Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Shepherd Neame, Bishop's Finger

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Kazimierz_W
    Senior
    • 05-2009
    • 689

    #46
    Niczym, pod napisem Palec Biskupa jest dopisek 3,5%.
    Aż dziwię się, że do tej pory nie pojawił się dowcip, o tym gdzie Biskup trzymał ten palec. No bo ten kolor...
    Browar Bociana smaczny od rana
    Słuchaj Zakładu Patologii Dźwięku w każdy czwartek od 22.00 na www.uwmfm.pl or die!!

    http://pl-pl.facebook.com/pages/Zak%...10390938984626

    Comment

    • DariuszSawicki
      Senior
      • 08-2012
      • 2868

      #47
      W tym piwie dla mnie ciekawostką jest zapach.Toć to nie ale ,nawet nie IPA ale prawie że AIPA.Smak to już jednak typowy angielski ejl.Na minus po dłuższym spożyciu również zapach odchodzi.Piwo dobre ale wolę Bombardiera,Abotta i nawet Belhavensa.

      Comment

      • Jacek220v
        Member
        • 01-2004
        • 36

        #48
        mnie zastanawia dlaczego to piwo jest w UK w niskim segmencie cenowym?
        dziś kupiłem w Lidlu w promocji za £1.25 podczas gdy większość innych piw podchodzi pod £2 a czasem przekracza tę cenę
        w innych marketach nigdy nie jest wyeksponowane na pierwszy plan i przeważnie tańsze od innych
        ciekawostka: również w Lidlu nabyłem Kent's Best Invicta Ale z tego samego browaru za... 0.99p (5PLN)

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          #49
          opis na kontrze

          Swoją drogą, robią nam - Forumowiczom Opisującym Piwa, w skrócie FOPA - konkurencję Na kontrze jest opis piwa w wersji short:
          SEE: Chestnut Brown
          SMELL: Roast, Toffee, Berries
          TASTE: Rich, Fruity, Bitter

          Osobiście wolałbym, żeby mi the Brits nie mówili, co mam widzieć, czuć i jak mi ma smakować...

          A samo pivko super Piana to w ogóle jakiś rekord świata
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • kielex69
            Junior
            • 12-2013
            • 17

            #50
            Kolor: ciemnomiedziany z refleksami
            Piana:słaba szybko znika
            Zapach:słodowy, karmelowy
            Smak:słodowy, nuty owocowe, przyjemna goryczka
            Wysycenie: w sam raz

            Comment

            • Swiezy
              Member
              • 09-2013
              • 50

              #51
              Kolor - herbaciany, ciemnoczerwony jakby zmieszany z brązowym
              Piana - bardzo słaba, drobnopęcherzykowa
              Nasycenia - nieskie, średnio niskie, bardzo pijalne
              Zapach - Chmiel, słodkie owoce, toffi,trochę melanodidyn, trochę gwoździ
              Smak- Owocowo-słodowy, troszeczkę karmelu i skórki od chleba, goryczka średnia ale bardzo przyjemna, mogła by być troszeczkę większa

              Ogólnie ciekawe piwo, chociaż jak dla mnie trochę zbyt duża kumulacja aromatów, brakuje tego czegoś co pozwoliłoby mi je zapamiętać . Jest ok, ale nie porywa

              Comment

              • WojciechT
                Senior
                • 09-2012
                • 2546

                #52
                Piłem już to piwo z beczki, ale przyszedł czas na spokojną degustację w domowym zaciszu.

                W zapachu zdawało mi się, że jest lekki skunksik, ale po chwili już go nie czułem. Mogłoby to nie dziwić zważywszy na przezroczystą butelkę, ale ponoć ekstrakt chmielowy dodany do piwa jest niewrażliwy na światło słoneczne, stąd przezroczyste butelki - nie wiem, ile w tym jest prawdy, nie wiem też, czy czegoś nie przekręciłem. Nie jestem alfą i omegą

                Do tego karmel, trochę ziołowej chmielowości i owoców. Ale nie powala mocą ani przyjemnością.

                Smak? Spodziewałem się delikatnego, stonowanego i może nawet trochę bezsmakowego ale'a, ale miło się rozczarowałem. Piwo jest mocno wytrawne i nawet nieźle nachmielone w takim ziołowio-kwiatowym stylu. Słodowość jest wyczuwalna, do tego trochę karmelu i owocki. Jednak najfajniejsza jest ta goryczka, która tutaj dominuje nad słodowością, a jednocześnie wydaje się taka w sam raz. Jako smaczne piwo do popijania, może bez zachwytów, ale z przyjemnością - fajna sprawa.

                Kupione w LeClercu za 7,80. W Almie dziś widziałem takie samo za ponad 10 zł.

                Comment

                • zgoda
                  Senior
                  • 05-2005
                  • 3516

                  #53
                  Rozczarowanie z natury swojej jest niemiłe, nie można się "mile rozczarować".
                  Browar Clair de Lune - zapiski literackie, brewing log, na fejsbóku, blog

                  Comment

                  • WojciechT
                    Senior
                    • 09-2012
                    • 2546

                    #54
                    Oczywiście, powinienem był użyć określenia "miłe zaskoczenie". Posypuję głowę popiołem i za karę nie wypiję dziś piwa

                    Comment

                    • Petitpierre
                      Senior
                      • 01-2014
                      • 2560

                      #55
                      A tak wygląda nowa etykietka i flaszka.

                      Jest już w Piotrze i Pawle, cena nadal 10zł, ale zawsze jakaś nowość.
                      Attached Files
                      Mały porterek-przyjaciel nerek

                      Comment

                      • WojciechT
                        Senior
                        • 09-2012
                        • 2546

                        #56
                        Z taką samą etykietą kupiłem w LeClercu za 7,80.

                        Comment

                        • chechaouen
                          Senior
                          • 01-2011
                          • 1180

                          #57
                          No to jedziemy z Lidlową ofertą. Na początek Paluch Biskupa, czyli piwo, które najlepiej znam z tych które rzucili. Ostatni raz piłem je w UK kilka lat temu i zapamiętałem je mniej więcej tak, jak się teraz prezentuje.
                          Przepiękny klasyczny ciemnobursztynowy ejlowy kolor. Piana mała, cienka chmurka. W zapachu trochę karmelu, trochę górnofermentacyjnej owocowości. W smaku jest dobrze. Nie jest to żadne niebo w gębie, ale bardzo przyzwoity bitterek. Głównie wytrawna ejlowa owocowość lekko nasączona karmelem. Finisz goryczkowy, średniogłęboki, może nawet za mało głęboki, pozostawiający lekkie uczucie niedosytu, ale całkiem długi. Całość w sumie dobrze zbalansowana, lekka, taka nieinwazyjna, może trochę za mało treściwa. Groczyki mogłoby być troszkę więcej. Ale pije się przyjemnie. Dobry przedstawiciel brytyjskiego bittera, mainstreamowy ale bardzo poprawny
                          Last edited by chechaouen; 22-06-2014, 20:07.

                          Comment

                          • coder
                            Senior
                            • 10-2006
                            • 1347

                            #58
                            Aromat: słodowy, nutki chmielowe, rześki aldehyd octowy (zielone jabłuszko) skutecznie psujący cały aromat

                            Piana: niska, dość rzadka, mało trwała

                            Barwa: herbaty, klarowne

                            Smak: przyjemna słodowość, lekki karmel, dość przyjemny ziołowy posmak chmielu, gorzki posmak chmielowo-alkoholowy

                            Goryczka: dość wysoka, pozostająca

                            Odczucie w ustach: pełne, lekko szorstkie

                            Ogólne wrażnie: dość przyjemne piwo, goryczka nieco męczaca

                            Comment

                            • wilzek
                              Member
                              • 06-2014
                              • 32

                              #59
                              Kolor: piękny, intensywny, głęboki, ciemny bursztyn. Nic tylko patrzeć i patrzeć. [5]
                              Piana: w porządku, trwała i w miarę wysoka, jak na ale'a, praktycznie cały czas utrzymywala się czapeczka, [3.5]
                              Zapach: paloność, karmel, lekko czuć alkohol. [4]
                              Smak: intensywny, goryczka i karmel z palonego słodu. Piwo do długiego sądzenia, każdy łyk zostawia mocny posmak [4]
                              Opakowanie: FANTASTYCZNE. Gdy butelka jest pusta, etykietka trochę wprowadza duzo zamieszania na tle przezroczystego szkła, natomiast przed otwarciem - cudo, wszystko idealnie sie komponuje, sprawia wrażenie że trzyma się flaszkę dobrej brandy. [4.5]

                              Uwagi: ciekawe piwo, z pewnością do spróbowania wiecej niż raz, choć najlepiej by było po prostu na nie patrzeć. Prześliczne.

                              Comment

                              • kurgan
                                Gość
                                • 04-2004
                                • 315

                                #60
                                Miało być marketowo a jest kuźwa solidna zalegajaca gorycz, piwo do wypicia ale nie na raz.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎