Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brovaria, Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Brovaria, Pils

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • Petrax
    Senior
    • 12-2001
    • 662

    #2
    No to pokuszę się o opis tegoż piwa.

    Kolor: złocisty, dosyć jasny, piwo lekko mętne, ale przejrzyste
    Piana: początkowo gęsta i dość obfita, opada w tempie umiarkowanym, ślady pozostają na ściankach
    Gaz: w sam raz
    Zapach: delikatna woń chmielowa z nutą kwiatową
    Smak: w pierwszym łyku - pełny słodowy, po przełknięciu solidna goryczka i bardzo przyjemny słodkawy posmak kwiatowo-owocowy wyczuwalny do końca konsumpcji, pycha!

    Moja ocena: [4.7]
    In cervisia veritas
    http://www.ptxc.de.vu
    Пиво - вот мое экотопливо

    Comment

    • becik
      Senior
      • 07-2002
      • 14999

      #3
      kolor - dojrzałego żyta,mocny i pełny
      piana - jasna, drobna, dośc szybko opada, pozostają krążki na kuflu oraz cienutki kożuszek
      zapach - słodowo-chmielowo-drożdżowy
      gaz - jak dla mnie zbyt wiele, po kazdym łyku powracając mało mi nosa nie rozsadził
      smak - zbyt duże nagazowanie psuło mi cały smak tego piwa oraz przyjemność picia, sam smak przyjemny, lekka chmielowa goryczka z wyczuwalnym drożdżowym posmakiem, jednak zbyt "ostre i szczypiące"
      opakowanie - oceniam tylko naczynia w którym było podawane - kufle i szklanki z logo Brovarii na 5.

      Moja ocena: [3.8]
      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

      Comment

      • sebol
        Member
        • 02-2002
        • 66

        #4
        Piwo rewelacyjne ,pierwszy łyk średni ale potem sama przyjemność smak lekko słodkawy , mniej wyczuwalna goryczka za to bardziej orzeźwiające.Gorąco polecam.

        Moja ocena: [4.925]
        sebastian30000

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Piłem rok temu i zachwyciłem się.Teraz miałem powtórkę i nadal uważam,że to bardzo dobre piwo.Wyrażnie chmielowo-goryczkowe ale mimo to dosyć łagodne.Odniosłem wrażenie jakby ten pils zmierzał lekko w stronę pale ale czy mild ale.

          Comment

          • docent
            Senior
            • 10-2002
            • 5205

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Wspaniałe złoto, oczywiście brak klarowności bo to piwo niefiltrowane. [5]
            Piana: Średnioziarnista, ale trzeba przyznać że zadziwiająco długo utrzymuje się na powierzchni piwa. [4]
            Zapach: Pierwsze wrażenie to niesamowity zapach swieżości tego piwa. Kiedy już oswoimy się z tym tak rzadko spotykanym, wspaniałym aromatem czujemy delikatny zapach chmielu i bardziej wyraźny drożdzy. [4]
            Smak: No tak. Pijąc pilsa z Brovarii brakuje słów aby to opisać. Ten niesmowity posmak można odczuć pijąc wyłącznie piwa niefiltrowane i niepasteryzowane. W smaku najpierw czuć goryczkę, póżniej wychwytujemy drożdże aby zakończyć chmielową nutą. Ale to piwo jest po prostu SMACZNE! To obecnie jedyny polski pils do którego można zastosować to określenie - smaczny. [4.5]
            Wysycenie: Nasycenie jest dość wysokie i pozostaje takim do samego końca, piwo się nie wygazowuje. [5]
            Opakowanie: Firmowy kufel z ładnym, oszczędnym logo Brovarii. Jest idealnie. [5]
            Uwagi: Pils z Brovarii jest obecnie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o polskie niefiltrowane/niepasteryzowane piwa tego gatunku. Ciekawe czy zbliżająca się premiera Pilsa z warszawskiej Bierhalle zachwieje jego pozycją?

            Moja ocena: [4.35]
            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika docent
              Pils z Brovarii jest obecnie bezkonkurencyjny jeśli chodzi o polskie niefiltrowane/niepasteryzowane piwa tego gatunku. Ciekawe czy zbliżająca się premiera Pilsa z warszawskiej Bierhalle zachwieje jego pozycją?
              Chyba nie zachwieje, bo w Bierhalle nie warzono jeszcze pilsa, a Weizena...

              Comment

              • docent
                Senior
                • 10-2002
                • 5205

                #8
                Swoją drogą gratuluję odwagi zarządcom Bierhalle. Zawsze podstawą był pils a inne piwka sezonowym dodatkiem. Jeśli teraz pszeniczniak ma być okrętem flagowym lokalu to ja jestem jak najbardziej za!
                Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                Comment

                • mirekv
                  Junior
                  • 08-2007
                  • 19

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasny [4.5]
                  Piana: czasami się zdarza - piany prawie nie ma [3]
                  Zapach: chmielowy [5]
                  Smak: pelny, chmielowa goryczka [5]
                  Wysycenie: ok [5]
                  Opakowanie: Szklo [5]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.775]

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mirekv Wyświetlenie odpowiedzi
                    Kolor: jasny [4.5]
                    Piana: czasami się zdarza - piany prawie nie ma [3]
                    Zapach: chmielowy [5]
                    Smak: pelny, chmielowa goryczka [5]
                    Wysycenie: ok [5]
                    Opakowanie: Szklo [5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [4.775]
                    bardzo proszę - mniej lakonicznie
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Regent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 512

                      #11
                      Muszę przyznać, że mam mieszane uczucia co do tego piwa. Na pewno bardzo treściwe, zdecydowana, wyczuwalna goryczka, jak dla mnie zbyt intensywna, w dalszym etapie pojawiają się nawet lekkie, słodsze klimaty. Dobrze gazowane, ładny bursztynowy kolor, gęsta piana. Może to, że piłem to piwko o temperaturze pokojowej wpłynęło na moje odczucia ale bardziej smakuje mi Noteckie niepasteryzowane.
                      Attached Files
                      Mniej alkoholu w piwach !!!
                      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                      Comment

                      • kopyr
                        Senior
                        • 06-2004
                        • 9475

                        #12
                        Piana: gęsta, mięsista, oblepia szkło.
                        Kolor: złocisty, ładnie opalizujący
                        Wysycenie: akurat.
                        Zapach: dojmujący diacetyl, powiedzmy, że to był pils bohemski.
                        Smak: wyraźna goryczka, bardzo gładkie z dojmującym diacetylem. Bardzo maślane, ale miało swój urok.
                        Opakowanie: pokal bardzo ładny, zresztą zakupiłem.

                        Bardzo dobry pils, mimo diacetylu życzyłbym sobie takiego piwa w butelce w sklepie.
                        blog.kopyra.com

                        Comment

                        • docent
                          Senior
                          • 10-2002
                          • 5205

                          #13
                          Poznański Pils wrócił do wielkiej formy! Dzień wcześniej postawiłem w rozmowie z właścicielem szczecińskiego minibrowaru tezę, że goryczkowe lagery (czyli pilsy po prostu) nie mają w Polsce racji bytu. Goryczkowe piwo może być obecne tylko jako ciekawostka w stylu ejla czy importowanego Czecha (o domówkach nie wspominając).

                          No i spotkało mnie wielkie zaskoczenie! To piwo to klasyczny, rasowy pils, którego próżno szukać w obecnej ofercie krajowych browarów. Już chmielowy zapach obiecuje pożądane doznania. Potem jest wyrazista goryczka i idealna pełnia smaku. To piwo przywróciło mi na jakiś czas wiarę w polskiego jasnego dolniaka...
                          Attached Files
                          Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                          Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                          Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                          Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                          Comment

                          • pioterb4
                            Senior
                            • 05-2006
                            • 4322

                            #14
                            Dzień wcześniej postawiłem w rozmowie z właścicielem szczecińskiego minibrowaru tezę, że goryczkowe lagery (czyli pilsy po prostu) nie mają w Polsce racji bytu.
                            Nie podejrzewałem Cię Docencie o taką anty-sekciarską postawę Aż tak zwątpiłeś w polskiego konsumenta?

                            Jak browar restauracyjny serwuje Jasne to ja nie mam nic do powiedzenia, że piwo ma profil bardziej słodowy niż chmielowo-goryczkowy. Ale jak browar sprzedaje pilsa/pilznera a piwo jes ledwo co nachmielone to trochę czuje się nabity w butelkę.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika pioterb4 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Nie podejrzewałem Cię Docencie o taką anty-sekciarską postawę Aż tak zwątpiłeś w polskiego konsumenta?
                              Lepiej być pesymistą, dzięki temu można być naprawdę miło zaskoczonym
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎