Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Wojak Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • maki
    Senior
    • 07-2003
    • 186

    Belgia, Wojak Premium

    Nowe piwo z Belgii
    Butelka 500ml, zielona, bezzwrotna typ Brau Union
    Kapsel - "goły"
    Alkohol do 5,1%, ekstrakt 11,2%,
    Zakupione w Poznaniu w sklepie Bartek za 1,99 PLN

    Kolor jasny, piana średnioziarnista zapach bardzo przyjemny (chmielowy)
    Bardzo dobre piwo.
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Opis z pewnym opóźnieniem, ale nie chciało mi się schodzić do piwnicy żeby ocenić etykietę
    Etykieta tandetna i bez pomysłu, kompozycyjna porażka. Plus za ładny kształt krawatki. (3)
    Kolor nie za ciemny, ale pasuje do ekstraktu 11,2%. (4)
    Piana dość wysoka, gruboziarnista. Opada w oczach. Sporo zostaje na ściankach ładnie odmierzajac łyki i to ją troche ratuje. (3,5)
    Zapach wyraźny, mocno chmielowy, za co spory plus. (4,5)
    Gaz ciut za słaby (3,5)
    W smaku uderza przede wszystkim chmiel, dopiero później pojawia się nuta słodowa. W miarę silna goryczka. Naprawdę bardzo mi smakowało, ale generalnie lubię piwa z browaru Belgia. (4,5)

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • Aldach
      Senior
      • 07-2003
      • 1269

      #3
      Kolorek jaśniutki, słomkowy. Gęsta drobnoziarnista piana, dosyć długo się utrzymuje. Gaz w normie, nic szczególnego. Zapach na początku intensywny, chmielowy, potem nieco słabszy ale do końca obecny. W smaku dominuje wyraźna goryczka, zostawiająa po sobie miłe wspomnienie w ustach. Zielona butelka z "taką sobie" etykietą - plus za to, że bezzwrotna. Ogólnie piwo warte ponownego zakupu.

      Moja ocena: [3.9]

      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Nie lubię piw tego typu. Kupiłem z ciekawości i spodziewałem sie czegoś zupełnie innego. Kolor złoto- słomkowy, dla mnie przy jasny, nasycenie spore, ale nie nachalne. Piana wysoka, drobnoziarnista, śnieżnobiała, trwała, jest największym atutem tego piwa. Wojak nieco wyróżnia sie na półce dzięki zielonej butelce, ale etykieta jest mocno przecietna. Najbardziej zniechęcił mnie zapach. Nie powiem, jest bardzo mocny i zdecydowany, tyle, że dokładnie taki, jakiego nie lubię. Może i to jest kwestia bardzo dużego nachmielenia, ale ja mam jednoznaczne porównanie z uryną. W zoo, niesprzątane klatki śmierdzą identycznie. Smak nie jest zły, może nawet ma w sobie sporo świeżości i lekkości, ale zapach go przytłacza.
        Nie dla mnie.

        Moja ocena: [2.5]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • szarpik
          Senior
          • 02-2002
          • 676

          #5
          Całkiem dobry produkt z Kielc , Smak lekki , orzeźwiający , sam raz na zgaszenie pragnienia ( spożywałem na WOŚP po koncercie Pidżamy) Zapach mnie osobiście nie zraził , zdecydowany chmielowy , ale mimo wszystko nawet przyjemny. Opakowanie zgodnie z trędem zielonych butelek, których coraz więcej na naszym rynku , a pomysleć że jeszcze nie tak dawno wszystkie wycofano
          ps. zakupione w delikatesach Społem na przeciw okraglaka za 2zł
          WWW.EKSTRAKLASA.NET

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Dzisiaj wypiłem i jestem pod wrażeniem.Bardzo przypomina mi Sambora export.Mocno chmielone,dobrze nagazowane chociaż za mała goryczka.jeszcze jeden minusik to słaba piana.Ale ogólnie dobre piwo,takie jak lubie.No i ciekawie wyglada w tej zielonej butelce.
            Jak dla mnie to 4+
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • bury_wilk
              Senior
              • 01-2004
              • 2655

              #7
              Rzeczywiście przypomina Sambora. Też miałem takie wrażenie. Tyle, że Sambor tez mi nie leżał
              Lubię kiedy się zieleni
              Lubię jak się piwo pieni...

              ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

              Comment

              • Freedom
                Junior
                • 03-2005
                • 10

                #8
                Dokładnie piwo podobne do Sambora, lekkie piwo, jednak moim zdaniem z jedną zasadniczą różnicą - w przeciwieństwie do Sambora jest po prostu słodkie - tym samym chyba jest wskazane dla nastolatków

                Comment

                • piotrsh
                  Senior
                  • 07-2003
                  • 435

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Kolor słomkowy wolę jak jest trochę ciemniejszy [3]
                  Piana: ładna piana, która utrzymuje się dość długo w kuflu [4]
                  Zapach: Na mój gust przyjemny świeży lekki zapach [3.5]
                  Smak: Lekka goryczka, dobrze skomponowany smak, smakowało mi, zgadam sie z opiniami, że przypomona Broka Smbora Eksporta [4.5]
                  Wysycenie: Jak dla mnie OK [3.5]
                  Opakowanie: To najsłabsza strona tego piwa nic specjalnego [3]
                  Uwagi: Zakupione w Geancie

                  Moja ocena: [3.9]
                  Pawełek 11.12.2006 godz. 14.51

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciemnej słomki, jak dla mnie za jasne, klarowne [3.5]
                    Piana: drobna, gęsta, zwarta, opada powoli, zostawia krzaczki na szkle [4]
                    Zapach: skunowato-slodowy, nie lubie zapachu skuna (zielone szkło) dlatego tylko 3 [3]
                    Smak: z poczatku wydaje sie być pełne w smaku ale wrażenie to powoli znika,pod koniec łyka jest gorzko-wodniste, z początku miłe,przyjemne, chmielowe, dobra goryczka, niestety później to wszytko znika,jeszczeten posmak skuna..... [4]
                    Wysycenie: minimalnie za duże [4.5]
                    Opakowanie: zielona flaszka-minus, gładki kapsel - drugi minus, sama etykieta też bez rewelacji utrzymana w zielonej tonacji [3.5]
                    Uwagi: całkiem miłe w smaku ale bez szczególnych rewelacji,gdyby było brazowym szkle napewno smakowo byłoby lepsze, mozna powtórzyć ale bez specjalnych ochów czy achów

                    Moja ocena: [3.625]
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • Bombadil13
                      • 05-2005
                      • 2479

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasno żółto-słomkowy, klarowny, ale ciutek jakby zbyt jasny [3.5]
                      Piana: po nalaniu nawet gęsta, ale szybko opada i znika prawie do zera, zostawiając na ściankach ślady swojej bytności [2.5]
                      Zapach: prawie niewyczuwalny słodkawy z nutą kwasowatości [3]
                      Smak: delikatny, ale przesadnie, nawet powiedziałbym wodnisty, zostawia w ustach goryczkę, ogólnie nie zbyt ciekawy [3]
                      Wysycenie: za mocne [3]
                      Opakowanie: zielona butelka u mnie przekraśla szanse na dobrą ocenę, Etykieta z serii wojaków nawet do zaakceptowania, ale nie zbyt ładna [3]
                      Uwagi: piwko z gatunku orzeźwiających w upalne, letnie południe; nie rzuca na kolana bukietem smakowym, ale też nie odrzuca; taki sobie średniaczek.

                      Moja ocena: [2.975]
                      Poszukuję

                      Comment

                      • thrashcan
                        Senior
                        • 10-2005
                        • 126

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Złoty, klarowne. [4]
                        Piana: Biała, drobnoziarnista, średniej wysokości, bardzo długo się utrzymująca, praktycznie do końca w postaci kołderki na powierzchni piwa. [4.5]
                        Zapach: Słodowo - chmielowy, dość intensywny, ale mało wyrafinowany, przeciętny. [3]
                        Smak: Wyraźna goryczka, dość długo gości na podniebieniu, co jest całkiem przyjemnym akcentem. Jednak prócz niej niewiele więcej da się wyczuć, a sama gorycz to trochęza mało. Może trochę chmielowości w oddali. [3.5]
                        Wysycenie: Bąbelki pracują, piana utrzymywana, szkoda tylko, że bardziej nie szczypie w jęzor. [4]
                        Opakowanie: Zielona butelka 0,5l, etykiety przejrzyste, dość standartowe, kapsel złoty, nic nadzwyczajnego - ot przeciętny wygląd piwka. [3]
                        Uwagi: Całkiem pozytywne odczucia. Myślę, że za jakiś czas dla porównania powrócę.

                        Moja ocena: [3.45]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎