Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Regina, Hals

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • nikita_banita
    Senior
    • 06-2003
    • 1363

    Regina, Hals

    Ekstr. 10,5% wag.; alk. do 5,2% obj.; but. 0,5l bezzwrotna ("jurandowa"); cena 1,50 PLN.

    Kolor w odcieniu jasnego bursztynu, zapach chmielowy, delikatny. Wygazowanie w normie, po przelaniu do szkła gęsta, drobnoziarnista piana (z wyraźnie utrzymującym się "grzybkiem"). W smaku świeże, z wyrażną goryczką. Bardzo przyjemna i zachęcająca dziesiątka.
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    #2
    Na początku chciałem wpisać ocenę podobną do Nikity, jednak po wypiciu 1/3 kufla zaczął mi doskwierać wyraźny metalowy zapach oraz posmak, który ujawnił się w pełnej krasie dopiero po którymś tam łyku.
    Nie za bardzo mi podeszło. Daję ledwie 2+ (w szkolnej skali)
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      A nie wiecie, czy Reginę można gdzieś trafić w Warszawie (nie koniecznie akurat tą)?

      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        barwa jasnozłocista, dobre nasycenie CO2, piana biała gęsta, obfita i bardzo smakowita (ostatnio zjadam piany ), słabiutki zapach, prawie w ogóle go nie ma, da sie wyczuć leciutki chmielowy zapaszek. W smaku lekkie, doskonale wchodzi, dobrze wyczuwalna goryczka. Jednym słowem piwo jest bardzo dobre na gorące mazurskie dni, gasi pragnienie doskonale.
        etykieta brzydka, nie podoba mi się


        Moja ocena: [3.875]
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Biorąc pod uwagę zawartość ekstraktu to jest dziwne piwo bo sprawia uwagę mocniejszego. (sic) Ostra goryczka. Złota nieco opalizująca barwa. Piana szybko zanikająca o grubych pęcherzach. Zapach wyraźnie chmielowy. Mnie bardzo zasmakowało. I tylko etykieta i butelka nie ładne.

          Moja ocena: [4.525]
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • adam16
            Senior
            • 02-2001
            • 9865

            #6
            adam16 napisał(a)
            ... bo sprawia uwagę mocniejszego. ...
            Moja ocena: [4.525]
            Chyba wymagam zresetowania. Sprawia oczywiście wrażenie, a nie uwagę.
            Browar Hajduki.
            adam16@browar.biz
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

            Comment

            • jerzy
              piwoholik
              • 10-2001
              • 4705

              #7
              Właśnie dochodzę do dna kufla z Halsem i zastanawiam się, czy to hals prawy czy lewy...
              Piwo rzeczywiście sprawia wrażenie bardziej ekstraktywnego niż jest w rzeczywistości - i już za to należą się brawa. Najwyraźniej nie zostało odfermentowane tak mocno, jak to w jest w zwyczaju w Polsce. W smaku czuć wyraźnie posmaki słodowe plus nienachalna goryczka. Niezbyt wiele gazu potrafi utrzymać pianę przez dłuższą chwilę. I tylko zapach jest jakiś taki lekko nieszczególny...
              Ogólnie bardzo dobre piwo, tak powinny smakować lekkie piwa!

              Butelkę Halsa otrzymałem na Zlocie od Nikity - za co bardzo dziękuję.
              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

              Comment

              • Pogoniarz
                † 1971-2015 Piwosz w Raju
                • 02-2003
                • 7971

                #8
                Aj nareszcie po rocznej przerwie piwko z Reginy na mym podniebieniu dzięki Pieci i zdajsie Nikicie(sorki luki w systemie-może wirus...)
                Barwa złociutka,pianka biała drobnoziarnista niezbyt obfita ,pozostawia drobniutką obwódkę do końca na szkle,miłe dla podniebienia nagazowanie,bąbelki drobniutkie pracują do samego końca piwka,zapach troszkę słodkawy,może miodowy ,średnio wyczuwalny. Etykieta w ładnych błękitno -złotych kolorach i z białymi napisami jak widać na zdjęciu,choć krawatka nijak nie pasuje do całości.Smak to niesamowite wrażenie po pierwszym łyku,czuć z 12-13% ekstraktu.Pije się leciutko,przyjemnie-wyczuwam podobieństwa do piw z Ciechanowa.Milutki chmielowo-miodowy posmak.Piwo godne polecenia,naprawdę.

                Moja ocena: [4.075]
                Last edited by Pogoniarz; 15-09-2004, 13:24.


                Prawie jak Piwo
                SZCZECIN

                Comment

                • cielak
                  Senior
                  • 03-2004
                  • 2890

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: jasny, pilsowy [4]
                  Piana: nawet. Po nalaniu super lecz po chwili znika do kożuszka o grubości 1mm, ale jest do końca. [3.5]
                  Zapach: wyraźnie chmielowy [4]
                  Smak: jak na pilsa idealne. wyrażny chmielowy posmak z późniejszą mikro goryczką. Bardzo orzeźwiające. Lekkie. [4]
                  Wysycenie: stanowczo za małe. Niewidac kompletnie nic, choć coś czuć. [2]
                  Opakowanie: but. bez zwr., kapsel firmowy (+), lecz etykieta koszmarna. Skojarzyłem ją z ceratą( a dlaczego to nie wiem), ten kolor...paskudne. [3]
                  Uwagi: To piwko także dostałem od Mste.(dzięki). Krótko mówiąc dobry pilsik na upały.
                  W zimie myślę że się go nie tknę.

                  Moja ocena: [3.8]
                  zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jaśniutki, prawie słomkowy, ale jak na taką ekstraktywność w sam raz. [4.5]
                    Piana: zupełnie przyzwoita. po nalaniu utrzymująca się znośnie długo i do końca trzymająca fason. [4]
                    Zapach: słodowe nutki gdzieś schowane, ale na pierwszym planie czuć chmielowe wykończenie. brak obcych akcentów! [4.5]
                    Smak: chciałoby się dać więcej, ale to tylko 10-tka, niemniej daje bardzo pozytywne pełne wrażenia z akcentem na średnio-mocną goryczkę. [4]
                    Wysycenie: nie za wysokie, ale i tak bardzo pozytywnie oceniam. spodziewałem się spapranej wersji premium pils, a zasługuje na uwagę. [3.5]
                    Opakowanie: naprawdę poprawnie zrobiona etykieta z kompletem informacji na niej. brak mi jedynie składu surowcowego, ale w/w uwagi świadczą, że niczego nie zrobili wbrew regułom. [4.5]
                    Uwagi: bardzo ciekawa 10-tka, po którą warto sięgać. przyjemnie nasycona, ze stonowaną goryczką, w lajtowym klimacie w sam raz na upały.

                    Moja ocena: [4.2]

                    Comment

                    • nikita_banita
                      Senior
                      • 06-2003
                      • 1363

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Kolor złoty, pełny. [4]
                      Piana: Drobna, biała, gęsta, średnio trwała. Utrzymała się dosyć długo na piwie, ale bez jakichś wyjątkowych rewelacji. [4]
                      Zapach: Wyrażnie czuję słodowość, która zdominowuje doznania zapachowe. [4]
                      Smak: Powalająca słodowość połączona z wyraźną goryczką, może nieco ostre wykończenie, ale ładnie się to wkomponowuje w ogólny efekt smakowy. [4.5]
                      Wysycenie: Całkiem ładne - pęcherzyki są żwawe i ruchliwe. [4]
                      Opakowanie: Minus za kolor szkła (zielony) i jego bezzwrotność. Kapsel Polskie Piwo. Etykieta w nowej konwencji. [4]
                      Uwagi: Piwo wydaje się być bardziej ekstraktywne niż 10,5% i jest zdecydowanie piwem sycącym - po prostu piwo, którym można się najeść .

                      Moja ocena: [4.2]

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ładny - głębokie złoto. [4.5]
                        Piana: Średnio trwała, nawet wysoka. [4]
                        Zapach: Całkiem sympatyczny, dominujący chmiel. [4]
                        Smak: Pyszny pils. Wyważony smak, jednak z przewagą chmielowej wytrawności. [4.5]
                        Wysycenie: Spore, jak na pilsa przystało. [4.5]
                        Opakowanie: Nie podoba mi się ten błękitny kolorek. [4]
                        Uwagi:

                        Moja ocena: [4.25]

                        Comment

                        • elysium
                          Junior
                          • 06-2003
                          • 8

                          #13
                          Ciekawa rzecz. Piwo dość zmienne, jak na rodzaj męski (hals jest "on") rocznik 2004 był swietny, fakt opakowanie niemal zgrzebne. rocznik 2005 - zupełnie nie to. Piwo był po krótce puste. Natomiast 2006 - to istna reaktywacja. Nowa butelka (niestety nadal bzw) ze znacznie ładniejszą etykietką. A smak jak za dawnych czasów. W zasadzie mógłbym zacytować ocenę ARTa.. Niestety nie ocenię poszczególnych parametrów, bo zawsze piłem je z butelki - szklanki i to do piwa na łodce najczęsciej nie przeżywają zbyt długo. Jedna ciekawa rzecz - piwo sprzedawane w wygodnych ośmiopakach.

                          Comment

                          Przetwarzanie...
                          X
                          😀
                          🥰
                          🤢
                          😎
                          😡
                          👍
                          👎