Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Van Pur, Karpackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pogoniarz
    † 1971-2015 Piwosz w Raju
    • 02-2003
    • 7971

    Van Pur, Karpackie Mocne

    Kolejne Karpackie z"vanpira"tym razem Mocne.Zawartość alk.6.8%obj,ekstraktu nie podano.Szata etykiety od Pilsa różni się tylko kolorem,w tym przypadku Mocne ma czerwony.
    Piana ledwie się pojawiła i już po wszystkim.Barwa piwa ciemno-bursztynowa.Zapach jakiś słodkawy(anyżowo-kwiatowy?),ale raczej słabo wyczuwalny.
    Smak wyraźnie słodkawy,ale nie przeszkadzający zbytnio w degustacji.Przeszkadza natomiast minimalne nagazowanie,przez co pije się owe piwo dosyć ciężko.
    W sumie wypijalne,ale po co...


    Prawie jak Piwo
    SZCZECIN
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Dla mnie jak najbardziej znośne! Nic super-hiper ale może być. Wieczorkiem, mocno schłodzone nawet weszło! Etykieta do kolekcji.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • urban
      Member
      • 10-2002
      • 77

      #3
      Oj coś mi się wydaje, że Karpackie mocne ma coś wspólnego z Królewskim Mocnym, akurat tak sie składa, że smakowałem jedno po drugim i niewielkie różnice...
      Kolor - złoto-bursztynowy,, piana eco gorsza niż w Królewskim ale jest i się trzyma, bąbelków też jakby mniej, w smaku przypomina niestety (dla mnie) Heinekena, tyle że czuć tu moc, podobno 6,8 volt, dziwne, ale goryczki wcale zadnej nie wyczułem, zapach przyjemny, ale nie do końca, etykieta całiem całkiem,

      Moja ocena: [3.975]

      Comment

      • Diatta
        Junior
        • 12-2004
        • 9

        #4
        Jak dla mnie to niezadobre to piwo...

        Moja ocena: [1.975]
        ---------------
        Ocena usunieta z rankingu.
        Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
        Art, Admin

        ---------------
        -=Górnik Zabrze=-

        ---Piwo Nigdy Cię nie obgaduje!!!---

        Comment

        • Pepek
          Senior
          • 04-2003
          • 1499

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: bursztynowy, ładny i odpowiedni dla mocnego piwa. [4]
          Piana: przeciętna, tworzące ją drobne pęcherzyki dość szybko zredukowały się do symbolicznego kożuszka. [3]
          Zapach: to miłe zaskoczenie - przyjemny, mocny aromat słodowy przełamany nuta chmielową. [4]
          Smak: nienajlepszy, co prawda początkowo zdecydowany słodowy, lecz po chwili aż nadto wypycha się na pierwszy plan nieznośna, przesadna słodycz. [2.5]
          Wysycenie: przeciętne, drobnych pęcherzyków początkowo jest wystarczająca ilość, z biegiem czasu ich natężenie za bardzo słabnie. [3]
          Opakowanie: butelka "warszawska", wzór etykiety typowy i schematyczny dla serii Karpackie w tym przypadku z dominującą czerwienią, kapsel uniwersalny, złoty. [3]
          Uwagi: Bardzo przeciętne mocne piwo, do spróbowania co jakiś czas. Na jego plus przemawia to, że na szczęście nie zionie alkoholem.

          Moja ocena: [3.2]

          Comment

          • Michał20
            Junior
            • 07-2005
            • 3

            #6
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Dośćmętny [3]
            Piana: Bez rewelki [3]
            Zapach: Naprawde dośćujmujący [4]
            Smak: Dla mnienaprawde rewelka [4.5]
            Wysycenie: W samraz [3]
            Opakowanie: Mogliby ulepszyć ale wsumie okej [3.5]
            Uwagi: Naprawde niezłepiwo a i cenna nie duża polecam

            Moja ocena: [3.975]
            ---------------
            Ocena usunieta z rankingu.
            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
            Art, Admin

            ---------------

            Comment

            • sloniatko
              Senior
              • 02-2004
              • 1014

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pogoniarz
              W sumie wypijalne,ale po co...
              Przychylam się do zdania Pogoniarza
              Piwo czyni każdą czynność przyjemniejszą

              Comment

              • Czapayew
                Senior
                • 10-2002
                • 1966

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: ciemny bursztyn [4]
                Piana: na początku dośc obfita i gęsta, szybko jednak znikła [3]
                Zapach: słodkawy z nutką słodową [3.5]
                Smak: dziwny - wodnisty, najpierw mocno goryczkowany, potem słodkawy. [2.5]
                Wysycenie: zbyt krótktrwałe [3]
                Opakowanie: takie sobie - nic ciekawego [2.5]
                Uwagi: Zakupione głównie dla kapsla oraz chęci spróbowania, coż to. Chęc została zaspokojona i raczej się nie powtórzy.

                Moja ocena: [3]
                "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                www.zamkoszlaki.com
                www.piwnekapsle.net

                Comment

                • becik
                  Senior
                  • 07-2002
                  • 14999

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: doskonały dla mocne piwa,ciemno bursztynowy [5]
                  Piana: z początku obfita, dribna, szynko opada, pozostaja na piwie tylko"archipelagi", nie osadza się na szkle [3.5]
                  Zapach: mocny, głeboki, słodowy z lekką chmielowo alkoholową nutką [4]
                  Smak: zbyt cierpkie jak dla mnie, zbyt mocno gorycz połaczona ze slodowym posmakem, alkohol czuć w nieduzym stopniu [2.5]
                  Wysycenie: za duże [3.5]
                  Opakowanie: niebrzydka etykieta z firmowym kapslem na brązowej butelce [4.5]
                  Uwagi: mocne nie dla mnie,w ogóle nie podchodzi mi ten smak

                  Moja ocena: [3.4]
                  Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                  Comment

                  • Bekiesz
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 140

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Przyjemny,ciemny bursztyn. [4]
                    Piana: Symboliczna w czasie nalewania,później całkowicie zniknęła. [2]
                    Zapach: Słodowy,lecz jak na mocne piwo-za mało zdecydowany. [3.5]
                    Smak: Daje się wyczuć chmielową goryczkę,ale tak w ogóle jakieś słodkie to piwo... [3.5]
                    Wysycenie: Bardzo słabe,po wypiciu połowy kufla-wręcz niezauważalne. [2.5]
                    Opakowanie: W Moim przypadku puszka.Szata graficzna bez rewelacji.Brak informacji o zaw. ekstraktu. [3]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.3]
                    Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                    Comment

                    • thrashcan
                      Senior
                      • 10-2005
                      • 126

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bursztynowy z tych ciemniejszych, klarowne. [4.5]
                      Piana: Biała, średniej wysokości, bardzo szybko opada i zanika prawie całkowicie. [2]
                      Zapach: Słodowy, w tle gdzieś majaczy się nutka brzoskwiniowa i lekki zapach alkoholowy. Aromat jednak dość słaby jak na takie piwo. [3]
                      Smak: Piwo jest dość lekkie w smaku, smak głównie słodki (owocowy), czuć lekką goryczkę i minimalnie alkohol. Piwo bardzo niezdecydowane w smaku. [3]
                      Wysycenie: Niewystarczające, w ogóle nie przekłada się na produkcję i utrzymanie jakiejkowliek piany. Praktycznie brak jakichkolwiek pęcherzyków wędrujących ku powierzchni piwa. [3]
                      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, etykiety starannie zaprojekowane, nie rzucające się zbytnio w oczy. Kapsel z nazwą piwa. Solidna robota, ale w sklepie kiepsko zauważalna. [4]
                      Uwagi: Z braku laku... Ale raczej nie powrócę.

                      Moja ocena: [3.025]

                      Comment

                      • damnar
                        Junior
                        • 05-2005
                        • 18

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: ciemny bursztynowy, brudny [2]
                        Piana: słaba, szybko opadająca [2]
                        Zapach: słodowy, wyczuwalna nuta alkoholowa [3.5]
                        Smak: słodowy, wyczuwalna goryczka, alkoholowy - poprawny, ale bez rewelacji [3.5]
                        Wysycenie: przeciętne - szybko przestaje pracować, brak przyjemnego szczypania w język [2.5]
                        Opakowanie: całkiem przyzwoite [4]
                        Uwagi: piwo przyzwoite, ale bez rewelacji (duży minus za pianę i barwę)

                        Moja ocena: [3.25]

                        Comment

                        • bolek1970
                          Senior
                          • 12-2005
                          • 179

                          #13
                          Rok czasu temu, kupiłem kartonik "na próbę" wraz z kartonikiem Okocimia mocnego. Karpackie zdecydowanie wygrało a Okocimiem (co potwierdziła moja ekipa remontowa), ale po roku (znów kupiłem kartonik) moje spostrzeżenia są następujące.
                          Kolor-Piękny, odpowiedni do mocy, brzoskwiniowy, co zapowiada owocowy posmak i fajnie pasuje do wiśniowgo opakowania(puszka)
                          Piana-nie ma co nawet pisać, prawie nie występuje
                          Smak- zdecydowanie słodko-owocowe ambicje, niestety nie ma pełni smaku, nawet ciutka alkoholu byłaby lepsza niż wyczuwalna wodnistość. Takie landrynkowe, mojej żonie posmakuje napewno. Gdzie tu piwo ???, gdzie chmiel, goryczka???
                          No cóż zostało 23 sztuki, jakoś się do Świąt wypije, albo będe częstował Szwedzkich kolegów, którzy lubią słodko, szybko i mocno......
                          Last edited by bolek1970; 27-06-2006, 11:35.

                          Comment

                          • rotmistrz
                            Senior
                            • 06-2005
                            • 469

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy, klarowny [3.5]
                            Piana: wysoka biała trwała siadla dopiero w polowie konsumcji zostawiając gruby kożuszek, pozostawiała slad na szkle [4]
                            Zapach: aromat słodowy, z nutż chmielową z aromatem owocowym [3]
                            Smak: lekko owocowy goryczka wyczuwalna, słodowo-chmielowy [3.5]
                            Wysycenie: Bbardzo słabe, szbko po przelaniu do szkła przestały sie odrywać bąbelki gazu a koncowej fazie konsumcji wogóle zanikły [2]
                            Opakowanie: etykiety kolrystycznie stonowane, jednak litery zlote zlewają sie na czerwonym tle, informacje o piwie nie pełne [3]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [3.275]

                            Comment

                            • nek
                              Member
                              • 03-2006
                              • 43

                              #15
                              Mi piwko nie smakowało,jest wiele lepszych piw w tej cenie.Np.Zamkowe mocne

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎