Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

jak długo browar nieczynny powinien widnieć w Dzienniku Piwnym?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23791

    jak długo browar nieczynny powinien widnieć w Dzienniku Piwnym?

    jak widać zamykane browary przysparzają nieco kłopotów zza grobu w związku z prowadzeniem dziennika piwnego.

    zatem konkretne pytanie brzmi jak długo dany browar od momentu zamknięcia powinien widnieć w Dzienniku Piwnym
    miesiąc, kwartał, rok? inne propozycje?

    na razie lista polskich browarów w DP pozostaje w ścisłej zależności z tym czy browar jest czynny czy nie. widać są kłopoty w przypadku DP gdy browar przejdzie do "historycznych" - bo jego piwo jeszcze jest dostępne na rynku i wypadałoby je jakoś wpisać z drugiej strony są kłopoty w przypadku utrzymania rzetelności działu z browarami czynnymi pozostawiając taki browar w stanie "czynnym" (po to żeby widniał w dzienniku).

    rozwiązanie jest proste - wystarczy prowadzić pewien okres przejściowy dla zamykanych browarów. czyli tak żeby przestały już widnieć w dziale czynnych browarów ale jeszcze widniały jako browar do wyboru w Dzienniku Piwnym.

    zatem pozostaje tylko ustalić najodpowiedniejszy okres czasu. idealnie byłoby ustalić najpóźniejszą datę przydatności do spożycia piwa wypuszczonego przez dany browar tuż przed zamknięciem. jednak ustalenie tego w każdym przypadku nie będzie na pewno możliwe lub na 100% akuratne. pozostaje więc narzucić jakiś okres.

    proponuję 3 miesiące.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • breslauer
    Senior
    • 05-2002
    • 2690

    #2
    Proponuję pół roku ze względu na dość długie terminy przydatności do spożycia.

    Comment

    • JAckson
      Senior
      • 05-2004
      • 6122

      #3
      Pół roku wydaje się być rozsądnym terminem
      MM961
      4:-)

      Comment

      • fteo
        Senior
        • 05-2003
        • 1139

        #4
        Wydaje mi się, że opcja inny w kategorii browar rozwiązuje sprawę. Tam można wpisać to, co się chce, a więc i piwko z zamkniętego już browaru.
        Czy to ma sens?
        http://lotnictwo.net.pl/
        http://www.flightradar24.com/
        http://www.airshow.sp.mil.pl/

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          fteo napisał(a)
          Wydaje mi się, że opcja inny w kategorii browar rozwiązuje sprawę. Tam można wpisać to, co się chce, a więc i piwko z zamkniętego już browaru.
          Czy to ma sens?
          Tylko, że wtedy nie pojawi sie osobna statystyka na ten browar. Będzie to wrzucone do inne. TAk mi się wydaje
          MM961
          4:-)

          Comment

          • Piecia
            Senior
            • 02-2002
            • 3307

            #6
            6 miesięcy - termin optymalny

            wpadło mi tez do głowy coś takiego:

            mianowicie aby usuwać nieczynne browary z DP po zakończeniu roku kalendarzowego - w nowym roku ów nieboszczyk nie funkcjonowałby w statystykach
            Koniec i bomba,
            Kto nie pije ten trąba !!!
            __________________________
            piję bo lubię!

            Comment

            • Makaron
              Senior
              • 08-2003
              • 2107

              #7
              Też wydaje mi się,że pół roku to dobry okres przejściowy.
              "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

              Comment

              • fteo
                Senior
                • 05-2003
                • 1139

                #8
                wpadło mi tez do głowy coś takiego:

                mianowicie aby usuwać nieczynne browary z DP po zakończeniu roku kalendarzowego - w nowym roku ów nieboszczyk nie funkcjonowałby w statystykach

                to chyba dobry pomysł - koniec roku kalendarzowego i nieczynny browar znika

                kobieca intuicja podpowiada mi, że półroczny termin nie jest dobry
                http://lotnictwo.net.pl/
                http://www.flightradar24.com/
                http://www.airshow.sp.mil.pl/

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  #9
                  fteo napisał(a)
                  wpadło mi tez do głowy coś takiego:

                  mianowicie aby usuwać nieczynne browary z DP po zakończeniu roku kalendarzowego - w nowym roku ów nieboszczyk nie funkcjonowałby w statystykach

                  to chyba dobry pomysł - koniec roku kalendarzowego i nieczynny browar znika

                  kobieca intuicja podpowiada mi, że półroczny termin nie jest dobry
                  No ale co w takim razie z browarami zamkniętymi pod koniec roku?
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • Piecia
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 3307

                    #10
                    też się mad tym zastanawiałem co z takimi browarami, ale nigdy nie będzie tak, że wszystkim bez wyjątku się dogodzi
                    Koniec i bomba,
                    Kto nie pije ten trąba !!!
                    __________________________
                    piję bo lubię!

                    Comment

                    • JAckson
                      Senior
                      • 05-2004
                      • 6122

                      #11
                      Zapaowiada się duża upadalność browarów polskich??
                      MM961
                      4:-)

                      Comment

                      • jerzy
                        piwoholik
                        • 10-2001
                        • 4705

                        #12
                        Obstaję za końcem tego roku, w którym upłynął termin ważności ostatniej warki.
                        Wiem, że będą ludzie wpisywać np. wyprodukowanego teraz Piasta z Okocimia do Browaru Piastowskiego, ale na to chyba nic się nie poradzi.

                        Można by za to dopisać na liście informację, że browar jest zamknięty, czyli fragment listy wyglądał by w tej chwili tak:
                        • Perła - Zwierzyniec
                        • Piast [browar zamknięty]
                        • Północny
                        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                        Comment

                        • jerzy
                          piwoholik
                          • 10-2001
                          • 4705

                          #13
                          Chyba, że da się wyrzucić jedynie z listy do wpisywania, a w statystykach pozostanie - w takim przypadku proponuję 3 miesiące po terminie ważności ostatniej warki.
                          browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                          Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                          Comment

                          • ART
                            mAD'MINd
                            • 02-2001
                            • 23791

                            #14
                            w statystykach będą widoczne.
                            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                            Comment

                            • becik
                              Senior
                              • 07-2002
                              • 14999

                              #15
                              ja bym optował za wersją fteo czyli aby browar znikał wraz z zakon=ńczeniem roku kalendarzowego bądź jesli jest zamykany pod koniec danego roku - 6 miesięcy.
                              W przypadku browarów restauracyjnych, np SOMA, można ją od razu przenieść a raczej usunąć
                              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎