Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Barley Strong

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Van Pur, Barley Strong

    Puszka 0,5l. Zawartość ekstraktu nie jest podana. Zawartość alkoholu to 6,6%. Zero piany. Słodkie, choc można dostrzec w tym smaku jakiś rodzaj zrównoważenia. Nawet przyjemna wydała mi się ta słodycz. Ale ogólnie bez rewelacji i nie mam zamiaru wracać do tego piwa.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    #2
    Wydaje mi się, że Van Pur wypuszcza te samo piwo, pod innymi nazwami, zresztą anglojęzycznymi.
    W tym przypadku kupiony przeze mnie Barry's Strong ma takie same parametry, a więc 6,6 % zaw. alkoholu.
    Zwykły Barry's ma 4,7%, a więc tyle samo co Barley Gold.
    Obydwa dostępne też tylko w puszce.

    Comment

    • vtec20
      Junior
      • 05-2004
      • 4

      #3
      Bez przesady.....jest całkiem OK

      [QUOTE]robox napisał(a)
      [B]Wydaje mi się, że Van Pur wypuszcza te samo piwo, pod innymi nazwami, zresztą anglojęzycznymi.
      W tym przypadku kupiony przeze mnie Barry's Strong ma takie same parametry, a więc 6,6 % zaw. alkoholu.
      Zwykły Barry's ma 4,7%, a więc tyle samo co Barley Gold.
      Obydwa dostępne też tylko w puszce.


      Jestem pewny ze widziałem Barleya Gold jak i Strong w butelkach bezzwrotnych. Jak na cene 1,29 to naprawde niezłe piwko. Jest ono lekkie. Ale na lato i cieple dni myśle ze mocniejszego nie trzeba. Kolor jest całkiem niezły. nie jest gorzkie ale słodycz tez nie przebija. Reasumując w tej kasie to godne polecenia.

      Comment

      • Chris
        Senior
        • 05-2004
        • 812

        #4
        To piwo prawie wywołało u mnie odruch wymiotny.Smakuje jak woda z cukrem i spirytem .Piany brak,gazy prawie brak.Za 1.70 lepiej jest kupić inne piwko.
        chickkiller :)

        Comment

        • piecyk_gazowy
          Senior
          • 05-2004
          • 124

          #5
          Koleina manipulacjia piwo mocnym mozna nazwac moim zdanie piwo ktore ma przynajmniej wg mnie powyrzej 7% voltaza a nie jak nieraz bywa 6,1 i juz mocne powinny byc jakies odnosn
          !!!! Fuck you prototypy!!!!

          Comment

          • piecyk_gazowy
            Senior
            • 05-2004
            • 124

            #6
            iki prawne mysle ze w tej calej nieszczesne uni jako takie one sa co do nazywnictwa piwa
            !!!! Fuck you prototypy!!!!

            Comment

            • naczelnik
              Senior
              • 08-2003
              • 1884

              #7
              piecyk_gazowy napisał(a)
              iki prawne mysle ze w tej calej nieszczesne uni jako takie one sa co do nazywnictwa piwa
              A to ci zagadka. I co Autor miał na myśli?
              Mistrzu, pohamuj się trochę. Twoje wypowiedzi pozbawione są sensu.

              Apeluję do wszystkich- nie karmić trolla!
              Popieram domowe browary!

              Polakom gratulujemy naczelnika

              Zamykam browar.
              Nie mogę robić tak skandalicznie dobrego piwa.

              gratulacje wstrzymane:Pogratuluj bolcowi

              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Nic szczególnego, ale moim zdaniem lepsze niż wersja "gold".
                Nadrabia głownie ciemniejszym i głębszym kolorem, (który wacha się między złotym, a bursztynowym), zapachem o pełniejszym słodkawym wydźwięku i intensywniejszym smakiem, zdecydowanie nie tak wodnistym. Pomysł na puszkę jest raczej mizerny, ale powiedzmy, że jest prosto i czytelnie. Ogólnie, to nie warto kupować, jeśli się ma wybór.

                Moja ocena: [3.5]
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Etykieta zupełnie zwyczajna, aż prymitywna. Takie coś można było naklejac parę lat temu, a teraz przy innych piach wygląda jak Trabant przy Volvo
                  Kolor całkiem ładny, złoty.
                  Piana wysoka, utrzymuj sie do końca w całkiej sporej ilości.
                  Zapach przyjemny, chmielowy, nic w nim nie preszkadza.
                  Nagazowanie OK.
                  Smak o wiele lepszy niż się spodziewaem. Lekko słodkawy, jak to mocne piwo. Goryczki nie za wiele. Na pewno nie o powtórzenia, ale piło się bez żadnych problemów.

                  Moja ocena: [2.975]

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #10
                    Aha, kupione w butelce podobnie jak wersja Gold Premium. Obydwa w Tesco.

                    Comment

                    • Pepek
                      Senior
                      • 04-2003
                      • 1499

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: ciemny bursztyn, całkiem udany jak na mocne piwo o zatajonym ekstrakcie. [4]
                      Piana: tworza ją drobne pęcherzyki, które jednak z dość okazałej początkowo warstwy bardzo szybko redukują się do niziutkiego kożuszka. [3.5]
                      Zapach: Przeciętny, słodowy z chmielem w tle - i to wszystko. [3]
                      Smak: Dziwny i przy okazji niedobry. Pierwsze wrażenie jakby piwo to było wodniste, potem czuje się lekką nutę słodko-słodową, by w końcu wdarł się zbyt mocno zaakcentowany alkohol. [2]
                      Wysycenie: drobnych bąbelków jest zdecydowanie za mało, a pod koniec spożycia gazowanie prawie zanika. [2]
                      Opakowanie: cienkościenna butelka typu obus zamknięta uniwersalnym złotym kapslem, wzór etykiety bardzo przeciętny, okropna nazwa. [2.5]
                      Uwagi: Generalnie nieudane mocne piwo. Za tę samą cenę (1,70 PLN) lub nieco wyższą można nabyć kilka innych, o niebo lepszych mocnych piw.

                      Moja ocena: [2.625]

                      Comment

                      • eltoro
                        Junior
                        • 04-2005
                        • 5

                        #12
                        Zgadzam sie co do oceny Popka Barley Strong to kelejne piwo Van Pura, które sie do niczego nie nadaje .Jest to w zasadzie to samo piwo co Donner Strong z tym że Donenry sa robione dla sieci sklepów Champion i Carrefour.
                        A tak na marginesie to Van Pury chyba kiedyś były lepsze w smaku?

                        Comment

                        • Shlangbaum
                          Senior
                          • 03-2005
                          • 5828

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Ciemnozłoty. [5]
                          Piana: Kiepska piana, szybko opada. Pozostawiając tylko krótkotrwałe plamy. [2.5]
                          Zapach: Mdły zapach słodu. Bardzo płaski i ubogi. [3]
                          Smak: Pełny słodowy. Z prawie niewyczuwalną goryczką. Strasznie tępy. Nie jest niesmaczny tylko po prostu banalny. [3]
                          Wysycenie: Beznadziejne. W szklance prawie go nie widać ale nie przeszkadza to by odbijało się biednemu piwoszowi gazem [2]
                          Opakowanie: Tak jak Barley Gold: Etykieta estetyczna lecz na kiepskim papierze. Nie podano ekstraktu. Kapsel czarny. Butelka bezzwrotna. [3.5]
                          Uwagi: Wolę Relakspola

                          Moja ocena: [3.025]
                          Last edited by Shlangbaum; 23-01-2006, 14:44.

                          Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny bursztyn, klarowne [5]
                            Piana: średniepęcherzyki, dość zwarta, dlugo się utrzymuje, zostawiamarne ślady na ściance [4]
                            Zapach: leciutki, slodowy [3.5]
                            Smak: miły i pełny w smaku, dość delikatne jak na mocne piwo, nie czuć w ogóle alkoholu, wszytsko byłoby super gdyby nie dziwny posmak goryczki, ni to che,miczna ni to naturalna ale do piwa w ogóle nie pasująca [3.5]
                            Wysycenie: bez zarzutu [5]
                            Opakowanie: przeciętna piszka z neutralnym lmotywem, ciemna tonacja [4]
                            Uwagi: jedno z lepszych rakszawskich piw, gdyby nie ta dziwna goryczka napewno częściej bym je pił

                            Moja ocena: [3.725]
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Scriptus
                              Senior
                              • 04-2006
                              • 189

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowy kolor, piwo klarowne, w sumie wygląd mocniejszego piwa bez zarzutu [5]
                              Piana: Piana słabiutka, do tego natychmiast znika. [3]
                              Zapach: Słodowy z domieszką alkoholu, za mało chmielowego. [4]
                              Smak: Za mało goryczki, przebija posmak alkoholu, w sumie taki lekko wulgarny smak, takie średnie pijackie piwo z przeznaczeniem do wypicia w bramie :P [4]
                              Wysycenie: Bąbelków w tym piwie nie brak, odbija sie po nim nieźle [4.5]
                              Opakowanie: Opakowanie pasuje do piwa, bez zastrzeżeń. Może nieco mało finezyjne, ale w tej klasie piwa chyba nikt nie oczekuje więcej. [4.5]
                              Uwagi: Jak nie ma nic lepszego, to może być.
                              Piłem gorsze piwa

                              Moja ocena: [4]
                              Nic lepszego od Brackiego :)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎