Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Browar.biz jest jednym z moich ulubionych portali, a przy tym najlepszym o tematyce piwnej - dlatego chcę dorzucić również swój wkład w to aby cały czas funkcjonował na swoim poziomie i nadal się rozwijał. Jako dokładający się do jego utrzymania mam poczucie że w jakimś stopniu uczestniczę w zwiększaniu świadomości piwnej społeczeństwa, ponieważ browar.biz odgrywa w tym chyba największą rolę w Polsce, a ja przyczyniam się do istnienia tego portalu.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zamkowy: Żywiecki Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.188
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 25 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 27-03-2006, 13:03
Fotka Użytkownika: Pinio74
Pinio74 Pinio74 is offline
Nafciarz

Miejscowość: Płock - Podolszyce Płd.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Żywiec
Już niebawem.... Pewnie nie na Prima Aprilis ale kilka, kilkanaścuie dni później...
Mam nadzieję, że będzie to operacja o zasięgu ogólnopolskim
Stare 27-03-2006, 13:28
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Miejscowość: Żywiec
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
Mam nadzieję, że będzie to operacja o zasięgu ogólnopolskim
Porter z beczki ma być dostępny w całej sieci dytrybucji GŻ. Oczywiście będzie go pewnie można napić się w nielicznych lokalach, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę jest to piwo niszowe. Sądzę, że montaże nalewaków portera będą robione w lokalach o dużej sprzedaży.
Odpowiedz cytując
Stare 27-03-2006, 13:37
Fotka Użytkownika: JAckson
JAckson JAckson is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław
Standardowy

Ciekawe czy chociaż jeden taki nalewak i dedykowane piwo znajdzie się we Wrocławiu.
Stare 14-04-2006, 17:22
Fotka Użytkownika: Maggyk
Maggyk Maggyk is offline
Szara Adminiscjencja

Miejscowość: Opole
Standardowy

Cytat:
Porter z beczki ma być dostępny w całej sieci dytrybucji GŻ. Oczywiście będzie go pewnie można napić się w nielicznych lokalach, biorąc pod uwagę, że tak naprawdę jest to piwo niszowe. Sądzę, że montaże nalewaków portera będą robione w lokalach o dużej sprzedaży.
Czy cokolwiek ruszyło w tej sprawie?

Reklama w BROWARZE
PIWO GDZIE - STREFA Z ZASADAMI :D
Odpowiedz cytując
Stare 14-04-2006, 18:57
Fotka Użytkownika: Wielki_B
Wielki_B Wielki_B is offline
Senior

Miejscowość: Wodzisław Śląski
Standardowy

Cytat:
Wczoraj miałem wyjątkową okazję spróbować cieszyńskiego, portera wprost z tanka leżakowego, przed filtracją i oczywiście pasteryzację. Zapewniam wszystkich, że wrażenia związane z taką degustacją trudno opisać słowami, ale spróbuję:

Kolor:
Bardzo ciemny, w związku z brakiem filtracji piwo nieprzejrzyste, ale z pięknym błyskiem pod światło. [5]
Piana:
Bardzo gęsta, ciemnobrązowa, piwo przy nalewaniu intensywnie "pracowało", podobnie jak w przypadku angielskich stoutów nalewanych przy pomocy mieszanki azotu i dwutlenku węgla. Piana tworzyła się ok. 10 sekund, po czym utrzymywała się praktycznie do końca opróżnienia naczynia. [5]
Zapach:
Intensywny z nutami kawy i słodu. Delikatna winna woń. [4,5]
Smak:
Bardzo treściwe i pożywne piwo, mocno uderzające do głowy. Smak wielce złożony za sprawą braku filtracji i pasteryzacji. [5]
Wysycenie:
Wprost idealne tak jak pisałem przy opisywaniu piany. Duża ilość naturalnego CO2 nie przeszkadza i nadaje temu piwo świeżość i przy piciu daje uczucie orzeźwienia. [5]
Opakowanie:
Trudno ocenić opakowanie piwa pitego wprost z tanka, ale muszę przyznać, że ten duży zbiornik w podziemiach cieszyńskiego browaru wygląda pięknie :-) !!! [5]

Jak dla mnie klasyka gatunku i to zapominając o lokalnym patriotyźmie. Degustując takie piwo dotarło do mnie, co tracimy za sprawą filtracji i pasteryzacji.
Parę ładnych lat temu, kiedy jeszcze żył dziadek mojego przyjaciela (a ja nie miałem pojęcia o wyrobie piwa), powiedział on nam tak: synki, jak chcecie napić się prawdziwego piwa, to trza nabrać szklanicę spod "kozy". Dziadek był pracownikiem browaru w Żywcu. Piękny opis, który tu zamieśił "Żywiec", przypomniał mi słowa tego człowieka. Czy to piwo, wprost z tanka leżakowego, jest tym piwem spod "kozy", o którym mówił nam śp. dziadek?
Odpowiedz cytując
Stare 14-04-2006, 20:27
Fotka Użytkownika: jerzy
jerzy jerzy is offline
piwoholik

Miejscowość: WrocLove (DW)
Standardowy

I czy jest szansa, aby do dystrybucji w beczkach poszedł porter niepasteryzowany? Wiem, że będzie raczej wolno schodził w lokalach, ale może dzięki sporej zawartości alkoholu będzie w stanie wytrzymać długo w dobrej formie.

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2006, 06:18
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

Zapadła w końcu decyzja o beczkowym żywieckim porterze z browaru w Cieszynie. Pierwsze beczki końcem maja Jest przygotowana piękna seria materiałów do gastronomii.
Odpowiedz cytując
Stare 01-06-2006, 11:51
Żywiec Żywiec is offline
Senior

Standardowy

No i w końcu jest z beczki!!! Właśnie wychyliłem szklaneczkę (w pracy :-)). Pycha
Odpowiedz cytując
Stare 01-06-2006, 11:56
Fotka Użytkownika: Cez
Cez Cez is offline
Senior

Miejscowość: Kraków i poza o dziwo ;)
Standardowy

Cytat:
No i w końcu jest z beczki!!! Właśnie wychyliłem szklaneczkę (w pracy :-)). Pycha
w pracy no nie...

będzie jakaś lista lokali z lanym porterem? czy sami mamy ją tworzyć po rekonesansie?
Stare 01-06-2006, 22:31
breslauer breslauer is offline
Senior

Miejscowość: Wrocław w Beskidach
Standardowy

Cytat:
Mocno podejrzewam, że oficjalny powrót beczkowego portera nastąpi podczas giełdy żywieckiej...
Odpowiedz cytując
Stare 04-06-2006, 01:22
Fotka Użytkownika: YouPeter
YouPeter YouPeter is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: “Ciemność widzę”... Tak jak powinno być, po prostu czarny. [5]
Piana: Ciemno-beżowa, średnio-gęsta, niestety utrzymuje się zdecydowanie za krótko, właściwie po 5 minutach niewiele pozostaje. O dziwo piękne ślady na kuflu. [3]
Zapach: Palony słód. Wyczuwalny alkohol sprawia, że zapach staje się trochę niezharmonizowany. [3.5]
Smak: Podobnie jak przy zapachu palono-słodowy oraz nutki kawowe. Czuć moc tego piwa. Goryczka dość duża ale odpowiednia. [4]
Wysycenie: Bardzo dobre. Początkowo bąbelki lekko gryzą w język ale szybko zanikają. Pasuje do portera. [5]
Opakowanie: Klasyka – nic dodać, nic ująć. [5]
Uwagi:

Moja ocena: [3.875]

YouPeter edytował/a post 04-06-2006 o godz. 01:23.
Odpowiedz cytując
Stare 04-06-2006, 11:43
Fotka Użytkownika: Marcin_wc
Marcin_wc Marcin_wc is offline
Senior

Miejscowość: Wólka Kosowska
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika YouPeter
Tak jak powinno być, po prostu czarny.
Tak nie powinno być. Stouty mają być czarne, a nie portery.
Odpowiedz cytując
Stare 07-07-2006, 03:17
antoś antoś is offline
Senior

Miejscowość: wrocław

Kolor: Bardzo ciemny,prawie czarny,pod światło połyskuje rubinowo. [4.5]
Piana: Drobna,beżowa,utrzymująca sie do końca spożycia,pozostawiająca piekne kręgi na szkle. [4.5]
Zapach: Palonego słodu,typowy dla porterów,z wyczuwalnym alkoholem. [4]
Smak: Mnóstwo paloności bez słodyczy z wyczuwalnym lecz nienachalnym alkoholem. [4]
Wysycenie: Średnie,wyczuwalne na języku [3]
Opakowanie: Butla 0.5l,z nową etykietą [5]
Uwagi: Kupione ze względu na etykietę,ale nie żałuję,czekam na wersję beczkową.

Moja ocena: [4.075]
Odpowiedz cytując
Stare 22-07-2006, 20:48
Fotka Użytkownika: Wilczek
Wilczek Wilczek is offline
Gość

Miejscowość: Wieluń (łódzkie)

Kolor: Diabelsko czarny, najsilniejsza stronu tego piwa... [5]
Piana: Naprawdę gęsta. Kolor to ciemny beż, piękny. Utrzymywała się dość długi czas (do 20 minut), jako 0,5-centymetrowa warstwa... [4]
Zapach: Bardzo słabo wyczuwalny, ale jednak. Cięzko mi go porównać do czegokolwiek (nie była to kawa, ani nic z rych rzeczy), ale podobał mi się... [2.5]
Smak: Ciężko mi go porównać z innymi porterami, bo nie piłem jeszcze ich zbyt wiele. Niestety w porównaniu do innych gatunków stawiam go nisko. Niewątpliwe czuć alkohol i tę charakterystyczną paloność, nie spotkałem się ze słodyczą ( a chyba powinno coś takiego być). Smak pozostaje na języku i podniebieniu, na długo od przełknięcia łyków piwa (to się chwali)... [2.5]
Wysycenie: Niezbyt duże, ale to zdaje się normalne w porterach... [3]
Opakowanie: Doskonałe. Charakterystyczna etykieta Żywca z dopiswkiem =>Porter<=. Na kontretykiecie bardzo szczegółowe informacje o produkcji piwa. Wymieniono m.in. browar, który produkuje piwo, nie jedynie rozlewnię i siedzibę kampani.. [5]
Uwagi: Pomimo wysokich ocen, to piwo mi nie smakowało. Nie wypiłem go całego, oddając część ojcu. Smak mi po prostu nie podchodził...

Moja ocena: [2.925]
Odpowiedz cytując
Stare 22-07-2006, 20:56
Fotka Użytkownika: Shlangbaum
Shlangbaum Shlangbaum is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Wilczek
Smak: Ciężko mi go porównać z innymi porterami, bo nie piłem jeszcze ich zbyt wiele. Niestety w porównaniu do innych gatunków stawiam go nisko. Niewątpliwe czuć alkohol i tę charakterystyczną paloność, nie spotkałem się ze słodyczą ( a chyba powinno coś takiego być). Smak pozostaje na języku i podniebieniu, na długo od przełknięcia łyków piwa (to się chwali)... [2.5]

Uwagi: Pomimo wysokich ocen, to piwo mi nie smakowało. Nie wypiłem go całego, oddając część ojcu. Smak mi po prostu nie podchodził...
W Porterze Bałtyckim ma być czuć alkohol, goryczkę od chmielu i od ziarna i paloność. Słodowość jest oczywiście mile widziana ale paloność jest ważniejsza.

Jakie inne portery piłeś?

PS
Czy niepełnoletni mogą pić piwo i uczestniczyć w dyskusjach o nim Ja jestem przeciw (to nic osobistego Wilczek lecz troska, żeby nam Giertych forum nie zamknął ).

Shlangbaum edytował/a post 22-07-2006 o godz. 20:58.
Odpowiedz cytując
Stare 22-07-2006, 21:41
Fotka Użytkownika: darko
darko darko is offline
Senior

Miejscowość: Grodzisk Maz.
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
Słodowość jest oczywiście mile widziana ale paloność jest ważniejsza.
Słodowość jest chyba ważniejsza niż paloność. Wg BJCP 2004 smak zaczyna się od "rich malty sweetness".
Stare 22-07-2006, 21:44
Senior

Standardowy

Skoro tak mówisz
Odpowiedz cytując
Stare 23-07-2006, 13:07
Fotka Użytkownika: Bombadil13
Bombadil13 Bombadil13 is offline
Senior

Miejscowość: Trójmiasto
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
Czy niepełnoletni mogą pić piwo i uczestniczyć w dyskusjach o nim Ja jestem przeciw (to nic osobistego Wilczek lecz troska, żeby nam Giertych forum nie zamknął ).
Niby masz rację!!!
Ja jednak jestem pełen podziwu dla Wilczka. Niepełnoletni (choć to akurat nie jest pewne), pierwszy post (to w sumie także bo przecież pod Nickiem Wilczek mógł ukryć się ktokolwiek)- ale co tam należy przyjąć, że wszystko się zgadza!!!- a ocena piwa rzeczowa, argumentacja przekonywująca. Nie zgadzam się z Wilczkiem w wielu miejscach, ale to moja sprawa W każdym razie Chłop mnie zaskoczył. Chyba rzadko się zdarza, by pierwszy post, czy tez pierwsza ocena były takie przekonywujące. Życzę Wilczkowi wszystkiego najlepszego na forum , a za dwa lata wystawi porterowi nową ocenę -> to było zdanie na temat.
Odpowiedz cytując
Stare 23-07-2006, 13:43
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Bombadil13
Niepełnoletni (choć to akurat nie jest pewne)
[...]
za dwa lata wystawi porterowi nową ocenę -> to było zdanie na temat.
Według profilu faktycznie dwa lata musi na pełnoletniość czekać.

PS
Wilczku drogi - nie mam nic przeciwko temu, żebyś sobie pił piwo jak Ci tata pozwala ale przed szerszą publicznością musisz to robić poktyjomu
Odpowiedz cytując
Stare 17-08-2006, 11:14
Budvar Budvar is offline
Senior

Miejscowość: Gdańsk

Kolor: pod światło - głęboki rubin, bez podświetlania - idealna czerń [5]
Piana: spodziewałem się znacznie trwalszej (tu jeszcze jest nad czym popracować), chociaż "nadrabia" kolorem - to już nie jest nawet beż, czy "kawa z mlekiem", piana jest po prostu brązowa [4]
Zapach: jest stanowczo za mało intensywny - gdyby nie to, byłby pewnie idealny: czuć dużą paloność, ale jest dobrze zrównoważony, bogaty i na pewno nie jednostronny (można wyczuć i kawowe i kwiatowe akcenty) [4]
Smak: bardzo wytrawny - to przede wszystkim (jak dla mnie odrobinę za wytrawny), ale może przez to wyrafinowany; mocny, intensywnie palony, pozostawia na długo intensywną gorycz w ustach [4]
Wysycenie: idealne [5]
Opakowanie: wizualnie bez zarzutu - wręcz idealne, drażnią mnie jednak tego typu informacje (na kontrze), że w browarze w Żywcu do dziś znajduje się oryginalna ręczna wypalarka do słodu sprzed wielu lat (co to ma do rzeczy, skoro to piwo jest produkowane zupełnie gdzie indziej (na szczęście) [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.15]
Odpowiedz cytując
Stare 18-09-2006, 10:01
grzech grzech is offline
Senior

Miejscowość: Podlasie

Kolor: Moje było ciemne, prawie czarne. [5]
Piana: Wysoka, beżowa i nawet trwała. [4.5]
Zapach: O umiarkowanej wyrazistości - sporo karmelowych nut, nieco owoców. [4]
Smak: Jakos tak strasznie mi smakował. Mniej słodkawej, drapiącej gardło paloności, sporo wytrawnych nut. Gęsty, treściwy porter. [5]
Wysycenie: Idealne - bąbelki nie wylatywały nosem, szczypało do samego końca. [5]
Opakowanie: Dokłądnie takie jakie ma być - estetyka, elegancja, czytelność. [5]
Uwagi: Dawno tak mi porter nie smakował.

Moja ocena: [4.6]
Stare 08-12-2006, 12:02
Fotka Użytkownika: solozzo
solozzo solozzo is offline
Member

Miejscowość: Oliva

Kolor: Czarny. Pod światlo nikłe ciemnorubinowe świetliki. Przy powierzchni jak nachylic i dac pod światło b. ciemno brunatny kolor. [5]
Piana: Bardzo ladna, dorbnoziarnista, potem sie rozkłada na duze bąble. Utrzymuje sie dosc dlugo , na sciankach do konca liczne i mocne ślady oblepienia. I średni korzuszek na lustrze piwa. [4.5]
Zapach: Oj chyba najgorsza cecha tego piwa. Tylko palpnosc zabiająca reszte aroamtu. Aromat dosc słaby. No nie ma jais nieprzyjemnych zapachow typu E-300 ale tu nawala zapach. [3.5]
Smak: Miły wręcz aksamitny smak. Pije się bardzo lekko jak na portera. Na koncu nagle poraża ogromna wytrawność. Wręcz gorycz. Bardzo miłe uczucie dla konesera. Amatora moze odrzucic. Po pierwszych miłych początkach. Ogólnie smak przecietnie dobry. [4]
Wysycenie: Wystarczające. Do końca obecne. [4]
Opakowanie: Typowe dla Żywca. Etykietka fajna. Dobrze dobrane kolory. Jednka zbyt zlewa sie obraz na niej. [4]
Uwagi:

Moja ocena: [3.925]
Stare 08-12-2006, 12:09
Fotka Użytkownika: solozzo
solozzo solozzo is offline
Member

Miejscowość: Oliva
Standardowy

Moja ocena, może być stronnicza. Pijam od lat portery. Tzn od 15 roku zycia. Porównujac starego Żywca z tym z Cieszyna teraz. Tamtego piajlem z beki i z butelki i nie uwazalem za najelpszego w Polsce, nigdy. W sklepie mialem na codzien 5 i wiecej porterow wiec mozna bylo porównywać. To ten nowy porter tylko ma lepsza barwe od tamtego. Reszta jest stanowczo gorsza. No moze piania i opakowanie porownywalne. Smak zupelnie inny jak dla mnie . Dla mnie gorszy.
Stare 13-01-2007, 18:54
Fotka Użytkownika: wedge7
wedge7 wedge7 is offline
Senior

Miejscowość: Breslau

Kolor: głęboka czerń, praktycznie nieprzejrzyste [5]
Piana: karmelowa, na początku wysoka, potem prawie zanika pozostawiając cienką warstewkę [4]
Zapach: średnio wyraźne, lekko słodkawy, chyba wyczułem też tam kawę [4]
Smak: głęboka gorycz może zniechęcać tych którzy nie są amatorami takiego rodzaju piwa, lekko wyczuwalny alkohol [4.5]
Wysycenie: odpowiednie, lekkie bąbelki [4]
Opakowanie: bardzo ładne, jeżeli chodzi o polskie portery to uważam je za najładniejsze dostępne na rynku [5]
Uwagi:

Moja ocena: [4.3]
Odpowiedz cytując
Stare 06-04-2007, 00:34
Fotka Użytkownika: Scriptus
Scriptus Scriptus is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa

Kolor: czarny jak smoła, nieprzejrzysty, podchodzący w brąz, ale pod światło prześwituje jakiś karmin, bardzo ciekawy kolor, wydaje mi się , że dokładnie taki, jak powinien być [5]
Piana: Pojawiła się niezbyt gruba piana, szybko się zsiadła do kożuszka, a potem do pierścienia przy szkle [4]
Zapach: Wyraźny słodowy zapach z kwiatkami w tle, w pewnych momentach doszukałem się zapachu chleba, alkohol, pomimo dużej mocy tego piwa, nie przeszkadza, nie przebija [5]
Smak: Oj, drapie w gardło z początku strasznie agresywny, badzo wyraźna i silna goryczka, piwo gęste, jakby oleiste, lekko słodkie, ale nad tym wszystkim góruje solidna porterowa goryczka [4.5]
Wysycenie: zupełnie dobre nasycenie, szkoda tylko, ze nie zdołało wypracować lepszej pianki [4.5]
Opakowanie: bardzo ładnie umieszczone informacje, typowa dl żywca szata, jest drobnym druczkiem dopisane, że wyprodukoane w Cieszynie [5]
Uwagi: Dobre piwko, mocne, jak diabli, z początku trochę szczypie w gardło, kto wie, może najpierw trzeba było wypić jakieś piwko ??

Moja ocena: [4.675]

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie