Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zabrze, Korona (Gold Rex)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Zabrze, Korona (Gold Rex)

    Piwo jasne pełne.
    Zawartość alkoholu 5,0%, ekstraktu 11,7% wag.
    Na początku ładna piana, na więcej niż dwa palce.
    Nasycenie gazem niezłe.
    Barwa złota, lekko opalizuje. Słodowy smak, z jakims niedookreślonym posmakiem (chyba musiał bym się wybrać na jakiś kurs, bo ostatnio mam problem z określeniem posmaków w piwie )
    Etykietę można zobaczyć tutaj - nic ciekawego jak dla mnie.
    To piwo będę sprawdzał częściej.
    Last edited by adam16; 04-11-2004, 16:09.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: jasny słomkowy, nie fajny [2]
    Piana: na początku duża i gęsta, po chwili zmniejsza sie do grubości 2mm ale żyje prawie do końca [3]
    Zapach: intensywny, chmielowy [3]
    Smak: chmielowy z późniejszą goryczką, lecz w głębi czuć jakiś niepokojący, sztuczny posmak. [3]
    Wysycenie: słabo widać ale fajnie, lekko szczypie w język. [4]
    Opakowanie: etykieta komunistyczno-bez wyrazu. Dominują różne odcienie czerwieni i duży napis Korona. Miernota. [3]
    Uwagi: Oczywiście to też z giełdy krakowskiej.
    Piwko wypijalne choć najbardziej przeszkadza mi jakiś lekki, sztuczny posmak i brak wyraźnej piany. Do dziennika i chyba tyle.

    Moja ocena: [3]
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • slavoy
      Senior
      • 10-2001
      • 5052

      #3
      Piana widoczna na zdjęciu po nalaniu była dwa razy większa. 20 sekund po zrobieniu zdjęcia nie było po niej najmniejszego śladu. Gazu tez na początku całkiem sporo, z kazdą minutą jednak coraz mniej - do całkowitego braku pod koniec kufla. W smaku lekko słodowe, ale "płaskei" niesamowicie. Pozostawia nieokreślono-słodkawy posmak.
      Ogólnie niezbyt ciekawe. Do wypicia i zapomnienia.
      Daję 3-
      Attached Files
      Dick Laurent is dead.

      Comment

      • Pepek
        Senior
        • 04-2003
        • 1499

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: ciemnosłomkowy, przeciętny, winien być sporo ciemniejszy przy deklarowanym ekstrakcie. [3]
        Piana: bardzo miłe zaskoczenie - po nalaniu wysoka, drobnopęcherzykowa, utworzyła ładny grzybek i utrzymała się dość długo. [4]
        Zapach: słabiuteńki chmielowy i tylko tyle... [2]
        Smak: ponadprzeciętny słodowy, ale z interesującą jakby korzenną? nutą. [3.5]
        Wysycenie: niestety słabe, niedobre - drobniutkir bąbelki ledwie widać i też ledwie czuć. [2]
        Opakowanie: butelka euro, wzór etykiety w barwach złoto-czerwono-czarnych z wielgaśną koroną dość schematyczny i nieładny, kapsel "goły", złoty. [2.5]
        Uwagi: Bardzo nierówne piwo o ciekawym, nietuzinkowym smaku, porządnej pianie oraz słabym nasyceniu i zapachu.

        Moja ocena: [2.875]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎