postarać.

                        Suplement: piana rewelacyjna. Przez połowę konsumpcji po powierzchni piwa pływała sobie od brzegu do brzegu góra lodowa piany - pozostałość grzybka. Nawet pszeniczne tak nie mają, zwykle zostaje jednolity kożuszek.

                        Comment

                        • Borysko
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 1144

                          #57
                          Skosztowałem Kryształa dzięki koledze Klonowi.
                          Kolorek niby w pilsowej normie (ciut jasny) ale w moim pływały jakieś farfocle. Bez reperkusji smakowych, ale to bardzo poważna wada (2)
                          Pianka wyśmienita: drobnoziarnista, gęsta i trwała. Bielutka. (4,5)
                          Nasycenie właściwe (4)
                          Zapach nieco za słaby, chmielowy. Bez zbędnych "naleciałości". (4)
                          Smak przyjemny. Słodkawy, lekko słodowy, ze średnią goryczką. Czysty. Jak na 11% ekstraktu smak jest bardzo intensywny. Doskonale. (4,5)
                          Opakowanie - butelka. Etykieta niezła, porządnie naklejona. W zasadzie może być. (4)
                          Ogólnie mówiąc piwko zasługuje na uwagę. Gdyby nie dziwne płatki unoszące się w złocistej toni, nie miałbym się czego doczepić. Przy nienajwyższym ekstrakcie oferuje dużo dobrych doznań smakowo - węchowych. To lubię. Bardzo polecam.

                          Moja ocena: [4.15]
                          Last edited by Borysko; 14-10-2004, 12:39.

                          Comment

                          • Chris
                            Senior
                            • 05-2004
                            • 812

                            #58
                            Kolor słomkowy czyli OK. Nasycenie w sam raz.Smak delikatny,chmielowy...poprostu super.Piana ujdzie w tłoku.Zapach chmielowy delikatny.Opakowanie eleganckie...za 1.25zl cudowne piwko!Polecam

                            Moja ocena: [4.675]
                            chickkiller :)

                            Comment

                            • wroclawianin
                              Junior
                              • 04-2004
                              • 26

                              #59
                              Ostatnio (16X) piwo było dostępne w Poniku (przy Kwiatowej) po promocyjnej cenie 0,99 za butelkę 0,5l. Termin przydatności upływa 1 grudnia.

                              Comment

                              • naczelnik
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 1884

                                #60
                                To mnie dziś niespodzianka spotkała...
                                Sądziłem , że Kryształ rozlewany jest do butelek "z demobilu".
                                Tymczasem dziś, po zakupach i po powrocie do mieszkania, otwieram plecak , a w środku nowiutka butelka z Kryształem.
                                Nie wiem od kiedy to piwo jest produkowane. Czyżby przyjęło się do tego stopnia, że browarowi skończyły się jakieś wysłużone butelki?
                                Attached Files
                                Popieram domowe browary!

                                Polakom gratulujemy naczelnika

                                Zamykam browar.
                                Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

                                gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎