Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Simonds Farsons Cisk, Cisk Lager

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Simonds Farsons Cisk, Cisk Lager

    Piwo z podobno jedynego na Malcie browaru warzone jak słyszałem przy użyciu odsalanej wody morskiej.
    Drobna,gęsta piana-niezbyt trwała,szybko się "dziurawi".
    Barwa jasnocytrynowa.
    W smaku dość złożone.Początkowo wydaje się leciutko słodkawe by po chwili stać się nieco goryczkowym z delikatnie kwaskowatymi nutami.W końcu dominuje wyrażna,niezbyt silna ale trwała goryczka.
    W sumie zupełnie smaczne zwłaszcza w porównaniu z innymi piwami basenu Morza Śródziemnego.
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Potwierdzam - całkiem niezłe. Przyznaję, że nie spodziewałem się wiele po tym piwie.
    Puszka 0,5 litra, otrzymana od znajomej która zawitała niedawno na Malcie.
    Piwo jaśniutkie, za to z gęstą i obfitą pianą, która szybko zanika ale jednak do samego pozostawia ładny wianuszek. Zapach ledwo obecny, słodowy. W smaku także czuć słód i zdecydowanie chmiel.
    Zawartość alkoholu: 4,2%
    Zawartość ekstraktu: 10,5%
    Wyjątkowo „urodziwy” przedstawiciel śródziemiomorza. Na dzisiejszy upał idealne piwo.

    http://www.cisklager.com
    Last edited by adam16; 16-06-2006, 21:23.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • tornado190
      Junior
      • 07-2006
      • 1

      #3
      Co ja bym nie dał by jeszcze raz poczuć ten smak piwko którym uwalałem się co dzień na malcie, bawiłem tam tylko tydzień, ale browarek zasmakował mi elegancko , jest jeszcze fajny napój na kaca rodem z malty, maltańska coca-cola czyli "kini" smakuje jak jimi walker z pepsi niepowtwrzalny smak -jak jazda na bani po jewej stronie
      Pozdr. Rafał

      Comment

      • bomba_z_wrocka
        Senior
        • 07-2007
        • 222

        #4
        Witam.Tez bylem na Malcie,bylem w browarze ale niestety odprawiono mnie z kwitkiem,pozwolono mi zrobic pare zdjec na parkingu z firmowymi ciezarowkami.Pilem Ciska,Ciska Export,Blue Label i Lacto Malt cos w stylu naszych podpiwkow.Pilem Kinie bardzo dobre dla mnie to ma smak grejpfrutowo-korzenny.Maltanskie piwa sa jak maltanskie kobiety maja swoj smak,mimo ze to srodzimnomorskie to sa nieporuwnanie lepsze od naprzyklad wloskiego Peroni czy hiszpanskiego Cruzcao.Pozdrowienia
        Haniu, Kochanie jajeczniczka na sniadanie.;)

        Comment

        • Latarnik
          Premium Lamplighter
          • 06-2004
          • 4994

          #5
          Piwo:
          Attached Files
          5400 kapsli z wypitych piw
          874 nowe piwa opisałem na forum (w tym 774 z USA).
          "Beer is proof that God loves us and wants us to be happy."- Benjamin Franklin
          https://sites.google.com/view/latarniknj-galeria/strona-główna
          Freedom is the right to tell people what they do not want to hear– George Orwell
          https://sites.google.com/view/ety-z-...trona-główna

          Comment

          • bier-man
            Junior
            • 03-2009
            • 24

            #6
            Byłem na Malcie, piłem tego trochę. Jak na tamte warunki to nawet nawet ale nie umywa się do żadnego polskiego, które piłem...

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Bez dwóch zdań jak dla mnie najlepsze jasne piwo na Malcie, świetna, goryczka, nie nachalna, dobre nachmielenie, umiarkowanie nagazowanie. Doskonale gasi pragnienie, nie wchodzi w glowę - 4,2% alkoholu. Wystepuje w butelkach 0,25 i 0,5l oraz puszkach 0.33 i 0,5l
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Piwko przywiezionie przez szwagra w puszce z Malty (w dwóch wersjach: 0,33 i 0,5 l).
                Kolor: jaśniutka słomka
                Piana: dość gęsta na początek, potem się dziurawi.
                Zapach: słodowo-owocowy,
                Smak: intensywna goryczka, ale nie szczypiąca w języki i nie zabijająca lekko owocowej nuty.
                Wysycenie: niezłe
                Bardzo przyjemnie "południowe" piwo. Myślę, że na tamtejsze klimaty w sam raz.
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • jacekwerner
                  Senior
                  • 05-2004
                  • 2835

                  #9
                  Smaczny, niezobowiązujący, goryczkowy lagerek.
                  Sebek - dzięki za pamięć
                  Tak wygląda wspomniana przez Czapayewa wersja w puszce 0,33 l :
                  Attached Files
                  Ochotnicza Straż Piwna
                  BAZA = 7446

                  Comment

                  • Crim44
                    Member
                    • 09-2014
                    • 88

                    #10
                    jak dobrze pamiętam, a byłem dwukrotnie na Malcie , to te piwo było strasznie wysycone i raczej bez smaku, za wiele nie różniło się od naszego Tyskiego czy Leszka, wprawdzie rozumiem, że ciepło jest i lepiej się pije to jednak po dwoch piwach miałem dość bo byłem zapchany



                    i Pozdro
                    Last edited by Crim44; 27-09-2014, 01:06.

                    Comment

                    • wpadzio
                      Senior
                      • 06-2011
                      • 2645

                      #11
                      Chyba najpowszechniejsze piwo na Malcie. Alkohol nadal 4,2%. W składzie dodatkowo bliżej nieokreślone zboża niesłodowane.

                      Barwa słomkowa. Przejrzysta w pełni.
                      Biała, drobnobąbelkowa piana o konsystencji musu. Trwała i o mocnej tendencji do oblepiania szkła.
                      Aromat lekko słodowy, nieco mineralny.
                      W smaku odrobina słodów o drewnianych odcieniach i cień goryczki. Potem już nic. Piwo o bardzo niskiej treściwości.
                      Nasycenie gazem średnie, wystarczające.
                      Buteleczka 250ml, z piwną etykietą. Kapsel przypisany marce.

                      Nudne piwo do gaszenia ognisk...eee pragnienia. Za pół godziny nie będę o nim pamiętał. Spustoszenia w organizmie też nie dokona. Mocne 5,5 w skali 1-10. Bo piana bardzo zacna.
                      Attached Files
                      Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
                      Serviatus status brevis est
                      3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎