Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Coraz mniej kapsli

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • zgrredek
    Senior
    • 10-2002
    • 315

    Coraz mniej kapsli

    Jako zbieracza kapsli martwił mnie zawsze fakt, że wiele małych browarów kapsluje swe wyroby zwykłą blachą. Teraz martwię się jeszcze bardziej, bo zaczynają robić to browary, które dotąd miały własne kapsle. Browar Konstancin zaniechał kapsli z nadrukiem, teraz są białe i błękitne. Lwówek Śląski kapsluje zwykłą blachą. Widziałem piwa z Nakła i Olsztyna zakapslowane na czarno. Królewskie z Ciechanowa też zwykła blacha. Przykładów pewnie jest więcej. Rozumiem, że browary ,,tną koszty", ale czy różnica w cenie kapsli zwykłych i z nadrukiem jest aż tak wielka? Obawiam się, że wkrótce pozostanie mi (i innym) tylko ekscytowanie się nowymi sygnaturami na Żywcach i Lechach.
    www.collections.pl
    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych
  • Gacka
    Senior
    • 10-2003
    • 373

    #2
    "Tna koszty". No coz,tna i beda tnac.Skoro prosza o produkowanie kapsli Wlochow,Slowakow i U kraincow...Czyzby koszta wyprodukowania kapsla w Polsce byly duze?Ciekawi mnie, ile kosztuje wyprodukowanie 1 tysiaca kapsli(z nadrukiem).Moze ktos wie?
    Viva Slask Wroclaw!!!

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #3
      Gacka napisał(a)
      "tna i beda tnac


      .. a potem stwierdzo z satysfakcjo: "Wytliśmy"
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • Maremali
        Senior
        • 05-2002
        • 1953

        #4
        Z tego co mi wiadomo to jedna z polskich firm zajmująca się zamknięciami butelek i soików, w której to pracuje mój kumpel robi kapselki dla Litwinów. Postaram się dowiedzieć jaka jest różnica w kosztach między "czystą" blachą a pomalowaną.
        http://maremali.web-album.org/

        Comment

        • Czapayew
          Senior
          • 10-2002
          • 1966

          #5
          No nie jest najciekawiej, ale też nie można narzekać - pojawiły się nowe u Żubra, Lecha, Harnasia, na Grudziądzu, Namysłowie i ponoć Fraterze. Z drugiej zaś strony dbałość o estetykę i prezencję butelki nie jest najmocniejszą stroną piwowarów spod znaku małych browarów.
          "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

          www.zamkoszlaki.com
          www.piwnekapsle.net

          Comment

          • Gacka
            Senior
            • 10-2003
            • 373

            #6
            Hhehehehee!Ale fajnie Stary Kocur stwierdzil-"WYTLISMY".Podoba mi sie,jak za KOMUNY!Rzeczywiscie nie duzo im brakuje do tegoz stwierdzenia!!A propos,moze ktos wie jaki jest naklad piwa np. FRATER,a jaki LECH PILS.
            Viva Slask Wroclaw!!!

            Comment

            • zgrredek
              Senior
              • 10-2002
              • 315

              #7
              Czapayew napisał(a)
              pojawiły się nowe u Żubra, Lecha, Harnasia, na Grudziądzu, Namysłowie i ponoć Fraterze.
              Żubr, Lech czy Harnaś to piwa koncernowe i te zawsze będą zaopatrzone w kolorowe kapsle. Grudziądz czy Namysłów widać jeszcze nie ,,wytli". Belgia powtórzyła historię sprzed roku, kiedy gingera najpierw wypuściła z gołą blachą, a dopiero potem z zielonym kapslem. Ciekawi mnie czemu nie zrobili kapsli na Wojakach. W końcu butelka z kolorowym kapslem prezentuje się dużo lepiej, a tak to od razu kojarzy się, że to piwo drugiego sortu.
              www.collections.pl
              Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

              Comment

              • cielak
                Senior
                • 03-2004
                • 2890

                #8
                P-Oset napisał(a)
                ...W końcu butelka z kolorowym kapslem prezentuje się dużo lepiej, a tak to od razu kojarzy się, że to piwo drugiego sortu. [/B]
                Czy Lwówek to dla Ciebie "drugi sort"?

                ...Lwówek Śląski kapsluje zwykłą blachą...
                Jeżeli tak to...
                zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                Comment

                • robox
                  = kapslarz =
                  • 11-2002
                  • 8188

                  #9
                  cielak napisał(a)
                  Jeżeli tak to...
                  Niestety Lwówek od pewnego czasu ma kapsle bez nadruku, drugi browar dolnośląski, Vifling też poszedł w jego ślady

                  Comment

                  • zgrredek
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 315

                    #10
                    Nie mam na myśli tego co w środku, ale o wrażenie jakie to wywołuje u zwykłego klienta, który stoi przed sklepową półką i ma do wyboru produkty koncernowe, wszystkie zaopatrzone w śliczniutkie kapselki, a obok n.p. Lwówek, Czarnków i Ciechanów. Nie dość, że taki klient nie ma o tych piwach żadnej wiedzy, bo niby skąd, to jeszcze odstraszają go te siermiężne kapsle. Taki Namysłów n.p. też niktóre piwa kapsluje zwykłą blachą, ale owija szyjki i kapsle złotkiem, co wygląda całkiem ładnie.
                    www.collections.pl
                    Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                    Comment

                    • Cooper
                      Senior
                      • 11-2002
                      • 6055

                      #11
                      Mi również wydaje się iż podstawowym argumentem za tym iż wiele piw z mniejszych browarów ma "czyste" kapsle są oszczędności. Jedna sprawa to różnica ceny pomiędzy kapslem "czystym" a zadrukowanym (choć nie wiem jaka) a druga to ewentualna zmiana nadruku tzn przejście z kapsla długo używanego (znaczy zaówionego w dużym nakładzie czyli tańszego) na kapsel z nową szatą graficzną (np dla nowej marki piwa).Czy ogólnie kapsli wychodzi mniej ? Mogę to w pewien sposób sprawdzić gdyż jako kolekcjoner PL kapsli od kilku lat prowadzę pewną ich statystykę tzn ile danego roku wyszło nowych kapsli. Nie bawię się jednak w podział na duże i mniejsze zakłady.Oto moje wyniki:
                      2001 rok - 137 nowych + 18 nadruków = 155 kapsli
                      2002 rok - 116 nowych + 155 nadruków = 271 kapsli
                      2003 rok - 43 nowych + 18 nadruków = 61 kapsli
                      2004 rok (przez 8 miesięcy) - 79 nowych + 12 nadruków = 91 kapsli

                      Jako iż muszę już wymykać się do pracy - Wam pozostawiam wyniki do analizy
                      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                      Comment

                      • zgrredek
                        Senior
                        • 10-2002
                        • 315

                        #12
                        Dzięki za te dane statystyczne. To trochę rozświetla temat. Ale rozświetliłoby jeszcze bardziej, gdyby od tych liczb odjąć kapsle koncernowe. Jak już wmykniesz się z pracy i będziesz miał chwilkę, to może mógłbyś to policzyć.
                        Poza tym nadal nie znalazł się nikt, kto by podał jaki jest koszt kapsli.
                        www.collections.pl
                        Forum Kolekcjonerów Rzeczy Najróżniejszych

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎