Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Frater

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #61
    No i stało się, Frater dotarł w końcu do Płocka. Przyznam szczerze, że dawno nie czekałem tak na jakieś piwo. Kupione w małym sklepiku spożywczym, bo w większych sklepach, co dziwne, na razie niedostępne. Cena 2,50 zł.
    Kolor, bardzo ładny, ciemny bursztynowy. Piana niestety nie trzyma poziomu reszty piwa i jest bardzo licha (niska i nietrwała), nasycenie CO2 mieści się w granicach mojej normy. Bukiet zapachowy ładny, chmielowo - słodowy, wyczułem też nuty owocowe. Smak bardzo złożony i różnorodny: delikatna goryczka i posmak słodowy, a wszystko wzbogacone odrobiną kwaskowatości. Opakowanie na 4+. Jestem chyba jednym z nielicznych, którym podoba się etykieta. Moim zdaniem ma klimat, nie każdy mnich musi być stary, łysy i gruby. Była by 5, gdyby był kapsel z nazwą piwa. Ogólnie smaczne piwko, polecam zasiąść do niego jak do czystej białej kartki, bez utyskiwań, że miało być klasztorne, że dolna fermentacja, itp, itd. Brawa dla browaru Belgia za wprowadzenie na nasz rynek czegoś innego.

    Moja ocena: [4.3]
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • Czapayew
      Senior
      • 10-2002
      • 1966

      #62
      Jako, że miałem okazję umoczyć niegdyś usta w piwie szczyrzyckim, z ciekawością sięgnąłem po FRATRA w dąbrowskim REALU. Zachwyciły mnie kolor - miodowy i delikatny zapach. Piana mogłaby sie trzymać dłużej, ale nie będę się czepiał. Przyczepie się do smaczku - jak dla mnie za delikatny, bez wyrazu. Chyba jestem zwolennikiem bardziej goryczkowanych piw. Dam 4,5.
      Last edited by Czapayew; 26-04-2004, 08:18.
      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

      www.zamkoszlaki.com
      www.piwnekapsle.net

      Comment

      • breslauer
        Senior
        • 05-2002
        • 2690

        #63
        No i ja również dostąpiłem okazji skosztowania sławnego piwa klasztornego warzonego wedle starych receptur ... Trochę ironizuję, ale pomijając nadęte teksty na etykiecie i oszukańcze medale, to jest porządne piwo. Po nalaniu do szklanki zwraca uwagę ładny ciemno-złoty kolor oraz nieco za duża jak na mój gust, ilość bąbelków. Piana utworzyła się wspaniała, puszysta o bardzo drobnych ziarenkach, niemalże aksamitna. W zapachu królował niepodzielnie zapach słodowo-drożdżowy, pojawiała się jednak gdzieś w tle nutka owocowa, bardzo ciekawa. W smaku również czuć było słód i drożdże, ale w tle "panował" taki specyficzny jakby mleczny posmaczek. Taki sam posmaczek mleczny czułem przed 10 laty w oryginalnym gdańskim Heveliuszu Classicu. Brakowało mi trochę bardziej wyrazistej goryczki.
        Zdegustowały mnie najbardziej te fałszywe medale na etykiecie. I w sumie dobrze, że napisali iż jest to duch cysterskiej receptury. Bo poza duchem z tej receptury chyba tu nic więcej nie ma, na pewno żadnych proporcji składników, drożdży, itp., a poza tym browar w Szczyrzycu to przecież podobno już ruina, a w ruinach często pokazują się duchy ... I może o to chodzi, bo przecież poza tym to naprawdę dobre piwko !

        Moja ocena: [4.225]
        Last edited by breslauer; 26-04-2004, 13:58.

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #64
          W telewizji hula już reklamówka Fratera .

          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #65
            Bełkotliwa paplanina, przerost treści nad formą.

            Comment

            • anteks
              maruda
              • 08-2003
              • 10737

              #66
              zdobyte na stajci benzynowej w cenie 3zł w miejscowości Buk ,po nalaniu do kufelka miła nioespodzianka piękny kolor bursztynowy coś jakby bledszy Plam piana obfita bardzo drobna gazu mogło by być trochę więcej i to na tyle pochwał ,pierwszy łyk i czegoś mi tu brakuje mogło by być więcej goryczki bo jest to piwo w smaku troche "płaskie"
              opakowanie może być coś kapsel mógł by być z nadrukiem i mnich też do wymiany

              Moja ocena: [3.625]
              Mniej książków więcej piwa

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #67
                Kolor bursztynowy,znaczne gazowanie - orzeźwiające, goryczka średnia, piana zbyt szybko znika, przyjemny smak - bardziej wytrawny niż w pilsach, butelka jak z piwa Gingers, szkoda , że kapsel pusty.

                Moja ocena: [3.775]

                Comment

                • Czes
                  PremiumUżytkownik
                  • 06-2001
                  • 752

                  #68
                  Wobec rezygnacji z produkcji w browarze Belgia piwa górnej fermentacji (Palma), staje się zrozumiałe dlaczego Frater, wbrew naszym oczekiwaniem, okazał się piwem dolnej fermentacji.
                  O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

                  Comment

                  • redart
                    Member
                    • 05-2003
                    • 70

                    #69
                    Piwko nabyte w sklepiku osiedlowym. Stwierdziłem że trzeba go przetestować -i miło mnie to piwko zaskoczyło. Co do opisu i oceny to: Nowy pilsnerek, średnio gazowany, Bardszo ładny bursztynowy kolor, przyjemny chmielowy zapach, słabo wyczuwalna goryczka (wg mnie to taki light - beer), piana utrzymywała się około 3 minut. Frater z Belgii może być dobrym piwkiem szczególnie dla osób, które nie lubią szczególnie smaku goryczki w piwku.

                    Moja ocena: [4.175]
                    redart

                    Comment

                    • redart
                      Member
                      • 05-2003
                      • 70

                      #70
                      Frater - Belgia

                      Tak wygląda Etykietka
                      Attached Files
                      redart

                      Comment

                      • breslauer
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 2690

                        #71
                        Odp: Frater - Belgia

                        redart napisał(a)
                        Tak wygląda Etykietka
                        A o Galerii lub dziale Kolekcjonerstwo waść słyszał? Art już do znudzenia powtarza i prosi, żeby skany etykiet umieszczać właśnie tam, a nie na forum, żeby nie obciążać łączy ...

                        Comment

                        • witkowskiartur
                          Senior
                          • 03-2003
                          • 561

                          #72
                          Zakupione wczoraj w Albercie na Natolinie. Alkohol 5.8%, na butelce ekstraktu nie podano. Kolor ma jak dla mnie bardzo ładny - bursztynowy, piana niestety nie utrzymała się zbyt długo, w smaku dominuje słód, zapach jest mi trudno określić, ale jest całkiem przyjemny. Opakowanie nienachalne, może być, ale nie rzuca na kolana.Ogólnie myślę, że do piwa na pewno wrócę.

                          Moja ocena: [3.75]
                          KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                          Comment

                          • wymarły
                            Junior
                            • 03-2004
                            • 5

                            #73
                            Piwo po raz pierwszy zakupiła mi żona , byłem zaskoczony jego smakiem , kolorem i niezła ceną .Nazajutrz ponownie kupiłem , tym razem sam to piwo aby utrwalić smak i zapach.Jestem mile zaskoczony , że browar Belgia tak przecież komercyjny zakład piwowarski uwarzył tak dobrej jakości piwo.Kolor bursztynowy , smak bez nachalnej goryczki , piana gęsta , puszysta, pozostająca na kuflu bardzo długą chwilę po spożyciu, nuty smakowe jakby rodzynkowe, spożyłem wiele piw klasztornych choćby piwa Trapistów z Belgii i Holandii i uważam , że to piwo zasługuje na miano wyrózniającego się , choć to tylko pilsner.

                            Moja ocena: [4.8]
                            Jakub

                            Comment

                            • biermann
                              Senior
                              • 09-2001
                              • 2552

                              #74
                              Zakupione w Auchanie Komorniki za 2,19 jednak żadna rewelacja, a jako ewentualne zastępstwo Palma to wręcz tragedia. To już Lech Pils lepiej smakuje
                              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
                              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
                              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
                              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
                              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

                              Comment

                              • piecyk_gazowy
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 124

                                #75
                                Wlasnie popijam ten nowy szeroko reklamowany wynalazek ,lekko slodkawy,jakis posmak owocow(przy pierwszym lyku smakuje jak bym winiacza pil) minus to wysoka cena 2,50 na osiedlu u mnie piwko dobre na kaca po mocnym przepiciu ogolnie bylo by ok ok jak blo by ciut mniej slodkie
                                !!!! Fuck you prototypy!!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎