Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Mort Subite, Mort Subite Kriek Lambic [Asse]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Mort Subite, Mort Subite Kriek Lambic [Asse]

    Hmmm... Pewnikiem to piwko ktoś już opisywał - mnie jednak nie udało się opisu znaleźć.
    Zakupione w AUCHAN Sosnowiec, butelka 0,375 l, cena 8.99 PLN
    Nie jestem samkoszem piw tego typu, poza tym większość znikła w gardle Redyny - nie miej jednak przyjemny dla oka czerwony lambic z piwno-wiśniową gorzyczką przypadł mi do gustu. Oceniał nie będę, polecać - owszem. Aha - takiej piany może mu pozazdrościć niejeden pilsner.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Standarte
    Gość
    • 08-2003
    • 467

    #2
    Przez sam fakt, że jakiś Lambic jest dostępny w Polsce już zasługuje na chołubienie.

    Comment

    • grzech
      Senior
      • 04-2001
      • 4592

      #3
      Dawno, dawno temu piłem. Postanowiłem sobie przypomnieć. Smakowity napitek. Pięknie wyglądający, ładny kolorek, obfita piana. Do tego owocowo-wytrawny smak. Bardzo przyjemnie wchodził w sobotni wieczór. Znakomicie gasił pragnienie. Jeśli komuś smakowało Cherry Beer z Jabłonowa - radzę zmierzyć się z kriekiem. Jeśli nie zauważy różnicy, polecam wymianę kubków smakowych.

      Comment

      • Marcin_wc
        Senior
        • 09-2005
        • 2115

        #4
        Piwo kupione we Wrocławskim Carrefourze, butelka 0.25 za 6.50
        Kolor:Wiśniowa nalewka, niezbyt ciemne
        Piana: Piękna, różowa, gęsta
        Zapach: Mi nie przypadł do gustu, pachnie jak zwykła nalewka wiśniowa, nie czuję w zapachu żadnych nut charakterystycznych dla piwa
        Smak: Na początku czuć coś jakby wiśniowe wino musujące, ale za chwile przychodzą przyjemne nuty piwne, a na zakończenie trochę kwaskowatości, ale innej niż w piwach przenicznych.
        Nasycenie: Bardzo dużo malutkich pęcheżyków CO2, przyjemnie szczypie w język.

        Piwo bardzo przyjemne, chociaż wolałbym mniej owocw więcej piwa, ale warto było kupić.
        Last edited by Marcin_wc; 22-10-2005, 17:53.

        Comment

        • azazel82
          Senior
          • 01-2012
          • 146

          #5
          Click image for larger version

Name:	IMG_9646sm.jpg
Views:	1
Size:	45,0 KB
ID:	2044830

          Ma kolor dobrej (domowej, własnej roboty) wiśniówki z rubinowymi przebłyskami. Mocno musujące, z bardzo fajną, delikatną, różowiutką pianą. Zapach to - niespodzianka - wiśnie, zdecydowanie owoce, nie koncentrat, bo ładne, bo delikatne. Pierwsze skojarzenie to szampan. Pojawia się wytrawność na końcu i kwaskowatość, ale naprawdę delikatna. Wiśnia, wiśnia, wiśnia... Wącham - wiśnia, smakuję - wiśnia. Co ciekawe Mort Subite ciągle smakuje jak piwo, tylko że wiśniowe. Nie smakuje jak tandetne coś, ale jak miłe połączenie wiśniówki z piwem (głupie to porównanie, ale najlepsze, jakie mi przychodzi do głowy).

          Kilka słów więcej na blogu.
          http://piwnepodroze.blogspot.com/

          Zapraszam też na FB!!
          https://www.facebook.com/PiwnePodroze

          Comment

          • Oskaliber
            Senior
            • 05-2010
            • 727

            #6
            Pite dobre 2~ lata temu. Przed chwilą odnalazłem zabłąkaną notkę.

            Kolor: Ciemnobordowy, klarowny.
            Piana: Lekki różowy odcień, mało trwała.
            Zapach: Owocowo-szampański.
            Smak: Słodkawy, wyraźnie wiśniowy, minimalnie cierpki. Goryczki brak. Finisz już bardziej wytrawny i minimalnie kwaskowaty.
            Wysycenie: Średnio wysokie.
            BeerFreak.pl

            Comment

            • Javox
              PremiumUżytkownik
              • 11-2009
              • 6075

              #7
              Ciekawe czy ten smak wiśniowy jest syntetyczny

              Jeżeli komuś ta myśl nie przeszkadza i lubi słodkie-wiśniowe będzie zadowolony

              Nowy wygląd:
              Attached Files

              Comment

              • Petitpierre
                Senior
                • 01-2014
                • 2560

                #8
                Zrobiłem sobie ostatnio ring między tym kriek'iem a jego wersją starszą. Piwo jest bardzo wysycone, orzeźwiające, słodkie, nie przesłodzone, dość wiśniowe. Charakter młodego lambika bardzo wyraźny-tutaj właśnie ujawnia się cała piwność, więc jest i odrobina stajni, trochę cukru kandyzowanego, takiego lepiącego się, ziemisty finisz. Smakuje bardzo w kierunku młodych win frizzante-ale takich z dodatkiem odrobiny amaro, podczas gdy oude kriek w tym porównaniu nadal jest przepotężnie wiśniowy, wytrawny i bardzo gęsty, jak nie przymierzając czerwone wytrawne wino szczep Carmenere, ale z Chile.
                Mały porterek-przyjaciel nerek

                Comment

                • telek
                  PremiumUżytkownik
                  • 05-2011
                  • 526

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Javox Wyświetlenie odpowiedzi
                  Ciekawe czy ten smak wiśniowy jest syntetyczny

                  Jeżeli komuś ta myśl nie przeszkadza i lubi słodkie-wiśniowe będzie zadowolony

                  Nowy wygląd:
                  Kilka lat temu miałem przyjemność zwiedzać ten browar i zapewniam, że wówczas lambic leżakował z wiśniami.
                  Maliny ze względów mikrobiologicznych nie nadawały się na leżak - dodatek soku.
                  A wersje oude dodatkowo leżakowały w beczkach.
                  Last edited by telek; 03-02-2023, 18:24.

                  Comment

                  • Petitpierre
                    Senior
                    • 01-2014
                    • 2560

                    #10
                    A jak duże te beczki tak przy okazji? Po czymś czy ich własne?
                    Mały porterek-przyjaciel nerek

                    Comment

                    Przetwarzanie...
                    X
                    😀
                    🥰
                    🤢
                    😎
                    😡
                    👍
                    👎