Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Historia browarnictwa w Polsce

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • RasKuba
    Gość
    • 01-2004
    • 10

    Historia browarnictwa w Polsce

    Szanowni Forumowicze!
    Mam ogromną prośbę. Jestem studentem 4 - go roku UMCS w Lublinie na Wydzile Ekonomiczym. Właśnie zaczynam pisać pisać pracę magisterską na temat: "Historia gorzelnictwa i browarnictwa w Polsce". Nie dysponuję materiałami które byłyby pomocne w pisaniu pracy na ten temat. Jeśli ktoś byłby tak miły i pomógł mi w tej sprawie byłbym bardzo wdzięczny.
    Serdecznie pozdrawiam.
  • fteo
    Senior
    • 05-2003
    • 1139

    #2
    Pierwsze co powinieneś zrobić, to przeglądnięcie stron konkretnych browarów. Od tego ja bym zaczęła.
    http://lotnictwo.net.pl/
    http://www.flightradar24.com/
    http://www.airshow.sp.mil.pl/

    Comment

    • RasKuba
      Gość
      • 01-2004
      • 10

      #3
      Owszem masz rację i tak właśnie robiłem. Jednak browary nie odpowiadają na moje maile a na ich stronach o histori są dosłownie dwa, góra trzy zdania.
      Dzięki za odpowiedź, pozdrawiam.

      Comment

      • Piecia
        Senior
        • 02-2002
        • 3307

        #4
        Myślę, że dobrze trafiłeś - ta strona jest niewątpliwie skarbnicą wiedzy o piwie i browarnictwie (także o historii tegoż) - proponuję wgłębić się w lekturę - napewno wiele informacji okaże się przydatnych
        Koniec i bomba,
        Kto nie pije ten trąba !!!
        __________________________
        piję bo lubię!

        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          Przejrzyj Dział - Historia to a)
          , po b)przejrzyj Dział - Kolekcjonerstwo, tam jest temat o książkach - będziesz miał tytuły literatury
          po c) no ja poszedłbym po bibliotekach i poszperał tam, a także po antykwariatach.
          To byłby taki początek
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • fteo
            Senior
            • 05-2003
            • 1139

            #6
            zythum napisał(a)
            Przejrzyj Dział - Historia to a)
            , po b)przejrzyj Dział - Kolekcjonerstwo, tam jest temat o książkach - będziesz miał tytuły literatury
            po c) no ja poszedłbym po bibliotekach i poszperał tam, a także po antykwariatach.
            To byłby taki początek

            Skorzystaj też ze skarbnicy, jaką może być Internet - nie tylko strony browarów, ale inne, które tworzą tacy maniacy jak ART
            http://lotnictwo.net.pl/
            http://www.flightradar24.com/
            http://www.airshow.sp.mil.pl/

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #7
              Wydaje mi się, ze podstawą pracy na studiach jest korzystanie z bibliotek. Zapuszczasz do kartotek parę haseł: browarnictwo, piwowarstwo, gorzelnictwo, przemysł, gospodarka - i już masz dziesiątki cegieł do przestudiowania z ogromną ilością materiału.

              Internet nie jest niestety źródłem wiarygodnej wiedzy, zbyt dużo jest bezwartościowego śmiecia.

              Comment

              • fteo
                Senior
                • 05-2003
                • 1139

                #8
                Krzysiu napisał(a)
                Wydaje mi się, ze podstawą pracy na studiach jest korzystanie z bibliotek. Zapuszczasz do kartotek parę haseł: browarnictwo, piwowarstwo, gorzelnictwo, przemysł, gospodarka - i już masz dziesiątki cegieł do przestudiowania z ogromną ilością materiału.

                Internet nie jest niestety źródłem wiarygodnej wiedzy, zbyt dużo jest bezwartościowego śmiecia.
                trzeba umieć oddzielić ziarna od plew...
                http://lotnictwo.net.pl/
                http://www.flightradar24.com/
                http://www.airshow.sp.mil.pl/

                Comment

                • RasKuba
                  Gość
                  • 01-2004
                  • 10

                  #9
                  Słuznie, słusznie, biblioteka, jednakże myślałem że dysponujecie tutaj czymś naprawdę ciekawym a co do biblioteki to na ten temat troszeczkę więcej możnaby wymagać i to drugi powód zwrócenia się z prośbą na tym forum.
                  Pozdrawiam.

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23794

                    #10
                    RasKuba napisał(a)
                    Słuznie, słusznie, biblioteka, jednakże myślałem że dysponujecie tutaj czymś naprawdę ciekawym
                    wystarczy chcieć się rozejrzeć. użyć wyszukiwarki skorzystać z wcześniejszych porad. w dziale historycznym (czyli tym w którym się znajdujesz) masz ponad 2000 wiadomości w sporej większości jak najbardziej merytorycznych. autorzy zazwyczaj dodają też źródła do zamieszczanych tutaj wiadomości. nie oczekuj że ktoś rzuci wszystko w cholerę i popędzi wykonać te czynności za Ciebie.

                    napisz przynajmniej czym dysponujesz obecnie - nie wierzę że nie masz żadnej wyszukanej pozycji książkowej na ten temat.

                    pamiętaj że Forum nie służy tylko do czerpania wiedzy ale i do dzielenia się nią.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • RasKuba
                      Gość
                      • 01-2004
                      • 10

                      #11
                      Oczywiście Pan Prezes ma rację. Ja jednak dopiero zaczynam zabierać sie za pisanie. Obecnie posiadam Księgę Piw i Browarów Polskich Tadeusza Kaczmarka oraz bardzo pojedyńcze materiały. Jednak z uwagi na (najprawdopodbniej) prywatne wydanie wyżej wymienionej pozycji nie bardzo można się na nią powoływać w pracy dyplomowej (naukowej). A ze zbiorów uniwersyteckich kilka pozycji mni zainteresowało jednak w chwili obecnej sesja egzaminacyjno zaliczeniowa jest raczej ważniejsza. Pozostają jeszcze biblioteki w których nic a nic na temat i rzecz jasna browar.biz. Zapyatnie na orum umieścić miałem już jakiś czas temu ale z takich i innych przyczyn zrobiłem to dopiero dziś. Oczywiście przedstawię napisaną pracę Szanownym Forumowiczom.
                      Pozdrawiam.

                      Comment

                      • Odoakr
                        Senior
                        • 07-2003
                        • 330

                        #12
                        Obecnie posiadam Księgę Piw i Browarów Polskich Tadeusza Kaczmarka

                        A co to takiego????

                        Comment

                        • grzeber
                          Senior
                          • 05-2002
                          • 2867

                          #13
                          Odoakr napisał(a)
                          Obecnie posiadam Księgę Piw i Browarów Polskich Tadeusza Kaczmarka

                          A co to takiego????
                          Dziś pytanie, dziś odpowiedź

                          Polecam przejrzenie tego tematu :
                          pozdrawiam
                          www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                          Comment

                          • RasKuba
                            Gość
                            • 01-2004
                            • 10

                            #14
                            Jak nadmieniłem jest to książka wydana prywatnie, owszem ładnie, w twardych oprawach, jednakże w pracy "naukowej" nie bardzo można się na nią powoływać. Ze względu na jej takie a nie inne wydanie pewnie mało jest mogących pochwalić się jej znajomością. Jest to pozycja opisująca historię browarnictwa od sumerów (a więc to co mnie ineteresuje) do czasów mniej więcej obecnych w naszym kraju. A raczej nawet mniej niż więcej obecnych.
                            Pozdrawiam.

                            Comment

                            • grzeber
                              Senior
                              • 05-2002
                              • 2867

                              #15
                              Jest to wydanie prywatne ale oficjalne więc nie widze przeciwwskazań do powoływania się na tą pozycje w Twojej pracy. Wbrew pozorom można trafić na tą książkę jeżeli ktoś się postara.

                              Minusem tego wydawnictwa jest dosyć pobieżne potraktowanie tematu.
                              pozdrawiam
                              www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎