Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Staropolski, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Staropolski, Koźlak

    Dzięki informacji uzyskanej od Odoakr'a wstąpiłem do maretu Dino a tam .... Koźlak z Krotoszyna czytaj Zduńskiej Woli. Jest to kolejny produkt niby z Krotoszyna a warzony przez Staropolski.
    Butelka 0,33, bezzwrotna etykieta ok (jutro wrzucę skan) i nawet kapsel taki sam jak w czasach istnienia browaru Krotoszyn, cena 2,49 Nie przepadam za piwami mocnymi ale to wypiłem bez skrzywienia. Kolor prawie czarny - zupełnie inny niż pozostałych koźlaków.
    Dla tych którzy pamiętają jeszcze smak stargo koźlaka z Krotoszyna wypicie będzie okazją do porównania czy reaktywacja się powiodła.
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    #2
    Sorki to chyba powinno się znaleść w innej kategorii - prosze Art'a o przesunięcie

    Comment

    • CarlBerg
      Senior
      • 09-2003
      • 968

      #3
      Oryginalny Porter o nazwie Koźlak

      Ekstrakt 18%, zaw.alk. 8,5%, zgrabna buteleczka 0,33 litra.
      Piwo wyprodukowane przez Browar Staropolski dla Browaru Krotoszyn

      Zakupione przez Tabletkę we Wrocławiu w Mini Markecie "Dino", róg ul.Grota-Roweckiego i ul.Pawła Jasienicy (czyli Krzyki/Wojszyce), w cenie 2,49 zł.

      Piwo bardzo smaczne, o dość intensywnym smaku i wytrawnej goryczce
      Attached Files
      Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
      Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        W ostatnim okresie warzenia w Krotoszynie Kozlak tez sie prawdopodobnie nazywal Porter Marszalek .
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Ciekawe, czy piwo jest takie same, jak opisany przez Becika Staropolski Porter - zawartość alkoholu się zgadza.
          Last edited by Pinio74; 08-11-2004, 15:08.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • CarlBerg
            Senior
            • 09-2003
            • 968

            #6
            Wypuszczone jedno za drugim
            Być może to samo, ale na porównawczą ocenę trzeba poczekać, aż ktoś bedzie miał obydwa piwa w jednym momencie
            Piwo łączy ludzi, lecz poglądy na jego temat ich dzielą ....
            Wiejski Browar Domowy "Garns 'n' Roses"

            Comment

            • Marusia
              Senior
              • 02-2001
              • 20211

              #7
              Już trzeci raz próbowałam to piwo. W smaku - ewidentnie porter, nie koźlak. I wszystko by grało, ale zapach jakiś kulawy. Prawdę powiedziawszy - śmierdzi. Pijam je z butelki, co by się bukiet za bardzo nie uzewnętrzniał.
              www.warsztatpiwowarski.pl
              www.festiwaldobregopiwa.pl

              www.wrowar.com.pl



              Comment

              • bury_wilk
                Senior
                • 01-2004
                • 2655

                #8
                Mam jednego takiego w lodówce, ale ciągle czeka na lepsze czasy. Mam nadzieję, ze jak już lepsze czasy nadejdą, to i zapach bedzie elegancki...
                p.s.Czemu tego piwa nie ma na liście produktów Staropolskiego?
                Lubię kiedy się zieleni
                Lubię jak się piwo pieni...

                ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #9
                  Zakupiłem toto w markecie DINO koło hotelu Wrocław (we Wrocławiu, jakby ktoś pytał). Moim zdaniem za wystrój graficzny należy się najwyższa nota - to rzadkość, by spójną całość tworzyły etykieta, kontra, krawatka i kapsel. No i butelka 0,33 też ma swoją sentymentalną wartość, ale i pewien mankament, o którym na końcu ... Bardzo piękny kolor, ciemny, wiśniowy, prawie nie przepuszcza światła. Zapach ma bardzo pryzjemny, taki trochę wiśniowy, ale i kawowy. W smaku jest trochę jakby winne, ale ma posmak wina wytrawnego. Przy piciu prawie nie czuć bąbelków, jedynie lekko drapią w podniebienie. Piękna goryczka, powiedziałbym, że to piwo jest jednocześnie lekko cierpkie. Piana to jedyne, czego nie mogę pochwalić ... Co do sporów, czy to koźlak, czy porter, to powiem, że to jednak chyba porter. Chciałoby się pić i pić, a tu tylko 0,33 ...

                  Moja ocena: [4.7]

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    podziękowania dla Yendrasa za mozlwiość degustacji
                    pora na "Oryginalny porter z browaru w Krotoszynie" o nazwie KOŹLAK
                    kolor - to nie jest koźlakowy kolor, dla mnie typowo porterowy (taki sam jak w porterze)
                    gaz - dobre nasycenie
                    piana - bezowa, mocna, długo się utrzymuje
                    zapach - mocny, słodowy, wyczuwalna lekka paloność
                    smak - wyczuwalna mocna goryczka z domieszką slodu oraz lekką spirytusową nutką
                    Smak jest nieco łagodniejszy od portera ktroego wczesniej piłem, tamtem był bardziej wytrawny i bardziej gorzki, koźlak jest trochę slodszy.
                    Mimo tego wszytskiego to dla mnie jest raczej porter a nie koxlak, tym bardziej, że pamietając jeszcze prawdziwego krotoszyńskiego koxkala to nie był on tak ciemny
                    opakowanie na 5
                    ogólnie bardzo dobre piwo

                    Moja ocena: [4.575]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • bury_wilk
                      Senior
                      • 01-2004
                      • 2655

                      #11
                      Degustowałem dzięki Arcy'emu.
                      Piwo jak najbardziej godne polecenia, tylko zupełnie nie rozumiem po co robi się taki mętlik z koźlakiem/porterem. Może do koźlaka łatwie wymyśleć fajną etykietkę? Ta rzeczywiście jest świetna i zasługuje na ocenę 5+, jednak właśnie za to kręcenie daję tylko 4.
                      Kolor ciemno brązowy, trochę kasztanowy, pod światło ciemno wiśniowe refleksy. Piana wysoka, beżowa, puszysta i bardzo trwała. Nasycenie niewielkie, ale wyczuwalne; jak dla mnie wystarczajęce. Zapach dość mocny słodowo karmelowy, trochę palony, ładny. W smaku zdecydowanie bliżej portera niż koźlaka, choć zauważyłem w dość bogatym bukiecie również i nuty pasujące do bocka. Generalnie słodowe, "kawa" średniointensywna, goryczka dość silna, utrzymuje się jeszcze jakis czas po wypiciu, pojawiają się akcenty owocowe. Piwo ogólnie dość wytrawne, choć ma i słodkawe posmaki.
                      Szkoda, że tak mało...

                      Moja ocena: [4.325]
                      Lubię kiedy się zieleni
                      Lubię jak się piwo pieni...

                      ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

                      Comment

                      • Małażonka
                        Senior
                        • 03-2003
                        • 4602

                        #12
                        A mi bardzo średnio smakuje to piwo. Smakowo bliżej portera niewątpliwie, ale do dobrego portera wiele mu jeszcze brakuje. Tak jak napisała Marusia - zapach ma niespecjalny, a smak jak dla mnie zbyt płaski, brakuje mu czegoś. W zasadzie przyrównałabym go do portera z Ciechanowa, z tym, że ten ciechanowski ma ładniejszy aromat...

                        Comment

                        • Chris
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 812

                          #13
                          Piwko jak dla mnie całkiem smaczne,bardziej podchodzi pod portera i jest łudząco podobne do Portera Staropolskiego Ciekawe czy to to samo piwo....?
                          chickkiller :)

                          Comment

                          • slawekkazek
                            Senior
                            • 01-2003
                            • 544

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemniutki, bardzo przyjemny dla oka. [4.5]
                            Piana: porawna, gęsta, można mieć zastrzeżenia co do trwałości - nawet przy dość szybkim spożyciu, pod koniec pozostają po niej jedynie smutne krążki. [4]
                            Zapach: wyrazisty, nutki owocowe i palone. [5]
                            Smak: toż to porter panie dziejku (no tak, z logiki etykiety wynika, że to porter o nazwie koźlak). smak długotrwały, przyjemny, ostry posmaczek w ustach. [4.5]
                            Wysycenie: piwo ładnie pracuje, bez zastrzeżeń. [5]
                            Opakowanie: sentymentalne, odwołuje się do czegoś, czego nie ma. trudno ocenić, bo nie jest w pełni oryginalne, więc ocena jakby za koncepcję. [4]
                            Uwagi: Zapach z pustej butelki utrzymuje się długo i nic nie traci na wyrazistości. Piwko do którego się wraca.

                            Moja ocena: [4.625]

                            Comment

                            • Bombadil13
                              • 05-2005
                              • 2479

                              #15
                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: piękny, ciemno mahoniowy [5]
                              Piana: beżowo-brunatna, gęsta, sztywna, osadza się na ściankach, opada powoli pozostawiając 1-2 mm kożuszek (gdyby kozuszek byłby ciutek grubszy byłoby 5) [4.5]
                              Zapach: ależ bukiet!!! wykwintny słodowy zapach z domieszką owocowego aromatu, przyplatany kawowo-palonymi nutami; całość subtelna i delikatna [5]
                              Smak: na początku trochę wodnisty, lekko kwaskowaty ale rozwija się poprzez smaki słodowo- kawowe do przyjemnej, mocnej, długo pozostającej w ustach goryczki [4]
                              Wysycenie: troszkę za słabe, ale minimalnie [4.5]
                              Opakowanie: bączek 0,33; wszystko ok, ale za brak firmowego kapsla jak zwylke odejmuję 0,5 pkt. [4.5]
                              Uwagi: Piwo otrzymane w ramach wymiany piwnej z kol. maki.
                              Piwo ciemne "Koźlak", choć dla mnie to nie koźlak tylko porter (czemu z resztą dowodzi napis na etykiecie: "oryginalny porter z browaru w Krotoszynie", oceniając to piwo w kategorii koźlaków wypadłoby słabiej, ale zapominając o kategoriach wypada naprwadę super!

                              Moja ocena: [4.5]
                              Last edited by Bombadil13; 13-02-2006, 18:55.
                              Poszukuję

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎