Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Slavoyowa Kolekcja Niedźwiedziowa.

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Slavoyowa Kolekcja Niedźwiedziowa.

    Wreszcie się zebrałem w sobie żeby dokończyć fotografowanie mojej kolekcji niedźwiedziowego szkła piwnego. Było-nie było, wąska to dość specjalizacja, więc warto ją pokazać szerokiemu forum.
    Wszystko zaczęło się na giełdzie w Grodzisku Wielkopolskim A.D. 2002, gdzie kupiłem pierwszą sztukę - była to szklanka Browaru Północnego z Suwałk. Niedługo później napatoczył mi się kolejny miś i zaiskrzyła idea założenia tej małej kolekcyjki. Dziś w kolekcji są 22 sztuki szkła, 1 dubel i, niestety, jedna stłuczka (już podczas pierwszego mycia ). Ogryzek tej ostatniej jednak sobie zostawiłem (zdjęcie później)
    No więc Panie i Panowie, jedziemy alfabetycznie:
    1. kufel Alt Berchinger Dunkel Całkiem niedawny prezent od Albeertosa. Dzięki!
    2. kufel Bären Pils Zakupione prawdopodobnie na Allegro (nie pamiętam dokładnie). Pojemność 0,4l.
    3. kufel Bärenbräu Staffelstein. Zakup z Allegro
    4. pokal BärenPils Albeertos wystawił kiedyś na Allegro, ale został szybko uświadomiony, gdzie niedźwiedzie mają norę Mam dubel na wymianę.
    5. szklaneczka BärenPils Pochodzenie j.w.
    6. pokal Barre Bräu Skąd mam - nie mogę sobie przypomnieć... Choć niedźwiadki małe, to jest ich aż trzy
    7. kufelek Berliner Pilsner. Z tego co mi świta, to do pozyskania tego okazu również przyczynił się niezawodny szklarz Albeertos. Pojemnosć 0,25l.
    8. pokal Berliner Pilsner. Nie pamiętam skąd, choć nabytek to niedawny. Chyba Marusia skądś wytrzasnęła, bo dość długo u niej czekał na odpowiedni transport.
    9. szklaneczka Berliner Pilsner. Pochodzenie... daj Boże, również Albeertos. Pojemność 0,25l.
    10. szklanka Berounský Medvěd. Zakupiona w Żywcu A.D. 2003
    11. szklaneczka Berounský Medvěd. Poj. 0,3l. Zakupiona w Żywcu A.D. 2004 na stoisku w tym samym miejscu, co rok wcześniej poprzednia szklanka z tego browaru.
    12. kufel Browar Kętrzyn. Kupiłem go w Warszawie w zimie 2004 od tego samego człowieka, któremu Pieczarek wyrwał z ręki Grodzisza
    13. pękaty kufel Browar Północny. Kupiłem na którejś giełdzie. Jest w kolecji dla porządku, ale kiepskie toto, bo raz, że źle się z niego pije, bo ma ostre krawędzie, a dwa, że nie lubię gładkich szklanych kufli.
    14. wysoki kufel Browar Północny. Marusia wypatrzyła na którejś giełdzie.
    15. szklanka Browar Północny. Pierwszy okaz kolekcji. Zakupiona w Grodzisku Wielkopolskim A.D. 2002
    16. szklanka Browar Sobótka, zakupiona na Allegro.
    17. pokal Celis Brewery. Ark wygrał go pompując pompki w Białej Podlaskiej A.D. 2003. Nagrodę szybko utracił
    18. szklaneczka Degraa. Zakup z zimowej giełdy warszawskiej A.D. 2004. Sztukę tę wypatrzyła Małażonka. Pod względem logo moja faworytka
    19. pokal Gurten Bier. Zakup z Żywca 2004r.
    20. pszeniczniak Weissbierbraurei Huber. Zakup z Allegro. Jeden z pierwszych okazów w kolekcji.
    21. pokal White Bear Pale Ale. Prezent od ulubionego gorola Marcopoloka. Dzięki!
    22. pokal White Bear Pale Ale po raz drugi. Nie pamiętam skąd się wziął.


    Jeśli któryś z okazów mam dzięki Twojej pomocy, a Cię nie wymieniłem, wielce przepraszam. Kolekcja, włączając inne nie-niedźwiedziowe szkła (których przecież nie zbieram ) trochę się rozrosła i ciężko wszystko spamiętać. Jeśli gdzieś się mylę, proszę mnie poprawić.


    Jeśli posiadasz jakieś szkło niedźwiedziowe, którego tu nie ma i masz oczywiście nieodparte uczucie, że jest Ci całkowicie zbędne, to zapraszam do negocjacji!
    Last edited by slavoy; 03-07-2004, 21:30.
    Dick Laurent is dead.
  • Mafar
    Senior
    • 04-2003
    • 1262

    #2
    Jak się nie mylę we wrześniu ubiegłego roku wymieniłem się ze Starym Kocurem szkłem ,On mi dał Francuza a ja Jemu dałem pszeniczniaka z niedźwiedziem polarnym
    Polakom gratulujemy Brackiego

    Gdy rozum śpi budzą się demony

    Comment

    • pieczarek
      zwykle cham i prostak
      • 06-2001
      • 5011

      #3
      Odp: Slavoyowa Kolekcja Niedźwiedziowa.

      slavoy napisał(a)
      12. kufel Browar Kętrzyn. Kupiłem go w Warszawie w zimie 2004 od tego samego człowieka, któremu Pieczarek wyrwał z ręki Grodzisza

      Jeśli gdzieś się mylę, proszę mnie poprawić.
      Przystępuję do prostowania ewidentnego przekłamania faktów. Pomijamy tu fakt "wyrywania" Grodzisza, bo go po prostu najzwyczajniej w świecie kupiłem. Tak to przynajmniej pamiętam. Marusia z Małążonką jednak cokolwiek pomstowały na okoliczność mojego zakupu. Stojąc przy stoisku sprzedawcy Grodzisza zauważyłem kufel z miśkiem. Pamiętałem z którejś z wcześniejszych giełd (Grodzisk 2003 ??? ), że Marusia kupowała Ci jakieś miśkowe szkło. Zwróciłem więc jej uwagę na ten kufel. Niemal mi wybaczyła historię z Grodziszem. Być może zaciągnęła Cię potem do tego kufla i zapłaciłeś własnymi pieniążkami. Ale zasługa wypatrzenia jest moja.

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Kolekcja niczego sobie. Teraz musisz wziąć na celownik szkło fińskiego piwa Karhu - o ile mnie pamięć nie myli też jest z niedźwiadkiem.

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Potwierdzam wersję Pieczarka, ale tylko w częsci o misiach, co do Grodzisza mam nieco inne zdanie
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • Małażonka
            Senior
            • 03-2003
            • 4602

            #6
            ...to bardziej zbliżone do mojego
            A kolekcja Slavoy'a - zacna, zacna...

            Comment

            • albeertos
              Senior
              • 10-2001
              • 2313

              #7
              Numer 7 i 9 to nie moja zasługa, zatem prostuję
              Do pozostałych się przyznaję i obiecuje dalej dzielnie wspierać niedźwiedzią kolekcję szkła.
              (_)>
              Nigdy się nie poddawaj!!!
              Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
              Lech jest tam gdzie jego wiara
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #8
                U mnie powoli krystalizuje się Kolekcja Celtycko-Angielska. Po giełdzie w Żywcu zbliżam się do 15
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • iron
                  Senior
                  • 08-2002
                  • 6703

                  #9
                  Odp: Slavoyowa Kolekcja Niedźwiedziowa.

                  slavoy napisał(a)

                  No więc Panie i Panowie, jedziemy alfabetycznie:
                  1. kufel Alt Berchinger Dunkel Całkiem niedawny prezent od Albeertosa. Dzięki!
                  (...)
                  18. szklaneczka Degraa. Zakup z zimowej giełdy warszawskiej A.D. 2004. Sztukę tę wypatrzyła Małażonka. Pod względem logo moja faworytka
                  (...)
                  Jeśli któryś z okazów mam dzięki Twojej pomocy, a Cię nie wymieniłem, wielce przepraszam. Kolekcja, włączając inne nie-niedźwiedziowe szkła (których przecież nie zbieram ) trochę się rozrosła i ciężko wszystko spamiętać. Jeśli gdzieś się mylę, proszę mnie poprawić.


                  No nie mogąc ścierpieć, że na liście podziękowań pojawiła się Małażonka, a ja nie, to śpieszę donieść, że pozycję numer jeden - niedawny prezent od Albeertosa - to mła własnoręcznie ( i własnonożnie) z narażeniem integralności własnego samochodu do tła dotransportowałem, z Poznania do stolycy
                  bigb@n-s.pl; na Allegro jestem jako "moczu" :)
                  Nasze uszatki do podziwiania na stronie www.n-s.pl/bigb
                  Rock, Honor, Ojczyzna

                  Comment

                  • Cyrkonia
                    Senior
                    • 10-2001
                    • 1936

                    #10
                    Odp: Slavoyowa Kolekcja Niedźwiedziowa.

                    slavoy napisał(a)
                    12. kufel Browar Kętrzyn. Kupiłem go w Warszawie w zimie 2004 od tego samego człowieka, któremu Pieczarek wyrwał z ręki Grodzisza
                    [/SIZE]
                    to ja muszę w piwnicy ojca sprawdzić czy tam jakiś "Ketrzyn" się nie pałęta .............
                    www.stat-gra.pl

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23792

                      #11
                      Slavoyu drogi - Miśki super sprawa - masz może możliwość wykonania zdjęć polskich miśków bez piwnej zawartości i wrzucenia ich w odpowiednie miejsca do działu kolekcjonerskiego?
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        #12
                        Wypadałoby wybrać się do Suwałk bo mają nowe wzory z miśkiem 0,33 i 0,5.Byłem z kolegą parę dni temu.Niestety dostaliśmy jeden komplet,którym trzeba się było podzielić.Jak twierdził dyrektor remontują sklep,w którym wszystko będzie dostępne.

                        Comment

                        • albeertos
                          Senior
                          • 10-2001
                          • 2313

                          #13
                          Myślę że na zlocie kolekcja powiększy się o dwa następne szkiełka
                          (_)>
                          Nigdy się nie poddawaj!!!
                          Browar "Pyrlandia" Poznań - albeertos & kiler
                          Lech jest tam gdzie jego wiara
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Comment

                          • Piecia
                            Senior
                            • 02-2002
                            • 3307

                            #14
                            albeertos napisał(a)
                            Myślę że na zlocie kolekcja powiększy się o dwa następne szkiełka
                            albo i o więcej (jedno z tych, o których wspominał Kloss)
                            Koniec i bomba,
                            Kto nie pije ten trąba !!!
                            __________________________
                            piję bo lubię!

                            Comment

                            • pieczarek
                              zwykle cham i prostak
                              • 06-2001
                              • 5011

                              #15
                              Mam dla slavoya szkiełka jakich jeszcze nie ma. Ma podobne z tych browarów, ale jednak inne:
                              - Bärenbier szklaneczka 0,2 litra
                              - Bärenbier szklanka 0,5 litra
                              - Berliner Pilsner - pokal z czasów enerdowa
                              - Berliner Pilsner - szklaneczka 0,2 litra w kształcie prostego kolscha (niestety nieludzko potraktowana zmywarką).

                              Mam nadzieję, że się przydadzą.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎