Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar CAPINUS

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • petucha
    Junior
    • 07-2004
    • 5

    Browar CAPINUS

    Cześć! 27 maja 2004 ruszył na tzw. Zielonym Rumunowie (dla niewtajemniczonych - nowe osiedle w Łodzi k/Zgierza)z produkcją Browar CAPINUS. Pierwsza warka na bazie koncentratu Coopers DRAUGHT. Mam pytanie - czy ktoś z Was, doswiadczonych już piwowarów wie ile czasu takie piwko warzone domowym sposobem może wytrzymać? Nie jest przecież pasteryzowane. Dzięki za pomoc. Pozdrawiam - mikołaj, co musiał się nazwać "petuchą", jako że juz nick "mikołaj" ktoś posiada na tym serwerze.
  • Krzysiu
    Krzysiu
    • 02-2001
    • 14936

    #2
    Piwo może mieć trwałość nawet kilka lat, pod warunkiem, że go nie zapasteryzujesz. Żywe drożdże, pozostające w piwie, działają jak naturalny konserwant. Wiecej informacji szukaj na forum, było to wielokrotnie omawiane w róznych miejscach.

    Comment

    • Twilight_Alehouse
      Chmielowisko.pl
      • 06-2004
      • 6310

      #3
      Witam serdecznie kolegę z Łodzi i życzę wielu udanych warek! Ciesze się, że jest nas tu coraz więcej. Wrocławia i tak nie przebijemy, ale i tak jest dobrze
      Wprawdzie niedawno przestałem być początkującym piwowarem, ale jakby co, wal z pytaniami na PW.

      Comment

      • czujnik
        Senior
        • 11-2003
        • 177

        #4
        A u mnie piwko wytrzymuje tylko najwyżej 3 miesiące, bo bardzo smakuje mnie i moim kolegom i niestety po prostu szybko kończy się
        Pozdrawiam

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          Łódź pozdrawia Łódź
          U mnie jest tak, że najdłużej wytrzymują nieudane warki. A przynajmniej takie, które na nieudane wyglądają na początku. Po kilku miesiącach okazują się jednak zazwyczaj bardzo udane i to je gubi

          Comment

          • elroy
            Senior
            • 10-2002
            • 359

            #6
            Zobacz tutaj


            Pozdrawiam
            www.piwo.org

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎