Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grybów, Bercik Jasne Pełne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Grybów, Bercik Jasne Pełne

    gotowe do oceny...
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    Butelka 0,5l typu Euro. Nieciekawa etykieta.
    Po przelaniu do kufla powstaje piękna gęsta i trwała piana. Gazu jest tyle ile powinno być.
    Dosyć jasne. Zapach wyraźny lekko owocowy. Pierwszy łyk piwa to ambrozja. Potem jednak coś się zmienia – czegoś zaczyna brakować. Pod sam koniec goryczka staje się nieprzyjemna. Trudno jednoznacznie ocenić to piwo. Przy mniejszej objętości (0,33l) było by całkiem fajne.
    Aha.
    Cena 1 zł.

    Moja ocena: [3.275]
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Etykieta tego piwa do zobaczenia TUTAJ
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • Aldach
        Senior
        • 07-2003
        • 1269

        #4
        Nie można nic wielkiego dodać do oceny Adama16. Może jedynie to, że w moim egzemplarzu goryczka do końca była wyważona i nie zostawiała niemiłego wrażenia. Ogólnie dosyć dobre piwo w powalającej cenie 0,99 PLN

        Comment

        • kiszot
          Senior
          • 08-2001
          • 8081

          #5
          Gdzie dostałeś?
          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
          So von Natur, Natur in alter Weise,
          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

          Comment

          • peter_1000
            Senior
            • 05-2003
            • 583

            #6
            Bercik zakupiony został w rzeszowskim Lecrerku (czy jak to się pisze). W życiu bym tego piwa nie nabył, gdyż opakowanie ma bardzo nie wyszukane i zmęczony już jestem tanimi, z trudem wypijanymi sikaczami. Zaintrygował mnie jednak porducent, gdyż piw z browaru Grybów nigdy nie piłem, a jeśli wierząc pogłoskom o rychłym (lub już dokonanym) zamknięciu browaru, drugiej okazji mogę już nie mieć.
            Piwko wbrew moim oczekiwaniom zapieniło się bardzo ładnie, a pianka utrzymywała się całkiem sporo. Opdając zostawiała ładne ślady na kuflu. Zapach piwa: bomba, śliczny aromat chmielowy, kojarzący się z piwami z browarów czeskich i słowackich.Jednak smak rozczarowuje. Dominują nuty chmielowe, Dosyć mocna (i trochę dziwna) goryczka. Posmaki słodowe prawie nie wyczuwalne. Daje to wrażenie picia nachmielonej wody. Co prawda z każdym łykiem piwo staje się znośniejsze jednak nie zachwyca. Na pewno Bercik byłby dużo lepszym Piwem, gdyby zwiększyć mu ekstrakt przy utrzymaniu obecnego poziomu nachmielenia.

            Moja ocena: [3.325]
            Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

            Comment

            • cielak
              Senior
              • 03-2004
              • 2890

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: bardzo jasny słomkowy, wręcz wody [1]
              Piana: Bardzo duża, gęsta, drobno ziarnista, długo żyjąca. [4]
              Zapach: słaby, chmielowy [2]
              Smak: Wodnisto-chmielowy, słaby, lekko goryczkowy. Wręcz "sikaczowy" [2]
              Wysycenie: dużo widac lecz nic nie czuć [3]
              Opakowanie: but. euro, etykieta uboga kolorystycznie i tandetnie wykonana, kapsel goły. Ale czego się spodziewać po browarze który miał już być zamknięty [2]
              Uwagi: Strasznie wodnisty posmak i zapach ma ten "Bercik". Ale dawno nie widziałem Grybowa w Krakowie i okolicach więc:
              kupiłem, wypiłem w dzienniku zapisałem i nie polecam.

              Moja ocena: [2.2]
              zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: jasny, ale nie słomkowy [3.5]
                Piana: mimo, że nie największa, utrzymuje się długo [4]
                Zapach: bez rewelacji [3]
                Smak: lekko kwaśny, przechodzący w zwietrzały, słaba goryczka [3]
                Wysycenie: poprawne [3]
                Opakowanie: standardowe, nie przyciągające wzroku [3]
                Uwagi: Zakupione w delikatesach w Dąbrowie Górniczej-Tucznawie. Po całkiem niezłym "Rejencie Mocnym" spodziewałem się po kolejnym grybowskim piwie czegoś więcej. Rozczarowało, ale nie zniechęciło do siebie.

                Moja ocena: [3.125]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • Sven
                  Senior
                  • 09-2003
                  • 1211

                  #9
                  Piana nietrwała, niska.
                  Kolor to miód akacjowy, bardzo jasne. Zapach to chmiel i nieco kwaśnych akcentów. Smak orzeźwiający, kwaskowo-goryczkowy. Gazu w sam raz.
                  Produkt tani, dosyć ciekawy. Do grilla jak znalazł.
                  Celia, cerevisia et conventus.

                  Comment

                  • Pepek
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 1499

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnosłomkowy, może i nie zachwyca, ale jest całkiem poprawny jak na piwo o niskim ekstrakcie. [3.5]
                    Piana: średniopęcherzykowa, udało się utworzyć grzybek, lecz bardzo szybko zaczęła "ginąć" i opadła do symbolicznego kożuszka. [3]
                    Zapach: dobry i przyjemny, lekko słodowy z mocno zaakcentowaną nuta chmielową. [4]
                    Smak: początkowo całkiem niezły z wyraźną goryczką, jednak już po chwili przedziera się niedobry kwaśno-wodnisty posmak. [3]
                    Wysycenie: dobre, tworzone przez drobne bąbelki, których natężenie przez cały czas jest równe i orzeźwiające. [4]
                    Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety z motywami górniczymi dość trywialny, podobnie jak i nazwa wykorzystująca popularność głupiego sitcomu, kapsel uniwersalny, złoty. [2]
                    Uwagi: Nijakie, ale wypijalne lekkie piwo akuratnie do spróbowania na zbliżającą się ciepłą porę roku.

                    Moja ocena: [3.375]

                    Comment

                    • e-prezes
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 19159

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: blady, łoj bardzo, słomkowy [3.5]
                      Piana: jak na kiepskie piwo to i tak dobre piana po nalaniu utrzymała się raptem 2 minuty, ale jeszcze po 5 min. był słaby, bo słaby okrajec. [3]
                      Zapach: chmielowy, dość wyraźny. bez zachwytu jednak. [3]
                      Smak: w sumie jestem pozytywnie zaskoczony, bo spodziewałem się dużej porażki, a nie było tak źle. smakowo jak rejent mocny, ale jakby bardziej rozwodniony, słodowe akcenty nieznaczne, za to chmielowe bardziej. w miare picia uwidaczniał się jednak taki drobny metaliczny posmaczek, gdyby nie to byłoby do wypicia. [3]
                      Wysycenie: nie za dobre, ale na języku szczypało przez chwilę. [2.5]
                      Opakowanie: nie zachwyca, ale mnie się trafiła niebdrapana butelka z przyzwoitą etykietką i na 4 zasługuje. [4]
                      Uwagi: jak na piwo za 1.09 zł to nie ma co się spodziewać rewelacji. pije się znośnie, gdyby nie ten posmaczek pod koniec picia. do grilla akuratnie byłoby...

                      Moja ocena: [3.05]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasno słomkowy, lekko mętnawy [3]
                        Piana: z początku obfit, szybko opada, pozostaje czapa ze stozkiem pośrodku (???), lekko osadza się na szklance [3.5]
                        Zapach: raczej odrzuca, cos od razu w nos szczypie, wyczuwa się lekką słodowo-zjełczałą nutkę [2.5]
                        Smak: gorzkawe, ale nie jest to chmielowa goryczka, ptrzeszkadza jeszcze ten zapach, pozostawia w ustach spory niesmak, podejrzewam, że może w środku być użyty jeszcze grys kukurydziany [1.5]
                        Wysycenie: zbyt słabe, daje uczucie rozwodnienia [2.5]
                        Opakowanie: zjechana euro, etykieta

                        gładki kapsel, nic ciekawego, raczej nie zachęca do zakupu [3]
                        Uwagi: Mam nadzieję, że Grybów warzy jest coś innego i porządnego bojesli to jest jeden z ich głównych produktów to mogę powiedzieć tylko jedno - kończ waść, wstydu oszczędź

                        Moja ocena: [2.25]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: piękny złocisty [4]
                          Piana: jestem mile zaskoczony,nawet się długo trzyma [4.5]
                          Zapach: lekko kwaskowe i troche cierpkie [3]
                          Smak: dobre,jak na lajtowe piwko [4]
                          Wysycenie: w sam raz [4]
                          Opakowanie: stara butelka,zwykły kapselek i etykietka [2.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [3.625]
                          mb WOS

                          Comment

                          • boku
                            Senior
                            • 09-2002
                            • 444

                            #14
                            Nabyłem to piwo za 1.20. Bardzo mi smakowało i mam ochotę na następne. Ogólnie poziom piw jest wysoki. Praktycznie można kupić piwo w "ciemno" i nie będzie rozczarowania.
                            Attached Files

                            Comment

                            • zAjkA
                              Senior
                              • 12-2004
                              • 1089

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Jasna słomka jak na 8-kę ładna. Klarowne [4]
                              Piana: Bez zastanowienia daję max. Nie pamiętam kiedy widziałem ostatni raz tak piękną, gęstą obfitą piankę. Dzięki swej drobnozairnistości wzrasta ku wyżynie tworząc gęsta jak bita smietana czapę nad poziomem szklanicy. Po 5 minutach opadła do postaci 1cm kożuszka i tak też już zostało. Zachowały się również resztki owej czapy. Wyraźne ślady na szklanicy. [5]
                              Zapach: Słabiutki wodnisto chmielowy. [3]
                              Smak: Piwo raczej na lato. Orzeźwiające z delikatną goryczką która może nie jest do końca smaczna aczkolwiek jest ok. Nieco wodniste. Nie pozostawia żadnego posmaku. [3.5]
                              Wysycenie: Piana swą postać zawdzięcza wysyceniu. Cały czas obecne bąbelki wznoszą się ku górze idealnie ją podtrzymując. Mimo to wogóle go nie odczułem. [4.5]
                              Opakowanie: Euro 0,5l. Etykiety są proste a mimo to znakomicie się prezentują. [4]
                              Uwagi: Piwo otrzymane od pawełka59. Dzięki. Pisze się na kolejną butelkę przy okazji. Polecam

                              Moja ocena: [3.575]
                              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎