Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Sterkens, Poorter

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    Sterkens, Poorter

    Sterkens Poorter, alk 6.5%, ekstr 15.75
    poj. 750ml, kamionkowa butla na kapsel z doczepionym zamnknięciem porcelankowym.
    Wreszcie udało mi się dostać pierwszy beligijski porter (w ogóle pierwszy o jakim słyszałem)
    kolor - mocne rozczarowanie, żadnej czerni jedynie ciemny "koźlakowaty" kolor
    gaz - dla mnie w normie
    piana - lekko beżowa, mocna, drobna, długo się utrzymuje
    zapach - lekko owocowy wymieszany lekko palonym słodem (choć tak do końca nie wiem czy jest to dobre określenie)
    smak - jak na portera zbyt płyki, nawet i na tego dolnej fermentacji (bo takim napewno jest), ogólnie miły w smaku, pełny, podobnie jak i w zapachu wyczuwa sie lekko owocowe nutki, troche słodyczy wymieszaną z goryczką.
    twierdzam, że co jak co ale Belgowie chyba nie do końca wiedzą co to jest Porter , dla mnie ejst to mocniejszy koźlak.
    Etykieta amoprzylepna więc stan po zdjęciu nie jest najlepszy
    Attached Files
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl
  • kopyr
    Senior
    • 06-2004
    • 9475

    #2
    Dobre piwo, może nie w kategorii porter, a już na pewno nie porter bałtycki, zresztą to widac po zawartości alkoholu 6,5% oraz ekstraktu 15,75 Plato czyli niecałe 16% Blg. Nie wiem skąd u becika taka pewność, że to dolna fermentacja, ja po smaku bym powiedział, że górna.

    Piwo mi smakowało, ale może dlatego, że za koźlakami nie przepada, a to trochę taki koźlak chyba jest, tylko trochę inny .
    Kolor - brązowy, mocnej herbaty.
    Piana drobnopęcherzykowa, kremowa i beżowa.
    Nasycenie CO2 w sam raz.
    Zapach przyjemny.
    W smaku piwo gładkie, czuć deliktaną słodycz i jakieś nuty takie karmelowo-owocowe, pod koniec delikatna goryczka.
    Opakowanie - piękna kamionkowa butla 0,75 zamknięta kapslem, ale z dodatkowa krachlą, dzięki czemu znajdzie zastosowanie w BK.
    Generalnie ciekawe piwo, miałem okazję zdegustować 250 ml i mi smakowało, 0,5 l to mogłoby już być dla mnie za dużo.
    Last edited by kopyr; 24-09-2006, 08:25.
    blog.kopyra.com

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #3
      Brązowe, mętne, dosyć mocno nagazowane, piana prawdziwie belgijskiego rozmiaru, po nalaniu zajmuje więcej objętości niż piwo, średnio trwała ale dywanik zostaje do końca picia.
      Zapach ciemnego słodu i owocowo-winny, intensywny.
      Smak palonego słodu, trochę z owocami gdzieś po drodze, przechodzący w długi silny posmak palonej goryczki.
      Lekko wchodzi, bez problemu całe 3/4 litra na jedno posiedzenie, ale jest treściwy, no i po wypiciu deczko szumi pod czaszką. Może nie jest bardzo skomplikowany w smaku ale naprawdę dobry, solidny porter górnej (chyba) fermentacji. Warzony wg niemieckiego prawa czystości. Mi przypomina angielskie górne portery.
      Attached Files
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • jerzy
        piwoholik
        • 10-2001
        • 4705

        #4
        Nie nastawiałem się na portera bałtyckiego, dlatego oceniam to piwo jako gęste w smaku. Poza tym zgadzam się w ocenie z przedmówcami i nie potrafię dodać nic konstruktywnego.

        Otrzymane w prezencie imieninowym od Chrisa i Ani - którym bardzo dziękuję.
        browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

        Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

        Comment

        • e-prezes
          Senior
          • 05-2002
          • 19159

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik Wyświetlenie odpowiedzi
          Sterkens Poorter, alk 6.5%, ekstr 15.75
          ... Belgowie chyba nie do końca wiedzą co to jest Porter ...
          bo to jest poor-ter belgijski

          Comment

          • Krotoszyniak
            Senior
            • 08-2002
            • 516

            #6
            Oczywiscie ze jest to piwo gornej fermentacji .
            Admin z Ratebeera
            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎