Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Strzelec - zmiany

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bahtol
    słomiany zapał
    • 10-2002
    • 331

    Strzelec - zmiany

    Od pewnego czasu obserwuję wyraźne zmiany związane z Browarem Malopolskim (najwyraźniej w związku z zacieśnianiem współpracy z Brokiem i dostosowywaniem się do potrzeb rynku).
    Po pierwsze: zmiana loga - rzuca się w oczy nowy krój czcionki, dlatego postawiłem to na pierwszym miejscu gdyż dzięki temu można zauważyć dalsze zmiany.
    Z nowym logiem na rynku w sprzedaży butelkowej (puszkowej chyba też) pojawiły się piwa: Jasne Pełne i Mocne w nowych butelkach(już nie euro). Na etykietach widnieje adnotacja, że warzone w oparciu o tradycyjną recepturę Cystersów (o co chodzi???) a z karteczki zawieszonej na szyjce butelki z Mocnym można sie dowiedzieć, że znaleziono stare receptury OO. Cystersów według których browar będzie teraz warzył piwo.
    Obydwa piwa dobre. Jasne Pełne nawet bardzo mi smakowało(lepsze niż Full Klasyczny), ale nie odbiegało smakiem od tego co ostatnio piłem jako Strzelec Wyborowy w żulernimprzy Nowym Kleparzu.
    Snuję jednak dalej idące wnioski.
    Ze sklepów, w których się zwykle zaopatruję znikają pordukty ze starym logo, a to co pozostało ma termin ważności nie dłuższy niż do lipca. Pojawiają się natomiast dwa wspomniane wyżej napitki(Jasne Pełne w cenie 1,70zł oraz Mocne z 2.30)z terminem przydatności do Września.
    Niestety wśród znikających jest też Porter Medalista , chyba jedyny sensowny oprócz Żywieckiego dostępny w grodzie Kraka.
    O ile dwóch wymnienianych (Fulla Klasycznego i Mocnego Uderzenia)żałował nie będę gdyż nowe produkty smakują mi bardziej to zniknięcie Portera będzie naprawdę sporą stratą.

    Jeżeli ktoś ma jakieś informacje na ten temat proszę o potwierdzenie chociaż wolałbym zaprzeczenie.
    =bahtol=
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    #2
    Odp: Strzelec - zmiany

    bahtol napisał(a)
    (...)Niestety wśród znikających jest też Porter Medalista , chyba jedyny sensowny oprócz Żywieckiego dostępny w grodzie Kraka.
    (...)
    Czy to oznacza, że nie lubisz portera Łódzkiego czy Królewskiego? Fakt, że ten ostatni chyba zniknął z krakowskich półek (mylę się?), a jego nowe wcielenie sądząc po opisach w dziale "piwo - konkretnie" urąga pierwowzorowi.

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #3
      Bahtol,dlatego zmienili etykiety oraz butelki i teraz Strzelec Medalista jest pod sztandarami Broka.Na razie jest tylko rozlewany w Broku...choć... teraz wszystko się zmienia jak w kalejdoskopie.Ostatnio dostałem paczkę od e-prezesa,a wniej m.in.był Porter Strzelec,porównałem go z tym z niby Broka-według mnie to jest to samo piwo.


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        #4
        Ot taka ciekawostka. Strzelec nie może sprzedawać piwa do 10 maja ze wzgledu na jakies niejasności z połączenia z brokiem. (Dokładnie nie wiem ale to informacja ze "strzelca".) To znaczy że browar ważył i nie sprzedawał, a piwko było tylko z zapasów hurtowni. Tak było od około 30 kwietnia.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • bahtol
          słomiany zapał
          • 10-2002
          • 331

          #5
          Kolego Standarte, portera Królewskiego nie widziałem w Krakowie od bardzo dawna, a Łódzki też dostępnością nie grzeszy a jeśli już gdzieś trafię to najczęściej w konserwie, a Medalista jest u mnie na osiedlu w butelkach.

          Pogoniarzu, wyraziłem tylko obawy przed zniknięciem Medalisty. Z produktem Broka nie spotkałem się jeszcze w Krakowie, mam nadzieję, że kiedyś tu dotrze.

          Polecam natomiast do spróbowania wspomniane wyżej nowe produkty. szczególnie Jasne Pełne - troszkę podobne do PU, sympatyczny pilsik.
          =bahtol=

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19167

            #6
            o strzelcu i nie tylko

            osobiście uważam, że produkty Strzelca czy to nowe czy stare (z wyj. Portera) są po prostu niestrawne. mimo butelkowych wersji mają dziwne posmaki, które strzelec zawsze miał, a których ja nie toleruje. Lanego strzelca piłem rok temu, ale nie miał tej dziwnej przypadłości. nie wiem jak to wyjaśnić
            co do samego jeszcze wątku o którym procedował bahtol w moich okolicach Porter jest dostępny i nie znika, choć czasem są jednodniowe przestoje.
            Królewskie Porter czy to z W-wy czy skąd innąd zniknął dawno temu i ubolewam nad tym choćby z tego powodu, że nie mam gdzie oddać butelek z niego łódzki jest zaś stale dostępny w butli za 3.75 zł co przy cenie strzeleckiego 2.90 zł i moim lokalnym patriotyźmie dobrze mu nie wróży...

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎