Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Browar.biz jest jednym z moich ulubionych portali, a przy tym najlepszym o tematyce piwnej - dlatego chcę dorzucić również swój wkład w to aby cały czas funkcjonował na swoim poziomie i nadal się rozwijał. Jako dokładający się do jego utrzymania mam poczucie że w jakimś stopniu uczestniczę w zwiększaniu świadomości piwnej społeczeństwa, ponieważ browar.biz odgrywa w tym chyba największą rolę w Polsce, a ja przyczyniam się do istnienia tego portalu.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zamkowy: Żywiecki Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.188
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 25 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 01-12-2014, 18:05
Mocho Mocho is offline
Member

Miejscowość: Napęków
Standardowy

dawno nie piłem tego piwa, właśnie zrobiłem podejście do warki 08.10.15 i pozytywna zaskoczenie, widzę że "nowa odsłona" ma raczej mało zwolenników a ja muszę przyznać że mi smakuje. Alkohol czuć, ale w raczej przyjemny sposób, jest przyjemna paloność. Tak mniej więcej pamiętam to piwo. Szkoda że kupiłem tylko dwie butelki
Odpowiedz cytując
Stare 02-12-2014, 07:35
Fotka Użytkownika: Kones
Kones Kones is offline
Senior

Miejscowość: Toruń
Standardowy

Kupiłem wczoraj tą samą warkę i też pozytywnie, bo poprzednio było słodkie. Jedyne co mi przeszkadzało to w zapachu i smaku wyczuwalny alkohol (o nagazowaniu nie wspomnę, po 10 min było już ok). Za to rekompensata właśnie w smaku, zdecydowanie bardziej wytrawnie niż pite ok. miesiąca temu, można polecić
Odpowiedz cytując
Stare 06-12-2014, 21:54
Fotka Użytkownika: dlugas
dlugas dlugas is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika marek_____ Wyświetlenie odpowiedzi
W moim egzemplarzu nie było metaliczności w ogóle (06.11.15), za to w porównaniu do kiedyś (dawniej) pitego, faktycznie mniej paloności i wytrawności, a za to większa słodowość (ale nie jakaś przesadna czy nachalna). Piwo solidnie rozgrzewające (wyczuwalność alkoholu na akceptowalnej granicy) i po prostu smaczne, podpasowało mi. Tylko piana jakaś taka dość mizerna była.
Piłem wczoraj 06.11.15

metalu dość sporo (aromat i smak)
paloność też wyraźnie zaznaczona. Zdecydowanie bardziej wytrawna niż ostatnia pita przez ze mnie warka (26.09.2015)

przypominała zwykłego niedoleżakowanego starego Żywca P.

mało nut utlenienia, alkohol dość wyraźny, paloność kawowo czekoladowa. W aromacie wyraźna tylko nuta wiśniówki i ciemnych słodów

Albo mam inne kubki smakowe jak Ty, albo Ty masz je już dośc wypalone :]

Albo są takie dość spore różnice w obrębie jednej warki

Kupione w tesco 3,99zł
Odpowiedz cytując
Stare 22-12-2014, 20:42
x57 x57 is offline
Senior

Miejscowość: Kraków/Mogilany
Standardowy

Warka do 16.10.2015

Lekki aldehyd w smaku, na szczęście bez siarki, żelaza nie wyczułem, dość spora paloność, nawet lekkie orzechy, sporo wiśni, wytrawne, jednak niedoleżakowane, alkohol jeszcze mocno wybijający się.

Sporo lepiej niż poprzednie warki które piłem.

x57 edytował/a post 22-12-2014 o godz. 20:42.
Odpowiedz cytując
Stare 26-12-2014, 20:40
Fotka Użytkownika: chechaouen
chechaouen chechaouen is offline
Senior

Miejscowość: Warsiawa i tuż obok
Standardowy

Warka z datą 03.12.2015
Na pierwszym planie alkohol. Poza tym to alkohol, trochę kawy, odrobinkę nut palonych, sporo alkoholowej goryczki i alkohol. Potem do głosu dochodzi alkohol. Finisz nieco alkoholowy. Po ogrzaniu wychodzi alkohol. W aromacie za to dla odmiany sporo alkoholu.
Motyla noga, ja naprawdę lubię cieszyńskiego portera, przymykam oko na wahania formy, raczę się często. Można powiedzieć, że jestem fanem, kibicuję jak Arsenalowi - wiernie mimo coraz bardziej licznych wpadek. No ale teraz to już przegięli. Jakbym miał ochotę na takie alkoklimaty to bym sobie czystą gołdę nabył
Odpowiedz cytując
Stare 30-12-2014, 09:40
Fotka Użytkownika: leona
leona leona is offline
PremiumUżytkownik

Miejscowość: chwilowo (!) Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
[...]
Na pierwszym planie alkohol. Poza tym to alkohol, trochę kawy, odrobinkę nut palonych, sporo alkoholowej goryczki i alkohol. Potem do głosu dochodzi alkohol. Finisz nieco alkoholowy. Po ogrzaniu wychodzi alkohol. W aromacie za to dla odmiany sporo alkoholu.
[...]
Miałem napisać to samo co chechaouen więc tylko podkreślę najistotniejsze nuty

Opieram się na partiach z datami z października, listopada i grudnia 2015 r. Obiecuję, że na serio i dokładnie biorę sobie odtąd do serca uwagi Promila i nie wezmę nieleżakowanego co najmniej do daty spożycia Zamkowego do ust (no chyba, że trafi się lany)

Władza, która nie istnieje dla wolności, nie jest władzą, tylko przemocą - J. Acton

Robienie własnego piwa to fun, picie własnego to już lekka megalomania - Seta :D
Odpowiedz cytując
Stare 02-01-2015, 18:51
Fotka Użytkownika: meszek0009
meszek0009 meszek0009 is offline
Senior

Miejscowość: Elbląg
Standardowy

Warka do 12.09.15. (jeszcze ze starą etykietą) niezła, oprócz metalu, który jest obecny i w smaku i w zapachu na spokojnie zauważalnym poziomie, który z czasem trochę wietrzeje, myślę, że przy wyleżakowaniu pójdzie spokojnie w kapsel. W aromacie wiśniowy likier, wiśnia w czekoladzie, suszona śliwka, słodka czekolada i daleko jeszcze ciemny chleb. Alkohol prawie zupełnie niewyczuwalny, generalnie zapach zaskakująco dobry. W smaku jest stanowczo za płaski, pustawy jak na porter. Jest trochę chlebowych nut z suszonymi owocami, na finiszu dobra gorzka czekolada. Alkohol tylko przyjemnie grzeje w przełyk. Myślę, że można spokojnie brać do piwnicy i za rok odda to piwo sporo dobrego, bo ma potencjał ta warka, już teraz dobrze ułożony alkohol, dobry zapach, tylko oczekiwałbym czegoś więcej od smaku. Poza metalem - miłe zaskoczenie.

meszek0009 edytował/a post 02-01-2015 o godz. 18:53.
Odpowiedz cytując
Stare 07-01-2015, 09:14
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Warka 28.03.2015 "butelka 0,33l - stara wersja"

Piana: obfita, drobna, lekko beżowa. Ładniutka, ale niestety nie trwała. Znikome zostawianie śladów na szkle
Aromat: Głównie nuty palone i delikatny razowy, ciężki chleb

SMAK: niesłodzona zalewana niezła kawa, do tego gorzka czekolada. W tle pojawia się ciemny chleb oraz delikatna kawowa kwaskowość. Przy pierwszych pięciu łykach wydawał się wytrawny i palony. Z upływem czasu oraz z ogrzewaniem się piwo robiło się przyjemnie lekko słodkawo likierowe. Alkoholu praktycznie nie wyczułem. Można było wypić całość na 3-4 potężne łyki. Brakuje wyraźniejszych nut wiśniówki, suszonych śliwek czy rodzynek. Jest to główny minus obecnego stanu tej warki w tym czasie jego leżakowania.

Dokupić jeszcze więcej i w lochy.

Teraz czas na picie 2014r.
Odpowiedz cytując
Stare 10-01-2015, 22:23
Fotka Użytkownika: behegrzmot
behegrzmot behegrzmot is offline
Senior

Miejscowość: Pabianice
Standardowy

Kolor:
Piana:
Zapach: palony; łatwo wyczuwalny alkohol; brak metalu [3,5]
Smak: niby zalepia kącki ust ale zdecydowanie nie czuć żeby było słodkie; przyjemnie palony. Alkohol mocno grzeje przełyk, jest też ewidentna alkoholowa goryczka. Jak na porter ponad 20 Blg trochę zbyt wodnisty [3]
Wysycenie: Średnie [4]
Opakowanie:
Uwagi: Pite w temp. ok 17 stopni C, warka 02.12.2015. Nie polecam do bieżącej konsumpcji, gdy alkohol ułoży się po czasie powinien to być całkiem przyzwoity porter z gatunku tych bardziej wytrawnych.
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2015, 18:50
bebus17 bebus17 is offline
Junior

Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Czarny ale z rubinowymi przebłyskami Bardzo ładny i stylowy. [4.5]
Piana: Daje 4 bo przy energicznym nalaniu piana jest bardzo obfita drobnopęcherzykowa jednak bardzo szybko opada jednak to 9,5% więc trudno się dziwić [4]
Zapach: Z butelki na pewno ładniejszy czuć palne słody i aromat kawowy. Z pokala dochodzi nuta alkoholowa i zdecydowanie czuć palność.
Po ogrzaniu wychodzi alkoholowość więc na pewno wskazane jeszcze leżakowanie. [4]
Smak: Przyjemny palony plus kawa ale nie jakaś mocno wyczuwalna, troszeczkę kwaśny, ale przyjemny więc zdecydowanie to efekt ciemnych słodów. Minus za metaliczny posmak pewnie pechowy tank leżakowy. Po ogrzaniu delikatnie można wyczuć i czekoladę i owoce czy to śliwka trudno powiedzieć musi jeszcze poleżeć. Trochę wodniste jak na takie blg [4.5]
Wysycenie: Daje 3 początkowo bardzo duże jeżeli poleży i się nim trochę "pobełta" staje się odpowiednie [3]
Opakowanie: Nie zachwyca mało efektowne tradycyjne. Butelka 0.33 [2]
Uwagi: Data przydatności do spożycia 18.07.2015 więc poczekam rok na degustację kolejnej butelki. Są szanse, że będzie bardziej ułożone Ogólnie polecam z koncernówek nr 1 :-)

Moja ocena: [4.075]
Odpowiedz cytując
Stare 13-01-2015, 10:23
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
Teraz czas na picie 2014r.
No to znowu jestem.

Warka 26.09.2014 butelka 0,33l
Piana: jak zwykle, obfita, drobna, lekko beżowa. Ładna, ale nie trwała. Znika do 1mm pierzynki. Da się wzburzyć po zabełtaniu

Aromat: paloność, ciemne słody, karmel i lekki metal. Leciutka śliwka i ciemny chleb. Ogólnie nie zbyt dosadny i bogaty. Taki przeciętny, jak bywa w kupionych wprost z półki

SMAK: jest wyraźna paloność, lekka kwaskowość. Metal wyczuwalny, ale przeszkadzał tylko leciutko. Ogólnie dość wytrawny i palony. Mało w nim owoców i starzenia w tym kierunku. Alkohol wyraźny, ale nie natarczywy. Zabrakło pralin i wiśni oraz śliwek.

UWAGI: Ostry, lekko chropowaty, ale dość przyjemny w odbiorze porter. Musi jeszcze poleżeć

zaraz po nim do pokala wleciała
Warka 7.02.2014 butelka 0,33l

Piana: odrobinę lepsza niż poprzednio,
Aromat: średnio intensywny, ale są śliwki, wiśnie, karmel i ciemny chleb. na finisz "nuta porto"

SMAK: o wiele przyjemniejszy niż u poprzednika. Zdecydowanie bardziej słodszy idący w stronę suszonych owoców. Są wiśnie i śliwki, posmak pralin z odrobiną alkoholu. Metalu praktycznie brak, alkohol dla mnie ledwo wyczuwalny. Musiałem się stopować, bo bym wychylił pokal na 3 razy.

UWAGI: zdecydowanie inne piwo. Bardziej poukładane, delikatniejsze, mniej agresywne i bardziej smukłe w odbiorze. Nasycenie i alkohol nie gryzło w podniebienie, a gładkość zmieszana z posmakiem suszonych owoców w gorzkiej czekoladzie potęgowała tylko chęć na kolejny łyk.
Szkoda, że było tylko 0,33l, ale dobrze, że kilka sztuk leży jeszcze w betonowej jaskini.

Dużo zależy od danej warki, albo te kilka miesięcy w odosobnieniu jednak bardzo pomogło.

dlugas edytował/a post 13-01-2015 o godz. 10:24.
Odpowiedz cytując
Stare 20-01-2015, 19:41
badejza badejza is offline
Senior

Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Czarny, nieprzejrzysty. [5]
Piana: Grube i średnie pęcherzyki. Opada do obrączki. [3.5]
Zapach: Orzech, kawa, lekkie nuty czerwonego wina. [4.5]
Smak: Słodycz, ale nie przeszkadzająca w piciu, bo przełamana wyraźną goryczką od palonych słodów. Czuć bardzo wyraźnie paloność. Piwo jest gęste, aksamitne. Pozostawia długi posmak kawowy w gardle.
Dałbym 5,0 ale odejmuję 0,5 za cieszyński gwóźdź, który jest obecny w smaku. [4.5]
Wysycenie: Średnie, szczypie na języku. [4.5]
Opakowanie: Butelka 0,33 l ze starym wzornictwem. Nie ma podanego ekstraktu, ani pełnego składu - no ale to koncern. Ogólnie estetyka etykiety na plus. [4]
Uwagi: Warka z datą 25.06.2014. Bardzo dobry porter. Szkoda, że to już ostatnie butelki starej wersji z ekstraktem 21,4%, jakie można wyrwać w sklepie.

Moja ocena: [4.4]
Stare 21-01-2015, 11:42
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika badejza Wyświetlenie odpowiedzi
[b]
Uwagi: Warka z datą 25.06.2014. Bardzo dobry porter. Szkoda, że to już ostatnie butelki starej wersji z ekstraktem 21,4%, jakie można wyrwać w sklepie.
[/url]][/font]
a nie 2015?

piłeś odleżakowany czy z ostatnich "starych partii", które są z datami czerwiec-wrzesień 2015r. ?

dlugas edytował/a post 21-01-2015 o godz. 11:43.
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2015, 20:32
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Zapach: średnio intensywny, ale wyraźnie czuć: lekka wiśniówka (taka 30-40%) śliwka w czekoladzie oraz delikatnie ciemny chleb, brak metalu

Smak: ciemne słody, karmel, następnie spora paloność oraz kawowa kwaskowość. Wydaje się pełne, ale nie słodkie dzięki owej paloności i delikatnej kwaskowości i cierpkości. Po ogrzaniu pojawia się nuta wiśnióweczki oraz suszonych śliwek w deserowej czekoladzie. Alkohol wyraźny, ale w przyjemny pralinow0-rumowy sposób. Po przełknięciu i odczekaniu metal pojawia się na języku. Nie jest tak wyraźny jak czasem to bywa w tym piwie, ale jednak jest.
Ogólnie rzecz biorąc, po tej warce nie widać, żeby coś namieszali z recepturą.
Po innych było widać/czuć.

Uwagi: Warka 13.12.2015 Nowa wersja, butelka 0,5l
Tesco 3,99zł + kaucja.
W takiej cenie i w takiej formie oraz dostępności nie ma konkurencji.
Jeśli ktoś ma blisko do PiP to Komes P. w promocji może być dobrą alternatywą.

WNIOSKI:
Pomimo swojej paloności i w miarę wyraźnej bombonierkowej alkoholowości dla mnie jest bardzo "pijalny"
Dokupić więcej z tej warki w takiej cenie i w lochy

PS. Weźcie poprawkę na to, że możliwe jest, ze czuję wyraźną alkoholową nutę, ale ona mi nie przeszkadza :]

dlugas edytował/a post 22-01-2015 o godz. 20:36.
Odpowiedz cytując
Stare 22-01-2015, 23:44
badejza badejza is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
a nie 2015?

piłeś odleżakowany czy z ostatnich "starych partii", które są z datami czerwiec-wrzesień 2015r. ?
Ahh, mój błąd. Chodziło o warkę do 25.06.2015.
Pierwotnie faktycznie miałem zamiar potrzymać butelczynę kilka miesięcy po terminie, jednak mam słabą silną wolę.

badejza edytował/a post 22-01-2015 o godz. 23:46.
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2015, 08:30
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika badejza Wyświetlenie odpowiedzi
Pierwotnie faktycznie miałem zamiar potrzymać butelczynę kilka miesięcy po terminie, jednak mam słabą silną wolę.
Trzeba zatem kupować po kilak sztuk z danej warki
któraś butelka może dotrwa :]
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2015, 09:01
Kones Kones is offline
Senior

Standardowy

Zrobiłem to. Zgrzałem się żywieckimi porterami. Ale nie z premedytacją, po prostu razem z kolegą zamówiliśmy po jednym z półki, nie lodówki, jak matka kazali. No i alkohol pozamiatał (warka do 11.2015 więc co ja się dziwię) bo kolega nie wytrzymieł i musiałem łyknąć obydwa. Owszem, w zapachu w porządku, czekolada i paloność, trochę słodkie w porównaniu z próbowanym miesiąc temu ale... alko przykryło wszystko. Ból głowy następnego dnia był porażający. Inna sprawa ze dzień był męczący i mało jedzony, ale więcej tego błędu nie popełnię. Porter ma leżeć i ma być pity powoli! taką mam koncepcję...
Odpowiedz cytując
Stare 23-01-2015, 20:52
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Kones Wyświetlenie odpowiedzi
Zrobiłem to. Zgrzałem się żywieckimi porterami. Ale nie z premedytacją, po prostu razem z kolegą zamówiliśmy po jednym z półki, nie lodówki, jak matka kazali. No i alkohol pozamiatał (warka do 11.2015 więc co ja się dziwię) bo kolega nie wytrzymieł i musiałem łyknąć obydwa. Owszem, w zapachu w porządku, czekolada i paloność, trochę słodkie w porównaniu z próbowanym miesiąc temu ale... alko przykryło wszystko. Ból głowy następnego dnia był porażający. Inna sprawa ze dzień był męczący i mało jedzony, ale więcej tego błędu nie popełnię. Porter ma leżeć i ma być pity powoli! taką mam koncepcję...
Zgrzałeś się 2 żywieckimi porterami?
Chciałbym tak.

Pinio74 edytował/a post 23-01-2015 o godz. 20:54.
Odpowiedz cytując
Stare 26-01-2015, 14:33
Kones Kones is offline
Senior

Standardowy

Tak! tego dnia byłem na prawdę ekonomiczny. Niestety, etap rauszu był stosunkowo krótki do etapu "po". Winą za to obarczam męczącą podróż samochodem w tym dniu (odbiór gościa z Wawy z lotniska i powrót do Torunia, wszystko we mgle) i pusty żołądek.
Jakbym wiedział że tak będzie poszedłbym w coś lżejszego.
Swoją drogą trzeba by przeprowadzić ranking ekonomiczności, po ilu najmniej udało się komuś podreptać prosto do łóżka.
Wracając do tematu, 2 butle poszły na leżak, na razie mam wstręt do żywca...
Odpowiedz cytując
Stare 28-01-2015, 22:53
dzemek dzemek is offline
Senior

Miejscowość: Żory
Standardowy

Wydaje mi się, że tego portera najlepiej kupić i zapomnieć o nim na jakiś czas. Jest wypijalny, alkohol nie jest wyczuwalny ale czuć, że piwo jest dość świeże i najlepiej zrobi mu leżakowanie. Bywają portery, które można pić świeżo po rozlaniu ale przy tej butelce czuję zmęczenie i takie zmuszanie się do wypicia. Warka do 14.01.2016.
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2015, 23:17
telek telek is offline
PremiumUżytkownik

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika bebus17 Wyświetlenie odpowiedzi
Uwagi: Data przydatności do spożycia 18.07.2015 więc poczekam rok na degustację kolejnej butelki. Są szanse, że będzie bardziej ułożone Ogólnie polecam z koncernówek nr 1 :-)

Moja ocena: [4.075]
18?!?
Ja mam kilka (0,33) 19.07.2015 i leżakuję, bo to dobra warka była...
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2015, 09:41
dlugas dlugas is offline
Senior

Standardowy

Przejrzałem kilka stron wstecz i chyba jeszcze nikt nie opisał warki 08.2015 (dokładnego dnia nie pamiętam) stara wersja, butelka 0,5l

Pite wczoraj w knajpie, ciepłe. Ostatnia sztuka z półki po zdjęciu cenówki 8zł

W aromacie ciemny chleb i wiśnióweczka (kolega siedzące obok i pijący warkę jasną stwierdził "wali magą: )
w SMAKU: niestety po języku od razu dostaje się metalicznością. Później jest już tylko lepiej.
Lekki razowy chleb, wiśnióweczka, delikatne porto i suszona śliwka. Na finiszu lekka paloność Alkohol jak dla mnie dobrze ułożony, bo nie piekł po języku a całość była dość gładka i aksamitna.

Gdyby nie ajronmejden w smaku byłby bardzo dobry, a tak jest tylko dobry i tani.

dlugas edytował/a post 14-02-2015 o godz. 09:42.
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2015, 10:17
yoda79 yoda79 is offline
Senior

Standardowy

Potwierdzam. Im dalej, tym lepiej.
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2015, 20:02
Fotka Użytkownika: DariuszSawicki
DariuszSawicki DariuszSawicki is offline
Senior

Miejscowość: Ełk
Standardowy

Niebo gwiaździste przede mną i mróz znany tylko mieszkańcom Ełku i Suwałk ( i tak łaskawy w tym roku i poprzednim).
Na tę porę roku dobrze jest sprawdzić jakiś świeży porter.
Aromat jest delikatny, a to co wyczułem to piszę: wiśnia, skórka od ciemnego chleba, nawet figa, słodu karmelowego mało, palonego trochę więcej. Chmiel zakryty.
W smaku alkohol jest równie zakryty co chmiel w zapachu. To akurat na plus. Główne moje odczucie jest dziwne: paloność. Smakuje jak bardzo wzmocniony stout. Goryczka jest, ale kawowa, no i też kwasek jest niczym w stoucie. Piwo nie jest słodkie, ale jest pełne, treściwe, słody zadziałały tu świetnie.
A teraz najważniejsze... W aromacie i smaku metalu nie wyczułem. Robię jednak to co Kopyr na filmikach. I tu do cholery czuję! Ponowiłem parę razy, obsmarowałem ręce z góry do dołu, aż mój kot patrzył na mnie jak na idiotę więc przestałem
Ajronmejden, jak pisał szanowny Dlugas to nie jest, ale hardrockowy The Scorpions i owszem.
Ogólnie to ten metal w tej warce jest bardzo mały w porównaniu ze wcześniejszymi piwami.

Podsumowując, to bardzo smaczny porter, nie leżakowany, tylko dziś kupiony w sklepie.
No i bardzo ważne: warka do 14.01.2016.
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2015, 22:41
Fotka Użytkownika: chris1985
chris1985 chris1985 is offline
Senior

Miejscowość: Rakszawa
Standardowy

Zywieck tak ma raz smakuje wysmienicie, raz przeciętnie. Tak samo jest z Komesem piłem ostatnio kupiony to mi ceratą pachniał i jakoś dziwnie smakował. A jak piłem leżakowany przez 2 lata to była pychota.

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie