Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Eggenberg, Tmavý Ležák

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • yendras
    Senior
    • 12-2001
    • 2052

    Eggenberg, Tmavý Ležák

    Pivovar Eggenberg, Český Krumlov
    Tmavý ležák
    alk. 4,2% obj.

    Piłem tylko beczkowe. Kolor ciemnobrunatny, obfita beżowa piana. Pełny, harmonijny smak z wyraźnym posmakiem palonego słodu i akcentami kawowymi. Znakomite - obecnie mój nr 1 na liście czeskich ciemniaków.
  • Harnas
    Junior
    • 10-2003
    • 16

    #2
    REWELACJA!!! Piłem je miesiąc temu w firmowej restauracji tuż przy browarze. Zaopatrzyłem się też w butelkowe i smakowało równie dobrze. Bardzo wyraźny smak palonego słodu i karmelu.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Pite kilkakrotnie w knajpkach w Ceskym Krumlovie. Zapach słaby, chmielowo-ziarnisty. Kolor colowy. W smaku mocno ciemniakowate, sporo paloności. Pewne nutki przypominają piwa karmelowe.
      Ogólnie, choć piwo lekkie, to smakuje doskonale! Żałuję, że nie udało mi się dorwać w sklepie w wersji butelkowej (trafiłem tylko na jasne). Powód żeby wrócić do pięknego Krumlova

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Kolejne z piw z Piwnej Galerii z Pragi.
        Zapach chmielowo-słodowy.
        Barwo średnio ciemna.
        Odpowiednia piana, resztki pozostaja do końca.
        W smaku delikatnie słodowe, w tle lekko palone, wytrawne tak jak lubię, wytrawność ta przechodzi w bardzo przyjemną chmielową goryczkę która z czasem zaczyna dominować w smaku.
        Naprawde dobre piwo, ciężko powiedzieć które z pitych tmavych jest lepsze.
        Ocena 4.7

        Comment

        • sibarh
          PremiumUżytkownik
          • 01-2005
          • 10384

          #5
          Pivo:
          Attached Files
          2800 nowe piwa opisałem na forum
          Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
          Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse Wyświetlenie odpowiedzi
            Żałuję, że nie udało mi się dorwać w sklepie w wersji butelkowej
            A jednak się udało, rzecz jasna dzięki niezawodnemu Zof-Marowi z Łodzi

            Kolor: Jak cola.
            Piana: Dość wysoka, gęsta, beżowa.
            Zapach: Silny, dość metaliczny, lekkie nutki "ciemne". Niezbyt przyjemny.
            Smak: Pierwsze wrażenie jest nieciekawe, piwo wydaje się gorzkie i niesmaczne. Po chwili wciąż jest wrażenie gorzkości, ale wybijają się fajne "ciemne" nutki. Im dalej w szklankę tym lepiej, ale niestety rozczarowuje. A szkoda, bo miałem do tego piwa wielki sentyment.

            Comment

            • Kolesław
              Senior
              • 03-2004
              • 1130

              #7
              Zapach: toffi podszyte karmelem i lukrecją. Słodkawe to i mdłe.
              Piana bardzo ładna. Wysoka, dość gęsta i dobrze się trzyma. Kolor - jasny beż.
              Wysycenie, jak na lagera, niskie.
              Kolor brunatny z ciemnorudym refleksem.
              Smak bez słodyczy. Zaskoczenie. Chlebowy, wytrawny, kwaskowy i odrobinkę miodowy. Po tym jakby bezsmakowa przerwa i wreszcie wyraziście goryczkowa końcówka.
              Smak jest, zapach jest, wygląda przednio, a jednak w ogólnym wrażeniu jest pewien niedosyt, pustka. W dodatku ten wszechobecny mdły, toffikowy zapach ("sacharin" w składzie). Tak, ten zapach psuje to, co w tym piwie jest dobre i bardzo dobre.

              Comment

              • otvirak
                Senior
                • 04-2005
                • 766

                #8
                Smak - dla mnie cudo Zapach rzeczywiście nieszczególny... Nie wiem, jaką colę pili przedmówcy, ale dla mnie to barwa jest ciemniejsza, niż np. coca-coli. Jeśli jest pite we właściwej temperaturze, dominują kawowe smaczki, które uwielbiam w tmavych.
                niepoprawny czechofil


                Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
                WISŁA MISTRZ!

                Comment

                • karol1000
                  Senior
                  • 09-2007
                  • 1823

                  #9
                  Zapach: kawowy lekko kwaskowy niezbyt przyjemny
                  smak: dobry, silnie wyczuwalna kawa, gorzki dosyć

                  Tylko tyle sobie zapisałem.
                  Zaskoczony bylem bo smakowało
                  LP

                  Comment

                  • Kwadri
                    Senior
                    • 10-2009
                    • 1216

                    #10
                    Eggenberg Tmavý Ležák

                    Kolor: Niemal czarny, pod światło ciemnowiśniowy.
                    Piana: Ładna, wysoka i gęsta. Bąbelki bardzo drobne. Powoli opada do ochronnej kołderki, mocno lepiąc ścianki.
                    Zapach: Lekka paloność i ciemne słody początkowo raczej w tle. Dominuje nie do końca przyjemny aromat, który określiłbym jako truskawkowo-octowy. Później w tle delikatne akcenty razowego chleba.
                    Smak: Pomimo sacharyny w składzie raczej wytrawny, zresztą Ratebeer podaje, że jest to Schwarzbier. Od początku mocno palony z lekką kwaskowością, sprawia wrażenie dość treściwego. Przez nieduże wysycenie jest nieco podobne do stouta. Finisz palony, mocno wytrawny z posmakami razowego chleba. Bardzo smaczny ciemniak.
                    Wysycenie: Nieduże, tu pasuje.
                    Last edited by Kwadri; 17-02-2012, 23:21.
                    www.lkschmielowice.futbolowo.pl

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Aktualna fotka piwa:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎