Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Spiż, Jasne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    Spiż, Jasne

    wreszcie ktoś pokusił sie o ocenę , zatem gotowe do oceny.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasnomiodowy, lekko zmetniale [5]
    Piana: istnieje tylko na poczatku, biala, drobna, szybciuto opada [2]
    Zapach: dość intensywny, chmielowo-słodowy [3.5]
    Smak: a początku wyczuwam lekkie szczypanie na podniebeniu ale w slad za nim idzie dośc intensywna chmielowa goryczka z leciutkim drożdżowym posmakiemn [4]
    Wysycenie: jak dla mnie bomba [5]
    Opakowanie: lepiej niz bomba, niewiemilulitrowa butelka z pałąkiem zaklejonym krawatką, na niej ładnie przyklejona etykieta [5]
    Uwagi: Krótko, doskonałe orzeźwiające piwo, chętnie powtórzę

    Moja ocena: [3.775]
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #3
      Trochę poza tematem ale "doskonałe piwo" i ocena 3,8 czyli ledwie porządna? Naprawdę nie czepiam się tylko dziwię.
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zythum
        Trochę poza tematem ale "doskonałe piwo" i ocena 3,8 czyli ledwie porządna? Naprawdę nie czepiam się tylko dziwię.
        Zobacz moje oceny, piana dostała 2 i przez to cała ocena poszła sporo w dół, choć w tym wypadku brak piany mnie mało interesował. Nic nie poradzę, że ART-omat działa jak dziala
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23792

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
          Zobacz moje oceny, piana dostała 2 i przez to cała ocena poszła sporo w dół, choć w tym wypadku brak piany mnie mało interesował. Nic nie poradzę, że ART-omat działa jak dziala
          i znowu zonk. Ocena zapachu zaniżyła mocniej ocenę końcową, bo ma na nią dużo większy wpływ niż piana.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            Jak dla mnie zupełnie poprawne (nie licząć tej przewodniej nutki spiżowej), z solidną goryczką. Ani za jasne, ani za ciemne - poprawnie. Resztę trudno mi ocenić, bo wypite z butelki w pociągu. Powtórzę na pewno następnym razem i mam nadzieję, że będzie lepsze.

            Comment

            • jacer
              Senior
              • 03-2006
              • 9875

              #7
              Dziś sobie zaszedłem na małe. W miarę ciepło na polu, ogródek letni juz rozstawiony.

              Piwo całkiem poprawne. Czuć jednak, że światowy kryzys na rynku chmielu dotarł także do Spiża. Bardzo słaba goryczka. Gdyby było bardziej chmielone było by o wiele lepsze, tak samo z wysyceniem. Troszku więcej CO2 dodało by temu piwu to coś.

              Małe piwo cena 4,20zł

              W ogródku dostępne tylko jasne - jak na razie - reszta na dole.
              Milicki Browar Rynkowy
              Grupa STYRIAN

              (1+sqrt5)/2
              "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
              "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
              No Hops, no Glory :)

              Comment

              • Totus
                Senior
                • 11-2007
                • 326

                #8
                Kryzys na rynku chmielu w istocie dotarł do Spiża duże kosztuje 7,5 ;-)

                A samo piwo... nie przekonało mnie jakąś wybitną nutką smakową czy zapachem... Może dlatego, że ich nie ma a może dlatego że próbowałem w krótkim okresie czasu 5 różnych piw ze Spiża...
                Zapraszam do Browaru Sielanka.

                Comment

                • Rzeszowiak
                  Piwny Radykał
                  • 04-2009
                  • 1596

                  #9
                  Tak paskudnego "piwa" dawno nie piłem. Bez gazu, bez smaku, bez goryczki, bez piwnego koloru.

                  Comment

                  • chemmobile
                    Senior
                    • 03-2009
                    • 2168

                    #10
                    Daaaawno już nie byłem w Spiżu. Czytając od dawna opinie nt. piw ze Spiża postanowiłem wczoraj spróbować najpierw podstawowego pilsa. To, co dostałem było..... świetne! Bardzo dobry pils. Wyczuwalna, ale nie wybijająca się słodowa baza, pychotka. Goryczka wyraźna, miła i szlachetna, zero garbnika i żadnych cierpkich nut. W zapachu delikatne nuty kwiatowo-owocowe, wręcz ulotne; coś jak wisienka wieńcząca tort. Nawet stonowana mleczarnia nie zepsuła ogólnego odbioru piwa. Od czasu Zdrojowego z Konstancina nie trafiłem na lepszego pilsa. Idzie lato, piwo jak najbardziej do powtórki.
                    Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                    Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                    Comment

                    • dadek
                      Senior
                      • 09-2005
                      • 4552

                      #11
                      jeśli piszesz o Jasnym ze Spiża w Katowicach to mogę się zgodzić, że był dobry. Piłem w niedzielę w czasie giełdy. Bo ten z Wrocławia to podobno jednak do picia za bardzo się nie nadaje. A poza tym we Wrocku tyle pysznych czeskich jest do picia.

                      Comment

                      • chemmobile
                        Senior
                        • 03-2009
                        • 2168

                        #12
                        Pisałem o wrocławskim, zgodnie z tytułem wątku "Spiż - Wrocław: Jasne". Na katowicki przyjdzie jeszcze czas
                        Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                        Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                        Comment

                        • Pendragon
                          Senior
                          • 03-2006
                          • 13949

                          #13
                          Tytuł wątku jest "Spiż, Jasne". Jakiś babol? Metryka piwa jest ok, tam jest zaznaczone, że to Wrocław, ale w tytule wątku nie.
                          Last edited by Pendragon; 12-04-2011, 21:01.

                          moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                          Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                          Comment

                          • chemmobile
                            Senior
                            • 03-2009
                            • 2168

                            #14
                            Na "Liście piw" są dwa wątki:
                            Spiż - Katowice, Jasne
                            Spiż, Jasne

                            Ten drugi w domyśle wrocławski, ten w którym teraz jesteś Mała niekonsekwencja w nazewnictwie, ale nie róbmy afery
                            Lwówek Śląski - 800 lat tradycji piwowarskich.
                            Kto piwem szynkuje, dawać ma właściwą miarę, kto to ominie, zapłaci 4 białe grosze kary - lwóweckie prawo piwowarskie AD 1609

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              Och, tyle dziennie jest zmian tematów, przenosin, połączeń, usunięć, że takie dookreślenie w temacie nie byłoby znowu aż taką aferą.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎