Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Żywiecki Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Mocho
    Member
    • 01-2014
    • 92

    kupiłem trzy butelki z tą samą datą, tylko w jednej udało mi się wyczuć żelazo i to bardzo wyraźnie, może i przy dwóch pozostałych mnie zaćmiło, ale nie sądzę

    Comment

    • Szakali
      Senior
      • 08-2013
      • 572

      Trzeba będzie chyba zrobić testy na czczo

      Comment

      • Mocho
        Member
        • 01-2014
        • 92

        jakbym na czczo porównał ze 3 butelki to dopiero by mi się wyniki rozjechały

        Comment

        • Szakali
          Senior
          • 08-2013
          • 572

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mocho Wyświetlenie odpowiedzi
          jakbym na czczo porównał ze 3 butelki to dopiero by mi się wyniki rozjechały
          Też temu trzeba się poświęcić i otworzyć 3 butelki na raz
          PS: Zaprosić kogoś na degustację.
          Last edited by Szakali; 06-04-2014, 15:31.

          Comment

          • Pancernik
            Senior
            • 09-2005
            • 9732

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
            Też temu trzeba się poświęcić i otworzyć 3 butelki na raz
            PS: Zaprosić kogoś na degustację.
            Albo zainwestować w dyktafon, bo notować "w czasie rzeczywistym" to już się chyba nie da...

            Comment

            • dlugas
              Senior
              • 04-2006
              • 4014

              Ja ostatnio pojedzony wypiłem 2 portery oraz brackiego czempiona IIPA i trzeba było iść spać. Brakło po prostu sił.

              To już nie młodzieńcze lata. Robota i dziecko uszlachetniają ale i zarazem dość męczą :]

              Wracajmy do tematu. Sezon na portery powoli się kończy, co nie oznacza, że nie będę ich spożywał
              Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
              Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
              FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

              Comment

              • Pancernik
                Senior
                • 09-2005
                • 9732

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                Sezon na portery powoli się kończy, co nie oznacza, że nie będę ich spożywał
                Sezon na portery jest równoległy do okresu linienia owczarków niemieckich. Owczarki niemiecki linieją dwa razy do roku: od października do marca i od kwietnia do września .

                Comment

                • zgreg
                  Member
                  • 01-2013
                  • 60

                  Warka 21.02.2015 wróciła do korzeni :-)

                  Comment

                  • Szakali
                    Senior
                    • 08-2013
                    • 572

                    Warka 21.02.15
                    Wcześniej mi nie smakowała, a dziś jest całkiem inaczej.
                    Intensywna wiśniówka, praliny w czekoladzie, fajna paloność i posmak ciemnego chleba..alkohol jest mocno wyczuwalny, ale jakoś mi dziś nie przeszkadza.
                    Wcześniej nie smakowało kompletnie a dziś nawet bardzo....zaznaczam, że wtedy piłem jako pierwsze jak i dziś........

                    PS:Tak teraz spostrzegłem, że dziś piję chłodniejsze...a za 1 razem było mocno ciepłe.Została mi reszta i się bardzo zagrzała to wychodzą mocno wady.
                    Last edited by Szakali; 13-04-2014, 22:38.

                    Comment

                    • Szakali
                      Senior
                      • 08-2013
                      • 572

                      Dziś robiłem porządki w pokoju i znalazłem piwo z partii 10.10.14 co mnie bardzo ucieszyło, bo dobrze ją wspominam parę miesięcy temu.

                      Piana mnie bardzo zaskoczyła, gęsty krem mocno oblepiający szkło..super

                      Zapach kawowa poloność, wiśniówka, suszone owoce, kwiatowo owocowy aromat...alkoholu nie czuć za bardzo.

                      W smaku kawa, paloność, bardzo intensywne wiśnie w czekoladzie, praliny..suszone owoce..karmel.Na języku pozostaje delikatna goryczka, taka jakby orzechowa.Alkohol słabo wyczuwalny.

                      Ta warka bardzo fajnie się z czasem układa i widzę ma potencjał w leżakowaniu.
                      Wypite ze smakiem.
                      Patrzcie po półkach, bo da się tą warkę dostać jeszcze.

                      Comment

                      • Petitpierre
                        Senior
                        • 01-2014
                        • 2560

                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Szakali Wyświetlenie odpowiedzi
                        Warka 21.02.15
                        Wcześniej mi nie smakowała, a dziś jest całkiem inaczej.
                        Intensywna wiśniówka, praliny w czekoladzie, fajna paloność i posmak ciemnego chleba..alkohol jest mocno wyczuwalny, ale jakoś mi dziś nie przeszkadza.
                        Właśnie mam ją znów na tapecie, country of origin: FRAC

                        aromat typowo słodki, palony, kawowy, lekkie nuty pikantności, nuta dolna bardziej czekoladowa i z przypiekanym chlebem. U mnie bardziej tarninówka, i to taka odleżała, dość chmielone, jakby bardziej, bo goryczka zalegająca (ale to jest stary styl tego porteru). Nuty palone wyraziste, piwo pełne, alkohol, coś tam tak na 7,5% jest, ale ogólnie lepiej ukryty niż ostatnio.

                        Wniosek: nie tyle warka 21.02.15 jest dobra, co jest ona dobra jak jest z FRAC'a.
                        Mały porterek-przyjaciel nerek

                        Comment

                        • dlugas
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 4014

                          Tego małego żywczyka jeszcze przetrzymasz w lochach?

                          w sumie można go jeszcze przeciągnąć z pół roku do kolejnego sezonu :]
                          Last edited by dlugas; 23-04-2014, 12:20.
                          Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                          Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                          FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                          Comment

                          • Petitpierre
                            Senior
                            • 01-2014
                            • 2560

                            Tak, małego trzymam, za rok powinien ujawnić swój potencjał, ma towarzystwo moich (najstarsze ma już prawie 2 lata od zabutelkowania) i Hadesów, więc nie nudno.
                            Mały porterek-przyjaciel nerek

                            Comment

                            • yaro74
                              PremiumUżytkownik
                              • 09-2012
                              • 2089

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika chechaouen Wyświetlenie odpowiedzi
                              No to się skusiłem (warka 13.03.2015) i taka sobie ta warka. Smak zdominowany przez bardzo cierpką owocowość wpadającą na finiszu w zalegającą goryczkę. Alkohol niestety wyczuwalny. Tragicznie nie jest, ale bywało dużo lepiej
                              To dziwne, bo ja piję piwo z datą 14.03.2015 i jest kiepsko. Alkohol na pierwszym planie i nie goryczka ale gorycz i nic ponadto.

                              Comment

                              • yoxik
                                Senior
                                • 10-2012
                                • 427

                                kolor czarny piana ładna kremowa ale szybko opada. Bardzo dobry porter ułożony lekko słodki z zaznaczona palonością, gorzką czekoladą i wyraźna goryczka na finiszu. minimalna metaliczność.

                                powtarzalność słaba co warka jest inaczej trzeba trafić na tą dobrą bo zdarzają się i to nie rzadko kiepskie.
                                Również tutaj
                                https://www.instagram.com/adam_slodowy_to_ja/

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎