Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ciechanów, Porter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19166

    Uważam, że limitowany porter powinien mieć odmienny wątek, bo jest zupełnie innym piwem. I to pod wieloma kwestiami.

    Comment

    • Marusia
      Senior
      • 02-2001
      • 20211

      A ja uważam, że Kopyr jakiegoś innego portera miał w tej butli
      www.warsztatpiwowarski.pl
      www.festiwaldobregopiwa.pl

      www.wrowar.com.pl



      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Marusia Wyświetlenie odpowiedzi
        A ja uważam, że Kopyr jakiegoś innego portera miał w tej butli
        Mnie już nic nie zdziwi
        Dla porządku dodam, że moja kamionka miała nr 287.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • otvirak
          Senior
          • 04-2005
          • 766

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Jak dla mnie najlepsza strona tego napitku - piękny, ciemnorubinowy [5]
          Piana: Beżowa jak należy. Na początku owszem, obfita, potem niknąca w oczach - nie dotrwała do końca degustacji. [3.5]
          Zapach: Ciekawy, rzeczywiście z jakimiś warzywnymi nutkami. [4]
          Smak: Tu warzyw nie wyczuwam. Smak palonego słodu, intensywnie gorzki, przechodzący w cierpkość. Pod koniec lekkie nuty kawowe. [3.5]
          Wysycenie: Zbyt intensywne, ale to oczywiście kwestia gustu. [3.5]
          Opakowanie: Etykieta kolorystycznie niezła, ale brak firmowego kapsla. [3.5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.75]
          niepoprawny czechofil


          Młody junaku pamiętaj: zbilansowana dieta to piwo w obu dłoniach!
          WISŁA MISTRZ!

          Comment

          • coldfire
            Senior
            • 01-2008
            • 374

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Ładny, ciemno - wiśniowo - brązowy, ale według mnie za jasny jak na portera. [3.5]
            Piana: Średniawa. Grube bąble, niezbyt trwała, ale w miarę wysoka. W porównaniu do piany Guinnessa Droughta z butelki z widgetem, którego akurat wtedy spijał kumpel, nawet nie ma porównania. [3.5]
            Zapach: Bardzo miły, palony, kawowy, wytrawny. Trochę chmielu. Ale zdecydowanie za słaby!
            Warzyw brak [4]
            Smak: Niestety mocno się zawiodłem na tym porterze. Jest jeszcze bardziej wodnisty od Krajanowskiego, i chyba jeszcze bardziej "tępy" w smaku. Dominuje palono - kawowa wytrawność, czekolady się nie doszukałem. Oprócz tego miałem wrażenie, że piwo jest mocno nachmielone, wg. mnie za mocno. [3.5]
            Wysycenie: Za mocne. Bąble pracowały bardzo intensywnie, gryzło mocno w język i potęgowało wrażenie wodnistości. [2.5]
            Opakowanie: Ładna mała buteleczka, wszystkie ważne informacje zawarte, niestety goły kapsel. [4]
            Uwagi: Piwo mnie zawiodło, ale zawsze jest to porter - a portery z założenia są smaczne Także proszę wziąć pod uwagę, że tak niska ocena smaku i zapachu jest w odniesieniu do innych przedstawicieli tego stylu - w kategoriach "bezwzględnych" oceniłbym go wyżej.

            Moja ocena: [3.65]
            Piwa i pacierza nie odmawiam

            Comment

            • Sven
              Senior
              • 09-2003
              • 1211

              Pilem tak jak powinno sie portery pic, w temperaturze pokojowej.

              Piana trwala, kolorek w normie, gazu raczej niewiele. W zapachu wyczuwalne nuty karmelowe. W smaku lekko wodniste, jest i goryczka i sporo slodu, ale jakos lekkie jak na portera. Jako ciekawostke mozna wypic.
              Celia, cerevisia et conventus.

              Comment

              • coldfire
                Senior
                • 01-2008
                • 374

                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sven Wyświetlenie odpowiedzi
                Pilem tak jak powinno sie portery pic, w temperaturze pokojowej.
                Ja piję w temperaturze ok. 15 - 18 stopni. Tak schłodzone piwo nie traci nic ze smaku, a wydaje się mniej mdłe, niż gdy ma wyższą temperaturę. Zresztą podczas picia i tak temperatura rośnie, więc mam pełen przekrój smakowy.
                pzdr
                Piwa i pacierza nie odmawiam

                Comment

                • docent
                  Senior
                  • 10-2002
                  • 5205

                  Mija rok od akcji z limitowanym porterem. To dobry czas żeby sprobować w końcu tego specjału, na dzień dzisiejszy leżakowanego przeszło 3 lata.

                  Po nalaniu do pokala Ciechan zaskakuje swą klarowną, ciemnorubinową barwą. Od razu barwa i konsystencja tego piwa skojarzyła mi się ze ś.p. Bockiem z Juranda czy też litewskim Utenos Porterisem. Niestety w przeciwieństwie do nich Ciechan nie mógł się pochwalić czapą beżowej piany. Gorzej, piany właściwie w ogóle nie było.

                  Natomiast zapach i smak bardzo przypominają mi wymienione piwa. Pozbawiony słodyczy, wytrawny charakter piwa, umiarkowana treściwość, wyczuwalna lecz nie nachalna moc - to główne cechy limitowanego Ciechana.

                  To bardzo dobre piwo, tyle tylko że uważam (zresztą jak wielu forumowiczów przede mną) że kwalifikuje się do koźlaków. Nic tu nie pomogą dywagacje o względnie niskiej zawartości ekstaktu bo wiemy, że Amber Grand też jest osiemnastką, co nie przeszkadza mu być rasowym, treściwym porterem bałtyckim w którym znajdziemy (nieobecne tutaj) akcenty czekoladowo-kawowe.

                  Co więcej, uważam że "nieleżakowany" ciechanowski porter jest bardziej reprezentatywny dla gatunku. W zapasach mam buteleczkę z datą przydatności IV.2007 i wiosną sprawdzę jak 2 lata leżakowania wpłyną na wersję zwykłą.

                  Niemniej jednak to duża przyjemność spróbować właśnie takiego piwa - smacznego, w wyjątowkym opakowaniu, jakby stworzonego by degustować je w urodzinowy wieczór...
                  Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                  Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                  Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                  Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                  Comment

                  • Pancernik
                    Senior
                    • 09-2005
                    • 9732

                    Hm, całkiem niedawno także otworzyłem flaszę "limited edyszn". Okazja nie była urodzinowa, ale też godna.
                    Piwo złagodniało jeszcze bardziej (już rok temu piwo z kamionki było takie bardziej aksamitne, niż napoje ze szkła), i tu popieram Docenta - w zasadzie to już nie jest porter bałtycki, nie ma zadziorności i chropowatości.
                    Piwo nadal świetne, pomysł kamionek, krachli, lakowej pieczęci i numeracji ciągle uważam za znakomity.

                    Comment

                    • supersklep
                      PiwBiz
                      • 01-2005
                      • 982

                      Wczoraj postanowiłem spróbować portera jeszcze raz ,ostatnio piłem go z małej butli 0,33 i wtedy wydawał mi się jakiś ziemisty i więcej go nie piłem ale teraz jest okazja bo oto butelka 0,5 zwrotna z etykietą w nowej/starej szacie graficznej czyli z widoczkiem na zamek w Ciechanowie .Piwo okazało się zupełnie inne od tamtego w but 0,33 w smaku i zapachu wybitnie przypomina Ciechana mocnego i tylko ciemne słody zrobiły z niego portera ale ogólnie na plus.Nie znam się wybitnie na piwowarstwie ale w składzie podstawowe słody to pilzneński i monachijski a chyba dla koloru i paloności karmelowy i barwiący


                      Comment

                      • kloss
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 2526

                        Pojawił się w wersji luksusowej.
                        Trzeba przyznać, że prezentuje się godnie.
                        Aż szkoda otwierać.
                        Attached Files

                        Comment

                        • Viktor
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 617

                          Ciechan, porter

                          Pojawił się dość dawno - ja nabyłem go w grudniu 2007 z numerem 609.

                          U Ciebie jest 1160 czyli jeden z ostatnich ( seria limitowana - 1200 szt. )

                          Comment

                          • kopyr
                            Senior
                            • 06-2004
                            • 9475

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Viktor Wyświetlenie odpowiedzi
                            Pojawił się dość dawno - ja nabyłem go w grudniu 2007 z numerem 609.

                            U Ciebie jest 1160 czyli jeden z ostatnich ( seria limitowana - 1200 szt. )
                            To jest świeży wypust. Przyjrzyj się dacie. Tamta legendarna partia miała datę do grudnia 2008r.
                            Także nie wiem czy browar przypadkiem nie ściemnia o tym 25 miesięcznym leżakowaniu.
                            Last edited by kopyr; 30-01-2009, 13:03.
                            blog.kopyra.com

                            Comment

                            • supersklep
                              PiwBiz
                              • 01-2005
                              • 982

                              To przed nowym rokiem był porter ale też i miodowe w kamionce


                              Comment

                              • Samoglow
                                Senior
                                • 07-2007
                                • 606

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Bardzo ciemny brąz z wiśniowymi refleksami. Ładny [4.5]
                                Piana: No tu to jest genialnie. Bardzo wysoka, trwała, kolor jasnobrązowy. Puszysta. [5]
                                Zapach: Jak na Portera to dość mało intensywny oraz mało wyszukany bukiet. Czuć jedynie lekką paloność. Nic specjalnego. [3.5]
                                Smak: 4, ale mocno naciągane. Jest gorzki, ale w porównaniu choćby z Komesem to jest dość "wulgarna" gorycz. Nie miesza się ona z lekko słodkawymi posmakami. Nie wyczuwam tu nutek owocowych, tylko bardzo cofniętą wędzoność. Niestety alkohol przy braku tych posmaków jest niepotrzebnie wyczuwalny. Na pewno nie jest to Porter z tych najlepszych w Polsce jak Łódzki, Komes, Amber, Staropolski. Moim zdaniem na poziomie Brackiego. [4]
                                Wysycenie: Idealne dla Portera. Nie przesadne. [5]
                                Opakowanie: Podane parametry, wszystko ok! [5]
                                Uwagi:

                                Moja ocena: [4.05]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎