Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Biłe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Ramiel
    Senior
    • 11-2010
    • 207

    #61
    Długo przechodziłem obok niego, aż w końcu kupiłem. Dobre piwo; orzeźwiające cytrusy, nie za dużo kolendry i odpowiednie nagazowanie.

    Comment

    • forra6
      Senior
      • 11-2008
      • 413

      #62
      Znakomite, orzeźwiające piwo, mój faworyt z Ukrainy, obok pszenicznego również z Obołonia. W smaku przypomina ruskiego szampana, dobrze nagazowane, średnio-mętne, piękna biała piana i "odświeżona" etykieta. Szkoda, że coraz ciężej kupić w atrakcyjnej cenie - obecnie 4.50zł standard. Piłem warkę z datą ważności do listopada 2011 r. strasznie mi smakowało
      Don't trust nobody, It will cost you much too much
      Beware of the dagger, It caress you at first touch
      O, all small creatures, It is the twilight if the gods

      Comment

      • Pery77
        Senior
        • 03-2011
        • 142

        #63
        Co do ruskiego szampana to nie ma czegos takiego, jest tylko francuski.
        Co do Obolona Białego to chyba najlepsze piwo z tego browaru. Po prostu pyszne. Troche przypomina pszeniczne ale nie jest to klasyka gatunku. Fajny posmak kolendry. szkoda że u nas nikt nie prubuje robic takiego piwa. Choć pewnie i tak nie byłoby tańsze. Jak dla mnie w swojej klasie 10/10.

        Comment

        • Hrustgurd
          Senior
          • 05-2007
          • 431

          #64
          "Co do ruskiego szampana to nie ma czegos takiego, jest tylko francuski."
          W Rosji tylko "Sowietskoje szampanskoje" moze byc. Wszyscy pozostale powinni nosic nazwe "musującego wina".

          "W 1969 roku był zarejestrowanym towarowym znakiem Soviet Sparkling («Radzieckie musujące»), z którym «Radzieckie szampańskie» wiadomo na zachodzie."

          Przepraszam za off-top.

          Comment

          • zgroza
            Senior
            • 03-2008
            • 3597

            #65
            No w składzie jest kolendra, więc to jest taki pół-wit. Moim zdaniem zbytnie nachmielenie przytłacza skromne nuty pszenicy i kolendry w tym piwie, przez co piwo jest nieco drażniące w smaku i nie orzeźwia tak, jakby mogło. Dobre, ale niedopracowane. Dość daleko od wzorca stylu.
            Lotna ekspozytura browaru

            Też Was kocham.

            Comment

            • kocoreq
              Member
              • 07-2011
              • 40

              #66
              Właśnie kończę buteleczkę białego Obolona. Bardzo orzeźwiające piwko, kolendry co prawda nie wyczuwam,, w smaku lekko pszeniczne, bardzo dobrze nagazowane. Odpowiednio schłodzone doskonale orzeźwia i gasi pragnienie.

              Comment

              • wrednyhawran
                Senior
                • 07-2010
                • 1784

                #67
                Kolor: idealnie mętny, żółty, jaśniutki, ładny, odpowiedni dla gatunku.
                Piana: Wysoka, sycząca, dość szybko się kurczy, ale zostawia ok półcentymetrową warstwę.
                Zapach: Świeży, orzeźwiający, cytrusowy, kolendra wyraźna lecz nie nachalna.
                Smak: Podobnie jak wyżej, świeży, orzeźwiający, lekki, kwaskowy - cytrusowy z lekką nutą kolendry. Pije się świetnie.
                Wysycenie: Wysokie, prawidłowe.
                Opakowanie: Zielona butelka, odnowiona etykieta, odnowiony kapselek browaru. Na kontrze dokładne dane, instrukcja obsługi wraz z temp. przechowywania i serwowania. Super!.

                Bardzo smaczne lekkie piwko. Żeby tylko było tak chociaż o złotówkę tańsze piłbym je znacznie częściej.

                kupione w PiP za 4.99zł - i tak warto.

                Poniżej foto aktualnego opakowania:
                Attached Files
                Czy jest coś lepszego niż piwo? - Dwa piwa!
                Małe Piwko Blog
                Małe Piwko Blog na facebooku
                Domowy Browar Demon

                Comment

                • Mario_Lopez
                  Senior
                  • 08-2009
                  • 991

                  #68
                  Genialne piwo, w zapachu mocne nuty cytrusowo-drożdżowo-owocowe, piana gęsta dosyć trwała, pije się bardzo, bardzo przyjemnie, jest delikatnie kwaskowate przez co idealnie gasi pragnienie, na pewno zagości u mnie na stałe. Zakupione w osiedlowym sklepie, za cenę 4,50.
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                  Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                  EBE EBE

                  Comment

                  • calvus
                    Junior
                    • 05-2005
                    • 18

                    #69
                    Wiadomość dla miłośników Obołonia Biłego w lubelskim Tesco dzis kupilem (wiekszy zapas) po .......2.70zl

                    Comment

                    • dlugas
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 4014

                      #70
                      u mnie też jest po tej cenie, tylko stara etykieta, więc pewnie przez to jest taka cena konkurencyjna

                      Pędzę zatem jutro i kupuję na spróbowanie, jak mi podpasuje jak Wam wykupię cały zapas
                      Last edited by dlugas; 18-02-2012, 20:29.
                      Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                      Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                      FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                      Comment

                      • dlugas
                        Senior
                        • 04-2006
                        • 4014

                        #71
                        No to zakupiłem. 2,70zł cena świetna
                        Kolor jasny prawie słomkowy, mętny,
                        Piana ,wielka, bialutka, drobne pęcherze.
                        Zapach kwaśkowaty. Smak pomieszanie delikatnej pszenicy z tanim winem musującym typu Igristoje.
                        Nie do końca lubię szampany, więc nie przekonałem się do tego piwa. Pomimo jednak tego specyficznego szampanowego smaku, piwo wypiłem do końca. Jest pewnie smaczne dla świadomego tego gatunku kupca, dla mnie było tylko ciekawą nowością.
                        Upraszczając jak ktoś lubi szampany i pszeniczne to polubi to piwko.
                        Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                        Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                        FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                        Comment

                        • yaro74
                          PremiumUżytkownik
                          • 09-2012
                          • 2089

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                          Upraszczając jak ktoś lubi szampany i pszeniczne to polubi to piwko.
                          Piwa pszeniczne uwielbiam ale to wypite wczoraj mnie nie zachwyciło. Piana dość wysoka bardzo szybko opada. Smak rzeczywiście taki szampanowy ale mało wyrazisty. Duża zaleta to jego pijalność, wypite szybko i z przyjemnością. Na piwie napisane, że jest typu belgijskiego ale do takiego Hoeggarden to trochę mu brakuje. Na pewno lepsze do picia w lecie niż obecnie, lecz nie za cenę prawie 5zł.

                          Comment

                          • dlugas
                            Senior
                            • 04-2006
                            • 4014

                            #73
                            Piwa pszeniczne uwielbiam ale to wypite wczoraj mnie nie zachwyciło.
                            no bo trzeba lubić pszeniczne i szampany równocześnie, bo to taki miks tych smaków, ani to szampan ani pszenica, takie coś nie okeślonego :]
                            Ja lubię pszeniczne, szampanów prawie wcale, więc to piwo nie dla mnie
                            Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                            Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                            FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                            Comment

                            • beaviso
                              Senior
                              • 02-2010
                              • 215

                              #74
                              Nie wiem co to piwo ma wspólnego z szampanem czy "szampanem"?
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika dlugas Wyświetlenie odpowiedzi
                              Ja lubię pszeniczne, szampanów prawie wcale, więc to piwo nie dla mnie
                              Tak trochę zaczepnie: A piłeś kiedyś szampana?

                              M.

                              Comment

                              • dlugas
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 4014

                                #75
                                To ja odczepne napiszę, że:
                                owszem piłem i te za 8zł i te za 28zł i takiego za 30 funtów
                                Takiego "prawdziwego" za 2 tysiące zł co prawda to nie piłem i mam małe rozeznanie w tych trunkach, więc dlatego może pochopnie napisałem że bliżej temu piwu do szampana w posmaku jak do portera czy zwykłego lagera, czy pryta za 5zł. Piw o takim cierpko-wytrawnym posmaku nie znam i nie mam do czego tego porównać, dlateg opadło na szampana.Po prostu mam widocznie za zbyt ubogą piwną wiedzę.
                                Wiem że są różne typu szampanów tak jak win od słodkich po bardzo wytrwane, ja przeważnie piłem albo półsłodkie niedrogie albo droższe wytrawne, no i nie jest to mój ulubiony trunek

                                Szampany i "naprawdę dobre wina musujące" aż tak drastycznie od siebie się nie różnią, szczególnie dla nie wyrafinowanych i nie wyrobionych języków zwykłych pijaczy win wszelakich.
                                Last edited by dlugas; 31-10-2012, 17:14.
                                Google Zdjęcia - wypite piwa PL [brak częstych aktualizacji]
                                Instagram [zawsze świeże zdjęcia, nie zawsze świeże piwa]
                                FaceBook -To co na Instagramie, tylko że na FB

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎