Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgoda
    Senior
    • 05-2005
    • 3516

    Ja mam informację od p. Koniecznego, który nas zimą oprowadzał po browarze. Jako składniki podał słody pilzneński, monachijski i barwiący. Wspomniał o strzegomskim, ale nie zapytałem czy to jedyny palony słód jakiego używają.
    Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Spożywam właśnie teraz te piwo i jest paloność ....może nie jakaś ogromna ale jest i w dzisiejszym egzemplarzu strasznie mocny posmak kawowy, aż za mocny .Brakuje mi troszkę cherry i owoców ...a ten porter często zapewnia takie doznania . Ciekawe jak te piwo smakowało w latach 80 . nie było mnie na świecie ^^

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        Szkoda mi jeszcze pić te kilka sztuk leżakujących w lodówce, więc zakupiłem świeży towar prosto z Tesco.

        Cena 3,99zł, bardzo dobra

        Warka 26.09.14

        Piana: gęsta, obfita, drobne pęcherzyki, pozostawia ślady na szkle.
        Kolor: wiadomo
        Zapach: pierwsze skojarzenie, kwas chlebowy razowy, z nutką nalewki wiśniowej i odrobiną coli. W tle jakby orzechy?

        SMAK: Jest kolosalna różnica jeśli porównuję do tego co piłem kilka miesięcy temu. Alkohol wyczuwalny, ale już nie jako wódka/spirytus tylko bardziej jak taki cieplutki z nalewki wiśniowej lub w dobrych czekoladkach z wódką w środku. Gorzka czekolada, dość pełne, ale nie zalepia.
        Pijalność przerażająca. Gdybym się nie hamował, wciągnąłbym całą 0,5l butelkę w 10minut i jakbym miał drugą to już mogłoby się to ciekawie skończyć po 14 godzinach od rana na nogach.
        Wiśniówka, suszone śliwki, delikatna paloność, gorzka czekolada pomieszana z kawą.

        Kupiłem dziś kolejne 2 z tego samego rzutu.

        Świadom swoich sensorycznych ułomności POLECAM tą warkę.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • expel
          Member
          • 01-2013
          • 63

          Nie będzie to recenzja lecz prośba. Każdy kto to czyta upraszany jest aby przy recenzjach porterów podawać w uwagach datę przydatności do spożycia. Bo czytając jedni zachwycają się piwkiem a inni piszą że ich partia nie jest godna uwagi.

          Comment

          • Szakali
            Senior
            • 08-2013
            • 572

            Partia 06.09.14 bardzo dobra , no może ciut wyczuwalny posmak alkoholu ..ale ogólnie polecam.

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Byłem wczoraj (niby na meczu) w knajpie o nazwie PIWIARNIA?
              90% knajpy do meczu zapodawała Warkę, 5% żywca, reszta wynalazki czyli heniek z cytryną i jakieś tam inne

              Po przetestowaniu Warki z kranu (chciałem się upewnić czy czymś się znacznie różni od wersji butelkowej) jeden promil klientów, czyli ja kupował żywiec porter. PLUS dla knajpy, bo porter raczej za często nie występuje w takich miejscach ze zwykłymi koncernakiami

              Warka z kija 6zł
              butelka żywca 7zł
              butelka Żywiec PORTER 8zł
              Sami mi rozwiązali problem co mam pić

              Warka 26.09.14

              Piana: nie za bogata, ale piwo było zimne
              Kolor: wiadomo
              Zapach: kukułki, praliny

              SMAK: Alkohol wyczuwalny, ale nie czuć tych 9,5%

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
              Pijalność przerażająca. Gdybym się nie hamował, wciągnąłbym całą 0,5l butelkę w 10minut i jakbym miał drugą to już mogłoby się to ciekawie skończyć po 14 godzinach od rana na nogach.
              no i siedzę teraz w pracy i boli mnie głowa
              Pijalność i sesyjność jest za duża

              mina kolegów widzących co zamówiłem bezcenna
              mina kolegów próbujących co piję, bezcenna x2

              Ja polecam, chyba zaczynam gustować w tym stylu, bo jeszcze nie trafiłem na niedobre porterowe piwo
              Last edited by dlugas; 16-11-2013, 14:39.
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • dyczkin
                Serce w kolorze blaugrana
                • 05-2011
                • 3657

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                no i siedzę teraz w pracy i boli mnie głowa
                Pijalność i sesyjność jest za duża

                mina kolegów widzących co zamówiłem bezcenna
                mina kolegów próbujących co piję, bezcenna x2

                Ja polecam, chyba zaczynam gustować w tym stylu, bo jeszcze nie trafiłem na niedobre porterowe piwo
                Spokojnie, wyrobisz się w porterach, rozróżnisz niuanse , mi na ten czas warki wrześniowe nie specjalnie podchodzą.
                Moi koledzy, podobnie jak Twoi, nie wiedzą co dobre
                I fakt ostatni, po porterze z Cieszyna głowa potrafi boleć, jak się przesadzi z sesją.
                Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

                Moje warzenie // Piwny Wojownik

                Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

                Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

                Comment

                • dlugas
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 4014

                  Głowa boli, bo po porterze znalazła się jeszcze w kogoś ręce wódka

                  Starym a głupim. Na szczęście już przechodzi.

                  Niuanse powoli już rozpoznaje. Czuję różnicę pomiędzy żywieckim, warmińskim a np. corneliusem. Wszystkie mi smakowały, choć w kategorii cena/jakość oraz dostępność cieszyński zamyka wszystkich.
                  Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                  Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                  FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    Warka 27.09.14 też godna polecenia...fajna piana , w smaku standardowo, czyli przyzwoicie .
                    Masz racje dlugas , ten porter poprzez swoją dostępność jest chyba najlepszy . Piję te piwo bardzo często, bo nie często mam po drodze do specjalistycznych sklepów a tego można kupić w prawie każdym spożywczaku.
                    Co do Corneliusa ..naprawdę Ci smakował ? Piłem go parę razy i zawsze byłem zniesmaczony , potwornie mdłe piwo.

                    Comment

                    • gramak
                      Senior
                      • 08-2012
                      • 267

                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                      Byłem wczoraj (niby na meczu) w knajpie o nazwie PIWIARNIA?
                      itd... Piękna opowieść. Masz chłopie talent do pisania
                      http://www.ohbeautifulbeer.com/

                      Comment

                      • kurgan
                        Gość
                        • 04-2004
                        • 315

                        Smak: smakuje lepiej niż Łódzki, z GIPem nie porównuje bo to tylko 18-tka, Ciechan i obecny Okocim za kwaśny jak dla mnie
                        mocna paloność wybija się na pierwszy plan, alk. wyparował, piwo idealne, w miarę upijania się gorycz zamienia się w słodycz
                        Spożyć przed: 10,10,2014
                        Last edited by kurgan; 30-11-2013, 17:16.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Spożyć przed: 10,10,2014
                          no i to mi wystarczy. Idę zakupić
                          Ta warka jest w każdym sklepie na moim osiedlu a najlepsza cena w Tesco :]

                          chyba dziś poleczę suchy kaszel porterkiem
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • concerto
                            Senior
                            • 09-2003
                            • 859

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                            no i to mi wystarczy. Idę zakupić
                            Ta warka jest w każdym sklepie na moim osiedlu a najlepsza cena w Tesco :]

                            chyba dziś poleczę suchy kaszel porterkiem
                            Też mi warka 10.10.14 pasuje. Aromat nijaki za to smak jak na młody porter świetny. Dominują palone słody i gorzka czekolada w ilości ponadprzeciętnej. Alkohol nie przeszkadza. Jak widać z opisów wydaje się, że Cieszyński ma formę zwyżkową.
                            "... ja nie tylko literat, ale i Gombrowicz!"

                            Comment

                            • delvish
                              Senior
                              • 11-2004
                              • 3508

                              Od 2010 r. Porter Żywiecki miał 21o. Czy ktoś wie jak wygląda zawartość ekstraktu obecnie?
                              "You can't be a real country unless you have a beer and an airline - it helps if you have some kind of a football team, or some nuclear weapons, but at the very least you need a beer."
                              (Frank Zappa)

                              "It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎