Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Bernard, Světlé Pivo 10°

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    Bernard, Světlé Pivo 10°

    Bernard Svetly Lezak zakupione w Praskim Tesco za 11,5 korony butelka standartowa, z ładną granatową etykietą.
    Piwo niepasteryzowane.
    Przyjemny chmielowy aromat.
    Jasna barwa.
    Piana w porządku , pozostaje do końca.
  • kishar
    Senior
    • 10-2003
    • 1691

    #2
    dalsza cześć niechcacy wysłałem posta
    Wyrazna chmielowa goryczka, naprawde mocna, ciekawa w smaku.
    Piwo jest ogólnie bardzo dobre napewno warte powtórzenia no i ponoć niepasteryzowane.
    ocena to 4,4

    Comment

    • Rouden
      Gość
      • 11-2003
      • 6

      #3
      Kilka dni temu pilem z kija w barze w czeskim Nachodzie. Piana swietna, drobne bombelki, trzyma dosc dlugo, niewielka ilosc pozostaje do konca. Smak ciekawy, goryczka mocniejsza nic "standard" ale nie przesadzona, jeszcze jesli chodzi o kolor to dosc ciemny. Co ciekawe nie moglem doszukac sie zapachu w tym piwie... moze dlatego ze dwa dni pozniej sie rozchorowalem...
      Ogolna ocena 4

      Comment

      • Piotras
        Senior
        • 08-2003
        • 307

        #4
        Piłem je dzis z kija whotelu "stara celnica" czyli urzedzie celnym z 1844 roku w Albercicach pod Karkonoszami,
        doskonale piwo, w smaku wyrazna goryczka upodabnia je do Urqella i radegasta, jest jednak delikatniejsze i mniej gazowane,bursztynowy kolor, długo trzymajaca się gesta piana,czołowka czechów dla mnie
        dodam jeszcze ze browar prywatny
        wiec nalezy go wspierac.
        +urocze logo z dwoma bernardynami

        Comment

        • Twilight_Alehouse
          Chmielowisko.pl
          • 06-2004
          • 6310

          #5
          Kupione w Billi w Hranice.
          Kolor pasujący bardziej do dwunastki niż do dziesiątki.
          Piany nie za wiele i szybko opada.
          Zapach niezbyt silny, ale za to bardzo przyjemny. Niestety nie jestem w stanie określić co mi przypomina
          W smaku faktycznie bardzo chmielone. Żadna słodowość nie ma szans się przez to przebić, bo jest i solidna goryczka, niespotykana w desitkach, i smak chmielu. Smakuje, choć na pewno bardziej by mi pasowało gdyby było podbudowane solidneijszym ekstraktem. Mam nadzieję, że takie właśnie będzie czekające na degustację piwo świąteczne z tegoż browaru.
          I jeszcze spory plus za to, że jest niepasteryzowane.
          Last edited by Twilight_Alehouse; 09-09-2005, 21:17.

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            I zdjątko:
            Last edited by sibarh; 19-02-2013, 20:55. Powód: nieostre foto

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              A ile alkoholu ma to piwo
              Dodałem swoją troszkę lepszą fotkę:
              Attached Files
              Last edited by sibarh; 19-02-2013, 20:57.
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • Twilight_Alehouse
                Chmielowisko.pl
                • 06-2004
                • 6310

                #8
                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika sibarh
                A ile alkoholu ma to piwo
                W chwili obecnej strzelę że 3,8%. Jak zejdę to piwnicy to zweryfikuję.

                Comment

                • woosaa
                  Senior
                  • 07-2005
                  • 1548

                  #9
                  Witam. Zaw.alk. 3.8%. Kupione w Tesco w Karvinie za 9.80 koron .
                  Kolor bursztynowy,piana z początku piękna lecz szybko znikła ,smak bardzo dobry-dość goryczkowy,zapach łagodny lekko chmielowy.wysycenie ok. Jak na "10" bardzo dobre piwo i w dodatku niepasteryzowane.PZDR
                  mb WOS

                  Comment

                  • franekf
                    Senior
                    • 06-2004
                    • 944

                    #10
                    Wyciągnąłem z piwnicy jak się okazało 2 tygodnie po terminie... Nie wpłynęło to jednak w żadnym stopniu na piwo (przynajmniej wizualnie, smakowo nie mam porównania).
                    Kolor złocisty, jak na "10" w sam raz. Piana niestety słaba, piwo praktycznie dało się nalać z góry "na raz", po jakimś czasie z piany pozostała zaledwie słaba obrączka.
                    Zapach chmielowy, z metalicznymi wtrąceniami.
                    W smaku dominuje chmiel, lekka słodowość do wyczucia tylko na samym początku. Byłoby bardzo dobre, gdyby nie delikatny metaliczny posmak. Na końcu przyjemnie wytrawne.
                    W sumie przyjemne piwo, w moim typie. Na solidne 4.
                    Birofilia Trapistów poszukiwane - sprawdź co mam
                    http://mojedegustacje.blogspot.com/ - mój blog o alkoholach; ostatni wpis - Królewskie Porter
                    Piwny Janusz bez Teku

                    Comment

                    • woosaa
                      Senior
                      • 07-2005
                      • 1548

                      #11
                      Witam.a oto zdjątko Bernarda w nowej firmowej flaszecce http://www.browar.biz/galeria.php?id=9099
                      mb WOS

                      Comment

                      • skitof
                        Senior
                        • 11-2007
                        • 2478

                        #12
                        Ma dwa atuty. Niewielka zawartość alkoholu - chyba nie ma w Polsce piwa niearomatyzowanego o tak niskiej zawartości alkoholu. I drugi atut jest niepasteryzowane, choć chyba poddane mikrofiltracji.

                        Comment

                        • granat862
                          Senior
                          • 12-2004
                          • 945

                          #13
                          Kolor ciemno zloty, wygląda mi raczej na 12.
                          Piana średnio pęcheżykowa, szybko opada.
                          Zapach chmielowy z trudnym do opisania dziwnym akcentem.
                          W smaku początkowo delikatnie slodowe później ujawnian sie wyraźna goryczka, pozostawia chlebowy posmak.
                          Opakowanie pierwsza klasa, zielona z tłoczeniami na szyjve butelka, firmowy kapsel.
                          Kupione w Bełchatowie za 2,60
                          Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                          Comment

                          • docent
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 5205

                            #14
                            Na początku urzeka świeży, chmielowo-kwiatowo zapach i delikatny goryczkowy smak. W miarę picia wrażenia powszednieją ale to całkiem przyzwoita, bardzo leciutka w smaku dziesiątka. O dziwo butelkowe Bernardy smakują mi bardziej niż ich wersje beczkowe...
                            Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                            Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                            Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                            Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                            Comment

                            • Tapir
                              Senior
                              • 10-2009
                              • 730

                              #15
                              Kolor - ciemniejszy niż się spodziewałem - złoty.
                              Piana - kiepska, średniopęcherzykowa o słabej trwałości, zostawia po sobie dziurawy dywanik.
                              Zapach - Intensywny, świeży, chmielowy z wręcz ziołowo-trawiastą nutą.
                              Smak - Lekko słodowy, dominuje solidna chmielowa goryczka pozostawiająca bardzo trwały posmak w ustach.
                              Wysycenie - w porządku.
                              Opakowanie - Zielona butelka ze sreberkiem () Ładna etykieta i kapsel.

                              Kupione za 4.70 w sklepie na Broniewskiego/Rudnickiego.
                              Pora roku może nie jest najlepsza na takie piwo ale i tak mi smakuje. Latem taka leciutka dziesiątka byłaby świetna, oczywiście za nieco niższą cenę
                              Nie mam problemu z alkoholem. Mam problem z pieniędzmi na alkohol.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎