Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Rejs Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    Jurand, Rejs Mocny

    eks. 13,8% alk. 6,5%. Cena 1,85.
    Kolor- ładny, ciemny bursztyn(+)
    Piana- średnia, lecz lekke plamki żyją do końca picia,drobno ziarnista
    CO2- dużo małych bąbli pnie się ku górze, co widać i czuć. Dla mnie OK.
    Zapach- słaby(-), słodowy, lekko czuć alkohol.
    Smak- mocno goryczkowy(-), szczypie w język(-), nie ma posmaków alkoholowych(+)
    Opakowanie- But. euro, kapsel goły, etykieta jak na zwykłym "Rejsie" tylko że czarna.

    Piwo to przypomina mi w smaku Topa Mocnego, lecz gorycz jest tu może ciut większa, i kolor ciemniejszy. Nie będę się rozpisywał, bo nie rzucił mnie na kolana ten "Rejs". Tego się spodziewałem, nie za dobre w smaku, zapach słaby, alkoholowy...Krótko: ocena: 2,5
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!
  • Twilight_Alehouse
    Chmielowisko.pl
    • 06-2004
    • 6310

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Bursztynowy, idealnie pasuje do ekstraktu. [4.5]
    Piana: Wysoka, trwała, gęsta. Ściele się potem ładną kołderką, sporo zostaje na ściankach. [4]
    Zapach: Spodziewałem się mocniejszego. Ot, nuta chmielowa porównywalna mocą z czeskimi desitkami, słodowości brak. [3]
    Smak: A tu zaskoczenie na plus. Bardzo mocna słodowosć, taka głęboka, piwo jest wyjatkowo treściwe. To dziwne, ale kubki smakowe atakuje spora alkoholowość, jakiej nie spodziewałbym się po takim ekstrakcie. Nie uważam jednak tego za wadę, bo piwo świetnie rozgrzewa. Przy ekstrakcie 13,8 ciężko zaliczać to piwo do mocnych, ale i tak jest dobre. [4.5]
    Wysycenie: Niezbyt wysokie, ale dzięki temu wzmaga treściwość piwa. Dobrze dobrane. [4.5]
    Opakowanie: Fajny pomysł z odwołaniem się do żeglarzy, ale wykonanie kiepskie, zbyt proste. Do tego brak kontry i goły kapsel. [2.5]
    Uwagi: Kupione za 1,70 w słynnym łódkzim sklepiku na Pomorskiej. Jeśli utrzyma się w asortymencie, to z pewnością będę po nie sięgał w zimne zimowe wieczory, bo będzie do nich doskonale pasować.

    Moja ocena: [3.825]

    Comment

    • Aldach
      Senior
      • 07-2003
      • 1269

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Złocisty, dosyć ciemny, jak przystało na mocne piwo [4.5]
      Piana: Wysoka, drobnoziarnista ale nietrwałą [3.5]
      Zapach: Bardzo ładne słodowe akcenty. [4]
      Smak: piwo z dość głeboką, ale wyważoną goryczką, są też słodowe akcenty. Nie czuć alkoholu co jak dla mnie jest wyraźnym plusem. Wrażenie odrobinę psuje jedynie nieco zbyt długo pozostający gorzkawy posmak po przełknięciu. [4.5]
      Wysycenie: szczypie przyjemnie w język, a nie "wypełnia" żołądka [4.5]
      Opakowanie: niewymyslna etykieta, zdrachana butelka euro, goły kapsel, brak kontry. Dobrze, że są najważniejsze informacje na etykiecie. [2.5]
      Uwagi: Bardzo przyzwoite piwo, mimo, że nie jestem miłośnikiem mocnych piw będę do niego wracał tak długa jak będzie u mnie dostępne .

      Moja ocena: [4.125]

      Comment

      • kentaki
        Senior
        • 10-2002
        • 452

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: Piekny złoty idealny jak na fulla [5]
        Piana: Ładny , gęsty kremik,zostawia ślady na szkle [4.5]
        Zapach: Słaby, jakby trawiasty, bez rewelki [2.5]
        Smak: Wodniste jak na mocne, trochę bez wyrazu, brak wyraźnych akcentów chmielowych czy słodowych [3]
        Wysycenie: Dobre ale trochę za małe jak na fulla [4.5]
        Opakowanie: Goły kapsel, prosta etykieta, minimum danych, butelka euro [3]
        Uwagi: Zakupione w GSie za 1,85 piwko raczej full a nie mocne, cena może odstrasza ale można zaryzykować.

        Moja ocena: [3.15]

        Comment

        Przetwarzanie...
        X
        😀
        🥰
        🤢
        😎
        😡
        👍
        👎