Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Koniec... Browaru Warszawskiego

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • macmon
    Senior
    • 10-2002
    • 140

    Cooper napisał(a)
    A więc wracając do głównego wątku a przynajmniej znacznie się do niego zbliżając pragnę zauważyć iż pojawiły się już w Warszawie pierwsze partie Królewskiego warzonego (tu zastanowienie "gdzie" ) w (najprawdopodobniej) Bydgoszczy. Piszę "najprawdopodobniej" gdyż niejako zaprzeczecza to informacji jakoby Pełne miało być warzone w Warce gdyż info z kontry podaje nadal iż producentem jest BU (a więc nie Warka bo ta nigdy do BU nie należała). Czyli wszystko wzkazuje na Bydgoszcz która do BU należy ( o ile w ogóle jeszcze BU istnieje ). Ponadto na czarnym "drukarkowym" nadruku daty 06.01.05 (Warszawa miała nadruk biały) pojawia się literka "B" (Bydgoszcz?) (jak na skanie)choć mam też identyczną kontrę z literką "E" (myślę że są to jednak oznaczenia linii rozlewu w Kujawiaku).Nie wiem jeszcze jak wyglada sprawa z Mocnym gdyż w sklepach są aktualnie ostatnie warszawskie partie z datą 21.10.04.
    Ponadto na gieldzie człuchowskiej dorwałem nową etykietę na niby-Krolewskie. Widać pewien facelifting etykiety. Pozbawiono ją oczywiście wszelkich motywów "warszawskości". Zmieniono medale (zamiast dotychczasowych dwóch medali z 94 roku i jednego z 97) jest najnowszy z 2004 i obie strony medalu z 94 roku. Nie wiem więc dalczego wylciał 1 medal z 94 roku i jeden z 97
    Może ktoś "z branży" rozwieje wątpliwości na temat pochodzenia tych etykiet i ewentualnych losów produkcji tych marek piwa ?

    stara kontra z nadrukiem Bydgoszczy (?):

    1. Brau Union Polska Sp. z o.o. w likwidacj istnieje. Proces likwidacji potrwa zapewne do końca przyszłego roku. Browary w Bydgoszczy przejdą pod zarząd Grupy Żywiec, a Browary Warszawskie są obecnie poddane likwidacji (zaprzestanie produkcji, zabezpieczenie majątku i przekazanie go do innych browarów Grupy Żywiec, zwolnienie 250 pracowników).

    2. Piwo Królewskie z dziwnym kapslem bez Kolumny Zygmunta i z nalepkami pokazanymi przez Ciebie na pewno nie pochodzą z Warszawy, wniosek - pochodzą z Bydgoszczy!!! Dobrze wnioskujesz na podstawie nadruku nr partii rozlewu, nadruk czarny nie pochodzi z Warszawy. W Warce jeszcze nie robią Królewskiego, chociaż widzieliśmy już gromadzone nasze skrzynki i butelki (od maja 2004). Do Warki pojedzie też nasza linia rozlewnicza firmy Krones o wydajności 48.000 but/godz. Niestety, nikt z naszej załogi do Warki nie przechodzi

    3. Mocne i Porter będące jeszcze w sklepach pochodzą z Browarów Warszawskich.

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      Z jednej strony cieszę się że zgadłem. Z drugiej - deko dołuje mnie to co piszesz Macmon.
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • iron
        Senior
        • 08-2002
        • 6703

        Małażonka napisał(a)
        No, i dalszy rozwój wypadków...
        Skoro zamykając Browar GŻ robi dobrze okolicznym mieszkańcom, to zamkając im jeszcze ujęcie wody oligoceńskiej - robią jeszcze lepiej. W końcu ujęcie to korzystało z ujęcia browaru - browaru nie ma, to i wody być nie musi. Zdjęcie stosownego ogłoszenia wywieszonego przed ujęciem wody zamieścimy w poniedziałek.
        No to i zdjątka.
        Na początek smętne ujęcie zamkniętego ujęcia oligocenki
        Attached Files
        bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
        Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
        Rock, Honor, Ojczyzna

        Comment

        • iron
          Senior
          • 08-2002
          • 6703

          Treść ogłoszenia
          Attached Files
          bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
          Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
          Rock, Honor, Ojczyzna

          Comment

          • iron
            Senior
            • 08-2002
            • 6703

            A w górnym prawym rogu reakcja społeczna, nie będąca autorstwa Asi ani mojego, ale ja się w pełni zgadzam z zawartą opinią.
            Art - proszę o darowanie mi banana - jest to wulgaryzm, ale zdjęcie to jest odwzorowaniem rzeczywistości, która nie zawsze jest piękna i grzeczna.
            Attached Files
            bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
            Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
            Rock, Honor, Ojczyzna

            Comment

            • biermann
              Senior
              • 09-2001
              • 2552

              Przeglądając papierzyska różnorakie trafiłem dzisiaj na coś trochę w temacie. "Informacja Prasowa, W-wa 17.09.1997"
              I pomyśleć co to sie może przez niecałe 10 lat stać.

              ... Dzień dzisiejszy
              ... Browary są równierz notowane na 194. miejscu na liście 500 największych prywatnych firm przemysłowych w Polsce. ... Według gazety (Rzeczpospolita) browary zostały sklasyfikowane na 8 miejscu pod względem sprzedaży w 1996 roku i są łakomym kąskiem dla potencjalnych inwestorów zagranicznych.
              Doskonała lokalizacja browaru w centrum stolicy - w drugim co do wielkości miejscu koncentracji popytu na piwo w Polsce - determinuje wybór rynków zbytu. (...) Udział Browarów Warszawskich "Królewskich" S.A. w rynku wynosi obecnie ponad 30% na terenie makroregionu warszawskiego.
              W roku ubiegłym browar (...) obchodził 150-lecie. Ciągłość istnienia browaru i tradycja produkcji w tym samym miejscu od lat świadczu o tym, że dobra technologia i jakość, znana marka i doświadczeni pracownicy są w stanie zapewnić sukces firmy
              Attached Files
              "Zawsze pamietaj o przewidywalności głupoty"
              Hare piwo, hare piwo, piwo, piwo, hare, hare
              Hare sex, hare sex, sex, sex hare, hare
              Hare muza, hare muza, muza, muza, hare, hare
              Hare siec, hare siec, piwo, sex, muza, hare.

              Comment

              • macmon
                Senior
                • 10-2002
                • 140

                1. Doskonała lokalizacja polegała na tym, że piwo było szybko dostarczane z magazynów Browaru do dystrybucji - warszawskich sklepów, restauracji, barów piwnych. Do tego służyły nieduże samochody dostawcze, sprawnie rozwożące piwo do poszczególnych odbiorców na terenie Warszawy. Do hurtowni, znajdujących się na obrzeżach Warszawy i w województwie, piwo rozwożone było większymi samochodami ciężarowymi.

                2. Wraz z wejściem inwestora zagranicznego, zmieniła się filozofia obrotu piwem. Na modłę wielkich zachodnich koncernów - piwo trafiało najpierw do dużych magazynów, gdzie sobie leżakowało w różnych często warunkach, tu łączono różne piwa Grupy Brau Union w jeden transport do sklepów i barów. Tak zlikwidowano browarniany szybki transport małymi samochodami, piwo zaczęto rozwozić drogim, wynajmowanym transportem zewnętrznym - TIRami do hurtowni (często na niewielkie odległości np 8 km), co zwiększyło koszty transportu oraz wydłużyło drogę piwa od producenta do konsumenta (o piwie niepasteryzownanym należało zapomnieć na zawsze). W połączeniu z kosztami ekonomicznymi poniesionymi na odprawy dla zwalnianych kierowców z warszawskiego browaru, otrzymaliśmy całkiem nieciekawy wynik ekonomiczny (o społecznym koszcie wzrostu bezrobocia nie wspominając).

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  Punkt drugi aż prosi się o skomentowanie w polityce, na temat dyskusji o tym jak działają prywatni właściciele (dla wszystkich którzy bezkrytycznie podchodzą do tej formy własności).
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • slavoy
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 5052

                    zythum napisał(a)
                    Punkt drugi aż prosi się o skomentowanie w polityce, na temat dyskusji o tym jak działają prywatni właściciele (dla wszystkich którzy bezkrytycznie podchodzą do tej formy własności).
                    A kto się sprzedał temu "prywatnemu właścicielowi"???

                    Wiesz Zythum, czasem myślę że za młodu chyba za mocno punkowałeś, wlewając w siebie za dużo tanich win i nie pamiętasz jak to było różowo, kiedy wszystko było państwowe [czyt. wspólne (czyt. niczyje)]
                    Dick Laurent is dead.

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      slavoy napisał(a)
                      (...) nie pamiętasz jak to było różowo, kiedy wszystko było państwowe [czyt. wspólne (czyt. niczyje)]
                      ale przynajmniej było, a teraz nie ma (mowa o browarze warszawskim) i co było lepsze?
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Wujcio_Shaggy
                        Senior
                        • 01-2004
                        • 4628

                        Więcej jest rzeczy, które były, a teraz już ich - na szczęście - nie ma. Np. kiedyś były pety w piwie, a teraz jest piwo w petach. Czyli jest lepiej
                        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                        Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                        @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Wujcio_Shaggy napisał(a)
                          Więcej jest rzeczy, które były, a teraz już ich - na szczęście - nie ma. Np. kiedyś były pety w piwie, a teraz jest piwo w petach. Czyli jest lepiej
                          np browar warszawski i ok 50 innych browarów....(piszemy na temat przecież)

                          to ze CZASEM coś się trafiało w butelce mi nie przeszkadzało, jedno piwo sie wylało ale za to smak pozostałych...mmmmm....nie zapomnę niepasteryzowanego króla, warszawskiego (z czerwoną etykietą) czy pierwszego portera w życiu własnie z Grzybowskiej, teraz to już tylko wspomnienia.

                          Wolałem peta w jednym piwie i je wylać, niż obecne 100 piw w PET-ach, które wszystkie można wylać
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Cooper
                            Senior
                            • 11-2002
                            • 6055

                            A przerywając na moment tem wątek sentymentalno-wspomnieniowy : czy ktoś wie jak aktualnie przebiega sprawa tego procesu który obecna spółka H & S wytoczyła Heńkowi ?
                            Nie łudzę się że doprowadzi to do ponownego uruchomienia browaru , ale każda kłoda (czyt. odszkodowanie , strata finansowa) rzucona pod brudne buciory Heńka to dla mnie małe pocieszenie
                            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                            Comment

                            • emes
                              Nadszyszkownik Chmielowy
                              • 08-2003
                              • 4275

                              Zamiast drzeć szaty, co by było, gdyby, najlepiej medialnie tępić produkty Heinekena i ich po prostu nie kupować.
                              Osobiście oprócz takich rzeczy jak zamykanie polskich browarów, w dalszej konsekwencji likwidowanie polskich marek, to mnie odrzuca od takich koncernów to, że robią dokładnie takie same piwo, na tych samych produktach, w ten sam sposób, tylko etykietki różne i "charakter" reklamowy. Przecież takie Królewskie to nie będzie inaczej robione i na innych produktach niż inne piwa z tego konkretnego browaru, bo to nieekonomiczne dla koncernu żeby bawił się w jakieś "tradycyjne warzenie".

                              Comment

                              • piecyk_gazowy
                                Senior
                                • 05-2004
                                • 124

                                Piwo w petach to takie same jak w butelkach tyle ze w petach zreszta bardzo praktycznych i opakowanie jest tańsze niż puszka czy butelka.Ostatnio ze staini Jablonowo pokazaly sie pety 0,5 l
                                !!!! Fuck you prototypy!!!!

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎