Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browary Łódzkie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Makaron
    Senior
    • 08-2003
    • 2107

    #16
    Myślę,że przeciętny konsument piwa nie zwraca uwagi na browar jaki uwarzył piwo tylko zwraca uwage na marke piwa.
    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #17
      Makaron napisał(a)
      Myślę,że przeciętny konsument piwa nie zwraca uwagi na browar jaki uwarzył piwo tylko zwraca uwage na marke piwa.
      I właśnie dlatego szkoda że w łodzi nie robią już Kaltenberga. To było całkiem dobre piwo z marką. Nic to, że licencyjne.
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • witkowskiartur
        Senior
        • 03-2003
        • 561

        #18
        Myślę,że przeciętny konsument piwa nie zwraca uwagi na browar jaki uwarzył piwo tylko zwraca uwage na marke piwa.
        Czasami mam wrażenie, że przecietny konsument TPM Taniego Piwa Marketowego, zwraca głównie uwagę na moc piwa i możliwość taniego sponiewierania się. Ale może mi się tylko wydaje.
        Wracając do tematu Browarów Łódzkich, mój pobliski sklepik ma się coraz gorzej jeżeli chodzi o zaopatrzenie w porter łodzki, a bywało lepiej. Mam nadzieję, że plotka się nie sprawdzi i Browary Łódzkie nie zginą marną smiercią.
        Last edited by witkowskiartur; 31-03-2004, 15:59.
        KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

        Comment

        • lzkamil
          kierowca bombowca
          • 01-2003
          • 3611

          #19
          Zwyczajnie sobie nie wyobrazam zeby moje browary mialy przestac istniec albo zostac wchloniete przez ktoregos z piwobojcow
          Lepszy jabol pod okapem
          niż GŻ, CP i KP !


          Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

          Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

          Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

          Comment

          • babalumek
            Senior
            • 02-2004
            • 1207

            #20
            No szkoda mi tego piwa sam je miałem okazje pare razy pić prosto z beczki w moim rodzinnym Jaworze.Łódzkie jasne pełne-3zl więc cena ok ale samo piwo jakieś strasznie lightowe,ale w sumie dobre.Niestety od paru miesięcy już go nie ma w jego miejsce pojawił sie Namysłów(ohyda).Mam nadzieje jednak że jeszcze nie raz poświęce te 3 zl bo bez wątpienia warto.
            MRKS Kuźnia Jawor

            WTS Sparta Wrocław

            Comment

            • prima
              Senior
              • 06-2001
              • 148

              #21
              [QUOTE]Cocobango napisał(a)
              [B]Te nie ciekawe wieści na temat B.Ł. trochę mnie zdziwiły. Wiem że firma raczej ma kiepski marketing, brak reklam a i dystrybucja po za woj. łódzkim jest do bani.[ciach]

              Dystrybucja na terenie woj. łódzkiego również do kitu. W Sieradzu - raptem 60 km od Łodzi piwa łodzkiego się nie kupi.

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #22
                baklazanek napisał(a)
                Warto wspomnieć o tym iż czasem markety czy inne wielkie rodzinne "świątynie" jednak ratują życie browarów. Gdyby nie one to browar w Głubczycach miał by spore problemy na rynku.
                jesli produkcja dla marketów miałaby byc jedynym źródłem utrzymania browarów warzących "takie" piwka to lepiej by było aby zmieniły profil produkcji na napoje gazowane, no chyba, że to ma byc tylko okres przejściowy...
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #23
                  becik napisał(a)
                  jesli produkcja dla marketów miałaby byc jedynym źródłem utrzymania browarów warzących "takie" piwka to lepiej by było aby zmieniły profil produkcji na napoje gazowane, no chyba, że to ma byc tylko okres przejściowy...
                  No przecięz napisałem że jest to rozwiązanie tylko na krótką metę.
                  Proszę czytać posty w całości.

                  Comment

                  • Cocobango
                    Senior
                    • 04-2002
                    • 818

                    #24
                    becik napisał(a)
                    (...) uwaga powinna być skierowana przede wszystkim na piwo typu Pils czyli na takie na jakie jest największy popyt, tak jak kiedys było to np z Kaltenbergiem, od razu wiadomo, że była to Łódź...
                    Jeśli chodzi o Kaltenberga to faktycznie było go całkiem sporo i niemal jednoznacznie kojarzył się z Łodzią. NIestety nowa Pani Prezes zarządu (córka poprzedniego prezesa) narzyciła podobno warunki "jak z kosmosu" i rodzimy browar Kaltenberga i Keniga Ludwiga Dunkela, wycofał się zev współpracy. Tak oto minęły czasy świetności B.Ł.
                    Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                    Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                    HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                    Comment

                    • Cocobango
                      Senior
                      • 04-2002
                      • 818

                      #25
                      Właśnie sobie pomyślałem że ratunkiem dla małych i średnich polskich browarów mogłoby być ich połączenie w większy, wspólny organizm.
                      Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                      Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                      HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                      Comment

                      • yendras
                        Senior
                        • 12-2001
                        • 2052

                        #26
                        Cocobango napisał(a)
                        Właśnie sobie pomyślałem że ratunkiem dla małych i średnich polskich browarów mogłoby być ich połączenie w większy, wspólny organizm.
                        Ale chyba nie w stylu holdingów węglowych z kolejnymi prezesami i biurokracją do wykarmienia ?

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #27
                          Oczywiście, że nie! Po takim połączeniu należało by odchudzić kierownicto i biura. Miałem na myśli to, że duża firma ma większy wpływ na rynek i konkurencyjność swojch produktów.
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • yendras
                            Senior
                            • 12-2001
                            • 2052

                            #28
                            Jest przecież coś takiego jak Stowarzysznie Małych i Średnich Browarów, myślę że to powinno wystarczyć. Pytanie, czy rzeczywiście wystarczająco promują np. picie piw regionalnych.
                            Innego typu połączeń szczerze mówiąc nie bardzo sobie wyobrażam, a czym się kończy wpływ na rynek i konkurencyjność widać po działaniach KP, GŻ i C-O. Już sobie wyobrażam jak w każdym sklepie stoi obok znanego nam zestawu piwo "Regionalne" i "Regionalne Mocne". Na kontretykiecie napis: Wyprodukowano przez Browary Regionalne Spzoo w: [oznaczenie na kapslu] i pół alfabetu: A) browar jakiśtam B) inny mały browar itp.

                            Comment

                            • sklep-piwowar
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 559

                              #29
                              W naszym sklepie najbardziej kojarzy się z Browarem Łodzkim ich porter ,który dodatkowo jest lany w puszkę jak mało który porter na rynku (jeszcze EB) ,ale z tego co wiem produkcja portera nie jest tania ani masowa .Na przykład dlaczego w browarze w Ciechanowie (śp Gambrynus) już od roku tylko gadają o porterze i nic z tego nie wynika
                              Last edited by sklep-piwowar; 17-05-2004, 08:15.

                              Comment

                              • Harnas
                                Junior
                                • 10-2003
                                • 16

                                #30
                                König Ludwig Dunkel

                                Cocobango napisał(a)
                                NIestety nowa Pani Prezes zarządu (córka poprzedniego prezesa) narzyciła podobno warunki "jak z kosmosu" i rodzimy browar Kaltenberga i Keniga Ludwiga Dunkela, wycofał się zev współpracy. Tak oto minęły czasy świetności B.Ł. [/B]
                                Przez 27 lat mieszkałem w Łodzi i nigdy nie spróbowałem Königa Ludwiga Dunkela. Ale głupi byłem! Teraz mieszkam w Monachium i nie wyobrażam sobie niedzielnego popołudnia bez tego ciemnego, goryczkowego, królewskiego piwka z browaru zamkowego. Jest rewelacyjne! Szkoda, że nie napiję się go już w Łodzi ;(

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎