Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Wspieram browar.biz, bo to na prawdę świetna strona. Miejsce gdzie można pozna zdanie osób posiadających ogromną wiedzę, co daje okazje do rozwijania pogłębiana swojej wiedzy. Im więcej czytam tym bardziej zdaje sobie sprawę o ile sprawach nie miałem pojęcia. Polecam lekturę forum na każdą wolną chwilę. To skarbnica informacji! Dzięki tej stronie mogłem znaleźć sklepy oferujące szeroki asortyment piw, a także jakich produktów szukać na półkach, a których nie warto spróbować.
Krzysiek_K
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zamkowy: Żywiecki Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.188
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 25 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 27-12-2004, 00:58
Fotka Użytkownika: lzkamil
lzkamil lzkamil is offline
kierowca bombowca

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Właśnie wypiłem zaraz po łódzkim więc mam świeże porównanie. Oba są zdecydowanie wytrawnymi porterami. Goryczkowa wytrawność łódzkiego jest bardziej owocowa, cieszyńskiego bardziej palono-kawowa, co pamiętam z portera warzonego w Żywcu. Cieszyński jest jakby łagodniejszy, mimo wszystko bardziej słodowy od żywieckiego (mniej odfermentowany?) co mu chyba wychodzi na korzyść. Stawiam go na równi z łódzkim, chociaż są zdecydowanie różne.

Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
Odpowiedz cytując
Stare 04-02-2005, 23:41
Fotka Użytkownika: cielak
cielak cielak is offline
Senior

Miejscowość: CRACOVIA
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Smoła, kawa, nic nie widac bo tak czarno. [5]
Piana: Z początku duża, lecz szybko opadła pozostawiając maluteńkie plamki. W porównaniu do mojego ideału (Porter Boss) to dramat! [3]
Zapach: Słaby(jak na portera), słodowo-palony, lekko alkoholowy [4]
Smak: Palony, kawowy, słodowy. Lecz mało wyrazisty. Brak mi goryczki pojawiającej się po kilku sekundach od przełknięcia. Ale może być. Czuć posmak alkoholu, ale nie natrętny. [4]
Wysycenie: Bardzo słabe. [3]
Opakowanie: Dwa słowa. Czarne, porterowe. [5]
Uwagi: Ostatnio portery mi posmakowały, a więc zakupiłem i Żywieckiego warzonego w Cieszynie. Cena 3,99 w "intermarche". Kolor piękny, opakowanie też, zapach i smak ujdzie (chodż bardzo mi brakuje tej goryczki po pierwszym łyku), ale CO2 i piana to wstyd.
Moim zdaniem nie ma jak porter z "Boss'a" i "Łodzi"

Moja ocena: [3.95]
Stare 18-02-2005, 14:07
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Wczoraj po raz kolejny skosztowałem tego portera, tym razem trochę przeszkadzał zbyt wyczuwalny alkohol. Żywiecki porter z Żywca był wg mnie równiejszym piwem (chodzi o smak poszczególnych partii). Ten z Cieszyna ma pewne "wahania formy", są partie wybitne, są trochę słabsze, ale poniżej dobrego poziomu nie schodzi.
Stare 24-05-2005, 15:27
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Miejscowość: Kraków

Kolor: Czarny jakto porter [5]
Piana: Lichotka, nie za gęsta, nie za sztywna, krótko się trzyma, dobrze, że wogóle jest [5]
Zapach: Czuć tylko tyle, że to piwo i że porter ale bukiet bardzo ubogi, więc żenujący jak na browar z takimi tradycjami... [3]
Smak: j.w. [3]
Wysycenie: -Dzień dobry, zastałem CO2.
-Nie ma go dzisiaj.
-Przepraszam, spróbóje innym razem. [1]
Opakowanie: Ładne, pasuje do tego piwa, tyle, odziwo nawet na etykiecie o Cieszynie wspominają [5]
Uwagi: I tak PORTER STRZELCA jest lepszy.....i tańszy

Moja ocena: [3.3]
Odpowiedz cytując
Stare 20-09-2005, 20:02
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów
Standardowy

Najlepiej dostępny i zarazem jeden z lepszych porterów, jake zdarzyło mi się pić. Browarowi Zamkowemu, jak widać, nie zaszkodziło przejęcie przez GŻ. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że z biegiem czasu też nie zaszkodzi. Nie zdarza mi się zaczynac dnia bez mocnej kawy, więc dlaczgo miałbym nie kończyc go Żywieckim Porterem? Wszak barwą te dwa napoje są sobie równe . Tyle, że przyjemność tego picia tego drugiego o wiele większa.
Odpowiedz cytując
Stare 06-10-2005, 19:45
Fotka Użytkownika: Lacriferno
Lacriferno Lacriferno is offline
Senior

Miejscowość: Rzeszów

Kolor: Czerń, cudna czerń. [5]
Piana: Gęsta, zbita, kremowa. Kolor jasno-beżowy. Nie trzyma się jednak tak długo, jak sie zapowiada. [4]
Zapach: Lekko spirytusowy, palony. [4]
Smak: Połączenie karmelu, kawy i czekolady. Goryczka odpowiednia. Lekko, lecz nie natrętnie, wyczuwalny alkohol. [5]
Wysycenie: Odpowiednie. Gdyby to był pils, to ocena byłaby niższa. Mocno nagazowany porter traci na smaku. [4]
Opakowanie: Świetnie pasująca do charakteru tego piwa etykieta, dedykowany kapsel. Ważne informacje podane. [5]
Uwagi: Łatwo dostępne i godne polecenia.

Moja ocena: [4.5]
Odpowiedz cytując
Stare 09-11-2005, 20:05
Fotka Użytkownika: Aldach
Aldach Aldach is offline
Senior

Miejscowość: Bytom

Kolor: Bardzo ciemny, światło ledwo prześwituje. [5]
Piana: Przy nalewaniu gęsta, ciemnobrązowa, jednak w połowie kufla jest już tylko w postaci kożuszka. [4]
Zapach: Lekko kawowy, jak na mój gust mógł być bardziej intensywny [4]
Smak: Bardzo "treściwe" piwo, masa goryczki, chyba najbardziej goryczkowy porter w Polsce. Przez to przebijają się nuty kawowe. [4.5]
Wysycenie: Nie jest żle, ale odrobina bąbelków więcej na pewno by nie zaszkodziła. [4]
Opakowanie: Klasyczna czarna stonowana etykieta, wszystkie niezbędne informacje, firmowy kapsel - czego chcieć więcej. [5]
Uwagi: Piwo bardzo "sycące", nie wiem czy potrafiłbym wypić więcej niż litr na raz. Kupione po bardzo stresującym dniu na poprawę chumoru spełniło znakomicie swoje zadanie. Mimo to, gdyby w mojej okolicy był dostępny np. porter z Łodzi lub Witnicy raczej nie wybrałbym "Żywieckiego"

Moja ocena: [4.3]
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 10:20
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec
Standardowy Niefiltrowany, niepasteryzowany cieszyński porter

Wczoraj miałem wyjątkową okazję spróbować cieszyńskiego, portera wprost z tanka leżakowego, przed filtracją i oczywiście pasteryzację. Zapewniam wszystkich, że wrażenia związane z taką degustacją trudno opisać słowami, ale spróbuję:

Kolor:
Bardzo ciemny, w związku z brakiem filtracji piwo nieprzejrzyste, ale z pięknym błyskiem pod światło. [5]
Piana:
Bardzo gęsta, ciemnobrązowa, piwo przy nalewaniu intensywnie "pracowało", podobnie jak w przypadku angielskich stoutów nalewanych przy pomocy mieszanki azotu i dwutlenku węgla. Piana tworzyła się ok. 10 sekund, po czym utrzymywała się praktycznie do końca opróżnienia naczynia. [5]
Zapach:
Intensywny z nutami kawy i słodu. Delikatna winna woń. [4,5]
Smak:
Bardzo treściwe i pożywne piwo, mocno uderzające do głowy. Smak wielce złożony za sprawą braku filtracji i pasteryzacji. [5]
Wysycenie:
Wprost idealne tak jak pisałem przy opisywaniu piany. Duża ilość naturalnego CO2 nie przeszkadza i nadaje temu piwo świeżość i przy piciu daje uczucie orzeźwienia. [5]
Opakowanie:
Trudno ocenić opakowanie piwa pitego wprost z tanka, ale muszę przyznać, że ten duży zbiornik w podziemiach cieszyńskiego browaru wygląda pięknie :-) !!! [5]

Jak dla mnie klasyka gatunku i to zapominając o lokalnym patriotyźmie. Degustując takie piwo dotarło do mnie, co tracimy za sprawą filtracji i pasteryzacji.
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 10:24
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Kolor: Bardzo ciemny, w związku z brakiem filtracji piwo nieprzejrzyste, ale z pięknym błyskiem pod światło. [5]
Piana: Bardzo gęsta, ciemnobrązowa, piwo przy nalewaniu intensywnie "pracowało", podobnie jak w przypadku angielskich stoutów nalewanych przy pomocy mieszanki azotu i dwutlenku węgla. Piana tworzyła się ok. 10 sekund, po czym utrzymywała się praktycznie do końca opróżnienia naczynia. [5]
Zapach: Intensywny z nutami kawy i słodu. Delikatna winna woń [4.5]
Smak: Bardzo treściwe i pożywne piwo, mocno uderzające do głowy. Smak wielce złożony za sprawą braku filtracji i pasteryzacji. [5]
Wysycenie: Wprost idealne tak jak pisałem przy opisywaniu piany. Duża ilość naturalnego CO2 nie przeszkadza i nadaje temu piwo świeżość i przy piciu daje uczucie orzeźwienia [5]
Opakowanie: Trudno ocenić opakowanie piwa pitego wprost z tanka, ale muszę przyznać, że ten duży zbiornik w podziemiach cieszyńskiego browaru wygląda pięknie :-) !!! Oceniając jednak finalne opakowanie, zarówno 0,3 ltr jak i 0,5 ltr to uważam, że linia jak i proporcje są idealne i podkreślają charakter tego piwa. [5]
Uwagi: No i musiałem pokłamać i wybrać rodzaj opakowania...niech będzie butelka.

Moja ocena: [4.825]
Odpowiedz cytując
Stare 11-12-2005, 19:43
Fotka Użytkownika: albeertos
albeertos albeertos is offline
Senior

Miejscowość: Pyrogród
Standardowy

Żywiec, a czy na czerwcową giełdę dałoby radę zorganizować takiego właśnie portera jakiego miałeś okazję degustować, a więc bez filtracji i pasteryzacji?

Nie wiem czy jest techniczna mozliwość rozlania w KEG-i, ale na pewno cieszyłby się sporym wzięciem
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 10:23
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
Być może jeszcze są pochowane w piwnicach pojedyńcze sztuki Portera z Żywca,więc nie zamykać
Są pochowane, są...:-). A tak na marginesie to Porter wraca do łask i nieoficjanie mogę powiedzieć, że od kwietnia będzie w wersji beczkowej. Niech żyje!!!
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 14:07
Fotka Użytkownika: kiszot
kiszot kiszot is offline
Senior

Miejscowość: Piekary Wielkie
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
Są pochowane, są...:-). A tak na marginesie to Porter wraca do łask i nieoficjanie mogę powiedzieć, że od kwietnia będzie w wersji beczkowej. Niech żyje!!!
WOW
I to jest news na miarę wiadomości roku.

Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
Mein Schlesierland, mein Heimatland,
So von Natur, Natur in alter Weise,
Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

Żywiec.Prawie jak piwo
Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2005, 14:44
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Ale jaki będzie w wersji beczkowej? Cieszyński czy Zywiecki?
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 06:38
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cieszyński o (nazwie żywiecki) z racji produkcji w tym browarze.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 09:36
Fotka Użytkownika: Marcin_wc
Marcin_wc Marcin_wc is offline
Senior

Miejscowość: Wólka Kosowska
Standardowy

Cytat:
Cieszyński o (nazwie żywiecki) z racji produkcji w tym browarze.
Czyli znowu nie na temat, czy tak Ciężko jest przeczytać 4-5 postów wyżej?
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 10:24
Fotka Użytkownika: Małażonka
Małażonka Małażonka is offline
Senior

Standardowy

Nie rozumiem, pięć postów wyżej Żywiec pisze o powróceniu do łask beczkowego portera żywieckiego, nie pisze natomiast, czy będzie on produkowany w Żywcu, czy w Cieszynie...
Moim zdaniem pytanie Becika było jak najbardziej uzasadnione...

Małażonka edytował/a post 19-12-2005 o godz. 10:25.
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 10:27
Fotka Użytkownika: jerzy
jerzy jerzy is offline
piwoholik

Miejscowość: WrocLove (DW)
Standardowy

Nie wspominając już o tym, że fantastyczna informacja planach beczkowania portera pojawiła się NA MARGINESIE.

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 10:29
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Małażonka
Nie rozumiem, pięć postów wyżej Żywiec pisze o powróceniu do łask beczkowego portera żywieckiego, nie pisze natomiast, czy będzie on produkowany w Żywcu, czy w Cieszynie...
Moim zdaniem pytanie Becika było jak najbardziej uzasadnione...
Wspomniałem powyżej, że będzie to porter z Cieszyna pod obecnie funkcjonującą nazwą "ŻYWIEC PORTER".
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2005, 10:40
Fotka Użytkownika: becik
becik becik is offline
Senior

Standardowy

więc było nie było dyskusja piwnna być przeniesiona tu:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=41164
Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2005, 01:16
Fotka Użytkownika: Twilight_Alehouse
Twilight_Alehouse Twilight_Alehouse is offline
Chmielowisko.pl

Miejscowość: Warszawa koło Łodzi :)
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
więc było nie było dyskusja piwnna być przeniesiona tu:
http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=41164
Już przeniesiona.

Mój piwny blog: Chmielowisko.pl | Na Facebooku
Ostatnie posty: 50 twarzy grodziskiego, Browarnia Lidla - co dalej?, Koronka Brabancka – saison w Janie Olbrachcie
Cykl o odleżakowanych porterach

Twilight_Alehouse edytował/a post 20-12-2005 o godz. 09:16.
Odpowiedz cytując
Stare 09-01-2006, 00:03
Fotka Użytkownika: Komar_Pafnucy
Komar_Pafnucy Komar_Pafnucy is offline
Senior

Kolor: Czarny. Pod światło ciemnorubinowe refleksy. [5]
Piana: Nieco zbyt mało zwarta. O ładnej beżowej barwie. Obficie osadza się na szkle i pozostaje cieniutką warstewką prawie do końca picia. [4]
Zapach: Palono-słodowy. Mógłby być intensywniejszy. [4]
Smak: Wytrawny. Odrobinę kawowy. Silnie goryczkowy, długo pozostaje na podniebieniu. Mam wrażenie jakby był odrobinę za 'ostry' (nie jestem pewny czy to alkohol czy bardzo silna "paloność"). [4.5]
Wysycenie: Odpowiednio duże. [5]
Opakowanie: Klasyk. Bardzo dopracowane. Duży plus za podanie gdzie produkowane i rozlewane. (oceniałem wersję 0,33) [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.35]

Multitap Crawl
Multitap Crawl na Facebook

"Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."
Odpowiedz cytując
Stare 11-01-2006, 22:27
Fotka Użytkownika: Bombadil13
Bombadil13 Bombadil13 is offline
Senior

Miejscowość: Trójmiasto

Kolor: śliczny, ciemnobrązowy, nawet czarny z leciutki przebłyskami rubinowej poświaty [4.5]
Piana: nieco rozczarowuje, ale z przyjemnością patrzyłem jak niewielkie bąbelki piany rozsły i pękały, szkoda, żętak szybko zniknęła całkowicie [3.5]
Zapach: delikatny zapach palonego słodu, rzekłbym, że nawet subtelny [4.5]
Smak: pełen bukiet, od słodkiego, poprzez wyraźnie palone nuty, do ostrej goryczki, które nie niknie w ustach tylko rozwija się, a brak umięjętności opisania tego co czuję aż boli [4.5]
Wysycenie: chyba mogłoby byc mocniejsze [4]
Opakowanie: klasyczna elegancja. Nic dodać nic ująć. Nawet z plusem za info o Cieszynie [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.4]
Stare 07-02-2006, 22:30
Fotka Użytkownika: docent
docent docent is offline
Senior

Miejscowość: wawa natolin

Kolor: Idealna czerń. Degustowane w mrocznym klimacie knajpy więc piwo nie przepuściło ni krztyny swiatła. [5]
Piana: Maksymalnie drobnoziarnista. Obfita zaraz po nalaniu, o dziwo wcale nie zanika. Gruba warstwa utrzymuje się do samego końca. Wzorzec dla pozostałych piw polskich! [5]
Zapach: Lekko kawowy, wyczuwalna woń alkoholu. [3.5]
Smak: Pierwsze wrażenie to porażająca moc alkoholu, dopiero później uwydatnia się delikatny posmak palonego słodu i dobrze zaznaczona goryczka. Alkohol mógłby tu być trochę bardziej zamaskowany, ewentualnie ekstrakt trochę mniejszy... [4]
Wysycenie: Bez zastrzeżeń. [5]
Opakowanie: Butelka półlitrowa. Stylowe czarno-złote etykiety. Bardzo ładna prezencja. [5]
Uwagi: Zakupione w lubelskiej knajpie na starówce za 5,5 pln. Świetna cena!

Moja ocena: [4.075]
Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

docent edytował/a post 07-02-2006 o godz. 22:34.
Odpowiedz cytując
Stare 27-03-2006, 06:54
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy Porter Żywiecki z beczki

Już niebawem.... Pewnie nie na Prima Aprilis ale kilka, kilkanaścuie dni później...
Odpowiedz cytując
Stare 27-03-2006, 11:28
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

i to jest dobra informacja. szczególnie w kontekście zbliżającej się giełdy żywieckiej

Na piętnowanym za brak informacji o miejscu warzenia: Piwojad, Inne Beczki, WhyDuck?, Polskie Browary Regionalne, Guru Arts, Szpunt, Browar Piwny Kombornia.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie