Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Sarmackie Mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pendragon
    Senior
    • 03-2006
    • 13949

    Piwoteka Narodowa ma z nimi w miarę dobry kontakt. Ponadto na facebooku jest profil fanów BŁ.
    Ciekawskich pokierowałbym tą drogą.
    Last edited by Pendragon; 04-03-2014, 16:37.

    moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


    Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

    Comment

    • Petitpierre
      Senior
      • 01-2014
      • 2560

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny, miedziano-złoty, klarowny [5]
      Piana: Jest, utrzymuje się przez jakiś czas, później zostaje obrączka [3.5]
      Zapach: Kwiatowy, lekki, to piwo nie powinno się nazywać mocne (zresztą i tak ma tylko 6,5%, więc dlaczego?). Nuta dolna bardziej słodowa. Bez szału, ale bez skarg [4]
      Smak: Nienachalny, goryczka stonowana, duża pijalność, nie do końca koncernowe, bo pełne i wyraziste. Przyjemne. Finisz dość bogaty. [4]
      Wysycenie: W normie [4]
      Opakowanie: To jest PET nie zapominajmy, etykietki takie dzieci w przedszkolu robią, odkąd je pamiętam nigdy etykietki porządnej nie miało. Ale jednak liczy się zawartość. [2]
      Uwagi: Dla Jebdronki, a dobrze uwarzone.

      Moja ocena: [3.9]
      Mały porterek-przyjaciel nerek

      Comment

      • Mario_Lopez
        Senior
        • 08-2009
        • 991

        @Petitpierre - podaj warkę jeśli możesz, z ciekawości czystej pytam.
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


        EBE EBE

        Comment

        • Petitpierre
          Senior
          • 01-2014
          • 2560

          Mea culpa zapomniałem: 19.05.14. 11. Sam jestem ciekaw, co to oznacza.
          Mały porterek-przyjaciel nerek

          Comment

          • zawel85
            Member
            • 08-2013
            • 79

            Z tego co kojarzę to jest to oznaczenie nr partii. Parę lat temu tam robiłem, więc dokładnie nie pamiętam, ale po każdej dobie lub zamianie obsady linii rozlewniczej zmieniała się partia. A więc może być tak, że z jednego tanku idzie piwo, a partie są różne, bo w międzyczasie zaczęła pracę inna zmiana. Ale czy tak jest teraz, nie wiem.

            Comment

            • dyczkin
              Serce w kolorze blaugrana
              • 05-2011
              • 3657

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Petitpierre Wyświetlenie odpowiedzi
              Mea culpa zapomniałem: 19.05.14. 11. Sam jestem ciekaw, co to oznacza.
              Zaskakująco dobra warka.
              Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

              Moje warzenie // Piwny Wojownik

              Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

              Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820

              Comment

              • zgreg
                Member
                • 01-2013
                • 60

                Warka 25.05.14.05-całkiem udana, chmielu jakby mniej niż w poprzednich warkach "oznaczonych" jako dobre.Alko wyłazi niestety na wierzch.Mogli by zrobić zwykłe piwo 5.5 alko bo to jest trochę za tęgie.

                Comment

                • chechaouen
                  Senior
                  • 01-2011
                  • 1180

                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika zgreg Wyświetlenie odpowiedzi
                  Warka 25.05.14.05-całkiem udana, chmielu jakby mniej niż w poprzednich warkach "oznaczonych" jako dobre.Alko wyłazi niestety na wierzch.Mogli by zrobić zwykłe piwo 5.5 alko bo to jest trochę za tęgie.
                  Ty wiesz ile przysłowiowych żuli z biedronki przestałoby wtedy kupować to piwo? Popyt zjechałby dramatycznie...

                  Comment

                  • kurgan
                    Gość
                    • 04-2004
                    • 315

                    Jakie są główne grzechy szarmanckiego?
                    -brakujący słód
                    -HGB
                    -enzymy
                    ?

                    Comment

                    • zgreg
                      Member
                      • 01-2013
                      • 60

                      Słodu raczej nie brakuje.Wątpię czy robią go na hgb ale nie wiem.Czego ostatnio brakuje to jak dla mnie goryczki.Za to jest treściwe w porównaniu z koncerniakami.Wydaje mi się że ostatnio wyrównali poziom.Nie ma też tej kiedyś charakterystycznej ściery.

                      Comment

                      • Mario_Lopez
                        Senior
                        • 08-2009
                        • 991

                        Warka 3.06.14.04 - Dobra, faktycznie posmaczek szmaty został prawie całkowicie usunięty, przez to piwo wydaje się lżejsze, delikatniejsze.

                        Polecam tą warkę.
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie
                        Ale nie o tym, bo to u Was, nie u mnie...


                        EBE EBE

                        Comment

                        • PociungWidmo
                          Senior
                          • 11-2012
                          • 109

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Mario_Lopez Wyświetlenie odpowiedzi
                          Warka 3.06.14.04 - Dobra, faktycznie posmaczek szmaty został prawie całkowicie usunięty, przez to piwo wydaje się lżejsze, delikatniejsze.

                          Polecam tą warkę.
                          Potwierdzam, pite dzisiaj nie wykazywało przeszkadzających w konsumpcji wad.

                          Comment

                          • leona
                            PremiumUżytkownik
                            • 07-2009
                            • 5853

                            21.04 i 10.05 nawiązują do dawnej świetności. Lekko karmelowe, z dość mocnym chmielem i stosunkowo sporą goryczką. Niepozbawione myszowatej nuty piwnicznej ale można to podciągnąć pod wzbogacenie doznań smakowych

                            Bardzo dobrze nawiązuje do podłych enerdowskich jasnych kozłów tyle, że jest lepsze i niemal czterokrotnie tańsze.

                            Comment

                            • chechaouen
                              Senior
                              • 01-2011
                              • 1180

                              Wypita wczoraj do meczu Radwańskiej sztuka z datą 8.06 była całkiem całkiem. Dominowała miodowo-karmelowa słodowość, ścierwnych nut nie stwierdziłem, procenty też nieźle schowane. Przeszkadzało mi trochę lekkie przegazowanie, ale mimo tego przegiętego wysycenia piło się zaskakująco przyjemnie
                              Last edited by chechaouen; 17-03-2014, 10:21.

                              Comment

                              • Biniauer
                                PremiumUżytkownik
                                • 06-2013
                                • 123

                                Piję 08.06.2014 i poza brakiem piany i wysokim wysyceniem to całkiem porządne piwo. Aromat słodowy, fajna goryczka. Brawo dla rodzimych łódzkich browarów

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎