Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bułgarskie browary.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • halik
    Junior
    • 03-2004
    • 28

    Bułgarskie browary.

    Wybieram się na urlop do Bułgarii. Zamierzam miło spędzić 10 dni nad Morzem Czarnym. Chciałbym odwiedzić choć jeden bułgarski browar. Z tego co udało mi się ustalić, wiem, że Bułgaria nie jest, delikatnie mówiąc, "piwnym rajem". Nie mniej, nie tylko mnie to nie zniechęciło, ale wręcz przeciwnie-jestem tego bułgarskiego piwa jeszcze bardziej ciekawy. Po tym przydługim nieco wstępie przechodzę do o wiele krótszego meritum. Mam pytanie do Forumowiczów: Czy wiecie coś więcej o browarnictwie bułgarskim? Interesuje mnie historia, etykiety i podkładki. Za pomoc z góry dziękuję i serdecznie pozdrawiam.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    no nie wiem czy historia bułgarskich browarów będzie Ci potrzebna, etykiety są, podstawki również, ostatnio bardzo popularne są PET-y, jeśli chcesz odwiedzic choć jeden to na miejscu dowiesz się co nieco. Browary są w następujących miejscowościach więc będziesz mógł sobie wybrac jakiś do odwiedzenia:Blagoevgrad, Haskovo, Lom, Varna, Mezdra, Pleven, Stara Zagora, Plovdiv, Szumen, Sofia "Ariana" i "Pivovaren zavod", Wielkie Tarnowo oraz mikrobrowar w miejscowości Trud
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • halik
      Junior
      • 03-2004
      • 28

      #3
      wyprawa do Bułgarii

      Dzięki becik. Obejrzałem sobie dokładnie mapę i zastanawiam sie nad Warną (to, z racji położenia, najbardziej prawdopodobne), Starą Zagorą i Szumenem. Te dwa ostatnie browary sa chyba najbardziej znane. Jeżeli będziesz miał jakieś inne informacje dotyczace tego tematu, to będę wdzięczny, jak się nimi ze mną podzielisz. Temat pozostawiam otwarty dla wszystkich Forumowiczów. Obiecuję relację z wyprawy. Pozdrowienia dla wszystkich.

      Comment

      • beny
        Senior
        • 03-2001
        • 984

        #4
        Lepiej obiecaj, że przywieziesz jakies etykiety i podstawki a potem się wymienisz ze mną :-)
        Z piwnym pozdrowieniem
        Radosław Kwiecień

        http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

        Comment

        • dryx
          † 1966-2017 Piwosz w Raju
          • 04-2002
          • 1735

          #5
          becik napisał(a)
          :Blagoevgrad, Haskovo, Lom, Varna, Mezdra, Pleven, Stara Zagora, Plovdiv, Szumen, Sofia "Ariana" i "Pivovaren zavod", Wielkie Tarnowo oraz mikrobrowar w miejscowości Trud
          tak na szybko, a Burgasko Pivo to nie czasem Burgas ?

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            dryx napisał(a)
            tak na szybko, a Burgasko Pivo to nie czasem Burgas ?
            jak najbardziej
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • halik
              Junior
              • 03-2004
              • 28

              #7
              Beny! Obiecuję, że jak tylko trafię do jakiegoś bułgarskiego browaru, miłej knajpki z miejscowymi wyrobami lub dobrze zaopatrzonego sklepiku, to będę pamiętał o Tobie i coś dla Ciebie przywiozę.
              Becik! Dzięki za informację o browarze w Burgas. Będę niedaleko, a jak do tej pory nie wiedziałem o tym browarze.
              Pozdrawiam

              Comment

              • halik
                Junior
                • 03-2004
                • 28

                #8
                Do wyjazdu został mi jeszcze tydzień. Jeżeli zatem ktoś eksplorował bułgarskie browary, to dajcie mi znać. Dzięki becikowi i własnym poszukiwaniom mam już pewne rozeznanie, ale od przybytku, szczególnie ciekawych informacji, głowa nie boli. Z góry dziękuję

                Comment

                • Odoakr
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 330

                  #9
                  W Bułgarii byłem rok temu. Niestety cały czas w jednym miejscu, ale udało mi sie spróbowac kilkunastu piw. Takich najbardziej popularnych. Zagorka i MM - najpopularniejsze i chyba najlepsze. Varna - w zaeżności jak im sie naleje (jak piłem pierwsze to było fatalne, drugie - całkiem całkiem.) Ciekawa jaes też ciemna Kamienitza.
                  W sumie bułgarskie piwa mozna pic, ale bez rewelacji. (jak na tamte upały to nawet trzeba)

                  Jesli chodzi o etykiety to mam kilka odmaczanych. zainteresowanych prosze na list na PW!

                  Comment

                  • halik
                    Junior
                    • 03-2004
                    • 28

                    #10
                    Dzięki Odoakr. Mam zamiar odwiedzić parę miejsc. Może uda mi się trafić do jakiegoś browaru lub knajpy. Nie wiem czy wybiorę się gdzieś dalej (większośc browarów bułgarskich jest zlokalizowanych w środkowej i zachodniej części kraju), ale Warna i Burgas będą w moim zasięgu. Jak przywiozę coś ciekawego, to dam znać na Forum. Pozdrawiam

                    Comment

                    • halik
                      Junior
                      • 03-2004
                      • 28

                      #11
                      Od tygodnia próbuję skontaktować się za pośrednictwem poczty elektronicznej z kilkoma bułgarskimi browarami (nie wszystkie mają swoje strony i adresy e-mail)-niestety bezskutecznie. Chyba mają coś nie tak z serwerem, bo wszystkie e-maile wracają, a próbowałem je wysyłać z kilku różnych kont. Do wyjazdu zostało mi kilka dni, więc nie liczę już na żaden kontakt przez internet. Jadę w ciemno. Z jednej strony jestem trochę rozczarowany, ale z drugiej - taka podróż "w nieznane" ma także swój smaczek. Trzymajcie kciuki. Odezwę się po powrocie.

                      Comment

                      • halik
                        Junior
                        • 03-2004
                        • 28

                        #12
                        Kilkanaście dni temu wróciłem z Bułgarii. Pora na relację. Zainteresowanych zapraszam do dyskusji w temacie: Bułgarskie browary-relacja z wyprawy. Pozdrawiam

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #13
                          no to czekamy na te relacje, a jak jeszcze masz jakieś zdjęcia to byłoby super
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • beny
                            Senior
                            • 03-2001
                            • 984

                            #14
                            Podeślij skany etykiet i podstawek, jeżeli będzie coś nowego to chętnie wymienię lub odkupie.
                            Z piwnym pozdrowieniem
                            Radosław Kwiecień

                            http://npn.mybrute.com/ - skop mi tyłek :P

                            Comment

                            • kruger_nr1
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 801

                              #15
                              temat trochę jakby zapomniany ale ja również w te wakacje wybieram się do Bułgarii i ciekawy jestem jak na dzień dzisiejszy wygląda tam sprawa z browarami?Może powstały jakieś minibrowary?Pisaliście o takim w mieście Trud.
                              Kolekcja puszek piwnych:
                              http://puszkikrugera.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎