Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Z mojej strony chciałem wspomóc moje ukochane forum, bo dzięki niemu poznałem świetnych ludzi jak i wspaniały piwny świat.
Baard
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zamkowy: Żywiecki Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.188
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 25 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 26-12-2004, 23:58
Fotka Użytkownika: lzkamil
lzkamil lzkamil is offline
kierowca bombowca

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Właśnie wypiłem zaraz po łódzkim więc mam świeże porównanie. Oba są zdecydowanie wytrawnymi porterami. Goryczkowa wytrawność łódzkiego jest bardziej owocowa, cieszyńskiego bardziej palono-kawowa, co pamiętam z portera warzonego w Żywcu. Cieszyński jest jakby łagodniejszy, mimo wszystko bardziej słodowy od żywieckiego (mniej odfermentowany?) co mu chyba wychodzi na korzyść. Stawiam go na równi z łódzkim, chociaż są zdecydowanie różne.

Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2005, 22:41
Fotka Użytkownika: cielak
cielak cielak is offline
Senior

Miejscowość: CRACOVIA
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Smoła, kawa, nic nie widac bo tak czarno. [5]
Piana: Z początku duża, lecz szybko opadła pozostawiając maluteńkie plamki. W porównaniu do mojego ideału (Porter Boss) to dramat! [3]
Zapach: Słaby(jak na portera), słodowo-palony, lekko alkoholowy [4]
Smak: Palony, kawowy, słodowy. Lecz mało wyrazisty. Brak mi goryczki pojawiającej się po kilku sekundach od przełknięcia. Ale może być. Czuć posmak alkoholu, ale nie natrętny. [4]
Wysycenie: Bardzo słabe. [3]
Opakowanie: Dwa słowa. Czarne, porterowe. [5]
Uwagi: Ostatnio portery mi posmakowały, a więc zakupiłem i Żywieckiego warzonego w Cieszynie. Cena 3,99 w "intermarche". Kolor piękny, opakowanie też, zapach i smak ujdzie (chodż bardzo mi brakuje tej goryczki po pierwszym łyku), ale CO2 i piana to wstyd.
Moim zdaniem nie ma jak porter z "Boss'a" i "Łodzi"

Moja ocena: [3.95]
Stare 18-02-2005, 13:07
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Wczoraj po raz kolejny skosztowałem tego portera, tym razem trochę przeszkadzał zbyt wyczuwalny alkohol. Żywiecki porter z Żywca był wg mnie równiejszym piwem (chodzi o smak poszczególnych partii). Ten z Cieszyna ma pewne "wahania formy", są partie wybitne, są trochę słabsze, ale poniżej dobrego poziomu nie schodzi.
Stare 24-05-2005, 14:27
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Czarny jakto porter [5]
Piana: Lichotka, nie za gęsta, nie za sztywna, krótko się trzyma, dobrze, że wogóle jest [5]
Zapach: Czuć tylko tyle, że to piwo i że porter ale bukiet bardzo ubogi, więc żenujący jak na browar z takimi tradycjami... [3]
Smak: j.w. [3]
Wysycenie: -Dzień dobry, zastałem CO2.
-Nie ma go dzisiaj.
-Przepraszam, spróbóje innym razem. [1]
Opakowanie: Ładne, pasuje do tego piwa, tyle, odziwo nawet na etykiecie o Cieszynie wspominają [5]
Uwagi: I tak PORTER STRZELCA jest lepszy.....i tańszy

Moja ocena: [3.3]
Odpowiedz cytując
Stare 20-09-2005, 19:02
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Najlepiej dostępny i zarazem jeden z lepszych porterów, jake zdarzyło mi się pić. Browarowi Zamkowemu, jak widać, nie zaszkodziło przejęcie przez GŻ. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z biegiem czasu też nie zaszkodzi. Nie zdarza mi się zaczynac dnia bez mocnej kawy, więc dlaczgo miałbym nie kończyc go Żywieckim Porterem? Wszak barwą te dwa napoje są sobie równe . Tyle, że przyjemność tego picia tego drugiego o wiele większa.
Odpowiedz cytując
Stare 06-10-2005, 18:45
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów

Kolor: Czerń, cudna czerń. [5]
Piana: Gęsta, zbita, kremowa. Kolor jasno-beżowy. Nie trzyma się jednak tak długo, jak sie zapowiada. [4]
Zapach: Lekko spirytusowy, palony. [4]
Smak: Połączenie karmelu, kawy i czekolady. Goryczka odpowiednia. Lekko, lecz nie natrętnie, wyczuwalny alkohol. [5]
Wysycenie: Odpowiednie. Gdyby to był pils, to ocena byłaby niższa. Mocno nagazowany porter traci na smaku. [4]
Opakowanie: Świetnie pasująca do charakteru tego piwa etykieta, dedykowany kapsel. Ważne informacje podane. [5]
Uwagi: Łatwo dostępne i godne polecenia.

Moja ocena: [4.5]
Odpowiedz cytując
Stare 09-11-2005, 19:05
Fotka Użytkownika: Aldach
Aldach Aldach is offline
Senior

Miejscowość: Bytom

Kolor: Bardzo ciemny, światło ledwo prześwituje. [5]
Piana: Przy nalewaniu gęsta, ciemnobrązowa, jednak w połowie kufla jest już tylko w postaci kożuszka. [4]
Zapach: Lekko kawowy, jak na mój gust mógł być bardziej intensywny [4]
Smak: Bardzo "treściwe" piwo, masa goryczki, chyba najbardziej goryczkowy porter w Polsce. Przez to przebijają się nuty kawowe. [4.5]
Wysycenie: Nie jest żle, ale odrobina bąbelków więcej na pewno by nie zaszkodziła. [4]
Opakowanie: Klasyczna czarna stonowana etykieta, wszystkie niezbędne informacje, firmowy kapsel - czego chcieć więcej. [5]
Uwagi: Piwo bardzo "sycące", nie wiem czy potrafiłbym wypić więcej niż litr na raz. Kupione po bardzo stresującym dniu na poprawę chumoru spełniło znakomicie swoje zadanie. Mimo to, gdyby w mojej okolicy był dostępny np. porter z Łodzi lub Witnicy raczej nie wybrałbym "Żywieckiego"

Moja ocena: [4.3]
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 09:20
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec
Standardowy Niefiltrowany, niepasteryzowany cieszyński porter

Wczoraj miałem wyjątkową okazję spróbować cieszyńskiego, portera wprost z tanka leżakowego, przed filtracją i oczywiście pasteryzację. Zapewniam wszystkich, że wrażenia związane z taką degustacją trudno opisać słowami, ale spróbuję:

Kolor:
Bardzo ciemny, w związku z brakiem filtracji piwo nieprzejrzyste, ale z pięknym błyskiem pod światło. [5]
Piana:
Bardzo gęsta, ciemnobrązowa, piwo przy nalewaniu intensywnie "pracowało", podobnie jak w przypadku angielskich stoutów nalewanych przy pomocy mieszanki azotu i dwutlenku węgla. Piana tworzyła się ok. 10 sekund, po czym utrzymywała się praktycznie do końca opróżnienia naczynia. [5]
Zapach:
Intensywny z nutami kawy i słodu. Delikatna winna woń. [4,5]
Smak:
Bardzo treściwe i pożywne piwo, mocno uderzające do głowy. Smak wielce złożony za sprawą braku filtracji i pasteryzacji. [5]
Wysycenie:
Wprost idealne tak jak pisałem przy opisywaniu piany. Duża ilość naturalnego CO2 nie przeszkadza i nadaje temu piwo świeżość i przy piciu daje uczucie orzeźwienia. [5]
Opakowanie:
Trudno ocenić opakowanie piwa pitego wprost z tanka, ale muszę przyznać, że ten duży zbiornik w podziemiach cieszyńskiego browaru wygląda pięknie :-) !!! [5]

Jak dla mnie klasyka gatunku i to zapominając o lokalnym patriotyźmie. Degustując takie piwo dotarło do mnie, co tracimy za sprawą filtracji i pasteryzacji.
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 09:24
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Kolor: Bardzo ciemny, w związku z brakiem filtracji piwo nieprzejrzyste, ale z pięknym błyskiem pod światło. [5]
Piana: Bardzo gęsta, ciemnobrązowa, piwo przy nalewaniu intensywnie "pracowało", podobnie jak w przypadku angielskich stoutów nalewanych przy pomocy mieszanki azotu i dwutlenku węgla. Piana tworzyła się ok. 10 sekund, po czym utrzymywała się praktycznie do końca opróżnienia naczynia. [5]
Zapach: Intensywny z nutami kawy i słodu. Delikatna winna woń [4.5]
Smak: Bardzo treściwe i pożywne piwo, mocno uderzające do głowy. Smak wielce złożony za sprawą braku filtracji i pasteryzacji. [5]
Wysycenie: Wprost idealne tak jak pisałem przy opisywaniu piany. Duża ilość naturalnego CO2 nie przeszkadza i nadaje temu piwo świeżość i przy piciu daje uczucie orzeźwienia [5]
Opakowanie: Trudno ocenić opakowanie piwa pitego wprost z tanka, ale muszę przyznać, że ten duży zbiornik w podziemiach cieszyńskiego browaru wygląda pięknie :-) !!! Oceniając jednak finalne opakowanie, zarówno 0,3 ltr jak i 0,5 ltr to uważam, że linia jak i proporcje są idealne i podkreślają charakter tego piwa. [5]
Uwagi: No i musiałem pokłamać i wybrać rodzaj opakowania...niech będzie butelka.

Moja ocena: [4.825]
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 18:43
Fotka Użytkownika: albeertos
albeertos albeertos is offline
Senior

Miejscowość: Pyrogród
Standardowy

Żywiec, a czy na czerwcową giełdę dałoby radę zorganizować takiego właśnie portera jakiego miałeś okazję degustować, a więc bez filtracji i pasteryzacji?

Nie wiem czy jest techniczna mozliwość rozlania w KEG-i, ale na pewno cieszyłby się sporym wzięciem
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 09:23
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
Być może jeszcze są pochowane w piwnicach pojedyńcze sztuki Portera z Żywca,więc nie zamykać
Są pochowane, są...:-). A tak na marginesie to Porter wraca do łask i nieoficjanie mogę powiedzieć, że od kwietnia będzie w wersji beczkowej. Niech żyje!!!
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 13:07
Fotka Użytkownika: kiszot
kiszot kiszot is offline
Senior

Miejscowość: Piekary Wielkie
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
Są pochowane, są...:-). A tak na marginesie to Porter wraca do łask i nieoficjanie mogę powiedzieć, że od kwietnia będzie w wersji beczkowej. Niech żyje!!!
WOW
I to jest news na miarę wiadomości roku.

Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Żywiec.Prawie jak piwo
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 13:44
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Ale jaki będzie w wersji beczkowej? Cieszyński czy Zywiecki?
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 05:38
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cieszyński o (nazwie żywiecki) z racji produkcji w tym browarze.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 08:36
Fotka Użytkownika: Marcin_wc
Marcin_wc Marcin_wc is offline
Senior

Miejscowość: Wólka Kosowska
Standardowy

Cytat:
Cieszyński o (nazwie żywiecki) z racji produkcji w tym browarze.
Czyli znowu nie na temat, czy tak Ciężko jest przeczytać 4-5 postów wyżej?
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 09:24
Fotka Użytkownika: Małażonka
Małażonka Małażonka is offline
Senior

Standardowy

Nie rozumiem, pięć postów wyżej Żywiec pisze o powróceniu do łask beczkowego portera żywieckiego, nie pisze natomiast, czy będzie on produkowany w Żywcu, czy w Cieszynie...
Moim zdaniem pytanie Becika było jak najbardziej uzasadnione...

Małażonka edytował/a post 19-12-2005 o godz. 09:25.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 09:27
Fotka Użytkownika: jerzy
jerzy jerzy is offline
piwoholik

Miejscowość: WrocLove (DW)
Standardowy

Nie wspominając już o tym, że fantastyczna informacja planach beczkowania portera pojawiła się NA MARGINESIE.

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 09:29
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
Nie rozumiem, pięć postów wyżej Żywiec pisze o powróceniu do łask beczkowego portera żywieckiego, nie pisze natomiast, czy będzie on produkowany w Żywcu, czy w Cieszynie...
Moim zdaniem pytanie Becika było jak najbardziej uzasadnione...
Wspomniałem powyżej, że będzie to porter z Cieszyna pod obecnie funkcjonującą nazwą "ŻYWIEC PORTER".
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 09:40
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

więc było nie było dyskusja piwnna być przeniesiona tu:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=41164
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2005, 00:16
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
więc było nie było dyskusja piwnna być przeniesiona tu:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=41164
Już przeniesiona.

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach

Twilight_Alehouse edytował/a post 20-12-2005 o godz. 08:16.
Odpowiedz cytując
Stare 08-01-2006, 23:03
Fotka Użytkownika: Komar_Pafnucy
Komar_Pafnucy Komar_Pafnucy is offline
Senior

Kolor: Czarny. Pod światło ciemnorubinowe refleksy. [5]
Piana: Nieco zbyt mało zwarta. O ładnej beżowej barwie. Obficie osadza się na szkle i pozostaje cieniutką warstewką prawie do końca picia. [4]
Zapach: Palono-słodowy. Mógłby być intensywniejszy. [4]
Smak: Wytrawny. Odrobinę kawowy. Silnie goryczkowy, długo pozostaje na podniebieniu. Mam wrażenie jakby był odrobinę za 'ostry' (nie jestem pewny czy to alkohol czy bardzo silna "paloność"). [4.5]
Wysycenie: Odpowiednio duże. [5]
Opakowanie: Klasyk. Bardzo dopracowane. Duży plus za podanie gdzie produkowane i rozlewane. (oceniałem wersję 0,33) [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.35]

Multitap Crawl
Multitap Crawl na Facebook

"Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2006, 21:27
Fotka Użytkownika: Bombadil13
Bombadil13 Bombadil13 is offline
Senior

Miejscowość: Trójmiasto

Kolor: śliczny, ciemnobrązowy, nawet czarny z leciutki przebłyskami rubinowej poświaty [4.5]
Piana: nieco rozczarowuje, ale z przyjemnością patrzyłem jak niewielkie bąbelki piany rozsły i pękały, szkoda, żętak szybko zniknęła całkowicie [3.5]
Zapach: delikatny zapach palonego słodu, rzekłbym, że nawet subtelny [4.5]
Smak: pełen bukiet, od słodkiego, poprzez wyraźnie palone nuty, do ostrej goryczki, które nie niknie w ustach tylko rozwija się, a brak umięjętności opisania tego co czuję aż boli [4.5]
Wysycenie: chyba mogłoby byc mocniejsze [4]
Opakowanie: klasyczna elegancja. Nic dodać nic ująć. Nawet z plusem za info o Cieszynie [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.4]
Stare 07-02-2006, 21:30
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin

Kolor: Idealna czerń. Degustowane w mrocznym klimacie knajpy więc piwo nie przepuściło ni krztyny swiatła. [5]
Piana: Maksymalnie drobnoziarnista. Obfita zaraz po nalaniu, o dziwo wcale nie zanika. Gruba warstwa utrzymuje się do samego końca. Wzorzec dla pozostałych piw polskich! [5]
Zapach: Lekko kawowy, wyczuwalna woń alkoholu. [3.5]
Smak: Pierwsze wrażenie to porażająca moc alkoholu, dopiero później uwydatnia się delikatny posmak palonego słodu i dobrze zaznaczona goryczka. Alkohol mógłby tu być trochę bardziej zamaskowany, ewentualnie ekstrakt trochę mniejszy... [4]
Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
Opakowanie: Butelka półlitrowa. Stylowe czarno-złote etykiety. Bardzo ładna prezencja. [5]
Uwagi: Zakupione w lubelskiej knajpie na starówce za 5,5 pln. Świetna cena!

Moja ocena: [4.075]
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

docent edytował/a post 07-02-2006 o godz. 21:34.
Odpowiedz cytując
Stare 27-03-2006, 05:54
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy Porter Żywiecki z beczki

Już niebawem.... Pewnie nie na Prima Aprilis ale kilka, kilkanaścuie dni później...
Odpowiedz cytując
Stare 27-03-2006, 10:28
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

i to jest dobra informacja. szczególnie w kontekście zbliżającej się giełdy żywieckiej
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie