Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piwiarnia Gambrynus (C. H. Blue City) (zamknięte)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • belze
    Senior
    • 02-2004
    • 301

    Warszawa, Al. Jerozolimskie 179, Piwiarnia Gambrynus (C. H. Blue City) (zamknięte)

    Dziś byłem zmuszony pojechać z koleżanką na zakupy do Blue City (takie nowe centrum handlowe, naprzeciwko Carefour Reduta (al. jerozolimskie), tam gdzie sie ludzie zabijali niedawno o dvd), znudzony przechodząc przez kolejne butiki, dojrzałem sklep o mylącej dosyć nazwie "Piwiarnia Gambrynus", gdzie oczywiście Gambrynusa Ciechanowskiego nie sprzedają (pani mi powiedziała, ze "piwo jest niezbyt dobre, więc nie sprowadzają"), choć zamierzają sprowadzać czeskiego Gambrinusa. Sklep mieści się na poziomie "-1".

    W Ofercie z Polskich piw:
    Koźlak Amberowski (za 4.50zł )
    Lwówek Śląski - Książęce za 2.80 (sklep chwali się że jest niepasteryzowane)
    Lwówek Śląski Mocne (w bączkach, za 2zł)
    Browar Kormoran - Irish Beer oraz Cherry Beer
    Frater z Belgii (w czteropaku i na sztuki).

    Dodatkowo sklep baardzo ciekawie jest zaopatrzony w piwa zagraniczne, pokusze się o stwierdzenie, że lepiej niż sklep na Polnej.

    Mniemam, że w sklepie można nabyć również szklanki i pokale (bo było tego sporo) oraz książki o tematyce piwnej. Za darmo można podebrać sobie wafle (zebrałem tam około 10 różnych!).

    Obsługa sklepu bardzo miła, szczególnie jeśli jest to pan, bo pani troszke nie zna się na rzeczy. Bardzo dobre podejście do klienta - sprzedawca zapewnił, że gdy zobaczy, że duża grupa osób będzie się pytać o dane piwo, to sprowadzi (w tym nasza nadzieja! proponuje na początek Gambrynusa z Ciechanowa oraz Krajana Irlandzkie Mocne ).

    Z promocji łączonych odnalazłem tam kronenberga (czy jak to sie pisze), 2x0.5 + szklanka i wafel.

    No... czuje, że to sklepik z prawdziwego zdarzenia, który może zrobić poważną konkurencję Piwom Świata z Polnej.


    I jeszcze jedno, jeśli ktoś wyjdzie z tego sklepu niepocieszony, to zapraszam do delikatesów "Piotr i Paweł", gdzie zauważyłem dziś Łódzkiego Portera w butelce jak i w puszce, Heveliusa classica i kapera (butelka i puszka), a także sporo piw zagranicznych.

    A więc Warszawiacy, do Blue City
    Last edited by belze; 14-04-2004, 16:34.
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #2
    To jakiś tekst sponsorowany?
    Brzmi nieźle, ale ja programowo unikam takich kołchozów. No, chyba, że bywam zmuszony
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • belze
      Senior
      • 02-2004
      • 301

      #3
      Wujcio_Shaggy napisał(a)
      To jakiś tekst sponsorowany?
      Brzmi nieźle, ale ja programowo unikam takich kołchozów. No, chyba, że bywam zmuszony
      Sklep trochę mi sie spodobał, więc może dlatego tak ładnie jest napisane :P

      A co do takich centrów handlowych to również nie lubie do nich chodzić

      Comment

      • belze
        Senior
        • 02-2004
        • 301

        #4
        tfu pomyłka.. w Piotrze i Pawle nie było Łódzkiego Portera, a Elbląski.. niestety nie mamy tak dobrze. No ale przynajmniej w butli.

        Comment

        • żąleną
          Sojowe Oddziały Bojowe
          • 01-2002
          • 13239

          #5
          Odp: Warszawa, C.H. Blue City, "Piwiarnia Gambrynus"

          belze napisał(a)
          Gambrynusa Ciechanowskiego nie sprzedają (pani mi powiedziała, ze "piwo jest niezbyt dobre"
          Że co? Nie zachęca mnie to do wybrania się do tego sklepu.

          Ile kosztuje Irish?
          Last edited by żąleną; 14-04-2004, 20:06.

          Comment

          • slavoy
            Senior
            • 10-2001
            • 5052

            #6
            Też byłem dziś pierwszy raz w Blue City. Czy chodzi o ten sklepik (niedostrzegłem nazwy) przy pochylniach obok wejścia do Piotra i Pawła? Jeśli o tym mowa, to wybór faktycznie jest bombowy (co również odzwierciedla się w bombardowaniu portfela). Lecz niestety o nic się nie dopytywałem i nic nie kupiłem, bo miałem przy sobie całe 90gr., a keszmaszyna obok witała wszystkich radosnym napisem "Przepraszamy, Bankomat nieczynny"
            Wszedłem więc więc PiP, bo tam mozna płacić kartą. No i w sumie nie zawiodłem się, bo, choć wybór o wiele skromniejszy, to i tak wystarczający żeby za jednym podejściem przepić pół średniej krajowej
            Osobiście kupiłem: La Goudale 0,75 12,99; Whistable Bay Organic Ale (mam ostatnio wielkiego smaka na ale'e) z Sheperd Neame 0,5 9,99 i Brinkhoff's 0,33 3,19. Chciałem też kupić jedno piwko z Youngsa, którego jeszcze nie miałem okazji próbować (nazwy w tej chwili nie pomnę), ale "nie zostało wprowadzone do komputera". To jedna z tych rzeczy które mnie najbardziej wpieniają w marketach Zaskakująco często zdarza się to działach piwnych...
            Last edited by slavoy; 14-04-2004, 20:15.
            Dick Laurent is dead.

            Comment

            • belze
              Senior
              • 02-2004
              • 301

              #7
              Tak dokładnie o ten sklep.
              Slavoy to może się nawet widzieliśmy
              A w sklepie z piwami można płacić kartą, bo sam to robiłem

              Żą: już nie chciałem się kłócić, że piwo jest świetne, spytałem tylko czy jakby zebrała się większa ilość osób pragnących to piwo, to czy by sprowadzili. Przytaknęła, więc trzeba większą grupą wybrać się tam

              A Irisha ceny nie kojarze, zapewne coś koło 2 złotych.
              Last edited by belze; 14-04-2004, 21:25.

              Comment

              • pjenknik
                • 08-2001
                • 3388

                #8
                To nie jest to nowe centrum gdzie ceny podobno zabijają? Znajomi po wizycie w zoologicznym powiedzieli, że jest tam drożej o 20 % niż gdzie indziej w Warszawie.
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • belze
                  Senior
                  • 02-2004
                  • 301

                  #9
                  pjenknik napisał(a)
                  To nie jest to nowe centrum gdzie ceny podobno zabijają? Znajomi po wizycie w zoologicznym powiedzieli, że jest tam drożej o 20 % niż gdzie indziej w Warszawie.
                  dokładnie to fakt ceny trochę odstraszają, nawet w tym sklepie z piwem - Koźlak po 4.50 ? No ale duży wybór i w przyszłości możliwość zamówienia piwa.

                  Comment

                  • MLT
                    Senior
                    • 12-2003
                    • 1045

                    #10
                    Byłem tam przed świętami. i dokonałem poważnych zakupów. Wybór piw zagranicznych ogromny (sklep na Polnej w porównaniu do Piwiarni Gambrinus to ...., po prostu nie ma porównania).Większość piw nie do kupienia w innych sklepach (import indywidualny?).Ceny niestety wysokie, ale można kupić piwo z Zimbabwe, Kenii, Sri Lanki, Indonezji itp. i można płacić kartą.

                    Comment

                    • Oskarx
                      Senior
                      • 02-2004
                      • 248

                      #11
                      MLT napisał(a)
                      Byłem tam przed świętami. i dokonałem poważnych zakupów. Wybór piw zagranicznych ogromny (sklep na Polnej w porównaniu do Piwiarni Gambrinus to ...., po prostu nie ma porównania).Większość piw nie do kupienia w innych sklepach (import indywidualny?).Ceny niestety wysokie, ale można kupić piwo z Zimbabwe, Kenii, Sri Lanki, Indonezji itp. i można płacić kartą.
                      A czy widziałeć tam Kelta Stout?
                      Oskar

                      Comment

                      • MLT
                        Senior
                        • 12-2003
                        • 1045

                        #12
                        Nie widziałem.Czy chodzi Ci o czeskiego Kelta?

                        Comment

                        • Oskarx
                          Senior
                          • 02-2004
                          • 248

                          #13
                          Tak
                          Oskar

                          Comment

                          • MLT
                            Senior
                            • 12-2003
                            • 1045

                            #14
                            Czeskich piw b mało. Nemieckich też. Asortyment to przede wszystkim mniejsze lub większe wynalazki.

                            Comment

                            • Małażonka
                              Senior
                              • 03-2003
                              • 4602

                              #15
                              Byliśmy tam wczoraj. I... wyszliśmy mocno zawiedzeni. Czy piw więcej niż u Andrzeja - nie wiem, raczej inne. Pszeniczne (dla nas najciekawsze) reprezentowane marnie, praktycznie same wynalazki, ceny wysokie, obsługa niespecjalna... Żadna rewelacja...

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎