Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
BrowarBiz wsparłem dlatego, że choć nie jestem zbyt aktywnym użytkownikiem, to zaglądam tu codziennie od dłuższego czasu i chciałbym aby BrowarBiz rósł w siłę (...).
noodles
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Zamkowy: Żywiecki Porter
Ekstrakt: 21.0% wag. | Alkohol: 9.5% obj. / 7.125% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 4.188
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 25 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-04-2007, 23:07
Fotka Użytkownika: qberts
qberts qberts is offline
Senior

Miejscowość: Przysucha/Kraków/Warszaw
Standardowy Ocena z ARTomatu

Kolor: Kolor nieprzejrzysta czerń, pod światło ciemnowiśniowe refleksy, bardzo ładny. [5]
Piana: Bardzo ładna, karmelowa, drobnopęcherzykowa, pozostaje w postaci cienkiej warstwy do samego końca konsumpcji, pozostawia ładne ślady na szkle. [4.5]
Zapach: Zbyt mało intensywny, dominuje zapach palonego słodu, słodowy, nuty alkoholowe przebijają pod koniec picia, po nagrzaniu piwa. [4]
Smak: W smaku zdecydowanie treściwe(ale czegóż innego można się było spodziewać po 22), dominuje smak palonego słodu, słodowy, w głębi kawowe nuty, wszystko otacza wyraźna goryczka zalegająca dość długo w ustach, posmak alkoholowy na odpowiednim dla bałtyckiego portera poziomie. [4.5]
Wysycenie: Jak na portera odpowiednie, no może minimalnie za małe. [4.5]
Opakowanie: Bardzo udane, świetne zestawienie kolorów, wyróżnia piwo spośród innych, wszelkie niezbędne informacje na kontretykiecie. [5]
Uwagi: Na pewno jeszcze do niego wrócę, bardzo przyjemny porter bałtycki, szkoda, że coraz mniej piw tego gatunku na naszym rynku.

Moja ocena: [4.375]
Stare 17-05-2007, 18:23
Fotka Użytkownika: jacer
jacer jacer is offline
Senior

Miejscowość: Milicz
Standardowy

Zakupione dziś w sklepie a alkocholami w Wołowie.

Piana: gęęęsta, ciemna drobnobąblowa, dlugo utrzymuje się jako dywanik,
kolor: czarny, pod światło baaaardzo ciemno-buraczkowy, rubinowy, klarowny,
zapach: paloność
smak: paloność, posmaki kawowe, goryczka ujawniająca się z czasem, alkohol niewyczywalny,
wysycenie: dobre, nic nie straciło podczas dlugiego picia,

Dobre tak na 4+, pierwszy raz piłem to piwo, jednak niedawne spotkanie z Porterem Pardubickim dało mi więcej doznań smakowych
Odpowiedz cytując
Stare 03-06-2007, 09:22
cielaq cielaq is offline
Junior

Miejscowość: Rzeszów

Kolor: kolor podchodzący pod brązowy, spodobał mi się bo za często nie stykam się z porterami [4.5]
Piana: dużo piany i to właśnie lubię w piwach [5]
Zapach: lekki aromat karmelu [5]
Smak: nawet mi smakowało ale czuć drewno jak sie wsmakuję dlatego ocenka zaniżona [3.5]
Wysycenie: średnio nasycony, taki stopień CO2 lubię w piwach nie jest za dużo ani za mało [4.5]
Opakowanie: ładna ciemna butelka ale ciekawi mnie jakby wyglądał w jasnej butelce [4]
Uwagi:

Moja ocena: [4.3]
Odpowiedz cytując
Stare 22-07-2007, 15:15
ryhoo ryhoo is offline
Junior

Miejscowość: starachowice/łódź

Kolor: Ciemny i to bardzo , pod świtło podchodzi pod wisniowy , moim zdanie ideał koloru [5]
Piana: tu jednak rozczarowanie , na początku piekna ciemna piana , niestety szybko znika , zostaje niewielka otoczka [3.5]
Zapach: Myśle że zapach jest jeden z lepszych w porterach , choć jak dla mnie za bardzo czuć woń alkoholu [4.5]
Smak: Pierwszy łyk zawsze mnie troche odrzuca ,mocny kawowy posmak z delikatnym prawie niewyczuwalnym samkiem karmelu,najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu [4.5]
Wysycenie: jednak za bardzo nasycone,szczególnie jest to widoczne pijąc z butelki [4]
Opakowanie: w porównaniu z innymi porterami bardzo mi sie podoba ,czytelna i dobre info na kontretykiecie [5]
Uwagi: Przez długi czas był to dla mnie ideał portera,i zawsze po cześci nim zostanie.Mysle że jako jedyny w polsce ogólnodostępny porter bardzo dobrze sie spisuje

Moja ocena: [4.425]
Odpowiedz cytując
Stare 22-07-2007, 15:55
Fotka Użytkownika: Latarnik
Latarnik Latarnik is online now
Premium Lamplighter

Miejscowość: US East Coast
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika ryhoo Wyświetlenie odpowiedzi
Smak: Pierwszy łyk zawsze mnie troche odrzuca ,mocny kawowy posmak z delikatnym prawie niewyczuwalnym samkiem karmelu,najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu [4.5]
To co piszesz oznacza tylko, ze Portery bałtyckie nie są twoim ulubionym gatunkiem piwa.
Bardzo mocne schłodzenie takiego piwa do minimum ogranicza doznania smakowe jakie może ono zaoferować, może jest ich po prostu za dużo dla Ciebie.
Najlepsza temperatura do serwowania portera bałtyckiego to 10°-13°C i jest to 2x wyższa temperatura niż zalecana do piw jasnych.
Nie martw sie do porterów trzeba dojrzeć.

P.S.
Dodałem swoje uwagi by Twoje stwierdzenia nie zmyliły innych użytkowników tego forum, którzy będą kiedyś chcieli go spróbować.
http://latarniknj.web-album.org/
Odpowiedz cytując
Stare 23-07-2007, 20:46
ryhoo ryhoo is offline
Junior

Standardowy

Co do tego ze mnie odrzuca to tylko sie tego portera tyczy,co do schłodzenia to sie zgodze juz od kilku osób słyszałem takowe spostrzezenia,bo mam stosunkowo niewielki staż w piciu porterów.Niemniej jednak dziekuja za uwagi i pozdrawiam
Odpowiedz cytując
Stare 28-07-2007, 13:14
Fotka Użytkownika: delvish
delvish delvish is offline
Senior

Miejscowość: Kraków
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Latarnik Wyświetlenie odpowiedzi
Najlepsza temperatura do serwowania portera bałtyckiego to 10°-13°C i jest to 2x wyższa temperatura niż zalecana do piw jasnych.
Bardzo ciekawe, bo najczęściej zalecana temperatura spożycia zwykłego pilsa to 8°-12°C

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 28-07-2007, 13:51
Premium Lamplighter

Standardowy

Najczęściej to w kwestii temperatury prowadzi sie bezproduktywne dyskusje.

Gdybyś zagłębił sie w ten temat to wiedziałbyś, ze serwowanie piwa rozpoczyna sie już od 4°C , większość piw powinno sie podawać w temp. 7°C - 10°C, a np Icebocki i Portery bałtyckie w temp 10°C - 13°C .
I mowie tu o temperaturze podania piwa, które powoli, w trakcie picia sie ogrzewa i uwalnia swój bukiet.

ryhoo napisał " najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu "

Nie mogę sie z tym zgodzić.
Odpowiedz cytując
Stare 28-07-2007, 14:41
Senior

Standardowy

Cytat:
Gdybyś zagłębił sie w ten temat to wiedziałbyś, ze serwowanie piwa rozpoczyna sie już od 4°C , większość piw powinno sie podawać w temp. 7°C - 10°C
A dziękuję zagłębiłem się już ładną chwilę temu owszem w 4°C zaleca się podawanie niektórych gatunków piw ale raczej nie są to piwa jasne pełne typu pilzneńskiego. Te jak zaleca się spożywać od ok 7°C-8°C nawet do 12°C, choć bardzo często pojawia się wspomniane przez ciebie 10°C. Moja uwaga dotyczyła tego, że ktoś czytając twojego posta mógłby dojść do wnioksu że skoro dla portera bałtyckiego idealna temperatura degustacji to 10°C-13°C to 2x niższa to będzie 5°C -7,5°C, a więc IMHO za niska dla zwykłego piwa jasnego pełnego, ledwo mieszcząca się w dolnych stanach widełek, o których było powyżej.

Cytat:
ryhoo napisał " najlepszy smak osiąga przy bardzo mocnym schłodzeniu "
Nie mogę sie z tym zgodzić.
Ja również

"It is not from the benevolence of the butcher, the brewer, or the baker that we expect our dinner, but from their regard to their own interest. We address ourselves, not to their humanity but to their self-love" (Adam Smith)
Odpowiedz cytując
Stare 28-07-2007, 22:06
ryhoo ryhoo is offline
Junior

Standardowy

Co do temperatury przyznaje racje ,spróbowałem w temperaturze 10 stopni i o wiele lepiej smakowało,także poprawiam sie w stwierdzeniu że najlepiej smakuje mocno schłodzony gdyz to nie jest prawda.Dziękuje z tego miejsca Latarnikowi za informacje dotyczącą idealnej temperatury dla portera-cóż człowiek całe życie sie uczy
Odpowiedz cytując
Stare 06-10-2007, 17:38
Qbasmuggy Qbasmuggy is offline
Member

Kolor: Czerń lub jak kto woli bardzo głęboka ciemna wiśnia. [5]
Piana: Ładna, ciemna, drobnoziarnista szybko znika ale pozostaje cieniutki dywanik [3.5]
Zapach: Coś a'la palony karmel [4]
Smak: Wyczuwalna, ale nie za mocna goryczka. Posmak kawowo-karmelowy. Nie czuć alkoholu [4.5]
Wysycenie: Wg mnie ciut za słabe, ale generalnie mieści się w normie [4.5]
Opakowanie: Poprawne, zawiera wszystkie niezbędne informacje [4]
Uwagi:

Moja ocena: [4.225]
Odpowiedz cytując
Stare 10-10-2007, 23:13
tymah tymah is offline
Junior

Miejscowość: Toruń
Standardowy

Porter żywiecki po ogrzaniu jest, imo, wstrętny. Smakuje jak ciepła, rozwodniona krew.
Za to odpowiednio schłodzony jest zaprawdę pyszny!
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2007, 22:23
Fotka Użytkownika: Pancernik
Pancernik Pancernik is offline
Senior

Miejscowość: Łazy (k/Jabłonowa ;))

Kolor: Brązowy piękny, pod światło nieprzejrzysty. Eeeeee... kstraklasa . [5]
Piana: Nawet nie beżowa. Po prostu BRĄ-ZO-WA! Drobna, ale są też większe pęcherzyki. Opada powoli, zostawiając fajoski, strzępiasty ślad. [4.5]
Zapach: Niezbyt mocny zapach palonego słodu. Po wrażeniach wizualnych nieco się zawiodłem... [3.5]
Smak: Najpierw słód, potem pojawia się i rozwija goryczka, przejmuje dominację i pozostaje na języku i podniebieniu. [4.5]
Wysycenie: Porterowe, dla mnie nieco za małe. [4]
Opakowanie: Piękne. Mimo swej koncernowości. Klasyczne barwy brązu, czerwieni i starego złota. sŚliczny kapsel, na kontrze dorodna Cieszynianka (?). Czegóż chcieć więcej?... [5]
Uwagi: Koncern. No, niby koncern.
A i tak jest bardzo w porządku, z pewnością (dla mnie, ofkors) z nie zagrożoną pozycją na porterowym podium.

Moja ocena: [4.175]
Odpowiedz cytując
Stare 28-11-2007, 22:41
Senior

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
Uwagi: Koncern. No, niby koncern.
A tam koncern. Technologia Panie tradycyjna to i produkt dobry

Odpowiedz cytując
Stare 18-12-2007, 17:06
Fotka Użytkownika: woosaa
woosaa woosaa is offline
Senior

Miejscowość: knurów/górny śląsk

Kolor: bardzo ładny ciemny rubin [5]
Piana: na poczatku ofita i ciemnokawowa,z biegiem czasu coraz jasniejsza,do końca trzyma sie ładny dywanik [4.5]
Zapach: intensywny,przypalony słód i jakby lekko słodawy jakiś aromacik [4.5]
Smak: wybitnie mocny,dobra goryczkowatość łączy się z dobrze wypalonym słodem i małym dodatkiem karmelu [4]
Wysycenie: w sam raz jak dla mnie [4.5]
Opakowanie: bardzo fajnista etykieta w ciemnej tonacji z kontrą,fajny kapselek,podane informacje o produkcie [5]
Uwagi: Co tu pisać? Po prostu trza spróbować! PZDR

Moja ocena: [4.35]
Stare 10-01-2008, 22:56
Pawelord2 Pawelord2 is offline
Senior

Miejscowość: Przeworsk/Lublin

Kolor: Czarny, pod światło cieeeemno rubinowy [5]
Piana: Po nalaniu wysoka, gęsta i brązowa, pomału opadai jaśnieje, utrzymuje się do końca konsumpcji. [4.5]
Zapach: Niezbyt intensywny, dominuje palony słód i kramel. [4]
Smak: Ciężki, słodowy. Goryczka jakby tą słodowością złagodzona, ale i tak mocna. Nuty karmelowe również obecne. zawsze wywołuje u mnie lekkie drapanie w gardle :] [4.5]
Wysycenie: Idealne, niewysokie, piwo aksamitnie przemyka po języku i przyległościach. [5]
Opakowanie: Butelka z treściwą kontretykietą, nie ma się do czego przyczepić [5]
Uwagi: Są takie portery które mogę pić zawsze i wszędzie. Ale tego jakoś nie... albo na mazurach albo kiedy już absolutnie nic nie muszę, wtedy ewentualnie mogę wypić to piwo. Polecam.

Moja ocena: [4.4]
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2008, 01:15
Fotka Użytkownika: coldfire
coldfire coldfire is offline
Senior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Barwa bardzo ciemna, wrecz czarna, pod swiatlo ciemno-bursztynowa. Piana brazowa, gesta, dosyc szybko opada.
Pierwsze co rzuca sie w kubki smakowe to pelny, intensywny smak i gesta konsystencja... Piwo jest ciezkie, jak tluste kakao. Raczej wytrawne, z karmelowym (slabszym niz w Porterze Lodzkim) ale nie slodkim posmakiem. Alkoholu, jak na taka zawartosc % prawie nie czuc.
Raczej nie polecam w cieple dni... Pije sie zdecydowanie ciezej niz Lodzkiego porterka ze wzgledu na owa gestosc.
Z tego co napisalem, moze wynikac, iz piwo mi nie smakuje. Ale jest to bledne rozumowanie, bo jego smak jest na tyle zlozony, ze po jednym piwku nie mam jeszcze wyrobionego zdania - targaja mna sprzeczne uczucia. Na pewno jednak warto choc raz sprobowac.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg Porter Żywiec.jpg (58,5 KB, liczba wyświetleń: 481 )
Rodzaj pliku: jpg Porter Żywiec 1.jpg (67,8 KB, liczba wyświetleń: 480 )
Stare 14-02-2008, 02:28
Fotka Użytkownika: abernacka
abernacka abernacka is offline
Senior

Miejscowość: gdynia
Standardowy

Dlaczego tego portera oceniałeś pod Żywcem a nie browarem Zamkowym z Cieszyna?

Najnowszy wpis: (26.III.): Browar Wehikuł z Milanówka
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2008, 07:16
Senior

Standardowy

Tylko takiego znalazla moja wyszukiwarka Ale spoko Art moze usunac wpis, a ja dam juz do odpowiedniej zakladki.
pzdr
Stare 14-02-2008, 07:58
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Jedne z piw GZ gdzie pisze dokładnie gdzie zostało uwarzone to piwo.
Stare 14-02-2008, 11:44
Premium Lamplighter

Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
Jest napisane tylko na wersji krajowej, na eksportowej nie ma miejsca produkcji.
Odpowiedz cytując
Stare 14-02-2008, 12:36
Fotka Użytkownika: mwa
mwa mwa is offline
Senior

Miejscowość: Ruda Śląsko
Standardowy

Cytat:
Jest napisane tylko na wersji krajowej, na eksportowej nie ma miejsca produkcji.
Ok, ale na foto wyraźnie widać co to za wersja.
Stare 26-02-2008, 12:44
Fotka Użytkownika: toto
toto toto is offline
Senior

Miejscowość: różne na południu
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mwa Wyświetlenie odpowiedzi
Na kupionym jakieś 2 miesiące temu piwie Leżajsk Pełne jest wyraźny napis Browar Leżajsk. I to zarówno na etykiecie, jak i na kontrze i krawatce. A to też GŻ.
Odpowiedz cytując
Stare 26-02-2008, 13:00
Fotka Użytkownika: toto
toto toto is offline
Senior

Miejscowość: różne na południu

Kolor: ciemny, rubinowy, prawie nieprzejrzysty, w cienkiej warstwie czerwonobrązowy [4.5]
Piana: dość obfita, beżowa, powoli opadająca (trzyma się w sporej warstwie do końca), niewielka tendencja do tworzenia dużych bąbli [4.5]
Zapach: dość wyraźny, słodowo-palono-owocowy [4.5]
Smak: na pierwszym planie mocna słodycz, przechodząca w miarę smakowania w porterową, kwaskową goryczkę, w tle nuty kawowe i palone. Smak złożony, ewoluujący w trakcie smakowania. Nie czuć alkoholu! Daję tylko 4 ze względu na nienajlepsze zbalansowanie smaku: z początku agresywna słodkość, potem zanikająca i pozostająca w ustach goryczka. [4]
Wysycenie: nie za wysokie, ale odpowiednie dla gatunku piwa [4.5]
Opakowanie: elegancka, czarna etykieta z akcentami czerwonymi i złotymi, typowa symbolika i krój czcionki dla Żywca, kapsel dedykowany piwu, są wszystkie potrzebne dane [5]
Uwagi: Piwo dość młode jak na porter (trwałość do 10.01.2009), więc usterki smakowe mogą wynikać ze zbyt krótkiego leżakowania. Ogólnie smaczny, ale bywał lepszy. Mam nadzieję, że za parę miesięcy nabierze odpowiedniego charakteru.

Moja ocena: [4.325]
Odpowiedz cytując
Stare 15-05-2008, 22:30
Senior

Kolor: Noc. Nie widać właściwie nic, jak w stoucie. Pięknie się prezentuje w pokalu. [4.5]
Piana: Pełne zaskoczenie! Piana duużo lepsza, niż gdy piłem piwo ostatnio. Bąbelki drobniuteńkie, beżowe, tworzące na powierzchni nieregularną czapę utrzymującą się bardzo długo. Charakter piany jest podobny do tej w mocniejszych stoutach Guinnessa bez widgeta. [5]
Zapach: Aż wierci w nozdrzach Słodowy, słodowy i jeszcze raz słodowy! Pięknie słodko - palony z aromatami kawy i kakao. [4.5]
Smak: Długo się zastanawiałem jaką ocenę temu piwu postawić, ale muszę powiedzieć, iż ten porterek smakuje mi coraz bardziej. Jest to chyba najbardziej charakterystyczny porter jakiego piłem; posiada firmowy smaczek, którego nie jestem w stanie dokładnie opisać, ale który bardzo mi pasuje. Jest też słodycz, jest kawa i czekolada. Ogólnie wydaje się bardziej bogaty w smaku, niż jak piłem go ostatnim razem. Bukietu dopełnia solidna kwasowość i przez cały czas obecny, ale nie nachalny aromat alkoholowy. Treściwy, jak zawsze. [4.5]
Wysycenie: Słabe, ale obecne. Idealne dla portera. [4]
Opakowanie: Chyba najładniej opakowane polskie piwo. Niesamowita kolorystyka etykiety świetnie komponuje się ze zgrabną butelką 0,33l. Piękny kapsel.
Na kontrze wypisane są wszystkie ważne informacje o piwie, plus ciekawostki związane dalej lub bliżej z produktem (jest parę wzorów). [5]
Uwagi: Świetny porter. Wskakuje na drugie miejsce w moim prywatnym rankingu.

Moja ocena: [4.55]

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie