Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jako Kokanin

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
    ...
    A myślałem, że już zmieniłeś zdanie
    Twoje zdanie na temat konkretnych wytworów piwowarskichPoddziały: Polska | Europa | Piwa domowe (...)
    jak wyląduje w Relakspolu dla mnie się nic nie zmieni. Cały spór w tym wątku jest taki, że jeśli dla was nie jest browarem SK to tym bardziej Jako. NIe podważam tego rozumowania, bo się z nim zgadzam.
    Fakty są takie, że nawet na kontrach od butelkowych piw SK jest jak wół napisane: Wyprodukowane przez B.R. To jest fakt nie do obalenia, to piwo jest tam warzone bez względu na piwowarów, receptury, czy papierki. Czemu te FAKTY są niedostrzegane w tym przypadku?
    No to jak zmieni się napis, zmieni się stan faktyczny? Napis to napis. Tomek nie dopilnował kilku rzeczy i tak jest jak z tym napisem na kapslu z ostatniej warki - poszło z kapslem Relakspola. Państwo Siudkowie to już starsze osoby, ich syn nie widzi się w branży piwowarskiej, a browar tylko dlatego działa, bo z rozpędu i ma klientelę na piwo. nikt tam nie słyszał o HCCAP i ISO 900X.

    Comment

    • abernacka
      Senior
      • 12-2003
      • 10836

      #62
      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
      (...)to jest znowu szukanie czegoś na siłę i na siłę próbowanie obalenia FAKTU

      Jakiego znowu Faktu Przecież kilakrotnie pisałem, że S.K. nietraktuję jako Browaru ale jedynie firmę zlecającą.
      Piwna turystyka według abernackiego

      Comment

      • e-prezes
        Senior
        • 05-2002
        • 19159

        #63
        Najlepiej jak ART dla świętego spokoju przeniesie SK do Relakspola, a część tego wątku przeniesie lub stąd wydzieli, bo jest nie na temat.

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
          Jakiego znowu Faktu Przecież kilakrotnie pisałem, że S.K. nietraktuję jako Browaru ale jedynie firmę zlecającą.
          Ale ja nie pisałem tego w związku z Twoim wątkiem tylko odniosłem się do niego mając na myśli to, że inne osoby zwracają uwagę na to czy na kontrze jest napisane warzone "w" czy "przez"
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #65
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika abernacka
            Jakiego znowu Faktu Przecież kilakrotnie pisałem, że S.K. nietraktuję jako Browaru ale jedynie firmę zlecającą.
            Tak? A komu ona zleca? Bo o ile wiem to warzy na swoich surowcach i przy swoim ludzkim udziale.Korzysta tylko ze sprzętu Relakspola.Więc jak mozna komuś coś zlecać a potem samemu to robić?
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • Dreamer
              Senior
              • 05-2003
              • 1576

              #66
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
              Najlepiej jak ART dla świętego spokoju przeniesie SK do Relakspola, a część tego wątku przeniesie lub stąd wydzieli, bo jest nie na temat.
              No to żeby było z powrotem na temat, przyznam, że moje wątpliwości budzi fakt, że chyba nikt do końca nie jest pewien, że piwa Jako powstają w Belgii. A jest tak właśnie dlatego, że Jako nie uważa za stosowne opisać, gdzie warzone jest piwo (w odróżnieniu od Starego Krakowa). I dlatego z punktu widzenia systematyki (także kolekcjonerskiej) prościej przypisać piwo i etykiety do Jako, niż domyślać się, że to wciąż Belgia, a nie inny browar... Chociaż w gruncie rzeczy podobne wątpliwości można mieć z całym zalewem koncernówki - tam też nikt nas nie informuje w jakim browarze dane piwo zostało uwarzone, pardon: wyprodukowane
              Blog: Piwna Brytania

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #67
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                No to żeby było z powrotem na temat, przyznam, że moje wątpliwości budzi fakt, że chyba nikt do końca nie jest pewien, że piwa Jako powstają w Belgii. (...)
                Ja jestem pewien, wystarczy dokładnie poczytać ich stronę

                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Dreamer
                  Senior
                  • 05-2003
                  • 1576

                  #68
                  A ja do informacji zawartych na stronach firmowych (podobnie np. jak do wszelkiego rodzaju "tesktów sponsorowanych") z założenia odnoszę się krytycznie.
                  Blog: Piwna Brytania

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #69
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Dreamer
                    A ja do informacji zawartych na stronach firmowych (podobnie np. jak do wszelkiego rodzaju "tesktów sponsorowanych") z założenia odnoszę się krytycznie.
                    Więc pij piwo warzone w Kokaninie
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • jerzy
                      piwoholik
                      • 10-2001
                      • 4705

                      #70
                      Jako Kokanin jest firmą handlową - sprzedaje piwo wyprodukowane na ich zlecenie, tym samym funkcjonuje w podobny sposób jak sieci handlowe ze swoimi DiTami, Krugerami itd.

                      Browar Stary Kraków jest firmą produkcyjną, produkuje sam piwo na wypożyczonym sprzęcie, działa więc podobnie jak browary sensu stricte mające wylizingowany sprzęt warzelniczy. Czy np. Braniewo powstało całkowicie za pieniądze tego przedsiębiorcy, który uruchomił browar? Wątpię, sądze że znaczna część urządzeń jest własnością banku, ale chyba nikt nie wpadnie na pomysł, aby uważać bank za producenta Barkasa...
                      browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                      Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                      Comment

                      • remfire
                        Senior
                        • 03-2004
                        • 1334

                        #71
                        Wczoraj zakupiłem Luzaka z nowa etykietą. Na kontrze jest tylko napisane " JAKO SP.Z O.O. KOKANIN 44 62-817 ŻELAZKÓW" Nie ma nigdzie ani słowa o jakimkolwiek browarze , ani nic w stylu "dla , w , przez" . Dotychczas Luzaka zaliczało się do Belgii , ale czy nadal można wpisywać w DP pod Belgia przy takiej etykiecie ?
                        Attached Files
                        Last edited by remfire; 25-09-2006, 19:11.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika remfire
                          Wczoraj zakupiłem Luzaka z nowa etykietą. Na kontrze jest tylko napisane " JAKO SP.Z O.O. KOKANIN 44 62-817 ŻELAZKÓW" Nie ma nigdzie ani słowa o jakimkolwiek browarze , ani nic w stylu "dla , w , przez" . Dotychczas Luzaka zaliczało się do Belgii , ale czy nadal można wpisywać w DP pod Belgia przy takiej etykiecie ?
                          Zalicza sie tak samo jak i ten wzór:

                          tam tez umieszcza sie etykiety a w poscie jedynie link do nich
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ziel2
                            Junior
                            • 04-2007
                            • 4

                            #73
                            Jak to jest z tym Jako?

                            Miałem dzis przyjemność wypić buteleczkę Jako mocnego.
                            Jednak w serwisie napisane jest że produkowane jest przez Browar Belgia, a na etykiecie:
                            Jako sp. zoo, Kokanin 44, 62-817 żelazków. Czyzby jakiś transfer ??

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #74
                              JAKO to taki "nibybrowar", który nie produkuje piwa. Zleca te robotę innym - głównie (a może wyłącznie?) browarowi Belgia na zasadzie produkcji kontraktowej. Tak więc nie można mówić w tym przypadku o browarze, tylko o powiedzmy firmie piwnej.

                              http://www.jako.com.pl/pl/index.html > strona JAKO
                              http://www.browarbelgia.pl/pl/produkcja_kontraktowa.php > BELGIA

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              • Sokół83
                                szynkarz
                                • 12-2004
                                • 1598

                                #75
                                Jako to rozlewnia; piwa Jako warzy browar Belgia, następnie przewożone są cysternami do Kokanina, gdzie są lane w butle i puszki
                                Z INNEJ BECZKI

                                www.fotopolska.eu

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎