Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

De Koninck, De Koninck

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    De Koninck, De Koninck

    Barwa herbaciano-wiśniowa, piana marniutka, a nagazowanie - bardzo dobre, wspaniale współgrające z goryczką.
    Tyle to ma nut i niuansów, że bardzo ciężko jest mi opisać smak. Nie mogę dobrać odpowiednich słów. Tym bardziej że ja twierdzę że jest wyjątkowy, a współsiorbaczka Marusia, że zupełnie nijaki i przeciętny .
    Dla mnie najlepszy Belg w kategorii tych lżejszych niepszenicznych.
    Daję 5-

    Dostępne w Blue City w Warszawie - cana 8,50. Moim zdaniem mimo wszystko warto. I popełnie pewnie jakąś sztukę w najbiższej przyszłości.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    #2
    Wypiłem beczkowe już któryś raz ale dopiero dziś ocenię. Bursztynowa barwa, nalane z dobrą pianą, niewielkie nasycenie. Zapach owocowy i słodowy. Smak bardzo złożony jak na lekkie w sumie piwo, wytrawny, goryczkowy, owocowy, słodowy, może nawet chlebowy. Długi posmak zawierający wszystkie te składowe.
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

    Comment

    • CIESLE
      Member
      • 03-2006
      • 76

      #3
      Piłem kilku krotnie ,poczatkowo niechetnie ale jak człowiek posmakuje to inne piwa idą w odstawkę.Piłem beczkowe i butelkowe . Beczka dużo lepsza ,może to kwestia temperatury.Napewnonie jest piwo do szybkiego picia na De Konick musi być czas.Cena w Holandii w knajpie 2,5euro

      Comment

      • Sven
        Senior
        • 09-2003
        • 1211

        #4
        Pilem wersje beczkowa.

        Piana trwala, w zapachu bananowe i slodkawe, smak to slod, nieco tylko chmielu, cytrusowe posmaki, posmak slodowy i tresciwy po przelknieciu. Smaczne i tresciwe.

        Link: http://www.dekoninck.be/page.php?lan=EN&id=13
        Celia, cerevisia et conventus.

        Comment

        • eileen1
          Junior
          • 12-2003
          • 3

          #5
          De Koninck

          Piłem to piwo w różnych miejscach - zawsze beczkowe i zauważyłem, że różnie smakowało. Zdecydowanie najlepsze było w knajpie o nazwie "Pilgrimm" przy Boomgaardstraat w Antwerpii, bo..... browar je produkujący leży po przeciwnej ulicy i piwo jest tam najświeższe jakie być może. Sam mieszkałem niedaleko pod numerem 28, więc miałem parę kroków.

          Comment

          • eileen1
            Junior
            • 12-2003
            • 3

            #6
            jeszcze raz De Koninck

            Jeśli chodzi o smak to potwierdzam wszystko to co napisał Sven. Ulubione moje piwo na codzień. Zresztą na hasło "een bolleke astublift" (poproszę o banieczkę), w każdej knajpie w Antwerpii, a jest ich kilkanaście tysięcy, podają właśnie to piwo. Świadczy to o jego zasłużonej popularności

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #7
              Pite do obiadu w restauracji w Antwerpii.

              Kolor: Przepiękna miedź.
              Piana: Niezbyt wysoka i szybko opada.
              Zapach: Bogactwo owocowych nutek, uzupełnione odrobiną karmelu i orzechów.
              Smak: Zaskakująco gęste i treściwe, pełne smaczków owocowych, ze słabą goryczką.
              Uwagi: Z nieznanych mi przyczyn dotąd omijałem to piwo szerokim łukiem. Gdy jednak postanowiłem spróbować, zasmakowało mi wyjątkowo. Zdecydowanie do powtórzenia.

              Na zdjęciu trochę inne podejście do firmowego szkła niż to widoczne na zdjęciu Slavoya.
              Attached Files

              Comment

              Przetwarzanie...
              X
              😀
              🥰
              🤢
              😎
              😡
              👍
              👎