Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hurbanovo, Zlatý Bažant Tmavý

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    #16
    Piwo o pięknym rubinowym kolorze, super krzaczasta piana, zostaje do końca- czyli w moim przypadku 5 min., smak idealny dla lekkiego ciemniaka (okocim palone powinno się uczyć), sympatyczny z lekkim posmakiem kawy, z delikatną goryczką chmielowo słodową. Dobrze nagazowane, z przyjemnym zapachem (wakacji ). Opakowanie czyli butelka zielona , firmowa z bażantem, etykieta klasyczna, złotko (czarnko) na szyjce, goły kapsel, brak danych o ekstrakcie i wogóle info drobnym maczkiem ale spoko. Generalnie super piwko, warte głębszej degustacji, za umiarkowaną cenę (17 KORUN) polecam brać skrzynkami moja ocena 4 i pół hej.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19167

      #17
      z trzech degustowanych dziś ciemniaków: Krusovice, Saris i Zlaty Bażant najbardziej smakował mi ten ostatni. mniej kwaskowych akcentów, słodszy owszem, ale gładszy i nie odrzucający zapachem.

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #18
        W tym roku w Sturowie udało mi się wypić ciemnego Bażanta z kija. Lekki, palono-kawowy, goryczkowy, bardzo dobry.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • lukex
          Senior
          • 12-2005
          • 262

          #19
          Naturalnie jest to bardzo dobre piwo ,aczkolwiek nie jest aż tak intensywnie goryczkowe jak saris(mimo że jest w zielonej butelce) także wybierając pomiędzy tymi dwoma można od czasu do czasu wypić.Jest też minimalnie droższe niż saris,no ale wygląda ładniej (butelka ladniejsza i złotko ).

          Comment

          • ART
            mAD'MINd
            • 02-2001
            • 23799

            #20
            dyskusję na temat picia z butelek - przeniosłem tu: http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=63783
            - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
            - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
            - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

            Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

            Comment

            • Twilight_Alehouse
              Chmielowisko.pl
              • 06-2004
              • 6310

              #21
              Piwo otrzymane już bardzo dawno temu od Borysko - dzięki!
              Opisuję teraz w ramach nadrabiania zaległości po znalezieniu kartek z notatkami

              Piękna beżowa piana o drobniutkich bąbelkach.
              Kolor bez światła czarny, pod światło ciemnoczereśniowy.
              Zapach dość silny, palono-owocowy. Bardzo przyjemny.
              Smak bardzo ciekawy. Dobrze czuć paloność i zaskakującą jak na taki ekstrakt słodowość. Potem pojawia się solidna palona goryczka. Bardzo fajne, naprawdę smaczne piwo.

              Comment

              • Budvar
                Senior
                • 09-2005
                • 265

                #22
                Zlaty Bažant Tmavy

                Zlaty Bažant Tmavy
                Alkohol: 4,5% obj.
                ---------------------

                Kolor: głęboki brąz (a może smolista czerń ?), która pod światło okazuje się płynnym rubinem… [5]

                Piana: gęsta i kremowa, koloru kawy z mlekiem [5]

                Zapach: przyjemny, ale nieco za mało wyraźny [4]

                Smak: łagodny i aksamitny dla podniebienia, palono-karmelowy, przy tym nieco wytrawny i mile orzeźwiający [5]

                Wysycenie: ideał [5]

                Opakowanie: klasyczna i elegancka [4.5]

                Moja ocena (wg ARTomatu): [4.625]

                Comment

                • messer
                  Member
                  • 10-2005
                  • 80

                  #23
                  Fajne piwko! Dla mnie troszkę zbyt ubogie w smaku i zbyt "lekkie". Przywykłem do bardziej wyraźnych karmelowych nut, wyraźna goryczka. Pianka - skromna plama. Kolor taki jurandowy koźlakowy Wysycenie - akurat.

                  Comment

                  • zAjkA
                    Senior
                    • 12-2004
                    • 1089

                    #24
                    Przyjemnie się je piło podczas podłączania car audio w garażu. Zgodzę się z przedmówcą iż lekko ubogie w smaku. Brak kontrastu dla przeważającej słodyczy. Warte spróbowania.
                    Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

                    Comment

                    • Lacriferno
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 783

                      #25
                      Ciemny Zlaty Bazant nie przypadł mi do gustu, a to głównie za sprawą smaku zdominowanego przez słodycz. Piwo według mnie jest mdłe i syropowate. W zapachu silne akcenty karmelu i paloności - tu akurat OK. Piana również niezła - jasnobeżowa, zbita, trwała. Kolor brunatny, pod światło ciemna wiśnia, ale w składzie, niestety, 'farbivo' E150c - karmel amoniakalny.

                      Comment

                      • VanPurRz
                        Senior
                        • 09-2008
                        • 4229

                        #26
                        Hmm ja tej mdłości i syropowości nie znalazłem. Piwo jest delikatne i przyjemne i tyle można o nim powiedzieć , nie ma zapachu, brak jakiegokolwiek wyraźnego smaku. Ot takie piwko do wypicia podczas ogladania meczu w kilka osób gdy w zasadzie nie zwraca się uwagi na smak ale ważne jest aby ładnie wchodziło i układało się na żołądku.
                        W tle odrobinę posmaku sztucznej słodkowatości (sztuczny barwnik).
                        "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #27
                          kolor ciemnej herbaty.
                          Piana drobnopęcheżykowa, kremowa, średniowysoka opada powoli.
                          Zapach trudno powiedzieć -miałem katar
                          Smak karmelowo-slodowo-gorzki.
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • Seta
                            Piję piwo
                            • 10-2002
                            • 6964

                            #28
                            KOLOR ciemnorubinowy, klarowny, prawie czarny w cieniu - podoba mi się bardzo!
                            PIANA po nalaniu ładna, grubobąbelkowa, beżowa, po 10 minutach tylko obrączka.
                            NASYCENIE średnio-słabe, ok.
                            ZAPACH po otwarciu - starych skarpet gdy "pooddychało" kawowo-cytrusowy, ale bardzo słabo wyczuwalny.
                            W SMAKu niestety płaskie i wodniste, typowe piwo na letnie upały; da się wyczuć lekką kwaskowatość, na drugim planie delikatne smaczki orzechowo-kawowo-palone, ale naprawdę trzeca chcieć je wyczuć... Finisz nawet wyraźny - goryczkowy.

                            Piwo na 3+, ale biorąc pod uwagę, że to koncerniak - całkiem wypijalne...
                            Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                            Comment

                            • docent
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 5205

                              #29
                              Dla mnie głównym atutem w tym piwie jest brak dominującej słodyczy, choć jest w nim wyczuwalna spora karmelowość. Gdzieś na końcu można doszukać się palono-kawowych posmaczków. Wielkiej treściwości tu nie ma ale przesadnie wodniste też nie jest. Ogólnie spokojnie do wypicia. Wielkim minusem jest stosunek jakość/cena (w Polsce).
                              Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                              Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                              Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                              Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                              Comment

                              • Tapir
                                Senior
                                • 10-2009
                                • 730

                                #30
                                Kolor - brąz z rubinowym refleksem pod światło, klarowny.
                                Piana - beżowa, wysoka i gęsta, o przeciętnej trwałości.
                                Zapach - mało intensywny, lekko palony i kawowy.
                                Smak - lekkie, nawet odrobinę wodniste, czuć posmaki palone, karmel, kawę, minimalnie słodkawe, lekka goryczka.
                                Wysycenie - średnie.

                                Kupione za 3.5zł w jakimś Carrefourze (a zazwyczaj kosztuje sporo drożej).
                                Złe nie jest, latem pewnie będzie świetnie wchodzić. Gdyby kosztowało o tą złotówkę mniej...
                                Dam 3+ na zachętę, latem może do niego wrócę.
                                Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎