Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

RCH, Firebox

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    RCH, Firebox

    Alk. 6%, but. 0.5 l, wg etykietki mocny bitter.
    Ciemnobursztynowego koloru, metne, gaz niewidoczny dla oka ale wyczuwalny jezykiem. Piana drobnobabelkowa, sztywna i trwala. Zapach czekoladowy z nutka chmielowa. Smak gorzkiej czekolady od palonego slodu i wyrazna chmielowa goryczka ktora trzyma sie dlugo az do konca posmaku. Nietypowy smak jak na bittera, nawet mocnego, troche zatraca (zatrynca, nie mam ogonkow ) o angielskiego portera (smakiem, nie kolorem).
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • dziku
    Senior
    • 12-2002
    • 1992

    #2
    Z tym smakiem portera to moim zdaniem Kamil trochę przesadził. Ale tylko trochę.
    Piwo ma kolor bursztynu i jest mętnawe - za sprawą drożdży. Takie ma być, gdyż zamieszczona na etykiecie informacja każe specjalnie poruszyć butelką przed nalaniem dla wzburzenia owych drożdży i wydobycia pełni smaku piwa.
    Gaz jak na produkt wyspiarski wybitny. Pracowite i bardzo drobniutkie pęcherzyki są swobodnie widoczne gołym okiem. Jeszcze lepiej czuć je na języku. Wzmagają goryczkę i nadają jej orzeźwiającego charakteru.
    W smaku czuć przede wszystkim piękną, wyraźną, męską, chmielową goryczkę. Rześkości dodaje jej wspomniany gaz, a nieco łagodzi ją (czy może kontrapunktuje...) delikatny posmak owocowy. I na tym tle pojawiają się nuty lekko dymno - słodowe. Ale ten słód wzmaga raczej bukiet goryczki niż owych owoców. Przyznaję, że wszystko to razem może skojarzyć się z gorzką czekoladą, ale gdyby Kamil nie użył takiego porównania to chyba tak bym tego smaku nie opisał.
    Zapach jest intensywny, przede wszystkim chmielowy. Taka orzeźwiająca goryczka. Na drugim planie nuty dymno - owocowe.
    Smak rzeczywiście co nieco przypomina wytrawne angielskie portery, ale owe portery prawie nie mają gazu w porównaniu do tego bittera. W związku z tym ów bukiet powstaje w nich nieco inaczej.
    Kapsel bez nadruku. Etykieta ładna i nawet dość bogata w informacje. Siedzi na flaszce jak przyspawana.

    Piwo pyszne. Dzięki Kamil
    Dziku


    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Ciesze sie ze smakowalo
      Pilem go tez niedawno i rzeczywiscie tego czekoladowo-porterowego smaku juz tak nie czulem jak za pierwszym razem. Taki jest urok malych browarow ze co warka to troche inny smak, w RCH juz tak bywalo i z innymi piwami. Wazne ze i tak sa dobre!
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • sibarh
        PremiumUżytkownik
        • 01-2005
        • 10384

        #4
        Foto:
        Attached Files
        2800 nowe piwa opisałem na forum
        Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
        Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎