Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Głubczyce, Specjal Ekstra Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Głubczyce, Specjal Ekstra Mocne

    Specjal ekstra mocne ,zakupione w "Kalafiorku"w puszce zaw.alk.7%,zawartości ekstraktu nie podano.
    Nie ocenię,gdyż wcześniej piłem portera-także ocena nie będzie konkretna.Mnie nie smakowało,tyle mogę napisać.
    Rozbawił mnie pewien tekst:
    "Ze względu na zawartość alkoholu zaleca się konsumpcję nie więcej niż dwóch piw Specjal ekstra mocne jednorazowo"


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Pepek
    Senior
    • 04-2003
    • 1499

    #2
    Czyżby browar głubczycki powracał do marki "porzuconej" w połowie lat 90-tych ub. wieku? Tylko wtedy był to całkiem przyjemny pilsik, a nie jak obecnie mocne piwo. No i czy zdecydują się na rozlew do butelek?

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Stał u mnie w pokoiku i czekał na swoją kolej, no i się doczekał...
      Nastawiłem się na badziewie, ale piwo wcale nie jest złe. Przypomina mi Hammera z tegoż browaru.
      Kolor bursztynowo herbaciany, głęboki, pełny, taki jak lubię.
      Piana wysoka, drobnoziarnista, biała z akcentami beżu, bardzo trwała.
      Nasycenie drobnymi pęcherzykami w nie za dużej ilości.
      Zapach średniointensywny, typowy dla mocarzy, słodowy, ale nie zionie bimbrem.
      Smak dość ciężki, słodkawy, goryczka gdzieś w tle, podobnie jek chmiel; troszke miodowe.
      Opakowanie, to czarna konserwa z mało wymyślną, wręcz prostą grafiką. Brak pomysłowości, ale w sumie nie jest źle.

      Moja ocena: [4.075]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        puszka 0.5l, w kolorze mocnej herbaty, słabo nagazowe, piana brudno biała, dość szybko opada, zapach alkoholowy, nie zachęcający, w smaku tym bardziej, na pierwszy plan wybija sie alkohol, ciężkie w piciu, ledwie je zakończyłem

        Moja ocena: [2.65]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • robox
          = kapslarz =
          • 11-2002
          • 8188

          #5
          Zakupiłem w Tesco, cena 1,99 złotego za puchę. W odróżnieniu od innych piw z Głubczyc (szczególnie tych marketowych), to te piwo było wypijalne. Z gazem tylko trochę kiepsko, piana przez chwilę zagościła. Może jednak wypuszczą wersję butelkową?

          Comment

          • Czes
            PremiumUżytkownik
            • 06-2001
            • 752

            #6
            To piwo okazało się najlepszym wśród 10 piw zgłoszonych w kategorii jasne mocne (14 - 15,1 Blg) w Konkursie przeprowadzonym podczas XII Jesiennych Spotkań Browarników w Płocku (7 października b.r.)
            O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

            Comment

            • piwowar2
              Senior
              • 11-2001
              • 588

              #7
              Piwo w puszce - nie wiem czy ten negatywny posmak tego piwa wlasnie z tego wynikal. Ogolnie srednie piwo z bardzo gesta piana(jak pianka do golenia - to chyba nie jest normalne), no i z tym wspomnianym posmakiem.Jak sie nie myle, to zawartosc ekstraktu byl podana: 15%

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Wzornictwo puszki nie powala, jest bez pomysłu i bez polotu. Dobrze przynajmniej, że kolorystyka ograniczona. Ujął mnie natomaist napis przecudnej urody: "Ze względu na zawartość alkoholu zaleca się konsumpcję nie więcej niż dwóch piw Special Ekstra Mocne jednorazowo"
                Kolor herbaciany, bardzo ładny.
                Piana dość wysoka i trwała. Redukuje się do nawet grubej kołderki.
                Zapach wyraźny, słodowo-chmielowy, ale jakaś taka kwaskowatość spod niego przebija.
                Gaz bardzo dobry.
                W smaku występuje ta charakterystyczna dla Głubczyc ścierowata nutka słodowa, ale nie rzuca się na kubki smakowe tak, jak w innych produktach. Goryczka jest stonowana, mogłaby być silniejsza. Piwo jest dość wytrawne i czuć w nim moc. Ogólnie rzecz biorąc, jest chyba najbardziej pijalne ze wszystkich próbowanych przeze mnie produktów Głubczyc.

                Moja ocena: [3.625]

                Comment

                • Shlangbaum
                  Senior
                  • 03-2005
                  • 5828

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor bursztynowy. [5]
                  Piana: Tylko niemrawy kożuszek. [3]
                  Zapach: Ordynarny alkoholowo-słodowy. [2.5]
                  Smak: Piłem piwa o róznym smaku ale o posmaku palonej gumy pierwszy raz... [1]
                  Wysycenie: Za duże! Pić się nie da bo się gazem zaraz odbija. [3]
                  Opakowanie: Grafika nawet spoko ale nie podają ekstraktu. Na uwagę zasługuje napis na puszce: "ZE WZGLEDU NA ZAWARTOŚC ALKOHOLU ZALECA SIĘ KONUMPCJĘ NIE WIĘCEJ NIŻ DWÓCH PIW SPECJAL EKSTRA MOCNE JEDNORAZOWO" Dowcipne są te Głubczyce, nie [4]
                  Uwagi: Paskudne piwsko

                  Moja ocena: [2.175]

                  Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                  Comment

                  • YouPeter
                    Senior
                    • 05-2004
                    • 2379

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Kolor to najmocniejsza strona tego piwa. Ciemny bursztynowy. [3.5]
                    Piana: Biała, bardzo rzadka, krótko się utrzymuje. [2]
                    Zapach: Słodowy, nieprzyjemny i nie zachęcający do wypicia. [1.5]
                    Smak: Jak wyżej. Typowo słodowy, nieprzyjemny, nie dający przyjemności z picia. [1]
                    Wysycenie: Lekko szczypiące w język i trochę za słabe. [2.5]
                    Opakowanie: Opakowanie niczym specjalnym się nie wyróżnia. Jak każde przeciętne mocne piwo. [2]
                    Uwagi: Kolejne hiper, super, mocne piwo niczym się nie wyróżniające. Drugie po Beczkowym z Browaru Północnego, po które napewno już nie sięgnę. Nie polecam a nawet odradzam.

                    Moja ocena: [1.525]
                    Last edited by YouPeter; 20-07-2005, 15:45.
                    Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                    Comment

                    • rotmistrz
                      Senior
                      • 06-2005
                      • 469

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: bursztynowy, klarowny [3]
                      Piana: kremowa, wysoka, trwała, pozostwaia dziurawy kożuszek [3]
                      Zapach: slodowo-chmielowy z domieszką alkoholu [2.5]
                      Smak: trudno jest określić jego [1.5]
                      Wysycenie: zerowe, żadnego bąbelka gazu [1]
                      Opakowanie: czarno-czerwono-biała puszka informacje nioe pełne [3]
                      Uwagi: pierwszy i ostatni raz

                      Moja ocena: [2.125]

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19159

                        #12
                        "absolutnie do zlewu" to nie jest, ale nie miałbym nic przeciw gdyby ten browar upadł. jak można tak okropne piwo warzyć. napiłem się ostatni raz!

                        Comment

                        • nek
                          Member
                          • 03-2006
                          • 43

                          #13
                          macie racje piwo nie do wypićia,tragedia ,szkoda kasy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎