Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Piast Wrocławski

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • robox
    = kapslarz =
    • 11-2002
    • 8188

    Okocim, Piast Wrocławski

    Zakupiony w małym sklepiku, puszka (z butelkowym trochę trzeba będzie poczekać), cena 2,20 złotego.
    Zawrtość alkoholu 5,9% obj., ekstraktu nie podano.
    Puszka nawiązująca do Piasta Jasnego Pełnego (właściwie ostatni człon nazwy został zmieniony na Wrocławski).
    Piwo ogólnie mi smakowało, piana długo się utrzymywała, gaz w normie. Ogólnie piwo na 4 z plusem. Oby tak dalej. Czekam na butelkowe.
    Na puszce informacja: "Piast sponsoruje Wrocławski Ratusz- część zysku ze sprzedaży tego piwa przeznaczamy na sponsorowanie Wrocławskiego Ratusza". Czyli taka mała gra na uczuciach Wrocławian .
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    A to ciekawostka ?? Czyżby Piast wznowił warzenie ? Chyba raczej powinno być "Okocim , Piast Wrocławski"...Rozumiem Robox że pisałeś to raczej w oderwaniu od brutalnej i chamskiej rzeczywistości
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • robox
      = kapslarz =
      • 11-2002
      • 8188

      #3
      Cooper napisał(a)
      Chyba raczej powinno być "Okocim , Piast Wrocławski"...
      Nie chciało to mi przejść przez klawiaturę .

      Comment

      • BAJ
        Senior
        • 02-2002
        • 201

        #4
        Oto i on nowy „Piast Wrocławski”. Producent: Carlsberg Okocim SA Warszawa. Alkohol 5,9% obj. o ekstrakcie informacji brak. Na kontrze napis: „Browary Dolnośląskie Piast” wrzucony jako hasło, bez żadnych dodatkowych komentarzy. Informacje z krawatki: „Piast sponsoruje Wrocławski Ratusz*” i z kontry: „*Część zysków ze sprzedaży tego piwa przeznaczamy na sponsorowanie Wrocławskiego Ratusza”. Bardzo niejednoznaczne sformułowania. Czy sponsoring Wrocławskiego Ratusza oznacza tu wyłożenie kasy na remont elewacji czy też na zaspokojenie potrzeb rajców miejskich? Znaczenia gwiazdki (*) nie wyjaśniono. Z Busbaru, gdzie to piwo nabyłem, znikły: Piast Jasne Pełne i Wrocławski Full. Piast Wrocławski jest sprzedawany jako zamiennik Fulla dokładnie w tej samej cenie. Fani Fulla, delikatnie rzecz ujmując, nie mają pozytywnej opinii o nowym wyrobie. Piwo jest poprawne, a na szczegółową ocenę musi sobie jeszcze zasłużyć.
        Attached Files
        gdzie się piwo warzy
        tam się dobrze darzy

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          No tak, znaczy się na butelkach też już usunęli literki "S. A." z nazwy browaru ... Rozumiem, że to oznacza, iż definitywnie zlikwidowano Browary Dolnośląskie Piast jako samodzielnie warzący zakład ... a pozostawiono jedynie - jak pisze Baj - hasełko (dla zamydlenia oczu mieszkańcom Wrocławia).
          Pytanie za 100 punktów: gdzie jest faktycznie produkowany ten "piast" "wrocławski" i jak w tym przypadku zaliczać etykietę? Do Okocimia? Do Bosmana? Sierpca? A może jednak do Piasta poprzez sentyment?
          Last edited by breslauer; 21-04-2004, 09:19.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            breslauer napisał(a)
            No tak, znaczy się na butelkach też już usunęli literki "S. A." z nazwy browaru ... Rozumiem, że to oznacza, iż definitywnie zlikwidowano Browary Dolnośląskie Piast jako samodzielnie warzący zakład ... a pozostawiono jedynie - jak pisze Baj - hasełko (dla zamydlenia oczu mieszkańcom Wrocławia).
            Pytanie za 100 punktów: gdzie jest faktycznie produkowany ten "piast" "wrocławski" i jak w tym przypadku zaliczać etykietę? Do Okocimia? Do Bosmana? Sierpca? A może jednak do Piasta poprzez sentyment?
            Ja zdecydowanie obstawiam Okocim.Tam powędruje ta etykieta w mych zbiorach.
            W Szczecinie nie spotkałem jeszcze tego piwa.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Wyczerpująca informacja o tym wydarzeniu wisi od dwóch tygodni na stronie głównej.

              Comment

              • breslauer
                Senior
                • 05-2002
                • 2690

                #8
                Dlaczego przywłaszczają sobie medale zdobyte niegdyś przez prawdziwego Piasta? "Piast" "wrocławski" nie ma prawa do żadnych medali, bo jako żywo żadnych jeszcze przecież nie zdobył ...

                Comment

                • Piwofil
                  Senior
                  • 01-2002
                  • 907

                  #9
                  Piłem wczoraj, ale w autobusie i z butelki prosto, wiec na razie powiem że nadaje się do ugaszenia pragnienia. Ogólnie piwo przypadło mi do gustu!
                  www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                  Comment

                  • Czapayew
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1966

                    #10
                    Sięgnąłem po nie podczas wizyty w sosnowieckim AUCHAN. Mimo ponaddobowego chłodzenia w nowym "sztandarowym" wrocławskim wyrobie nie zasmakowałem. Podobały mi się kolor i gazowania. Piana była bardzo dziurawa jak na wyrób tego browaru. Smak natomiast "nie odbiegał od średniej krajowej". W sumie: piwo dobre, ale... Daję 4 minus.
                    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                    www.zamkoszlaki.com
                    www.piwnekapsle.net

                    Comment

                    • adam16
                      Senior
                      • 02-2001
                      • 9865

                      #11
                      Nie jest to takie złe piwo. Piana w porządku, wianuszek towarzyszy nam aż do końca. Gaz, kolor - wszystko OK. Ale czegoś temu piwu jednak brak.
                      Denerwuje mnie brak informacji na etykietach gdzie jest warzone.
                      Browar Hajduki.
                      adam16@browar.biz
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                      Comment

                      • Pogoniarz
                        † 1971-2015 Piwosz w Raju
                        • 02-2003
                        • 7971

                        #12
                        adam16 napisał(a)
                        Nie jest to takie złe piwo. Piana w porządku, wianuszek towarzyszy nam aż do końca. Gaz, kolor - wszystko OK. Ale czegoś temu piwu jednak brak.
                        Denerwuje mnie brak informacji na etykietach gdzie jest warzone.
                        No właśnie Domyślamy się gdzie-Brzesko w Szczecinie na 100%nie warzą Piasta.


                        Prawie jak Piwo
                        SZCZECIN

                        Comment

                        • breslauer
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2690

                          #13
                          Pogoniarz napisał(a)
                          No właśnie Domyślamy się gdzie-Brzesko w Szczecinie na 100%nie warzą Piasta.
                          Jesteś pewien Pogoniarzu? A beczkowe? Czy Piast beczkowy nie pochodzi właśnie ze Szczecina? Pisałęm już gdzieś o tym, że na kegach, z których lany jest Piast widnieją napisy Browar Szczecin ...

                          A temat zmieniłbym na "Okocim, Piast Wrocławski".

                          Comment

                          • Pogoniarz
                            † 1971-2015 Piwosz w Raju
                            • 02-2003
                            • 7971

                            #14
                            breslauer napisał(a)
                            Jesteś pewien Pogoniarzu? A beczkowe? Czy Piast beczkowy nie pochodzi właśnie ze Szczecina? Pisałęm już gdzieś o tym, że na kegach, z których lany jest Piast widnieją napisy Browar Szczecin ...

                            A temat zmieniłbym na "Okocim, Piast Wrocławski".
                            Lanego Bosmana piję też z kegów z napisem Kasztelan i Okocim i nawet raz Piast.Jak to w grupie-nazwa na beczce nie ma znaczenia.


                            Prawie jak Piwo
                            SZCZECIN

                            Comment

                            • grzech
                              Senior
                              • 04-2001
                              • 4592

                              #15
                              Nabyte w bardzo dużym sklepie na A w Białymstoku.

                              Ładny złocisty kolorek, obfita, acz niezbyt trwała piana, nasycenie CO2 w normie. Przyjemny chmielowy, aromatyczny zapach. Smak także odpowiedni - lekki chmielowy aromat, umiarkowana goryczka. Lubię takie pilsy. Bardzo podobny jest Okocim ...

                              Moja ocena: [3.85]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎