Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dlugas
    Senior
    • 04-2006
    • 4014

    O psucie się nie boję. Boję się, że ma mich już trochę, a dokupuję następne nowe i stare warki.marki.
    A PORTER jakoś moim ulubionym stylem nie jest.

    Wypić lubię, ale nie zawsze
    i nie wszędzie
    i nie po 5 naraz jak to bywa z innymi
    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      Psuł, w sensie, że trzymał poziom. Aż się przejdę i zobaczę co mam.

      5 się zdarzało, kiedy Łódzki był w butelkach-stare dzieje. Żywieckiego to tak ze 2 można, a swojego to 1.
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • dlugas
        Senior
        • 04-2006
        • 4014

        aa psuł a nie psuł/kwaśniał, teraz rozumiem

        2 Żywce Porter wchodzą bez problemu.
        Kiedyś podjechałem 3 w pijalni Warki, ale nie był to dobry pomysł, bo wcześniej warka a później wódka.

        Teraz idealnie mi wchodzi 0,33l lub 0,5l z przerwą na oddech, bo ogólnie mam za szybkie pilsowe tempo.
        Jestem łapczywy i jak mi coś smakuje to mam trudności w spokojnym i wolnym spożywaniu

        OK kończymy oftopici, bo nas zaraz ześlą
        gdzieś
        Last edited by dlugas; 13-02-2014, 11:15.
        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Piękny, ciemny, nie czarny [5]
          Piana: Piwo mam prosto z piwnicy, więc temperatura dobra, a pianka nikła, była, ale się zmyła. [2.5]
          Zapach: Czekolada, kakao, nuty palone, chmiel stonowany. Nuta dolna bardziej alkoholowa, ale ogólnie zapach jak najbardziej zachęcający do konsumpcji. [4]
          Smak: Ten porter zawsze lubiłem za goryczkę. Piwo jest pełne, ale nienachalne, nie za ciężkie. Jedwabiste, z wyraźną, ale nie wyrazistą, goryczką na finiszu. Dla mnie doskonałe piwo do łączenia z jedzeniem, ale nie deserowe [5]
          Wysycenie: W normie [4.5]
          Opakowanie: Flaszka, etykietaż, nic się nie zmieniło, osobiście nie jest w moim stylu, ale liczy się jednak zawartość [3]
          Uwagi: 21.12.2014

          Moja ocena: [4.275]
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • PociungWidmo
            Senior
            • 11-2012
            • 109

            Warka do 11.01.2015 niestety metaliczna w smaku. Żelazo musi być na naprawdę wysokim poziomie skoro nawet ja jestem je w stanie wyczuć

            Comment

            • Szakali
              Senior
              • 08-2013
              • 572

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika PociungWidmo Wyświetlenie odpowiedzi
              Warka do 11.01.2015 niestety metaliczna w smaku. Żelazo musi być na naprawdę wysokim poziomie skoro nawet ja jestem je w stanie wyczuć
              Wiesz co , piłem już razy tą warkę i jakoś tej metaliczności nie czułem .

              Comment

              • zgreg
                Member
                • 01-2013
                • 60

                Jakoś mi się nie chce wierzyć żeby nie było czuć żelaza w jakiejkolwiek warce, smarowałeś na ręke i wąchałeś?

                Comment

                • żąleną
                  Sojowe Oddziały Bojowe
                  • 01-2002
                  • 13239

                  Smarowanie się artykułami spożywczymi zostawmy może orłu, który rozcierał bułki z masłem na klacie. Jeśli w smaku nie czuć żelaza, to chyba nie ma co się go doszukiwać na wszelkie sposoby.

                  Comment

                  • dlugas
                    Senior
                    • 04-2006
                    • 4014

                    Butelka 0,5l
                    warka 10.10.2014
                    Pite w temperaturze prawie pokojowej

                    Piana skąpa, szybko znikła do kożuszka, który zajmował 30?% powierzchni lustra piwa
                    kolor: jak zawsze

                    AROMAT: suszone śliwki, słody palone, lekka kawa. W połowie pokala zacząłem wyczuwać zielone jabłka ( bardziej jak sztuczny aromat z cukierków zielone jabłuszko czy chusteczek o tym zapachu) coś to chyba znaczy, ale nie pamiętam a szukać mi się teraz nie chce

                    SMAK: lukrecja, gorzka kawa, goryczka dość wyraźna, suszone śliwki w alkoholu, lekko kwaskowate jak dobre espresso
                    Alkoholu praktycznie brak.

                    Data dość odległa a wydaje się już całkiem dobrze poukładane. Brakuje jeszcze tylko nut wiśniówki i pralin, ale to pewnie będzie w kolejnej butelce jak ją wypiję za jakiś czas.

                    Nadal w kategorii PORTER cena/jakość nie ma konkurencji

                    POLECAM
                    Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                    Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                    FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      Piję teraz partię 07.12.14 r . Jak dla mnie jest gorsza od 11.01.2015 , jakaś taka bardziej niepoukładana i bardziej kwaśna za czym średnio przepadam , piana również znacznie gorsza . Ale tak ogólnie to wszystko cacy i jak kolega wyżej napisał jest to najlepszy porter w kategorii dostępność ,cena , jakość .

                      Comment

                      • badejza
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 277

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                        AROMAT: suszone śliwki, słody palone, lekka kawa. W połowie pokala zacząłem wyczuwać zielone jabłka ( bardziej jak sztuczny aromat z cukierków zielone jabłuszko czy chusteczek o tym zapachu) coś to chyba znaczy, ale nie pamiętam a szukać mi się teraz nie chce
                        Aldehyd octowy.
                        Chamstwo w państwie, Panie.

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          No aldehyd znam tylko nie chciało mi się szukać skąd się bierze :]
                          szczególnie, że w tym piwie mi to nie przeszkadzało i nie był to aromat jakiś gigantyczny
                          Last edited by dlugas; 18-02-2014, 10:34.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • zgreg
                            Member
                            • 01-2013
                            • 60

                            Piłem ż portera z 7.12.2014 i jest nad wyraz niepoukładany.IMO najgorsza warka jaka mi się trafiła.Jedyne co zaskakuje na plus to brak żelaza, czyżby coś za coś

                            Comment

                            • Szakali
                              Senior
                              • 08-2013
                              • 572

                              Co Ty gadasz , wczoraj piłem i był dobry . Może nie była to najlepsza warka , ale daleko jej było do najgorszej .

                              Comment

                              • Szakali
                                Senior
                                • 08-2013
                                • 572

                                Warka 10.10.14 r
                                Bardzo dobra , mocno kwiatowo owocowa w porównaniu do poprzednich które piłem .
                                Teraz mam tydzień tego porteru Piję go dzień w dzień ;D

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎