Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Ciechan Wyborne [warzone do 2005]

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    Ciechanów, Ciechan Wyborne [warzone do 2005]

    gotowe do oceny
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Dostałem od znajomej, która nabyła ono w Ciechanowie. Butelka 0,5 l.

    Barwa złota, typowa dla naszych pilsów. Piana początkowo wysoka, jednak grubobańkowa i niezbyt trwała. Nasycenie CO2 dobre, umiarkowane. Zapach lekki, ale wyczuwalny, chmielowy. Smak nieco za płąski jak na podane parametry. Dominuje goryczka, w tle lekkie chmielowe aromaty. Ogólnie niezłe, ale czegoś mi tu brakowało. Żona określiła jako kiepskie. Ładna etykieta z przedstawieniem zamku.

    Moja ocena: [3.4]

    Comment

    • bury_wilk
      Senior
      • 01-2004
      • 2655

      #3
      Kolejne piwo z Ciechanowa, trzymające dość przyzwoity poziom. Kolor złoty, klarowny. Piana dość wysoka, drobnoziarnista, równa i w miarę trwała. Nasycenie średnie, pęcherzyki raczej drobne, pracują wytrwale cały czas. Zapach delikatny, nie bardzo intensywny, chmielowy. Smak dobry, choć trochę mało wyrafinowany, Goryczka delikatna, nachmielenie średnie, posmak słodowy delikatny. Etykietka ładna, godna pochwały.

      Moja ocena: [3.65]
      Lubię kiedy się zieleni
      Lubię jak się piwo pieni...

      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

      Comment

      • docent
        Senior
        • 10-2002
        • 5205

        #4
        Ciechan Wyborne. Zgrabna butelka z miłą, kremowo-zieloną etykietką. Bez rewelacji ale i bez żenady. Kolor jasnożółty, standardowy. Piana średnioziarnista, do obejrzenia przez kilka minut. Zapach wyraźny, chmielowy, po pewnym czasie wyczuwa się też jakiś słodkawy akcent. Intensywność zapachu to duży atut tego piwa. Nasycenie optymalne, nie za duże, nie za małe. Smak zrównoważony i stonowany. W tym piwie wszystko jest na swoim miejscu, ja jednak wolę coś bardziej zadziornego i wyrazistego. Podejrzewam, że w Ciechanowie stosunek jakość/cena stawia to piwo w ścisłej czołówce. W wawie jednak te 2 PLN-y zdecydowanie postawię na Broka...

        Moja ocena: [3.65]
        Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
        Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
        Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
        Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #5
          Wy-bor-ne!. Złożone w smaku. Piana ogromna. I do tego pachnie... jak moje Real Ale. Szkoda, że można to piwo dostać tylko w ramach giełdowej wymiany.
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Kolejne piwo ze słynnego plecaka Żą - wielkie dzięki!
            Etykieta prosta ale sympatyczna, nie tandetna. Minus za brak kontry i tragiczny brak wycentrowania krawatki z etykietą. Butelkę wieńczy ciechanowski kapselek, niebrzydki.
            Kolor cytrynowy, zdecydowanie za jasny jak na 12,1 Blg. Co ważniejsze, piwo jest strasznie mętne! Pływa w nim mnóstwo jakiegoś drobniutkiego syfu. Czyżby filtr nawalił? Minus jak stąd do Ciechanowa...
            Piana średnio wysoka, dziurawa. Szybko opada do cieniutkiej kołderki.
            Zapach wyraźny, chmielowy. Bardzo mi się podoba.
            Gaz w porządku.
            Smak przede wszystkim słodowy, ale zdecydowanie inny niż w koncerniakach. Goryczka jest niewielka, lecz wyczuć można wyraźny smak chmielu. Sympatyczne piwo sprawiające wrażenie lekkiego, bardzo przyjemnie mi się piło. Szkoda tylko, że nie mogę go kupować nigdzie blisko siebie.
            Browar powinien jednak przestrzegać klarownosci.

            Moja ocena: [3.875]

            Comment

            • zythum
              Kot Makawity
              • 08-2001
              • 8305

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Dla mnie zbyt jasna choć na szczęście nie słomkowa. [4]
              Piana: No po prostu jedna z lepszych jakie widziałem na polskich piwach jasnych. Gęsta czapa, zwarta, snieżnobiała trzymająca sie do końca. [5]
              Zapach: Przyjemny, słodowy, troche zbyt mało intensywny. [4.5]
              Smak: Spokojnie konkuruje z Lwówkiem i Noteckim o miano najlepszego dla mnie piwa jasnego pełnego w Polsce. Cudowna sharmonizowana goryczk wyraźnie pochodząca z chmielu aromatycznego, do tego ten typowo ciechanowski "mleczny i ciagnący" SMAK. Po prostu poezja. [5]
              Wysycenie: Orzeźwia i ślicznie się układa w żołądku. [5]
              Opakowanie: Wzór dobrze zaprojektowany i dobrze wykonany. Do tego plus za element Zamku z Ciechanowa czyli za lokalne tradycje. Do tego ja uwaielbiam zamki na etykietach. [5]
              Uwagi: Jedno z najlepszych piw jakie piłem. Z niecierpliwością czekam na niepasteryzowana wersję.

              Moja ocena: [4.775]
              To inaczej miało być, przyjaciele,
              To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
              Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
              Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
              Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

              Rządzący światem samowładnie
              Królowie banków, fabryk, hut
              Tym mocni są, że każdy kradnie
              Bogactwa, które stwarza lud.

              Comment

              • Gambrinus
                • 06-2001
                • 696

                #8
                Moj egzemplarz (dzięki Żą!) mimo ze do uplywu daty waznosci ma jeszcze 2 tygodnie jest nieco metny. Piana marna, zapach przyjemny, choc w tle przebijaja dziwne nuty, podobnie ze smakiem. Z ocena wstrzymam sie do nastepnego testu.
                Popieraj małe browary!!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • Wujcio_Shaggy
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 4628

                  #9
                  Niewąski bałagan się zrobił - trafiają tu oceny, które powinny się znaleźć w Ciechanów, Ciechan Wyborne Niepasteryzowane...

                  Może zamknąć ten wątek (Ciechan raczej nie wróci do pasteryzacji...), albo przynajmniej oznaczyć w temacie "[warzone do 2005]"?
                  Last edited by Wujcio_Shaggy; 05-10-2009, 08:53.
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                  @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    Posprzątane.
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • Browar_Jezyce
                      Senior
                      • 10-2010
                      • 131

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Złocisty, jasny bursztyn. Kolor jakiego można oczekiwać od jasnego lagera o tym woltażu i ekstrakcie. [4]
                      Piana: No tu słabizna straszna... Dynamika przy nalewaniu niewielka, pęcherzyki jak księżyce i bardzo szybka redukcja do dziurawego dywanika. Nie tak miało być... [2]
                      Zapach: Słód i niewiele poza tym. Staram się doszukać czegoś więcej, ale nie wychodzi. [2.5]
                      Smak: Znowu słód na pierwszym planie, co złe nie jest, bo słodowe piwa lubię. Jest fajny owocowy posmak, jakby brzoskwinia, który przechodzi w delikatną chlebowość. Nuta tej słodowo-owocowej słodyczy bierze górę, a goryczka schodzi na daleki plan. Na finiszu jest obecna, ale bardzo łagodna i nie zostawia wyraźnego śladu na podniebieniu. [3.5]
                      Wysycenie: Nie rozbuchane, czyli w porządku. Mniejsze raczej nie mogłoby już być. [4.5]
                      Opakowanie: Bardzo ładna krawatka, etykieta słabsza - razi zły dobór czcionek (napis "Tradycja to nasza specjalność" nie komponuje się graficznie z resztą). Jak zawsze zamek w tle, czerwony "stempel" informuje o nieutrwalonym piwie. Na kontrze komplet potrzebnych informacji, choć skład wciśnięty z boku na siłę. Jest też formułka o piwie "nieutrwalonym" - jej nachalne wkręcanie raczej skutku nie da, ale misja to misja... [3]
                      Uwagi: Przeciętny lager, jak dla mnie poniżej możliwości browaru w Ciechanowie. W piwnym portfolio ma on ciekawsze propozycje. Naturalnie wypijalny, naturalnie smaczniejszy niż koncerniaki... I tyle.

                      Moja ocena: [3.05]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. NTP!
                      Art, Admin

                      ---------------
                      Last edited by ART; 28-08-2011, 21:26.
                      Birofile - vlog o piwie
                      Birofile na Facebooku

                      Comment

                      • jacer
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 9875

                        #12
                        Kolega z Jeżyc to chyba czytać nie umie, co?
                        Milicki Browar Rynkowy
                        Grupa STYRIAN

                        (1+sqrt5)/2
                        "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                        "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                        No Hops, no Glory :)

                        Comment

                        • kamilstasek
                          Junior
                          • 04-2012
                          • 14

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Żółty fajny złocisty kolor. [4.5]
                          Piana: Wspaniała piana jak na pilsa, gęściutka, jak kożuszek z mleka [4.5]
                          Zapach: Zapach ładny słodowy ale nie wyróżniający się jakoś specjalnie. [4]
                          Smak: Zdecydowanie najlepszy smak z regionalnych piw dla mnie. Doskonale dobrane nuty słodowo-chmielowe....i to coś ten jeszcze jeden smak co to jest? Nie mam pojęcia...kukurydza, pszenica? Ale jest genialne! [5]
                          Wysycenie: Nasycenie również bardzo odpowiednie [5]
                          Opakowanie: Etykieta bardzo fajna. To już chyba któraś tam z kolei odsłona ale coraz lepsza [4.5]
                          Uwagi: Bardzo mi to piwko smakuje jest idealne wręcz ale czekam może coś ten smak przebije.

                          Moja ocena: [4.55]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------
                          Last edited by ART; 23-04-2012, 08:12.

                          Comment

                          • becik
                            Senior
                            • 07-2002
                            • 14999

                            #14
                            Ocena do usunięcia, wątpię aby Kolega pił piwo sprzed 7 lat
                            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                            Comment

                            • Pendragon
                              Senior
                              • 03-2006
                              • 13949

                              #15
                              A temat do zamknięcia - nie byłoby pomyłek.

                              moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                              Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎