Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropramen, Kvasnicak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • sloniatko
    Senior
    • 02-2004
    • 1014

    Staropramen, Kvasnicak

    Będąc w Pradze udałem się to Pivovaru Staropramen na wycieczkę a tam w firmowej piwiarni natkąłem się na niepasteryzowanego i niefiltrowanego Staropramena, zwanego Kvesniczak lub cos podobnego.
    Piwko to było dość ciekawe w smaku (lekko goryczkowe) o ładnym "naturalnie" mętnym jasno żóltym kolorze i gęstej pianie.
    Niestety nie zanotowałem jego parametrów takich jak ekstrakt i zawartość alkoholu.
    Jak sie dowiedziałem przy barze Kvasniczak nie jest butelkowany i można ponoć go się napić tylko w tej firmowej piviarni.
    Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą
  • docent
    Senior
    • 10-2002
    • 5205

    #2
    Natknąłem się na ten specjał w firmowej restauracji Staropramena na Smichovie. Naprawdę ucieszyłem się kiedy zobaczyłem że podają wersję niefiltrowaną i niepasteryzowaną Staropramena svetlego. Pomyślałem że Staropramen pozazdrościł sukcesu Pivovarkiemu Dumovi i Novometskiemu Pivovarovi i próbuję zdobyć klientów tego typu piwkiem. Ale w życiu się im to nie uda. 'Kvasnicak' był totalną pomyłką. Jeśli miałbym wymienić najgorsze niefiltorwane/niepasteryzowane piwo to na pewno byłby to ten Staropramen. Zero charakterystycznego zapachu i smaku, którym można się delektować w prawdziwym minibrowarze. Zamiast tego wygazowana zupa. Do dziś nie rozumiem dlaczego ten 'prawdziwy' lezak był gorszy od wersji 'masowej'...
    Last edited by docent; 23-10-2004, 21:42.
    Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
    Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
    Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
    Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎