Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Biłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • peter_1000
    Senior
    • 05-2003
    • 583

    Obołoń, Biłe

    Obolon Biłe Niefiltrowane
    ekstrakt 11,5 %
    alkochol 5 %

    Zakupione w Sadowej Wiszni na Ukrainie.
    Piwko po przelaniu do szklanki wytwarza gęstą acz niedużą i nietrwałą pianę. W barwie faktycznie jest bardzo jasne i mętne. Zapach neutralny mało intensywny. Nasycenie średnie. W smaku piwo jest lekko kwaskowe bardzo orzeźwiające, słabo chmielone. Wyczuwalny smak drożdży do piw pszenicznych. Przypomina mi trochę belgijskiego Wit Biera, jest jednak bardziej delikatny i neutralny. Bardzo smaczne piwo, blisko, jednak jeszcze bez orgazmu.

    Ocena (1-5):
    Piana - 3,5
    Barwa - 5
    Zapach - 3,5
    Nasycenie - 4
    Smak - 4,5

    Ogólnie -4,0
    Attached Files
    Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia
  • Sven
    Senior
    • 09-2003
    • 1211

    #2
    Widać Obolon pozazdrościł Czernichowowi białego piwa i wypuścił swe.
    Bardzo smaczne, orzeźwiające, w moim przypadku piana była bardzo obfita i trwała. Zakupione i wypite na przejściu w Medyce.
    Coś wspaniałego, choć Hoegaarden to to nie jest, zbyt mało smaczków cytrynowych.
    Last edited by Sven; 08-10-2004, 20:48.
    Celia, cerevisia et conventus.

    Comment

    • grzeber
      Senior
      • 05-2002
      • 2867

      #3
      Jak dla mnie jeden z gorszych ukraińskich pszeniczniaków.
      pozdrawiam
      www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

      Comment

      • yendras
        Senior
        • 12-2001
        • 2052

        #4
        Czy biorąc pod uwagę wypowiedzi Czesa w temacie Czernihowskiego rzeczywiście można zaklasyfikować to piwo jako pszeniczne ?

        Comment

        • sklep-piwowar
          Senior
          • 10-2002
          • 559

          #5
          Powinno już być dostępne wszędzie gdzie do tej pory były w sprzedaży inne piwa z Obolonia.Jest napisane ,że piwo to jest ze słodu pszennego i jęczmiennego a nawet jeszcze z ryżu

          Comment

          • sklep-piwowar
            Senior
            • 10-2002
            • 559

            #6
            [QUOTE]Sven napisał(a)
            [B]Widać Obolon pozazdrościł Czernichowowi białego piwa i wypuścił swe.
            Bardzo smaczne, orzeźwiające


            Podzielam tylko to że jest orzezwiające .Jak dla mnie zbyt wodniste ,jasne i nawet mało mętne.

            Comment

            • darooo
              Junior
              • 07-2003
              • 16

              #7
              Dla mnie rewelacja - kupione - juz po raz trzeci w carrefour krakow

              Comment

              • iommi
                Senior
                • 07-2003
                • 1522

                #8
                Bile pojawiło się też w rybnickich Alkoholach Świata. Cena - 3,99 zł. Mnie to piwko niezbyt smakuje - smak faktycznie obojętny, wodnisty, bez żadnej nuty charakterystycznej.
                Jak dla mnie trójczyna z plusem za piękną pianę.
                *****************************

                Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                *****************************

                Comment

                • bury_wilk
                  Senior
                  • 01-2004
                  • 2655

                  #9
                  Kupiłem w Tabu na Ursynowie i wypiłem z niekłamaną przyjemnością. Piwo pyszne, jedyne,do czego się czepnąłem, to porównanie na etykietce, że to piwo jest białe jak białe noce. Na Ukrainie, to chyba za bardzo nie mają białych nocy

                  Lubię kiedy się zieleni
                  Lubię jak się piwo pieni...

                  ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23792

                    #10
                    Litrowy pecik dostał się w me ręce dzięki krwawicy Svena, za co serdecznie dziękuję

                    faktycznie z typowym pszenicznym to piwo nie ma smakowo wiele wspólnego, ale na pewno na swój sposób jest ciekawym urozmaiceniem menu. Zaskoczyły mnie nuty jabłkowe (klimat pieczonych jabłek z cynamonem - bardzo intensywne doznania i miemalże czuć lepkość tego piwa w nosie). Kolor może rozczarować purystów - brudnawo-pomarańczowo-żółty. Mętność potwierdza to co na wypisano na etykiecie - że to piwo niefiltrowane. Piana zgodna z opisem Petera - krótkotrwała i bardzo leniwa w powstawaniu. Dość lekkie, kwaskowość obecna, ale nie wykręca ryjka, goryczki prawie żadnej (poza ultrakrótkim wrażeniem owej na podniebieniu), na dobrą sprawę Bile nie pozostawia po przełknięciu praktycznie żadnych posmaków... czyli jednak lepsze do gaszenia pragnienia niż na wieczór przy świecach.

                    udało się nawet cyknąć fotkę
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • breslauer
                      Senior
                      • 05-2002
                      • 2690

                      #11
                      Piłem niedawno to piwo - szczerze powiem, że pszeniczniak z Obolonia bardziej mi smakował niż to Białe. Fakt, nazwa adekwatnie oddaje barwę piwa - jest baaaardzo jasne; jest bardzo mętne, ale to w końcu niefiltrowane. Przeczytałem na etykiecie informację o użyciu kolendry przy jego produkcji i może spodziewałem się jakichś nadzwyczajnych smaczków, ale nic takiego nie nastąpiło. Piwo po prostu poprawne, taka oranżadka - a pozostaje jedynie westchnąć, że Ukraińcy mimo wszystko chcą i potrafią ...

                      Comment

                      • Borysko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1144

                        #12
                        Biłe to kolejne dobre piwo z Obolonia, które piłem. Wzorowane na Hoegaardenie. Kolorek jak na witbiera za ciemny, mimo dodatku ryżu. Zapach przyjemny, drożdżowo-cytrusowy. Nasycenie za słabe, nie jest w stanie podtrzymać piany, która nie zachwyca tak, jak w belgijskich odpowiednikach. Smak przede wszystkim lekki i orzeźwiający. Nieco za silna słodycz i słodowość, smaczek drożdżowy, a do tego posmak kolendrowo-cytrusowy. Na pewno idealnie się nada do gaszenia pragnienia latem, na zimę jest za lekkie. Smakuje, ale można by lepiej: zwiększyć udział pszenicy (polepsza pienistość), ograniczyć ryż (on działa odwrotnie), zwiększyć nasycenie.

                        Comment

                        • Twilight_Alehouse
                          Chmielowisko.pl
                          • 06-2004
                          • 6310

                          #13
                          Piwo pite dzięki małżonce Borysko.
                          Kolorek istotnie ciut za ciemny i za bardzo klarowny, nawet mimo zamerdania butelką. Zapaszek pszeniczno-cytrusowy, piana słabiutka (ani jej się równać z betonową czapą z Hoegaardena.
                          W smaku leciutkie, bardzo przyjemnie się pije. Odnosze wrażenie, że gdyby było w nim o 15-20% mniej wody, byłoby o wiele lepsze. Dobre, ale wolę belgijskich przedstawicieli gatunku.

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #14
                            Spróbowałem parę godzin temu w łódzkim Peronie 6 w towarzystwie łodziaków Twilight_Alehouse'a, Boryska i rzadko bywającego na Forum a znanego mi od lat Harnasia (pzdr panowie )
                            Jak na "półpszeniczne" naprawdę niezłe piwko. Piana po nalaniu najpierw była sporawa ale szybko opadła, na oko było całkiem mętne, smak może trochę wodnisty, lekki ale mimo wszystko pszeniczny, wyraźnie słodowy.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • YouPeter
                              Senior
                              • 05-2004
                              • 2379

                              #15
                              Bardzo przyzwoite piwo zakupione w Piwiarnii Gambrynus w Galerii Kazimierz (Kraków) za 4,50 zł. Kolor jaśniutki (choć spodziewałem się że będzie bardziej jasne). Piana białą, gęsta, delikatna, bardzo szybko znika (3 min.). Nasycenie CO2 w sam raz. Zapach słabo wyczuwalny, zharmonizowany, bardzo lekko pszeniczny. Smak podobnie bardzo delikatny drożdżowo-pszeniczny, kwaskowaty, orzeźwiający. Opakowanie przeciętne jednak bardzo schludne i przyjemne.

                              Podsumowując jest to naprawdę niezłe piwo warte spróbowania. No i nie sposób nie zgodzić się z opinią breslauera że Ukraińcy “mimo wszystko chcą i potrafią”. Niestety przykro, że Polacy nie chcą
                              Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎