Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Warszawa, Powstańców Śląskich (Bemowo), Spiżarnia (Carrefour)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Warszawa, Powstańców Śląskich (Bemowo), Spiżarnia (Carrefour)

    mały sklepik na terenie Carrefour Bemowo, na parterze (ul. Powstańców Śląskich)
    na razie jest tam tylko Lwówek Śląski - Śląskie i Śląskie Mocne.
    Jest to jednak dopiero początek, w czasie rozmowy wyszły intencje właścicieli tego sklepiku, z czasem będą mieć więcej piwa, a co ciekawe, tylko i wyłącznie z małych lokalnych browarów.
    Szykuje się doskonałe źródełko
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #2
    Hmm Co ślepemu po oczach. Byłem w Kalafiorze w sobotę i przeoczyłem...

    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Wczoraj tam dotarłem i rzeczywiście wygląda obiecująco. Na półkach pomiędzy różnymi smakowitościami nie piwnymi, stoi szpaler wyrobów z Lwówka. Jest Książęce, Dobre Mocne i Mocne Dobre. Ekspedientka potwierdziła to co napisał Becik, to znaczy, ze mają w najbliższych planach sprowadzać piwa z małych browarów. Już niedługo ma się pojawić Ciechanów.

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • Wujcio_Shaggy
        Senior
        • 01-2004
        • 4628

        #4
        Dotychczas się nie pojawił.
        Nabyłem (m. in.) Książęce - i niestety porażka: piwo było blade w kolorze, zapach nieświeży, niedobór gazu a smak wyjałowiony (ważne do 15 VII). Może to tylko taki trefny egzemplarz, zobaczymy - mam jeszcze drugą butelkę.
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

        Comment

        • ecolek
          Junior
          • 02-2004
          • 6

          #5
          rewelacja!

          Byłem dzisiaj - sklepik jest bardzo przyjemny. Nabyłem piwka z Lwówka Ślaskiego i Leżaka z Gambrynusa - oba gatunki piję pierwszy raz i jestem pod wielkim wrażeniem - wraca mi wiara w polskie piwa!!! :-)
          Sprzedawczyni powiedziała, że sprzedają też Królewskie z beczki - zgodne z recepturą z lat 70-tych, tyle, że dziś nie mieli.
          Oprócz piw, całkiem sporo win (ale tu już bez rewelacji) i sporo żywności z naturalnej produkcji (to lubię !!) - chleby (i podpłomyki), domowy smalczyk, pierniczki itp. wiktuały. Polecam.

          Ceny IMHO b.dobre - Lwówek za 2.70PLN.

          EC

          Comment

          • sloniatko
            Senior
            • 02-2004
            • 1014

            #6
            Idę tam dzisiaj i mam nadzieję, że sie nie zawiodę )
            Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Odp: rewelacja!

              ecolek napisał(a)
              ...Sprzedawczyni powiedziała, że sprzedają też Królewskie z beczki - zgodne z recepturą z lat 70-tych, tyle, że dziś nie mieli...
              O, to mnier zachęca do wycieczki. Bedę wkrótce polował na górze Kalafiora na rybki, to wpierw się wzmocnię... zakładam, że wtedy będą mieli...

              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • Ahumba
                Senior
                • 05-2001
                • 8962

                #8
                jest Ciechanów, w tym beczkowe wyborne
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                znasz kaszubskie jeziora?- www.stanicacharzykowy.pl

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Cały czas można kupić Lwówek (Książęce, Dobre Mocne, Mocne Dobre) i Gambrynusa (Leżak, Beczkowe Wyborne i chyba coś jeszcze). Królewskiego nie ma.

                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • ecolek
                    Junior
                    • 02-2004
                    • 6

                    #10
                    tradycyjne "Królewskie" - bez rewelacji

                    Dziś kupiłem tam Królewskie wg tradycyjnej receptury ale IMHO bez rewelacji. Wolę Lwówek i Mocne z ciechanowskiego Gambrynusa.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      jest Żywe z Bielkówka, cena niecałe 5 zł....

                      są też miody Jarosa w cenie średnio o 20 zł wyżze niż bezpośrednio u niego
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • emes
                        Nadszyszkownik Chmielowy
                        • 08-2003
                        • 4275

                        #12
                        Ten sklep ma bardzo fajną stronkę z opisami co sprzedaje.


                        #->Admin | To nie spam, ja nie mam nic wspólnego z tym sklepem, nawet tam jeszcze ani razu nie byłem

                        Comment

                        • emes
                          Nadszyszkownik Chmielowy
                          • 08-2003
                          • 4275

                          #13
                          Pewne rzeczy się zmieniły, już znam ten sklep, bo go odwiedziłem
                          Myślałem, że tam Żywe kupię, bo jeszcze go nie piłem, ale się skończyło.
                          Zadowoliłem się Ciechanem i Lwówkiem Śląskim. Ale prawdziwy rarytas (chyba, bo jeszcze tego nie piłem) kupiłem obok w głownym sklepie marketu. Trójpak z Jabłonowa Apfeldorfer piw pszenicznych z żywymi drożdżami Hefe Weissbier : Dunkel, Kristall Weisen i Hell. I to za 8 zł z groszami za powyższy trójpak. Mam nadzieję , że nikt nie napisze, że w tych piwach nie ma drożdży tak samo jak w Żywym

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Żywe juz jest, jest też amberowski Koźlak osobno i w zestawie z pokalem ( http://www.browar.biz/forum/showthre...878#post418878 ) ale cena 25 zł mnie skutecznie zniechęciła
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              Również i tu można juz nabyć niepasteryzowany Ciechanów
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎