Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

browar Christofer, pierwsza warka zacierana - jasne mocne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • jerzy
    piwoholik
    • 10-2001
    • 4705

    browar Christofer, pierwsza warka zacierana - jasne mocne

    Piwo jasne o ekstrakcie prawdopodobnie ok. 14 Blg. (autor mierzył balling przy zbyt wysokiej temperaturze, więc tak naprawdę to nie wiadomo).
    Kolor bursztynowy, piękny. Piana całkiem całkiem - niestety opada szybko, ale cieniutki kożuszek pozostaje do końca. Gazu raczej mało. W zapachu czuć dość wyraźnie nuty owocowe (wiśnia?) mimo, że fermentacja odbyła się w chłodnej piwniczce - ale mi to nie przeszkadza.
    Za to w smaku nie czuć żadnych owoców, wyraźna nuta słodowa i mało chmielowej goryczki. (Ale ten smak słodowy to nie jest taki lukier jak w typowych mocnych piwach przemysłowych, którego ja absolutnie nie mogę ścierpieć!) Gdyby tylko było więcej chmielu to całość była by rewelacyjna, ale i tak jak na pierwsze* warzenie to bomba.
    * Pierwsze - bo Krzysiek postanowił nie numerować jako "warzone" wcześniej robionych piw z gotowców.
    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
  • Marusia
    Senior
    • 02-2001
    • 20211

    #2
    No cóż tu dodać do Jerzowego opisu - piana wysoka, drobnoziarnista, opada wprawdzie, ale kożuszek zostaje, czyli tak, jak powinno być. Nagazowanie bardzo dobre - bąbelki caly czas się unoszą - może Jerzy za szybko zdegustowałeś, łakomczuchu
    Chmielowej goryczki rzeczywiście mało, ale ogolnie piwo bynajmniej nie należy do słodkich, czego nie można powiedzieć o moich dwóch pierwszych zacieranych
    Piwko bardzo konkretne w smaku, tak trzymać i proszę o kolejne buteleczki Wrocławiaki to mają jednak talent

    P.S. oczywiście PAŁA za etykietę
    www.warsztatpiwowarski.pl
    www.festiwaldobregopiwa.pl

    www.wrowar.com.pl



    Comment

    • Chris
      Senior
      • 05-2004
      • 812

      #3
      A gdzie foto?
      chickkiller :)

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #4
        Tam, gdzie etykieta
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎