Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów (d. Gambrynus), Farskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Wujcio_Shaggy
    Senior
    • 01-2004
    • 4628

    #16
    To ładnie. Teraz Żą nie będzie mógł się opędzić od chętnych wypożyczyć jego buty karmelowe do leżakowania Farskiego. Oczywiście jestem pierwszy w kolejce.
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

    Comment

    • cielak
      Senior
      • 03-2004
      • 2890

      #17
      Z paczki którą przysłał GRZEBER, za co dzięki!!
      kolor- ciemny, lekko rubinowy
      piana- przy nalewaniu ok, później "kaplica" nie ma śladu.
      CO2- słabe,nie widać tylko lekko czuć, zdecydowanie za słabe
      zapach- słaby, napewno palony, lekko chmielowy z przebijającym się karmelem
      smak- słodowo-karmelowo-palony, lekka goryczka szczypie w język, dobre.
      opakowanie- but.0,33litra, kapsel czarny, goły, etykieta bez rewelacji za to krawatka (pseudo) paskudna!!
      Nie najgorsze choć nie lubię ciemniaków, miło zaskoczył mnie smak. Spodziewałem się czegoś słodszego. Ogólnie do powtórzenia, bo mam drugą butelkę!!

      Moja ocena: [3.275]
      zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

      Comment

      • Pinio74
        Senior
        • 10-2003
        • 3881

        #18
        Według info z browaru cyt."Browar w Ciechanowie jest pierwszym browarem w Polsce który wyprodukował piwo typu Bawarskiego "ciemnego" czyli Farskiego. Piwo to produkowane jest z trzech słodów : z jasnego, karmelowego i z monachijskiego.
        BIRRARE HUMANUM EST

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #19
          Zdecydowałem się w końcu otworzyć spoczywające w piwnicy Farskie, zwłaszcza że zbliża się szybko data przydatności do spożycia.
          Opakowanie mi się podoba. Etykieta jest nietypowa, ale ciekawa. Do tego fajny krój krawatki. Minus za brak firmowego kapsla - w końcu browar go posiada.
          Kolor trochę jaśniejszy niż portery bałtyckie, taka ciemna czereśnia. Bardzo ładny.
          Piana przy nalewaniu dośc wysoka, ale szybciutko znikła praktycznie bez śladu.
          Zapach słabiutki, karmelowy.
          Nasycenie trochę za słabe.
          W smaku nutki palone i karmelowe, bardzo sympatyczne i wyraźne. Pod spodem posmak słodowy. Całośc dość wytrawna. Piwo wydaje się jednak wyjatkowo wodniste jak na swój eksrtakt. Gdybym miał robić porównanie z innym ciemniakiem, to takiemu Aksamitowemu z Obołonia nie dorasta do pięt.

          Moja ocena: [3.025]

          Comment

          • Pepek
            Senior
            • 04-2003
            • 1499

            #20
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: ładny, ciemnowiśniowy wpadający w brąz. [4]
            Piana: zbudowana w większości z drobnych pecherzyków, jasnokremowa, oblepiająca ścianki szkła, jednak zbyt szybko opada do niewysokiego kożuszka. [3.5]
            Zapach: dość przeciętny, słodowy z lekką owocowo-karmelową nutką. [3]
            Smak: karmel w składzie tego piwa sugerowałby słodkość, natomiast jak dla mnie jest to ono dość wytrawne, słodowe z mocną paloną, goryczkowa nutą. [4]
            Wysycenie: drobne bąbelki bardzo przyjemnie szczypią podczas picia. [4]
            Opakowanie: zaczne od etykiety, która jest bardzo ładna plastycznie w barwach pastelowobrązowych naklejona na nowym bezzwrotnym bączku, szkoda, że jest zielony, a nie brązowy, kapsel firmowy. [4.5]
            Uwagi: Interesujące, nowe ciemne piwo. Będę się przyglądał jego "karierze" powtarzając je co jakiś czas.

            Moja ocena: [3.625]

            Comment

            • zAjkA
              Senior
              • 12-2004
              • 1089

              #21
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny brązowy kolor.Pod światło wpadajacy w mocny wiśniowy. [4]
              Piana: Krótko sie utrzymuje.Podobna do mydlanej.Składa sie z grubych pęcheżyków. [3]
              Zapach: Zapach karmelowo owocowy. [3.5]
              Smak: Lekko palony.Wyczuwalny alkohol.Czuc też goryczkę. [3.5]
              Wysycenie: Standard. [3]
              Opakowanie: Butelka z ciekawą etykietką utrzymana w ciechanowskiej tonacji o pojemnosci 0,33l. [3.5]
              Uwagi: Jak dla mnie nic specjalnego.Być moze w smaku podobne do rodzimego Portera, ale napewno nieco gorsze.Być moze jeszcze kiedyś po nie sięgnę.

              Moja ocena: [3.45]
              Browar Kapitański- Warzone na pełnym morzu

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #22
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Barwa bardzo ciemna ze świetnym wiśniowym połyskiem. [4.5]
                Piana: Piana brunatno-karmelowa, nietrwała. [2.5]
                Zapach: Zapach „ciepły” i delikatny. [3.5]
                Smak: Smak niemal „aksamitny”, delikatny, niesłodkie, niekwaśne, niestety rozbudza płonne nadzieje i pozostawia pewien niedosyt, niedosyt większych doznań smakowych. [3]
                Wysycenie: Gaz ok. [3.5]
                Opakowanie: Szata graficzna całkiem ładna i jest w niej coś takiego co kojarzy się z piwkami z przed wielu lat. [4]
                Uwagi: Cena 1,79 za 0,33l w butli, nie jaset taka zła.
                Według informacji na etykiecie: tradycyjne piwo od XVw., wątpię jednak czy tradycyjnie w XV wieku dodawano do piwa E... coś tam

                Moja ocena: [3.275]
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • Cocobango
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 818

                  #23
                  Dodam jeszcze tylko że moje Farskie miało inną etykietę.
                  Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                  Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                  HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                  Comment

                  • Wujcio_Shaggy
                    Senior
                    • 01-2004
                    • 4628

                    #24
                    Pewnie taką - to nowa wersja, dostosowana do stylistyki "Beczkowych" (i Portera).
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                    @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                    Comment

                    • grzech
                      Senior
                      • 04-2001
                      • 4592

                      #25
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Ciemnowiśniowy. [4]
                      Piana: Średnio wysoka, beżowa, o dośc krótkim żywocie. [3.5]
                      Zapach: Śrenio intensywny, lekki karmel z owocowym końcem. [3.5]
                      Smak: Dominuje wytrawność z delikatnym owocowym posmakiem. [3.5]
                      Wysycenie: W sam raz. [4]
                      Opakowanie: Estetyczna etykieta szkoda, że taka malutka butelka. [3.5]
                      Uwagi: Nabyte na Koszykowej. Możliwe do wypicia, choć lubię gdy ciemne piwo ma wiecej karmelu w smaku.

                      Moja ocena: [3.55]

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        #26
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemnowiśniowy, klarowny. [4]
                        Piana: Beżowa, z początku dużo, po kilku minutach zanika prawie całkowicie. [3]
                        Zapach: Karmelowo-owocowy, niezbyt intensywny, dość przyjemny. [3]
                        Smak: Wyraźna goryczka przeważa w smaku, pod koniec picia piwo wydawało mi się jakby lekko rozwodnione. Na sam koniec piwo smakuje, jakby stało ze 2 godziny otwarte... Ogólnie spodziewałem się piwa bardziej konkretnego w smaku. [2.5]
                        Wysycenie: Nasycenie takie sobie, jak dla mnie, powinno być ciut większe. [3]
                        Opakowanie: Brązowa butelka 0,33l, ładna etykietka, brak etykiety z tyłu butelki, kapsel firmowy. Opakowanie to jedna z najmocniejszych stron tego piwa. [4]
                        Uwagi: Szczerze mówiąc spodziewałem się czegoś lepszego, a jest mocno średnio.

                        Moja ocena: [2.9]

                        Comment

                        • Jimmy_jb
                          • 11-2005
                          • 911

                          #27
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: bardzo ładny, ciemny, wysycony bordowym, pod światło przebija mocna, głęboka czerwień [5]
                          Piana: średnia, raczej mało obfita, zanika dość szybko, gęsta i trzyma się ścianek, piwo pieni sie słabo [3]
                          Zapach: prawie nie czuć, moim zdaniem najsłabsza strona tego piwa [2]
                          Smak: za mało wyraźny jak na ciemne piwo, łagodny ale goryczkowaty, spokojny [3.5]
                          Wysycenie: nieduże - moim zdaniem idealne dla takiego piwa, nadaje mu aksamitny charakter [4.5]
                          Opakowanie: klasyczne, ciemne etykietki robią dobre wrażenie ale zdecydowanie nie wyróżnia się jakoś specjalnie [3]
                          Uwagi: Wczoraj wieczorem miałem swój pierwszy i chyba nie ostatni raz z tym piwem. Muszę kiedyś spróbować nieco cieplejszego bo mocno schłodzone prawie nie pachnie i ma mało wyraźny smak. Bardzo lekkie jak na ciemne.

                          Moja ocena: [3.025]
                          Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                          Comment

                          • lzkamil
                            kierowca bombowca
                            • 01-2003
                            • 3611

                            #28
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: brązowy [4.5]
                            Piana: drobnobąbelkowa, przyzwoita, średnio trwała [3.5]
                            Zapach: zaraz po nalaniu tylko owocowy, potem owocowo-słodowy, podpalany, wyraźny [4]
                            Smak: dosyć mocna goryczka, bardziej od palonego słodu niż chmielu, do tego mocno słodowe ale nie słodkie [4]
                            Wysycenie: umiarkowane, utrzymuje się do końca, wzorowe dla gatunku [5]
                            Opakowanie: "nieklasyczny" (szkoda że bezzwrtotny) bączek z fajnymi etykietkami, podane wszystkie potrzebne informacje [4]
                            Uwagi: kupione w sklepie na Kopernika 19 w Łodzi - wcześniej było trudno dostępne w naszym mieście

                            Moja ocena: [4.025]
                            Last edited by lzkamil; 07-11-2005, 01:53.
                            Lepszy jabol pod okapem
                            niż GŻ, CP i KP !


                            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                            Comment

                            • Budvar
                              Senior
                              • 09-2005
                              • 265

                              #29
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: bardzo ładny, wiśniowy, mały minus za zmętnienie [4.5]
                              Piana: również piękna kolorystycznie, beżowa, tylko za bardzo efemeryczna [4]
                              Zapach: miły dla nosa, z kwiatowymi akcentami, ale ciut za mało intensywny [4]
                              Smak: "porterowo" palony, ale bardzo łagodny, jak dla mnie w sam raz zrównoważony [4.5]
                              Wysycenie: bardzo przyzwoite, równe do końca [4.5]
                              Opakowanie: średni projekt graficzny (poprzedni był moim zdaniem ciekawszy), brak kontry (jak to Ciechanów) [3.5]
                              Uwagi: zakupione w Ciechanowie

                              Moja ocena: [4.225]

                              Comment

                              • Komar_Pafnucy
                                Senior
                                • 08-2005
                                • 1114

                                #30
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Ciemnobrązowy. Pod światło trochę jak sok wiśniowy czy może bardziej ciemna herbata. Ogólnie bez rewelacji. [3.5]
                                Piana: Beżowa piana niestety bardzo szybko opadła. Pozostały po niej nędzne resztki. [2.5]
                                Zapach: Niezbyt silny. Chmielowy z odrobiną palonego słodu. [4]
                                Smak: Chmielowo-karmelowy. Palony słód słabo wyczuwalny. Odrobina goryczki. [3.5]
                                Wysycenie: Z początku może być ale za szybko się wygazowuje. [3.5]
                                Opakowanie: Całkiem fajne etykiety w ciechanowskim stylu. Niestety muszę odjąć za zieloną butelkę i brak kontry. [4]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [3.6]

                                Multitap Crawl
                                Multitap Crawl na Facebook

                                "Kilgore Trout napisał kiedyś opowiadanie w formie rozmowy między dwoma drożdżami.
                                Spożywając cukier i dusząc się we własnych ekskrementach dyskutowały nad celem życia."

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎